Откраднат акумулатор

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Откраднат акумулатор

Мнение от philipp » 23 Ное 2014 10:30

Ако някой види наркоманче да продава сравнително нов голям бусов акумулатор Bosch Silver S4, да вземе да му счупи главичката от мое име... Ако ви дава и алуминиева кутия от инструменти - той е, направо го финиширайте.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от iovkito » 23 Ное 2014 12:04

В кой район на България да се оглеждаме?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от philipp » 24 Ное 2014 15:32

Вероятно се намира в някоя от циганските махали в София. По-некадърно чупене на ключалка при крадене не бях виждал. Трябва да е много прост човек.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от Kiki » 24 Ное 2014 20:57

philipp написа:. По-некадърно чупене на ключалка при крадене не бях виждал. Трябва да е много прост човек.
По - скоро много зажаднял за дрога боклук. bash.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от Japanese_fever » 24 Ное 2014 21:05

Насочи се към пунктовете за изкупуване на желязо във вашия райно и им дай снимка на акумулатора, както и марка, и си остави името и телефона за връзка. Кажи им, ако дойде човек с такъв акумулатор да го задържат колкото се може по-дълго докато дойде полицията, а след това и ти.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от nowyaris » 24 Ное 2014 21:06

philipp написа:Ако някой види наркоманче да продава сравнително нов голям бусов акумулатор Bosch Silver S4, да вземе да му счупи главичката от мое име... Ако ви дава и алуминиева кутия от инструменти - той е, направо го финиширайте.
biggrin.gif Ако го видим този кога точно да го "финишираме" ? Преди или след като е продал акумулатора ? Да го изчакаме ли за парите или веднага да приберем акумулатора след "финиширането" ? И как точно да го "финишираме" - за зъболекар,за четвърто вътрешно,за ортопедия или директно за "Орландовци" ? Филипе , личи си че нито си "поръчвал" , нито си "поръчван" laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от Akima » 24 Ное 2014 21:59

nowyaris написа:
philipp написа:Ако някой види наркоманче да продава сравнително нов голям бусов акумулатор Bosch Silver S4, да вземе да му счупи главичката от мое име... Ако ви дава и алуминиева кутия от инструменти - той е, направо го финиширайте.
biggrin.gif Ако го видим този кога точно да го "финишираме" ? Преди или след като е продал акумулатора ? Да го изчакаме ли за парите или веднага да приберем акумулатора след "финиширането" ? И как точно да го "финишираме" - за зъболекар,за четвърто вътрешно,за ортопедия или директно за "Орландовци" ? Филипе , личи си че нито си "поръчвал" , нито си "поръчван" laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Аз чакам да извадиш ценоразписа и да го удариш в масата. biggrin.gif

Най-обичам клиенти като теб! biggrin.gif :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от nowyaris » 24 Ное 2014 22:09

Просто исках колегата да уточни заявката biggrin.gif . Иначе вече не съм в "бизнеса" от доста време.И никога не съм бил "клиент" а винаги "доставчик на услуги" cool.gif .
ПП.Най-добре чаша студена вода и последваща покупка на нов акумулатор и нова брава за пострадалия автомобил blush.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от Akima » 24 Ное 2014 22:27

При мен клиент = "доставчик на услуги". wink.gif

Я покрай Филип някой да каже дали има застраховател,който покрива кражбата на този "консуматив"? unsure.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от ffsolutions » 25 Ное 2014 07:44

Би трябвало всички да го покрият. Има следи от принудително отнемане на неразделна част от автомобила (не е допълнително поставено радио, например, което да не е допълнително дозастраховано). Дано колегата да има каско и да си вземе обезщетение без проблеми. Късмет! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от slowtraveler » 25 Ное 2014 07:59

ffsolutions написа:Би трябвало всички да го покрият. Има следи от принудително отнемане на неразделна част от автомобила (не е допълнително поставено радио, например, което да не е допълнително дозастраховано). Дано колегата да има каско и да си вземе обезщетение без проблеми. Късмет! :thumbsup:
Съмнява ме да го покрият... Навярно ще тълкуват, че е сваляема/демонтируема част от автомобила (то коя част не е, ама често ги въртят така)...
Например открадната джанта също вероятността да не ти я платят е близка до 100%, докато няма никакви проблеми с плащане на ударена джанта..
Сигурно акумулатора е на скрап... Или претопен за предаване на олово.
Крадците са гадно племе bash.gif Разходите ти и печалбата им съвсем не са пропорционални. Да го шитнат за 15 лв пак ще са доволни.
На времето ми бяха откраднали свалящ се панел на скъпо по негово време CD - новия панел ми струваше около 200лв, докато крадеца едва ли е могъл да го реализира и за 5лв - модела бе доста рядък...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от nowyaris » 25 Ное 2014 09:41

Akima написа:При мен клиент = "доставчик на услуги". wink.gif

Я покрай Филип някой да каже дали има застраховател,който покрива кражбата на този "консуматив"? unsure.gif
Сещам се само за едно място където съм бил и двете.Там научих, че дори и да ти се падне добър прокурор, ако адвоката ти е калпав си в канала. tooth.gif .
ПП.Който вземе от застраховател пари за откраднат акумулатор,моля,нека се похвали.Искам да имам поне един такъв познат. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от iovkito » 25 Ное 2014 11:59

Застрахователите още ли не плащат откраднати катализатори ?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от Vesko » 25 Ное 2014 12:51

nowyaris написа:ПП.Който вземе от застраховател пари за откраднат акумулатор,моля,нека се похвали.Искам да имам поне един такъв познат. :thumbsup:
Аз съм получавал пари за откраднат фар biggrin.gif

ПП: Беше алианц преди години и от отграднатият фар едното от ухото му си беше останало на колата вързано с болт или щипка.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Откраднат акумулатор

Мнение от slowtraveler » 25 Ное 2014 13:35

Vesko написа:... едното от ухото му си беше останало на колата вързано с болт или щипка.
Това е ключа от бараката... Трябва да има някакъв остатък от изделието - тогава плащат без проблем...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта