Auris II Hybrid

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от BOz » 17 Дек 2014 17:28

If this is the first time you’re saving a setting with Carista, it will guide you through the purchase process.
При положение, че безплатно може да си свали официалния интерфейс на Тойота, защо въобще да се занимава със знайни и незнайни софтуери?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Akima » 17 Дек 2014 17:44

Дилърският кабел изисква PC,а това върви на произволен Android смартфон.
Давам го като вариант.
Всеки да си смята кой кабел/адаптер и кое приложение ще му излезе най-изгодно/удобно. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Rudy » 17 Дек 2014 18:02

Akima написа:Дилърският кабел изисква PC,а това върви на произволен Android смартфон.
Давам го като вариант.
Всеки да си смята кой кабел/адаптер и кое приложение ще му излезе най-изгодно/удобно. :thumbsup:
То да беше само РС-то, с мед да го намажеш. Трябва специален адаптер, а не генеричен ОБД четец, който струва 3-4 пъти по евтино.


А и официалния сервизен софтуер не е "безплатен". Айде да не отварям темата, че стане ли въпрос за авторски права сме като циганите (не ромите) в Столипиново/Факултето/Петричко/и т.н."Мааалки са ни зааааплатите, дицътъ съ болни - зат'ва зиаме софтуер, музика и филми..." :whistle:
Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от BOz » 18 Дек 2014 11:17

Rudy написа:
Akima написа:Дилърският кабел изисква PC,а това върви на произволен Android смартфон.
Давам го като вариант.
Всеки да си смята кой кабел/адаптер и кое приложение ще му излезе най-изгодно/удобно. :thumbsup:
То да беше само РС-то, с мед да го намажеш. Трябва специален адаптер, а не генеричен ОБД четец, който струва 3-4 пъти по евтино.


А и официалния сервизен софтуер не е "безплатен". Айде да не отварям темата, че стане ли въпрос за авторски права сме като циганите (не ромите) в Столипиново/Факултето/Петричко/и т.н."Мааалки са ни зааааплатите, дицътъ съ болни - зат'ва зиаме софтуер, музика и филми..." :whistle:
Много добре знаеш като казвам "безплатно" какво имам предвид.

А и кой общ ОБД адаптер, който може да се използва в случая струва 5-6 лева?
Както виждаш в темата то се говори за някой препоръчителен адаптер, а не просто някой общ.
А именно:
In order to use Carista, you must have an ELM327-compatible Bluetooth device.
Който адаптер определено не е по-евтин от ВЦИ-то. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от slowtraveler » 18 Дек 2014 12:02

BOz написа:...
А и кой общ ОБД адаптер, който може да се използва в случая струва 5-6 лева?
Както виждаш в темата то се говори за някой препоръчителен адаптер, а не просто някой общ.
А именно:
In order to use Carista, you must have an ELM327-compatible Bluetooth device.
Който адаптер определено не е по-евтин от ВЦИ-то. tooth.gif
Че то този е най-общия от всички :whistle:
И да не струва 5-6лв, съвсем не струва повече от 20лв (гледам цена на едро - 4-6$)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

glatzial
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Авг 2014 15:53

Re: Auris II Hybrid

Мнение от glatzial » 18 Дек 2014 13:12

Имам OBD адаптер, сигурно ще пробвам приложението или през PC. Странно ми е по-скоро, защо изобщо такъв тип опции, които са буквално едно натискане и са изцяло индивидуални за всеки шофьор, трябва да се достъпват през ОBD, а нямат бутонче в Настройките на колата. Разбирам им желанието на Тойота да вземат пари от всяка абсурдна манипулация по колата, ама чак пък толкова...

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Rudy » 18 Дек 2014 13:18

BOz написа:А и кой общ ОБД адаптер, който може да се използва в случая струва 5-6 лева?
Това, което никак не обичам е изопачаването на казаното - за щастие обаче тук пишем, та да те помоля да ми покажеш къде точно съм писал 5-6 лв?!
И понеже не можеш - най-добре да се извиниш... да не обръщаме темата на колегата в поредното...
Писал съм, че са 3-4 пъти по евтини, защото ОБД с блутут, можеш да намериш много лесно дори в БГ: за 14лв.
докато най-евтиния mini VCI е 48лв.

Да не говорим, че повечето хора имат познат или приятел с друга марка кола, която си гледат с ОБД.
Последно промяна от Rudy на 18 Дек 2014 14:43, променено общо 1 път.
Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Akima » 18 Дек 2014 13:33

glatzial написа:Странно ми е по-скоро, защо изобщо такъв тип опции, които са буквално едно натискане и са изцяло индивидуални за всеки шофьор, трябва да се достъпват през ОBD, а нямат бутонче в Настройките на колата. Разбирам им желанието на Тойота да вземат пари от всяка абсурдна манипулация по колата, ама чак пък толкова...
Ти виж как се изключват стабилизиращите системи на Лексъс - https://www.youtube.com/watch?v=XMN-WEWM5IE. wacko.gif
Та направо може да се почувстваш на далавера с твоя вариант. :thumbsup:

Не забравяй,че с всяко посещение дилърът има възможност я да продаде аксесоар,я услуга,дори и да ти предложи по-нов или по-голям автомобил. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от BOz » 18 Дек 2014 15:41

Rudy написа:
BOz написа:А и кой общ ОБД адаптер, който може да се използва в случая струва 5-6 лева?
Това, което никак не обичам е изопачаването на казаното - за щастие обаче тук пишем, та да те помоля да ми покажеш къде точно съм писал 5-6 лв?!
И понеже не можеш - най-добре да се извиниш... да не обръщаме темата на колегата в поредното...
Писал съм, че са 3-4 пъти по евтини, защото ОБД с блутут, можеш да намериш много лесно дори в БГ: за 14лв.
докато най-евтиния mini VCI е 48лв.

Да не говорим, че повечето хора имат познат или приятел с друга марка кола, която си гледат с ОБД.
30 лв. не е като 48 ми се струва.
И много трудно в България ще може да намериш читав ЕЛМ за 14лв. Говоря за наистина читав, който да поддържа всичко, което може да работи с ЕЛМ, без да се налага да му правиш подобрения, стил премахване на разистори и от този род.

Имам техника за диагностика на цена като за два средностатистически автомобила в България, като такива кабели са просто за допълване. По тази причина знам и имам почти всеки ЕЛМ интерфейс на пазара и какво предлага, и за какво може и не може да се ползва. За това си взех и този ВЦИ интерфейс, за да мога да подкарам оригиналния интерфейс, защото поддържа доста повече неща от афтермаркет диагностичните интерфейски.
И за това лично не виждам за какво въобще обсъждаме дали един интерфейс струва 20 или 30 лв, при положение, че не се знае въпросния софтуер ще може да се намери "безплатно" и най-вече дали ще може да му свърши работа на човека.
Ако може, ОК. 10 лв. по-евтино може и да се мине, евентуално, за точно тази екстра. Ако ти казваш, че за 10лв е по-добре човека да се сдобие с въпросен ЕЛМ и този софтуер е добре, но аз казвам, че за 10лв разлика да се спести, а не да ги дадеш за ОЕМ диагностично ниво, това лично за мен е огромно подвеждане на потребителя.
Въобще да вземеш дилърско ниво на диагностика на марка автомобил на такава цена, това е не смехотворно, а направо дори и Дядо Коледа не може да го направи.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Vesko » 18 Дек 2014 16:14

Rudy написа:
Akima написа:Дилърският кабел изисква PC,а това върви на произволен Android смартфон.
Давам го като вариант.
Всеки да си смята кой кабел/адаптер и кое приложение ще му излезе най-изгодно/удобно. :thumbsup:
То да беше само РС-то, с мед да го намажеш. Трябва специален адаптер, а не генеричен ОБД четец, който струва 3-4 пъти по евтино.


А и официалния сервизен софтуер не е "безплатен". Айде да не отварям темата, че стане ли въпрос за авторски права сме като циганите (не ромите) в Столипиново/Факултето/Петричко/и т.н."Мааалки са ни зааааплатите, дицътъ съ болни - зат'ва зиаме софтуер, музика и филми..." :whistle:
Официалният софт на тойота си го теглиш напълно свободно от сите-а им.... И специално за тойота и един ЕЛМ би свършил идеална работа, ако има кой да напише драйвера за виндовс :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Re: Auris II Hybrid

Мнение от smsdeliverer » 18 Дек 2014 22:21

С тази програма Carista, и с този адаптер
http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V1- ... 53fdb58522

Програмата съм си я купувал всичко излиза към 20 лв, за любителски цели върши перфектна работа поне на моята кола.
Изключих си досадният сигнал за заден ход, също и звуковият сигнал за поставен колан.
Lexus NX 300H F sport

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Rudy » 18 Дек 2014 23:20

BOz написа:30 лв. не е като 48 ми се струва.
И много трудно в България ще може да намериш читав ЕЛМ за 14лв. Говоря за наистина читав, който да поддържа всичко, което може да работи с ЕЛМ, без да се налага да му правиш подобрения, стил премахване на разистори и от този род.
Вече видяхме, че по гръб не падаш, а да се извиниш за некоректността си, дори и не помисляш - нейсе - манталитет.
Аз сравних копие на ЕЛМ с копие на miniVCI, направих го коректно с цени от БГ сайтове, но ти реши да ми покажеш, че има по-евтини в Китай? Ами - има и копието на ELM е по-евтино (както казах 3-4 пъти):
4.99$
Естествено, че специализирания софтуер има повече възможности, ама човека искаше да си спре писукането - никой не отрича варианта с Техстрийм, но има и други възможности...
Не се хаби да ми отговаряш - тук е форум, не чат и хората видяха какво сме написали и двамата! no.gif
Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от BOz » 19 Дек 2014 13:06

Rudy написа: Вече видяхме, че по гръб не падаш, а да се извиниш за некоректността си, дори и не помисляш - нейсе - манталитет....
Извинявам се за всичко, което съм написал.
Няма да се повтори. Не знам какво точно съм написал, което не е вярно - както аз лично само виждам 20лв не е 3-4 пъти по-евтино от 30лв. Твоята математика явно е по-добра от моята. Но пак, извинявам се.
Надявам се приемаш моето извинение.

Но не аз подвеждам хората само:
докато най-евтиния mini VCI е 48лв.
Все ми се струва, че има още някой, който трябва да се извини, за поднасяне на невярна информация.

Ето дори колегата преди теб е споменал, че с най-евтиния адаптер, всичко му е излязло 20лв. Я сега погледни едно мнение по-горе да видиш каква сума съм цитирал. Нещо различава ли се в някакви граници, за да казваш, че съм подвел някой? Някаква много по-различна сума ли съм написал, която потребителя трябва да заплати за въпросната "услуга" - спиране на бибиткането? Не се хаби да отговаряш - всичко е написано и всеки си прави сам изводите.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Rudy » 19 Дек 2014 15:53

BOz написа:Но пак, извинявам се. Надявам се приемаш моето извинение.
Но не аз подвеждам хората само:
докато най-евтиния mini VCI е 48лв.
Все ми се струва, че има още някой, който трябва да се извини, за поднасяне на невярна информация.
Аз извинението ти, ако е искрено ще приема, а и аз моля да бъда извинен за това, че не уточних че най-евтиния В БГ е 48лв.
Все пак ако се наддава на търг в ибей може сметката да излезе още по различна.
Колегата в 20 лева е вкл. платената версия на Кариста (не "излекуваната") - и пак да помоля - нека сравняваме сравними неща - защото ти показах ЕЛМ емулатор, който върши работата, за която стана дума и е 9 лв. с доставката, копието на MiniVCI, което ти показа е 30 лв. - оттам и извода: "матиематиката мие е много по-добра от матиематиката тие" tooth.gif
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Auris II Hybrid

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Дек 2014 16:32

Аз съм с това и върши чудеса:

EUR 3,10 какво му плащаш! :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта