Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Окт 2014 15:54

Пишем, предъвкваме, пак пишем, пак повтаряме, но някой са си решили, че при определени условия хибридите не са икономични. Наистина на магистрала не са толкова много икономични, но стойностите на разхода на гориво са съизмерими с тези на дизел със сходни параметри и дори по-добри. За града и извънградско май няма нужда да отваряме приказка, защото там П3 е просто недостижим за дизеловата технология по отношение разход на гориво. Преди бях пуснал тема по въпроса. Снимал съм видео за позабравилите:
https://www.youtube.com/watch?v=wlR_tqx ... e=youtu.be
но не и не. Явно предубеден човек не можеш да го убедиш в нищо. Той си е решил, че е така и толкова.
Снимките вече не ги броя и не ми се търсят, но са много и всеки може да ги види. Ето една при висока средна скорост на равен път, колко харчи П3:
Изображение
Ето и статия от сравнително враждебна спрямо хибридите медия:
http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... cleId=4832
П.П. Тези неща ги пиша не за да убеждавам или променям мнението на предубедените, а за да се информират заинтересованите и да не се вързват на лъжите и манипулациите на този или онзи.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от BOz » 29 Окт 2014 17:21

Мен не ми е ясно едно.
Защо не пускаш тия снимки, клипове и каквото имаш там, в определената тема за разход на хибридите?
Точно от такива спорове заключиха другата тема, която исках да я направя техническа за самия модел, а не да бръщолевите постоянно едно и също.

Както другите са предубедени, че Приуса не е икономичен, така и ти си предубеден в обратното - някой като ти каже, че харчи еди колко си, не му вярваш.
Сега ако ти кажа, че моя Приус в това студено време харчи спокойно по 7-8/100, какво ще кажеш? АА, не може, не е вярно това.

Или, че от 70 коли в грийн такситата почти всички накрая на месеца са глобени, защото лятото не могат да паднат под 5/100, а зимата не могат да паднат под 6/100? Или викаш и това не е истина.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от nowyaris » 29 Окт 2014 21:52

Значи опасна работа е колегата от Мюнхен.Ти му викаш недей ела,то пак ела.Абе колега,не можеш ли да разбереш че на никой не му е на половия член колко ти гори Приуса,колко е удобен,колко е надежден и колко е "вундербар".В БГ-то хибридите още се броят на пръсти и тук всеки го е еня за масово продаваните Тойоти,а не за някакви супер иновативни изгъзици.Виж там,свържи се с други собственици на Приус и си се хвалете един на друг по някакъв друг начин.Жорката заключи темата,щото тона на непоносимост към мнението на хора които не са влюбени в хибридната технология започна да става ненормално остър.Мнения от сорта "Ние сме най-умни,щото сме с хибриди,а вие само ни завиждате,щото не можете да си ги позволите" не са за тоз Форум.Споделил си достатъчно,всички много се радваме че си случил на автомобил и си напред с "матряла". На нас останалите толкоз ни е акъла и затова не можем да те разберем и повярваме.Приеми го този факт и престани вече да набиваш в очите ни колко сме смотани дето караме обикновени бензини или дизели.
ПП.Как та търпи женати - не знам no.gif no.gif no.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Kiki » 29 Окт 2014 21:56

bow.gif
nowyaris написа:Значи опасна работа е колегата от Мюнхен.Ти му викаш недей ела,то пак ела.Абе колега,не можеш ли да разбереш че на никой не му е на половия член колко ти гори Приуса,колко е удобен,колко е надежден и колко е "вундербар".В БГ-то хибридите още се броят на пръсти и тук всеки го е еня за масово продаваните Тойоти,а не за някакви супер иновативни изгъзици.Виж там,свържи се с други собственици на Приус и си се хвалете един на друг по някакъв друг начин.Жорката заключи темата,щото тона на непоносимост към мнението на хора които не са влюбени в хибридната технология започна да става ненормално остър.Мнения от сорта "Ние сме най-умни,щото сме с хибриди,а вие само ни завиждате,щото не можете да си ги позволите" не са за тоз Форум.Споделил си достатъчно,всички много се радваме че си случил на автомобил и си напред с "матряла". На нас останалите толкоз ни е акъла и затова не можем да те разберем и повярваме.Приеми го този факт и престани вече да набиваш в очите ни колко сме смотани дето караме обикновени бензини или дизели.
ПП.Как та търпи женати - не знам no.gif no.gif no.gif .
worthy.gif worthy.gif worthy.gif bow.gif bow.gif bow.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от iovkito » 29 Окт 2014 22:18

Аз искам всички да ползваме темата за разхода на гориво и наистина да видим колко харчи. Какво значение има колко гори по прав път? Влез във въпросната тема и напиши - Мюнхен-Берлин и обратно , еди колко си км , въртене малко градско в Берлин и пълнене догоре в Мюнхен - 4/100 по колонка. Ако е за снимките - аз също ще нащракам по прав път как ми гори 3,5/100 .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Kiki » 29 Окт 2014 22:32

Защо да разпалваме отново загасения огън? Нима вече не е ясно колко харчи последната дума на техниката и колко харчи скапания отровен дизел.
На мен ми е интересно колко бензин на сто харчи електромобила. stretcher.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от nowyaris » 30 Окт 2014 16:48

iovkito написа:Аз искам всички да ползваме темата за разхода на гориво и наистина да видим колко харчи. Какво значение има колко гори по прав път? Влез във въпросната тема и напиши - Мюнхен-Берлин и обратно , еди колко си км , въртене малко градско в Берлин и пълнене догоре в Мюнхен - 4/100 по колонка. Ако е за снимките - аз също ще нащракам по прав път как ми гори 3,5/100 .
Моля ти се,недей.Недей нищо да гледаш на колегата от Мюнхен.Нито до Берлин,нито до Хамбург.Или ако искаш го питай на лични.Щото пак ще почне една хвалба и вече наистина ще се пращат катинари от Австрия.Умен мъж си,от Добрич си,не се връзвай на детски глупости.Ти си със равка,кво те интересува колко му гори на някого си приуса в М'юнхен-нито ще се местиш натам,нито ще си купуваш приус biggrin.gif .Явно си земеделец човек,мислиш ли че тук някой се интересува колкко дизел харчи на моточас в суха оран и с шест тела на плуга четириколесен трактор Тойота :thumbsup: .Че и с приуса на колегата от Мюнхен така.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Airfan » 30 Окт 2014 16:55

Отваряте spritmonitor.de и разбирате колко харчат приусите на хората. Иначе само си чешете езиците от гледна точка на вашата камбанария, вашия опит е ЕЖК.
Изображение Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Akima » 30 Окт 2014 17:25

Аз само не разбирам едно нещо:
Има П1,2,3 и прочие HSD системи на Тойота - имаше си и тема за тях - за какво им е на останалите с бензинови,дизелови и т.н. автомобили да четат тази тема,ако не им е интересна.

Не разбирам наистина защо не оставите собстениците на хибриди да им се радват и да си говорят каквото ги вълнува - не случайно не съм писал в предната тема - не притежавам хибрид и не мога да се изказвам обективно без да имам необходимият опит/пробег с такъв - шофирал съм или съм се возил на П1,2,3,LS,RX и прочие,бях един от първите клиенти на спомената таксиметрова компания с П,но въпреки това не смятам,че имам право да се изказвам като някои други посетители тук.

Който няма хибрид или не го вълнува/да се чете него или "УРеда" му/ съотвения модел,задвижване или прочие да не чете и да не пише в темата.

Аз съм дотук.Поздрави на всички - не разбирам какво му е трудното едно нормално и цивилизовано съжителство - явно е от разликата в поколенията!

cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от nowyaris » 30 Окт 2014 18:13

Не си прав колега.Темата беше за мнения и коментари.Такива може да имат и хора които не притежават приуси.Проблема започна когато някои от собствениците на Приус поради невъзможност да променят мненията на някои от несобствениците tooth.gif ,започнаха да обесняват за гроздето и акъла,което много не се толерира тук.Затова темата беше заключена.Интересно ако всички бяха почнали да превъзнасят електричките какво би се получило,ама няма как да стане.Отделно дето всеки може в тоз Форум да си чете и казва каквото си мисли,без естествено да обижда никого от колегите.
Иначе за другото си прав - по-възрастните доста често са по-мъдри.Щото много са лъгани и живота много шамари им е удрял.По младите колкото и умни,начетени,образовани,ерудирани и креативни да са,няма как да придобият опита на възрастните.Не са живяли толкова все още.Ама търпение-мъдроста е тяхното бъдеще tooth.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Not_active_user_1 » 30 Окт 2014 19:19

Airfan написа:Отваряте spritmonitor.de и разбирате колко харчат приусите на хората. Иначе само си чешете езиците от гледна точка на вашата камбанария, вашия опит е ЕЖК.
Точно в десятката. :thumbsup:
Техния опит е точно ЕЖК, но жените, които казват са всъщност, точно те. Най-вече австрийската женичка... tooth.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Not_active_user_1 » 30 Окт 2014 19:22

Akima написа:....
Тези въпроси многократно съм ги задавал и поставял, но резултата е нулев. Все едно да убедиш някой шоп, че има по-високо от Витоша, по-дълбоко от Искъро и по-широко от Софийско поле. Кауза пердута. :whistle:

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Airfan » 30 Окт 2014 21:41

Akima написа:Аз само не разбирам едно нещо:
Има П1,2,3 и прочие HSD системи на Тойота - имаше си и тема за тях - за какво им е на останалите с бензинови,дизелови и т.н. автомобили да четат тази тема,ако не им е интересна.

Не разбирам наистина защо не оставите собстениците на хибриди да им се радват и да си говорят каквото ги вълнува - не случайно не съм писал в предната тема - не притежавам хибрид и не мога да се изказвам обективно без да имам необходимият опит/пробег с такъв - шофирал съм или съм се возил на П1,2,3,LS,RX и прочие,бях един от първите клиенти на спомената таксиметрова компания с П,но въпреки това не смятам,че имам право да се изказвам като някои други посетители тук.

Който няма хибрид или не го вълнува/да се чете него или "УРеда" му/ съотвения модел,задвижване или прочие да не чете и да не пише в темата.

Аз съм дотук.Поздрави на всички - не разбирам какво му е трудното едно нормално и цивилизовано съжителство - явно е от разликата в поколенията!

cool.gif
Темата беше интересна до момента, в който се изроди до нападки и морали. За това как харчи Приус не може да се съди по мнението на 3-ма души, които вземаха активно участие. Трябва статистика и единственото познато на мен място е въпросния сайт. Там ей такива като мен си въвеждат зарядките и си следят разхода исторически. Това че карам бензин, не значи, че не съм карал дизел или няма да карам електрика... Мечтата ми е Тесла модел С, но за сега ми е свръх възможностите.
Изображение Изображение

Аватар
stoyankirov
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Яну 2014 10:56
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Toyota Prius Gen.3 - 2009
Благодарил/а: 3 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от stoyankirov » 31 Окт 2014 10:22

Трябва ли още веднъж да се извинявам за това, че не съм имал намерение да обиждам когото и да било в този форум. Трябва ли още да се правим на "ощипани булки" и да повтаряме че темата за гроздето не се толерирала тук. Заключихте темата / ще се примиря че аз съм бил причината за това, колкото и неудобно да се чувствам /, какво още остава?!? Защо в продължението пак коментираме стари нещо. За последен път се ИЗВИНЯВАМ на всички засегнати от мен!
Наистина искам да споделяме опит, а не да отстояваме мнения. Всеки има право да реши дали да вярва на даден пост или да го подложи на съмнение.
Toyota Prius Gen.3 - 31.08.2009г. - 1.8 - 136ph - 195000км

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2014 10:58

offtopic.gif

Колега, не си ти причината за затваряне на предходната тема...

Прехвърлянето на темата от разисквания въпрос към лични нападки ще продължи да не се толерира... :whistle:

Различни мнения се толерират стига да има някаква обосновка. Дали е правилна обосновката или не - се решава в дискусия (или не се решава) tooth.gif

А за 'киселото грозде' - ами тук има доста хора, които могат спокойно да си позволят Приус и по-скъп хибрид...
Но не си купуват такъв поради свои съображения, които също излагат тук...
Така, че наистина мнения от рода 'приказвате против хибридите защото не може да си ги позволите' не са коректни и обиждат/дразнят част от участниците във форума...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта