Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от Fasster » 14 Окт 2014 16:00

Здравейте колеги .....Пускам втора тема по този случай с надеждата да се забележи от някой сблъсквал се с подобен проблем, имащ желание да сподели решението на проблема или поне алтернативни предположения :help: worthy.gif .....Проблемът е следният:
Автомобилът ми е Авенсис 2000 година Д-4Д, комби .....В краката на шофьора и пътника от дясно има влага след надигане на стелките не е много но я има постоянно ....Надигал съм мокета за да видя от къде аджеба идва това, но не можах да видя какво се случва ...Разбрах само, че водата е под шумоизолацията (тя е нещо като дунапрен със гумено покритие) и след като извадя тампона който е от долу под краката ...с натискания по тази изолация водата изтича, НО това за жалост е временно решение на проблема......Сменял съм филтър на климатика и съм проверявал дренажа му ....Според мен работи нормално защото има теч на вода през дренажната тръбичка когато климатикът е включен .....Не знам обаче дали съм съвсем прав ....Може ли да има начин въпреки, че тръбичката си тече пак там да е проблема .....Знам, че има и нещо като "дренаж на купето", но си мисля, че става дума за коли с шибидах на тавана....В случая ....Аз не съм от тях и просто не знам къде е проблемът ...........Но водата продължава да си я има ....Аз си карам със гумени стелки и не ми е голям проблем водата ....НО все пак мисълта, че е там и, че изгнива автомобила не е много приятна ....Иначе не е голямо количество и не можеш да разбереш че има проблем на пръв поглед ...няма проблем и със запотяването на стъклата ...И все пак ми се иска да няма никаква вода там ....Ако някой има идеи, предположения и т.н. .... worthy.gif
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от JapCar » 20 Окт 2014 21:04

Fasster написа:Иначе не е голямо количество и не можеш да разбереш че има проблем на пръв поглед ...няма проблем и със запотяването на стъклата ...И все пак ми се иска да няма никаква вода там ....Ако някой има идеи, предположения и т.н. .... worthy.gif
Интересно, имаш вода не се изпотяват стъклата...при мен е обратно, не мога да намеря вода, но се изпотяват... mellow.gif
А в БГ имам като твоето комби, но бензин и няма този проблем, та не мога да кажа нищо, освен да сипва някой вода по предното стъкло и да гледаш под таблото дали не тече от някъде...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от Fasster » 20 Окт 2014 22:00

JapCar написа:
Fasster написа:Иначе не е голямо количество и не можеш да разбереш че има проблем на пръв поглед ...няма проблем и със запотяването на стъклата ...И все пак ми се иска да няма никаква вода там ....Ако някой има идеи, предположения и т.н. .... worthy.gif
Интересно, имаш вода не се изпотяват стъклата...при мен е обратно, не мога да намеря вода, но се изпотяват... mellow.gif
А в БГ имам като твоето комби, но бензин и няма този проблем, та не мога да кажа нищо, освен да сипва някой вода по предното стъкло и да гледаш под таблото дали не тече от някъде...

Ами мисля, че имам логично обяснение за стъклата.,.... водата фактически се намира в шумоизолацията, която е покрита с някакво гумено покритие и фактически мокета остава сух...... Съвсем леко се мокри в редки случаи, но това не е проблем за климатика...Успява да суши стъклата доста бързо....... А това с предното стъкло съм го пробвал..... Аз поне нищо не видях :)..... Абе ще се ходи с тойота сервиз :) ;)
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от Fasster » 20 Окт 2014 22:04

А твойте стъкла за да се изпотяват..... Провери филтъра на купето...... Или изоползвай само затворения цикъл на въздуха ;)..... Аз така правя и няма проблеми..... Но това е само предположение от моя страна :)......
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от JapCar » 20 Окт 2014 22:20

Fasster написа:А твойте стъкла за да се изпотяват..... Провери филтъра на купето...... Или изоползвай само затворения цикъл на въздуха ;)
Всички най-напред се хващат за филтъра...Сменян е миналата година и си духа добре през него. Теорията е, че ако е много задръстен, не може да влиза лесно външен въздух, който винаги е по-сух. Въртейки вътрешния въздух е по-зле, няма как да изсъхне...
Пробвах с влагомер на дюзата и вкл. вентилатор- при външен въздух влажността спада, при въртене на вътрешен се запазва. Това показва, че клапата работи.
Иначе за изсушаването с климатроника няма проблем, въпросът е, че някъде нещо е влажно и при съхненето/изпарението прави влажен въздуха вътре, който кондензира по студените стъкла...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от philipp » 21 Окт 2014 01:40

За запотяването - вижте да не подлива вода примерно като използвате пръскалките за стъклото и да отива някъде към въздуховодите за парното. Спукана кора или нещо такова почти винаги води до този проблем. Като вали става още по-зле.

А това с водата в краката... пък не само при шофьора, а и при пасажера... не знам.

BOBAR
Мнения: 26
Регистриран на: 15 Авг 2008 10:51

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от BOBAR » 21 Окт 2014 17:03

С годините уплътненията стареят. Гумичката която е между челното стъкло и пластмасовата решетка - старее и пропуска по малко. Под нея има една ламарина пазеща де не влиза вода директно във вентилатора. Конструкцията и е такава, че и покрай нейните уплътнения пропуска. И накрая сглобките на вентилационната кутия също пропускат. И така ето ти вода под мокета. Става бавно и незабележимо. Това са моите наблюдения.

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от philipp » 21 Окт 2014 17:48

Уплътняване със силикон оправя тези проблеми.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от JapCar » 21 Окт 2014 20:44

BOBAR написа:С годините уплътненията стареят. Гумичката която е между челното стъкло и пластмасовата решетка - старее и пропуска по малко. Под нея има една ламарина пазеща де не влиза вода директно във вентилатора. Конструкцията и е такава, че и покрай нейните уплътнения пропуска. И накрая сглобките на вентилационната кутия също пропускат. И така ето ти вода под мокета. Става бавно и незабележимо. Това са моите наблюдения.
Аз бих го проверил...Как/лесен ли е достъпа? Визуално може ли да се познае дали е ОК?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от wscientist » 21 Окт 2014 21:21

Мой съсед скоро беше пострадал от подобно нещо, но на OPEL ASTRA. Водата на шофьорското място беше стигнала 2-3 пръста при един от проливните дъждове през лятото. Оказа се, че отводнителните канали отпред се бяха запушили от листа и събиралата се с години мръсотия. А водата си беше проправила път през изгнило и разкъсано уплътнение на жилото за отваряне на предния капак, където минава през преградата на двигателния отсег.

Та може би е добре да се проверят подобните уплътнения на жила, кабели и други подобни.
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от Scott » 21 Окт 2014 22:17

Не знам как е при Авенсис, но на BMW X3 ако е отваряна кората на вратата за подмяна на нещо по стъклата и не е залепен както трябва полиетиленовия екран при дъжд подлизва под мокета. Много трудно е да се установи, освен ако не вали като из ведро и мокета се напои. Просто моите 2 стотинки по темата biggrin.gif

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: Събиране на вода в купето на Авенсис 2000 година

Мнение от Fasster » 22 Окт 2014 09:27

Благодаря за мненията колеги без яко разглобяване явно няма да установя конкретно от къде ми идва проблема .....Но като има мерак и това ще стане ........ :).......То в ясно, че идва от някъде ама да видим от къде tongue.gif bow.gif
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта