Съобщение от център за градска мобилност ??? Що е то?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Съобщение от център за градска мобилност ??? Що е то?

Мнение от Toyko » 20 Ное 2014 11:17

Здравейте колеги , оня ден колата паркирана на зелена зона, аз набутах два смса за 2 часа, а не знам защо ония от градкса мобилност ми лепнали на стъклото съобщение номер еди кой си : Уважаеми Г/гжо паркирали сте без да заплатите такса по чл 99 ал 3 ЗПД , това нещо има ли някаква стойност и трябва ли да правя нещо ???? Нито е глоба от КАТ, нито е скоба , обяснете що за инструмент е ? Освен това си пуснах смси и получих потвърждение ?????????

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Съобщение от център за градска мобилност ??? Що е то?

Мнение от Toyko » 20 Ное 2014 11:27

четох сега някъде, че нищо не значело и че ако се докопат преди теб до колата ти слагат скоба след него . те тия изобщо не са ли частна фирма и без ченге може ли да правят нещо изобщо ? дигане например не би трябвало ?

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Съобщение от център за градска мобилност ??? Що е то?

Мнение от philipp » 22 Ное 2014 00:17

Не са частна фирма, общинска са. За първи път чувам за такива бележки... Бях чувал, че могат да слагат т.нар. "фишове" - глоби, които рано или късно ще си платиш заедно с данъка в общината...

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Re: Съобщение от център за градска мобилност ??? Що е то?

Мнение от Оги » 24 Ное 2014 18:12

И аз като теб пращам си смс, 5 минути преди да изтече времето още един. Свърших си работа и отивам при колата, опа-а - бележка на стъклото, само че закопчано и колелото. Що ? - показвам ги аз смс-ите в изпратените, ама то не бил важен моя телефон, а техния апарат ! И как- ми просто било, написал съм си смс-ите с кирилица. Баси изработката. thumbdown.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Съобщение от център за градска мобилност ??? Що е то?

Мнение от philipp » 25 Ное 2014 21:36

Оги - не ги обичам, но в тяхна защита ще кажа, че на самите табели изрично пише да се използва латиница и после е потъртено да НЕ се пращат букви на кирилица...

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 26 Ное 2014 08:25

Извинете, ама това не е сериозно - no.gif
В БГ регистрациите няма букви, които не са на латиница (т.е. присъстващи и в двете азбуки) и е невъзможно да се разбере дали си пратил СА****MP или CA****МР? А за да се реши подобен проблем трябва да се допише един ред код.
Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Vesko » 26 Ное 2014 09:09

Rudy написа:Извинете, ама това не е сериозно - no.gif
В БГ регистрациите няма букви, които не са на латиница (т.е. присъстващи и в двете азбуки) и е невъзможно да се разбере дали си пратил СА****MP или CA****МР? А за да се реши подобен проблем трябва да се допише един ред код.
Стига някой да го е записал в обществената поръчка..... tooth.gif А докато се пишат за свои хора с минимум работа ще е така.....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Re: Съобщение от център за градска мобилност ??? Що е то?

Мнение от Оги » 26 Ное 2014 09:57

Това е факт. Защо да го оправят, като особа на мое подобие за 2 часа плаща 30 лв + 2 смс-а. Сигурно само веднъж но надали само аз. На Каравелов около Персиян не съм срещнал табела, според която да се указва за кирилицата. Може да съм пропуснал, вече е все едно.
Сериозно си е и още как- докато не се разделиш с парите не освобождават кучката. И със цялата си наглост дават зор да тръгваш докато се настаняваш в колата. Заяждат се да я закопчат пак. Племе бездарно. Пладнешки обир.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Monster, Semrush [Bot] и 60 госта