Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от Kiki » 12 Окт 2014 08:53

Вие развенчахте Мазда. Сега човекът ще вземе да си купи Авенсис. tooth.gif Няма лошо и аз затова си купих Авенсиса.. smile.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от martod » 12 Окт 2014 09:48

vodafon написа:Дуратека е бензинов мотор
Дизела е Дураторг 1,8/ 2,0/ 2,2 - това първо
Второ - до 2009 Форд е акционер в Мазда и като такъв наложил единна платформа за споделяне, което включва - шаси и двигатели ползвани от двете марки както и в ПСА груп.
Преди брака с форд 2000 дизелите на мазда са ... перкинс.
След 2009 мазда правят собственни дизели ... не много успешни но опитите продължават
Че кой ти е казал, че дуратека не е бензинов .. smile.gif
Дизела на Форд е дураторг, но до 2009 г. няма ни един наложен дизел в Мазда, всичко си е нейно производство от серията RF - 2.0 дизел, която стартира още през 90-те години на миналия век и само е до- усъвършенстван от RF1 до RF7 . wink.gif
Единствените чужди дизели които ползва Мазда през тези години са 1.7 ТД на Исузо при 323-ките и 1.6 ХДИ на Пежо при Мазда 3 .
Трябваше така да постъпи и с бензиновите мотори, пълна грешка на компанията е спирането на прекрасните железни мотори FS и замяната им при Мазда 6 с прословутата L серия, която е пълно ксерокопие на дуратек ..
Сега собствениците на такива шестици на по десетина години нямаше да се чудят, защо не им стига литър масло на 1000 км. за доливане ..
Kiki написа:Вие развенчахте Мазда. Сега човекът ще вземе да си купи Авенсис.
Няма лошо, стига Авенсиса да е дизелов, че бензиновите и те имаха вземане даване с този шваба Колбеншмид, а който се е сродил с него хубаво не е видял .. biggrin.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от nowyaris » 12 Окт 2014 11:51

Аз тук в Австрия стигнах до извода,че подръжката на една кола е въпрос на финансови възможности и на желание.Тука никой не чух да се оплаква че колата му е калпава - всички казват че парите не им стигат за ремонти и затова продават старите и купуват нови biggrin.gif . Изводите винаги си ги вадим от коли втора употреба - нормалните хора такива не карат - 5 години газ и след това в Източна Европа на познавачите и специалистите ги продават.Пак казвам - тук от Маздите не слизат и са много доволни. Паднах от коня - и от Фиат са изключително доволни.Аз в Бг-то да не чуя за бус на Ивеко - тук ги боготворят.Пак казвам - лоша кола няма,има кола дето и струва пари подръжката.При някои по-малко,при други повече. Аз сега ако трябва да избирам кола втора ръка от Австрия бих взел Мазда 6 комби дизел до 5 годишна - нямат нищо общо с Авенсиса.Лично мнение blush.gif .Хич не ме е еня с какъв мотор са - много по-красиви и удачни са.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от slowtraveler » 12 Окт 2014 22:37

martod написа:.....
Трябваше така да постъпи и с бензиновите мотори, пълна грешка на компанията е спирането на прекрасните железни мотори FS и замяната им при Мазда 6 с прословутата L серия, която е пълно ксерокопие на дуратек ..
Сега собствениците на такива шестици на по десетина години нямаше да се чудят, защо не им стига литър масло на 1000 км. за доливане .....
tooth.gif
Еволюция колега... Еволюция... Няма как да продължиш да продаваш двигатели, неотговарящи на новите еконорми...
За мен конструктора на двигателя е този, който е важен. Заедно с производителя разбира се...
В конкретния случай колкото и да оспорваш, конструктора на Mazda-L линията двигатели е Мазда...
Тези двигатели се произвеждат под различни брандове - MZR- от Мазда, или Дуратек от Форд...
Та не виждам какво толкова страшно има...
В Мазда6 се вграждат произведени от Мазда двигатели MZR...
Тези двигатели (бензиновите) се доказаха като много здрави. Това, че на някой му се налага смяна на гумички на клапаните е нещо нормално за стар автомобил.
Нито една марка не е застрахована срещу такова износване...
Като поведение тази бензинка ми хареса доста повече отколкото тойотския... Тойотския двигател е доста муден в ниските, като вътъка му идва при по-високи обороти...
При маздата разтоварването на мощността идва по-плавно, идвайки от ниските, и позволявайки динамична червена зона... На шестичката двигателя ми е позволявал развъртане до около 7200об/мин (съвсем краткотрайно), докато при голямо натоварване отрязва на 6500об/мин....
При авенсиса винаги ми е отрязвал на 6.5х.об/мин...
Дизайна - там всеки си има свое мнение. За мен двата автомобила бяха несравними откъм дизайн... Но при Маздата имаше някои детайли, които допринасяха за функционалността и удобството, и които бяха 'прескочени' от конструкторите на Авенсиса (като прословутото левашко окачване на капака на багажника на седаните)...
Та така - най-добре е да се пробва всеки автомобил, и тогава да видиш дали ти пасва дадения автомобил...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от lederman » 12 Окт 2014 23:35

philipp написа:Спирачната течност може би е 5.1?
Не, даже е DOT 4

pop0ff написа:Благодаря за съветите!

Разбирам, че бензиновите двигатели са по добре от към бюджет и обслужване що се отнася до автомобил втора употреба, но на пазара в България те са голяма рядкост. Ако все пак открия такъв автомобил какъв двигател бихте ми препоръчали, как е в сравнеие с динамиката на дизеловите им събратя и как стои въпроса с евентуална газификация?
Автора на темата задава конкретни въпроси. Защо разтягате "теоретични" локуми а не му отговаряте по същество ? И тази тема почва да става боза с мерене на .... авторитети...
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от Kiki » 13 Окт 2014 22:07

martod написа:
Kiki написа:Вие развенчахте Мазда. Сега човекът ще вземе да си купи Авенсис.
Няма лошо, стига Авенсиса да е дизелов, че бензиновите и те имаха вземане даване с този шваба Колбеншмид, а който се е сродил с него хубаво не е видял .. biggrin.gif
За щастие, да - дизелов е! tooth.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от martod » 14 Окт 2014 10:08

lederman написа:
pop0ff написа:Благодаря за съветите!

Разбирам, че бензиновите двигатели са по добре от към бюджет и обслужване що се отнася до автомобил втора употреба, но на пазара в България те са голяма рядкост. Ако все пак открия такъв автомобил какъв двигател бихте ми препоръчали, как е в сравнеие с динамиката на дизеловите им събратя и как стои въпроса с евентуална газификация?
Автора на темата задава конкретни въпроси. Защо разтягате "теоретични" локуми а не му отговаряте по същество ? И тази тема почва да става боза с мерене на .... авторитети...
А ти защо не му отговори, а задаваш нови въпроси ? smile.gif
Аз лично съм му отговорил още преди да го зададе този въпрос, който цитираш ..
Няколко поста преди него със му писал, ако ще е бензинка, да е Хонда или Субару, няма значение с кой мотор, всичките са си Японски и всичките носят и на газ и на бой .. biggrin.gif
А "локумите" ги разтягаме, за да го предпазим от грешен избор . wink.gif Понякога това помага повече, отколкото да му кажеш "скачай смело на Тойота, тя е №1" ..
slowtraveler написа: Еволюция колега... Еволюция... Няма как да продължиш да продаваш двигатели, неотговарящи на новите еконорми...
Еманципация викаш, laugh.gif аааа, такова еволюция ..
Има как по всяко време да еволюираш нещо хубаво и да го подобриш, дал съм пример по горе с дизеловия им мотор RF, него как го вкараха в еконормите .. wink.gif
Да ти давам ли пример и с Мицубиши ? 4Г63 как покрива еконормите и при ЕВО 1 и при ЕВО 10 ..
Ама така е по лесно, вместо да си напънеш малко мозъка и да преработиш собствения си безупречен мотор, вземаш нещо на готово от американските евреи laugh.gif и готово, пък после да му мислят клиентите ..
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от lederman » 14 Окт 2014 10:35

martod написа:
А ти защо не му отговори, а задаваш нови въпроси ? smile.gif
Аз лично съм му отговорил още преди да го зададе този въпрос, който цитираш ..
Няколко поста преди него със му писал, ако ще е бензинка, да е Хонда или Субару, няма значение с кой мотор, всичките са си Японски и всичките носят и на газ и на бой .. biggrin.gif
А "локумите" ги разтягаме, за да го предпазим от грешен избор . wink.gif Понякога това помага повече, отколкото да му кажеш "скачай смело на Тойота, тя е №1" ..
Отговорил съм това което знам, и съм записал в дневника за ремонт / поддръжка. На конкретният въпрос не съм защото нямам лични знания и достоверна информация. Имай предвид, че "чух", "в един форум пишеше" и прочие твърдения не е информация.
"Локумите" изобщо не са ценен източник на информация, или пък основание за решение, най-вече защото има голям субективизъм, внесен от разтягащият. Мненията и съветите са полезни, но фактите са по-важни, те са обективни. Освен това е доста смешно когато разни хора с неясен опит и знания обсъждат конструкции и проекти на гигантски компании, продаващи милиони продукти от десетки години, щото така им се струва ...
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от nowyaris » 14 Окт 2014 14:15

Май не е много добра идея да си купиш кола дето е понесла много газ или бой.Ако ще и японска да е.Няма голямо значение дали е Авенсис или Шестичка комби,важното е да случи на сравнително читав екземпляр.Въпреки че то е кола,с достатъчно пари можеш нова да я направиш.Все пак на мен лично Шестичката комби по ми допада като визия.Не съм имал-не знам,но ако трябваше да си купувам сега бих търсил бензиново комби на Мазда 6.Тук в Австрия.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от Kiki » 14 Окт 2014 18:28

nowyaris написа: бих търсил бензиново комби на Мазда 6.Тук в Австрия.
Искаш да кажеш бензиново комби Форд 6 tooth.gif tooth.gif tooth.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2014 18:36

Kiki написа:
nowyaris написа: бих търсил бензиново комби на Мазда 6.Тук в Австрия.
Искаш да кажеш бензиново комби Форд 6 tooth.gif tooth.gif tooth.gif
tooth.gif punk.gif И то с калпав двигател tooth.gif
Вярно е, че всеки си има мнение, но относно 'теоретичните' мнения - експлоатирал съм по няколко години и Авенсис и Мазда 6 - предполагам, че изказванията ми по темата не са били толкова теоретични :whistle:
И поне за мен ако въпроса стоеше за бензинка, не бих се двоумил нито за секунда... Пък бил той незнам какъв си двигател (дали е Форд - продължавам да не съм убеден - факт е, че Мазда продължи да изкарва уникални двигатели и след раздялата с Форд)...
Виж за дизелак - нямам мнение... Мазда дизел съм карал само с новите им двигатели - държеше се по-добре от бензинката tooth.gif
Докато дизелака при Авенсиса ме впечатли с шумоизолираността - много тихо работеше...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от nowyaris » 14 Окт 2014 20:38

Kiki написа:
nowyaris написа: бих търсил бензиново комби на Мазда 6.Тук в Австрия.
Искаш да кажеш бензиново комби Форд 6 tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Най-интересното е че тук в огромна част от случаите дилъра на Мазда и Фиат е един и същ за дадено "гемайнде". biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .И при мен така.Наистина като влезнеш в сервиза по криковете накачени само Фиати.То може ли вече нормален човек да разбере кой с кого е "партия".Иначе така и не разбрах колегата на какво се е спрял ??????????
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2014 21:46

То дилърите не можеш ги хванеш... Тук Опел и Фиат са на едно място.. Мазда и Фиат също бяха, но сега нещо се разритаха... И Фиат е при Опел... Става въпрос за местните дилъри де..
Джипа уж е собственост на Фиат, пък е общ сервиз/дилър с Мицубиши и Мерцедес...
Абе колегата на каквото и да се е спрял - все ще го е яд поне малко - при автомобил втора ръка винаги има допълнителни непредвидени разходи...
На колегата на Королата (хечбек - сегашния Аурис) започнаха да му включват трудно скоростите и отиде за смяна на съединител (малко над 160х.км) - официалния сервиз му обадиха около 1100лв с маслото на ск.кутия (и на него му бе времето)... Да, смени си го в друг сервиз (пак за над 500лв), като оригиналния съединител бе LUK... Королата - английска... Абе - глобализация :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от nowyaris » 16 Окт 2014 22:27

Не знам,тука около мене всички карат дизели.И Маздите са им дизелови,и Тойотите.И на никой не му пука какъв е двигателя,само газ и ряз.Истината е че маздите са в пъти повече от тойотите.Ама тиролците от години са си свикнали с Мазда и това е.Тук на бензин са само Сузуки,Порше и Ягуар.А,забравих,и Ферари biggrin.gif .Има много Мазди по автокъщите наоколо,ама са скъпички.Те тука принципно автокъщите са скъпички,ама колите са много читави пък за сметка на това.
ПП.За сметка на това всичките мотоциклети са бензинови biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Тойота Авенсис 2 или Мазда 6 втора генерация

Мнение от martod » 17 Окт 2014 09:25

nowyaris написа:Не знам,тука около мене всички карат дизели.И Маздите са им дизелови,и Тойотите.И на никой не му пука какъв е двигателя,само газ и ряз.
Че за какво да им пука, те ги вземат нови, навъртат едни бързи 200- 300 хиляди и ги експортират за източна Европа .. Да му мислят последните, на тях после трябва да им пука .. biggrin.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot] и 54 госта