! Акция ЗИМА !!!

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Akima » 18 Ное 2014 00:39

В кръга на шегата забрави генератор! stupid.gif


Иначе аз бих ви посъветвал за имате запалка/магнезиево огниво даже е супер/,сигнална факла,някъде май ми останаха от светещите пръчки - чупещи се - супер са,ако трябва да се сигнализира в тъмното - все пак триъгълника не се вижда зад завоя.

За колите през последните 10 години май най-добре е да имаш телефон,въже и пачка пари в джоба. biggrin.gif

П.С.Повечето хубави вериги имат ръкавици за поставяне в комплекта.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Тонии » 18 Ное 2014 00:55

ffsolutions написа:И едно шише ракия, за вътрешно загряване. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
:) Тая горивна добавка е най-добра.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Japanese_fever » 18 Ное 2014 02:40

Тонии написа:
Аз си нося и лопата,чувалче с 5-6кг. с пясък.
Аз също си нося лопата, от тези най-големите. Седи пред задните седалки, защото не се побира в багажника. biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Akima » 18 Ное 2014 02:48

Така е като си купуваш нон-OEM лопата - не ти е съвместима с Хондата.

Бягай сега за един хонда-трион да и скъсиш дръжката до правилния размер. biggrin.gif drunk.gif

Иначе лопатката си е оферта - моята си е в нас на балкона - ако се налага да се ползва явно първо ще трябва да се копае до колите,а не да е в багажника под преспите. bash.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от slowtraveler » 18 Ное 2014 08:15

Да, поне минимална подготовка трябва да има...
Случка от преди 7-8 месеца... Тъкмо бях взел джипа и хукнах из балканите.
Конкретния път към една хижа - почистен от дълбокия сняг, но целия в утъпкан и заледен сняг, върху който е хвърлило малко пресен снежец...
На по-стръмен един завой закъсал колега с корсичка. Гледам - гумичките - галошки.
Все пак в планината - казвам му - дай ще те дръпна. 'Ама нямам въже'. Вадя въжето, опъвам го...
Насреща: 'Ама аз съм си загубил и винта за бронята и няма къде да го вържем въжето'...
Посъветвах го да даде заден и да се спуска надолу към града - такъв няма работа нагоре...

Но междувременно усетих един проблем - не бях прогонил инвентара преди да го сложа в колата - задната ми скоба (пак отворена кука) се оказа по-масивна от кукичката на въжето.
Не че не се реши проблема - вместо да закача кукичката към скобата на колата, направих примка с въжето (кукичката му я закачих на самото въже с примка), ама ме доядя, че както се казва не си пробвах всичко предварително...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Airfan » 18 Ное 2014 08:54

Аз нося една военна сгъваема лопатка/кирка/трион - 20 х 20 см в сгънато положение. Ръкавици зимата така или иначе нося и взимам с мен винаги, независимо, че съм с колата. Пясък не ми трябва - като закъсам - мятам стелките под гумите и обикновено върши работа. И това го правя не защото някой е написал някъде, а за лично спокойствие, тъй като съм изпадал в ситуация да закъсам в елементарни коловози със зимни гуми и да не мога да излезна, а да е нощ и да няма кой да ми помогне.
Изображение Изображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Оги » 18 Ное 2014 10:08

Преди 10 г.съм взел едни вериги, ръкавици и сгъваема лопотка - през зимата ги возя но засега си стоят неизползувани. Обувам добри зимни гуми, сменям течността за чистачките. Преди мажех и пръсках уплътненията на вратите с глицерин или силикон да не залепват от лед- откакто се научих, че замръзнала врата се отваря с натискане докато се поотроши леда и това не правя. Една стъргалка за лед с четка за сняг и дълга дръжка возя общо взето за смелост щото рядко се случва колата да нощува навън. Оборудвал съм гаража с истинска лопата за сняг, но май ринах с нея за последно преди 3 зими. Кога ли ще видя и аз бялата меца... laugh.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Japanese_fever » 18 Ное 2014 11:02

Akima написа:
Иначе лопатката си е оферта - моята си е в нас на балкона - ако се налага да се ползва явно първо ще трябва да се копае до колите,а не да е в багажника под преспите. bash.gif
Пред нас един рине Cat булдозерче. Лопатата е, ако ме изненада на път.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Тонии » 18 Ное 2014 11:19

! Вече глобяват !?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от slowtraveler » 18 Ное 2014 11:42

Тонии написа:! Вече глобяват !?
Добре би било да обясните и за какво глобяват?
Да дойдат да ме глобят, че нямам в колата лопата, вериги и ръкавици... guns.gif
Стига паника... :whistle:

П.С. Jap, колега тук във Варна си взе роторно снегоринче да си чисти пред гаража...
Дали му трябва лопата - ами може да си сложи снегоринчето в багажника на БМВ-то tooth.gif
Само дето снегорина бензинов, а БМВ-то дизелово....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от scorpion » 18 Ное 2014 14:54

Да вземат да контролират и пътните полицаии с една АКЦИЯ дали си вършат работата съвестно, защото...
Вчера го виждам наглеца с тузарския Кайен как най-нахално задминава цялата колона (в района около вкъщи е кошмар заради строежа на метрото и по някои по-големи артерии е ад привечер и сутрин) и се мушка в пряката със знак влизането забранено. Спират го полицаи (бяха двама и очевидно застанали да дебнат за нарушители) и ... нищо. Онзи к'во им каза, тея к'во му отвърнаха и тузаря си отпраши в забранената улица, а тея пристъпваха гузно и насрани... Мислех да им направя забележка но прецених, че не ми се губи времето с такива съвестни служители на МВР и махнах с ръка...

Сори за офф-топика !

Иначе е много важно да се оборудва автомбила с добри гуми, вериги, да се зареди с течност и да се следи пътната обстановка. Напоследък информацията за времето е преобладаващо точна biggrin.gif

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Airfan » 18 Ное 2014 15:01

Най-вероятно и те си пазят хляба и здравето. Онези са безнаказани.
Изображение Изображение

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от philipp » 18 Ное 2014 19:33

Малко се включвам със закъснение, но да си кажа за въжетата - тези, които ги продават с куките по бензиностанциите НЕ ги купувайте. Пълен боклук са. Стават за теглене на равно без динамични удари, но и тогава се късат. Виждал съм дори "изправена" кука - смятайте за какво става въпрос.

Ако искате да имате истинско въже за теглене на автомобил - особено важи за джиповете, които по правило ще закъсат по-тежко от леките коли, - вземете си колан според тонажа на колата и шегел. Продават ги по магазините за корабни принадлежности - знам за такъв на площад Възраждане в София, вероятно има и много други. Не използвайте стоманени въжета, защото може да направите тежки щети по колите си (или недай боже нещо още по-лошо). И не на последно място - омотавайте по един-два парцала около колана. Като бонус, за да спазите и закона, нека са червени :)

П.П. Ето за такива колани говоря:

Изображение

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от Тонии » 19 Ное 2014 01:19

Airfan написа:Най-вероятно и те си пазят хляба и здравето. Онези са безнаказани.
По нова тв ли ?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: ! Акция ЗИМА !!!

Мнение от slowtraveler » 19 Ное 2014 08:02

philipp написа:Малко се включвам със закъснение, но да си кажа за въжетата - тези, които ги продават с куките по бензиностанциите НЕ ги купувайте. Пълен боклук са. Стават за теглене на равно без динамични удари, но и тогава се късат. Виждал съм дори "изправена" кука - смятайте за какво става въпрос.

Ако искате да имате истинско въже за теглене на автомобил - особено важи за джиповете, които по правило ще закъсат по-тежко от леките коли, - вземете си колан според тонажа на колата и шегел. Продават ги по магазините за корабни принадлежности - знам за такъв на площад Възраждане в София, вероятно има и много други. Не използвайте стоманени въжета, защото може да направите тежки щети по колите си (или недай боже нещо още по-лошо). И не на последно място - омотавайте по един-два парцала около колана. Като бонус, за да спазите и закона, нека са червени :)...
Виждал съм и съм вземал от бензиностанция понякога читави въжета... И читави ковани куки... Е, понякога от немай-къде вземаш единственото, което има в магазина ама нейсе :)
Относно шегелите съм против, освен ако става въпрос за теглене по равен асфалт, а не вадене на закъсан автомобил - шегела тежи и може да направи повече поражения при скъсване на скобата на автомобила независимо какво изделие има между двата шегела. Иначе при теглене на закъсал по технически причини автомобил по асфалт - става и е удобно (стига отново да не си с някаква изчанчена кука като при мен - там най-удобното би било да закачиш директно ухото на въжето или сапана)..
Колана е хубаво нещо, но не става за динамично теглене (най-честия начин на вадене на закъсал автомобил поради очакваното лошо сцепление и на теглещия автомобил) - неразтеглив е...
Иначе за парцал/чанта и т.н. закачени на въжето - да... При скъсване отнемат много от енергията... В добрите комплекти има подобен 'парцал'/торба, залепваща се на велкро, която малко хора знаят, че трябва да се закачи на въжето не толкова заради светлоотразителните му свойства, а за чиста безопасност при скъсване...
Та затова за мен най-универсалното изделие е динамичното въже - става за вадене и от калта, а освен това е по-'меко' при обикновено теглене на закъсал автомобил (с неразтегливо въже съм късал ухо на една шкодичка докато теглих офисната Нива, дето и се бе поскъсала главината tooth.gif )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта