! Акция ЗИМА !!!

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Тонии » 12 Ное 2014 11:00

Проверяват ,гуми, фарове,чистачки.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от veso_hds » 12 Ное 2014 16:40

Тонии написа:Проверяват ,гуми, фарове,чистачки.
Тонии,знаем го това нещо,ама мястото му не е в този раздел. sad.gif
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Тонии » 15 Ное 2014 11:06

Извинявам се , бързах да предупредя .

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Ное 2014 17:44

Тонии написа:Проверяват ,гуми, фарове,чистачки.
Така трябва да е! Предупреждаването е хубаво нещо, а още по-добре е всеки съвестен шофьор да превежда колата си в състояние пригодно за сезона, независимо кой е той. :thumbsup:

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Kiki » 16 Ное 2014 09:39

Тонии написа:Извинявам се , бързах да предупредя .
Няма нищо лошо, Тони. Все има някой, който няма да е чул. wink.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от gena_bs » 16 Ное 2014 19:27

+Резервна гума (сигурно и до какво налягане е напомпена), триъгълник, аптечка.Вериги за сняг също, макар, че не мисля, че са от особена важност.
Дотук всичко е нормално.
Ама от какъв зор ще проверяват дали работи парно и за топли зимни ръкавици???
Още малко и резервен двигател ще искат. Багажникът на автомобила все пак не е каросерия на камион!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Airfan » 16 Ное 2014 23:34

gena_bs написа:+Резервна гума (сигурно и до какво налягане е напомпена), триъгълник, аптечка.Вериги за сняг също, макар, че не мисля, че са от особена важност.
Дотук всичко е нормално.
Ама от какъв зор ще проверяват дали работи парно и за топли зимни ръкавици???
Още малко и резервен двигател ще искат. Багажникът на автомобила все пак не е каросерия на камион!
Това за ръкавиците къде го прочете? Интересно на какво основание ще проверяват?
Изображение Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Japanese_fever » 16 Ное 2014 23:41

Ами аз сам си ги проверявам тези работи преди зимата. А иначе има хора дето сутрин си изчистят от снега една дупка на предното стъкло, колкото да виждат и тръгват на работа. За тях хубаво проверяват, не всеки е роден с акъл!

Изображение
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Тонии » 17 Ное 2014 10:14

gena_bs написа:+Резервна гума (сигурно и до какво налягане е напомпена), триъгълник, аптечка.Вериги за сняг също, макар, че не мисля, че са от особена важност.
Дотук всичко е нормално.
Ама от какъв зор ще проверяват дали работи парно и за топли зимни ръкавици???
Още малко и резервен двигател ще искат. Багажникът на автомобила все пак не е каросерия на камион!

Аз си нося и лопата,чувалче с 5-6кг. с пясък.

gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от gena_bs » 17 Ное 2014 19:03

Това ми напомня вица за "застрахователя", след чиято кола имало линейка и пожарна.
Защо ми е на мен в Бургас пясък, лопата, ръкавици и т.н., след като миналата година валя точно два пъти сняг и то натрупа 4 пръста? А той обикновено е мокър и не се задържа повече от 24часа. Ако ходя на планина зимата или на север, съм съгласен.
За ръкавиците тръбят по всички радиа и телевизии като папагали!
Дали в Германия си носят и топли валенки, а?

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от ffsolutions » 17 Ное 2014 19:29

И едно шише ракия, за вътрешно загряване. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от nowyaris » 17 Ное 2014 21:11

В Австрия и Германия си носят само ракия.Иначе тук при мен в Тирол на всеки 100 метра набиха колче и направиха около него камара с пясък - не много голяма.Малоумни са и чакат зима заради туристите - предната тук имаше само 10 дена сняг.Няма никакви акции - зима,лято..... И пътната помощ е основно за фолксвагените.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от wscientist » 17 Ное 2014 21:32

Добре де, аз не мога да разбера тая народопсихология българска...

Дори и да проверяват за топли ръкавици, какъв е проблемът да си сложите един чифт в багажника??? Не може да ме убедите, че няма къде да ги заврете. И защо все трябва да има законово основание, за да спазваме елементарни правила за безопасност (не само нашата, а и на останалите на пътя).
Прост пример: Пътуваме на дълъг път през зимата, навън е под нулата, духа силен вятър, тъмно е и за нещастие пукаме гума. Ръкавиците в този момент едва ли ще са излишни! Или по-добре да ни измръзнат ръцете, не дай си Боже по-лошо? Ама защото от КАТ казали, че трябва да ги имаме налични, българинът напук няма да си ги набави, защото КАТ нямат законово основание. Същото важи и за веригите. Със сигурност на никой няма да му е приятно да му залепва кожата по студената стомана.

Лично аз през лятото винаги имам чифт нови работни ръкавици в багажника, а зимата слагам чифт поларени за 10лв от пазара. С две ръце ще подкрепя промяна на ЗДП, която да задължава през зимата да се използват зимни гуми и то с дълбочина на протектора не по-малко от 3мм. Днес по новините гледам спрели товарен бус за проверка. Гумите летни, а протекторът 1.4мм... На всичкото отгоре отзад се возят хора. Ами ако беше станало ПТП и тия хора загинат? Пак ще си викаме, че трябва да има превенция и т.н., а самите ние мрънкаме, че КАТ искали да спазваме елементарни мерки за безопасност!

Ама явно ще е така, докато българинът продължава да си мисли, че всички точки от ЗДП са написани само, за да му дрънчат пари!
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от veso_hds » 17 Ное 2014 22:15

... . До края на месеца катаджиите ще следят за грайфера на гумите, аптечки, работи ли парното и има ли най-нужното за дълъг път през зимата – вериги, топли ръкавици, резервна гума и триъгълник......

Омръзна ми всеки ден да ме облъчват с информация като цитираната по-горе.В ЗДП ясно и точно е указано какво трябва да има в един лек автомобил(който не знае да си го прочете).Всичко останало са свободни съчинения.А нека ме глобят за топли ръкавици,пък ше видим какъв смях ще има после в съдебната зала.Тежките ПТП-та не стават заради ръкавици,резервни гуми(някои модели коли нямат резервни гуми,а репарационни комплекти-на тях какво ще им проверяват),а заради по-малко и по-закръглено сиво вещество.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от slowtraveler » 18 Ное 2014 00:16

wscientist написа:Добре де, аз не мога да разбера тая народопсихология българска... ...
Някой нещо бил казал, че трябвало... Всеки може да си приказва много неща, но Закона неслучайно е НАД такива приказки и е що годе универсален...
Бяха казали, че ще проверяват за резервни крушки... Ами никога не съм си купувал такива... Колата ми бе с ксенон, който не бих могъл да сменя на пътя (демонтираше се маска, броня и фар за да достигнеш фара)...
А останалите светлини бяха светодиодни. Резервната гума - ремонтен комплект...
Вериги - на времето носих, а последните години реших, че не ми трябват... Имах, и съм ги слагал по изключение... И то не поради принуда а заради експеримента...


То лошо няма да мъкнеш всичко, което 'може' да ти потрябва, ама поне за мен това би включило голям пожарогасител (СО2 поне с размер на водолазна бутилка), Два комплекта звездогаечни ключове някъде докъм размер 40 (поне колкото е най-голямата гайка/болт на автомобила). И комплект 'гедоре', динамометричен ключ. Въже, ремък, вериги, лопата, кирка, две резервни гуми (колега къса две гуми в една и съща дупка - предна/задна), туба гориво, аптека с дефибрилатор... И т.н. и т.н.... Ама и ремарке няма да стигне.....
Затова подхода ми се измени - ако си толкова на зор - спасяваш се самостоятелно, а за автомобила има автоасистанс (включен към застраховката)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Zlatist и 68 госта