Почистване на инжектори с добавка?

Публикувай отговор
Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 22 Дек 2014 19:34

А знаеш ли каква марка дизелова горивна добавка сипват в Лук Ойл ? Тук в темата я споменаваме.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 22 Дек 2014 20:02

Тонии написа:.....Отдавна казах че позициите за спор са неравно поставени.Днес ти трият поста утре ти бият БАН ???....
Колега, мисля че отдавна е обяснено съвсем ясно за средностатистически човек какво може и какво - не....
Позицията Ви на ощипана госпожица не е правилния начин за общуване...
Предполагам колегите ще потвърдят, че тук е изключение да се наблюдава 'репресиране' със силови средства от страна на модератори и администратори...
В редките случаи, в които е модерирано Ваше съобщение е обяснено съвсем ясно защо е постъпено така(въпреки, че модераторите не са длъжни да го правят).
Разбира се отказа Ви да се съобразявате с правилата и порядките във форума биха ви донесли БАН, но мисля досега екипа доказа желязното си търпение...
А ако се явявате застъпник на другия колега, 'питащ' за конкретната присадка - както бе обяснено, същия индивид се подвизава отдавна в интернет пространството с подвеждащата информация.
И същите крути мерки (бан) са предприети срещу него от доста форуми...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от ffsolutions » 23 Дек 2014 08:23

Можеби гледаме на добавките от погрешен ъгъл. Според мен, ако използваме добавка да отремонтираме нещо, като дюзите например, обикновено нещата вече са ясни... Дори и да има подобрение, то просто ще е временно и в крайна сметка въпросните ще трябва да се подменят в един момент. wacko.gif
Аз лично гледам на тях по-скоро като превантивно средство, което удължава живота на компонентите. С други думи, в дългосрочен план тяхната употреба да поддържа компонентите по системата по-чисти и в по-добро състояние, в сравнение с дадени Х км без добавянето им в резервоара. В моите очи, превенцията винаги е правилният подход към даден евентуален проблем. Във финансите му казваме хеджиране, в застраховането му казват преразпределение на риска, а в живота му казвам - да си вържеш гащите. biggrin.gif

Искам да направя една вметка за поставяните на бензиностанциите добавки, които споменахте - поради небеизвестната склонност на българина към "далаверата" и "тарикатлъка", лично аз предпочитам да не оставям в други ръце това да ме пази, сиреч винаги да има добавки в горивото и те винаги да са в едно и също (правилно) съотношение и в едно и също (високо) качесто. Та, затова си сипвам добавката аз (предназначена за дългосрочна употреба), и си свиркам. :whistle:

И още нещо за размисъл - ако дадена фирма Х, която е на пазара и предлага широка гама добавки А, Б, В и т.н., които не вършат никаква работа, то след известно време тази фирма ще бъде изхвърлена от пазара и ще престане да съществува. Такъв е законът на джунглата. biggrin.gif При положение, че има подобни компании от доста години на пазара (над 70 години, например), то смятам всички ще се съгласим, че продават качествен продукт. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 23 Дек 2014 09:23

А така. Ти ли си собственика на петролната компанията ДУPAЛЮБ България ? Е поне дай някакъв % отстъпка на хората от форума при закупуване на добавките DURА LUBЕ. Kоледа е !

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 23 Дек 2014 11:09

Тонии написа:А така. Ти ли си собственика на петролната компанията ДУ....... България ? Е поне дай някакъв % отстъпка на хората от форума при закупуване на добавките DU..... Kоледа е !
Колега, все повече и повече се убеждавам, че явно имате личен интерес от рекламиране на дадената присадка (особено предвид честата Ви локация в Северозападна България)...
Надявам се да прекратите тази практика за споменаване по повод и без повод дадената марка, и то в различни вариации...
Продължаването в този дух може наистина да изчерпи търпението на екипа и да последват по-строги санкции...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Airfan » 23 Дек 2014 22:38

Попринцип стараейки се всичко да е чисто и като в аптека, може да се получат доста кофти проблеми, примерно като разстопени разпръсквачи или бутала. По-скоро бих възприел да се опита с добавка тогава, когато нещата се неспасяеми и предстои смяна така или иначе.
Изображение Изображение

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 24 Дек 2014 10:05

geniya написа:На 2стр. от темата съм качил файл със стойностите на дюзите преди и след добавката.Както се вижда, че работата на дюзите се влошава от XADO ревитализант.След 3месеца откакто съм сложил добавката влошените параметри на дюзите си останаха.Очаквам Тонии да коментира ...
Разкажи ПОДРОБНО откъде купи добавката. Добра марка са и имам хубав опит с тях. Колко наля ? С какво гориво ? От къде и т.н.

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от geniya » 24 Дек 2014 13:35

Писал съм, ама кой да чете cool.gif Прочети по страниците назад.Купена е от магазин за авточасти, ревитализант 120%, дълга спринцовка, сипана в резервоара и веднага зареден резервоара с 50л нафта от ЛУКОЙЛ.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 24 Дек 2014 14:56

:)
" Магазин за авточасти "
кой магазин ? къде се намира ? Какво пишеше на етикета ? приложение ? концентрация ? помолихте опиши случая подробно ! Коя фирма вносител пишеше на ЕТИКЕТА ?

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от geniya » 24 Дек 2014 22:00

Тонии, ти се бъгна нещо май...
Какви са тези въпроси, аз да не съм на разпит в ДАНС :tfrag:
Описах ти , ревитализант 120% за дизел, приложение за дизел, 1 опаковка на 50л нафта от Лукойл, случая е описан от 2 страница нататък написах го 4 пъти вече, вносител незнам, производител Дуpaлюб Украйна, повече не знам какво искаш????Побърка всички тук... guns.gif
Ако искаш коментирай все ми е тая,,,, bash.gif
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 25 Дек 2014 09:41

Колега, как да разбера какво си сипал в резервоара като самия ти не знаеш ???
Как от " БАНИЧАРНИЦА " може да си купуваш горивна добавка и да разчиташ на КАЧЕСТВО-оригиналност ??? ???
Добавката е качествена и НЕ СЕ произвежда в Украйна ! Един господ знае какво си сипал в резервоара ???
Как може да сипеш нещо, като НЕ СИ прочел внимателно етикета ??? ??? ??? Колко МНОГО поразии може да направиш ???
Какво значи ... " вносител незнам " ...-гаражно производство "Филиповци " ???

и после ААА АМААА не върши НИКАКВА работа ,
ЗАТОВА бях постнал линкове на официалните представителства за България на трите за мен най-удачни горивни добавки :censored:, :censored: , :censored:

Сега отиди в магазина и искай сертификат за качество и сертификат за произход на добавката.Не е лошо да искаш фактура с касова бележка за плащане в брой.Там поне ще видиш коя е фирмата.

За глупостта си , всеки си пати сам. Колеги МНОГО ВИ МОЛЯ, когато купувате нещо ЧЕТЕТЕ внимателно етикета !

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от zi_zi_top » 25 Дек 2014 11:35

Тони, на празници не се работи! Почивай си и остави работата за следващата година.

Честита Коледа на всички добронамерени членове на форума! angel.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 25 Дек 2014 12:41

Тонии написа:....ЗАТОВА бях постнал линкове на официалните представителства за България на трите за мен най-удачни горивни добавки....
Не се мори - няма да мине - който иска - ще си ги намери..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от nowyaris » 26 Дек 2014 08:28

zi_zi_top написа:Тони, на празници не се работи! Почивай си и остави работата за следващата година.

Честита Коледа на всички добронамерени членове на форума! angel.gif
Мерси,докторе. :thumbsup: И нека не забравяме че за някои неща почивен ден няма. biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от geniya » 26 Дек 2014 19:26

Да споделя нещо което ме учуди unsure.gif .След смяна на комплект съединител ми се промениха корекциите на дюзите unsure.gif Като цяло положението се подобри, вибрациите от двигателя преди се усещаха на волана, сега мога да кажа, че въобще ги няма punk.gif .Стойностите на дюзите бяха -1,78 2,35 0,41 0,71.След смяна на съединителя са -1,78 2,15 0,41 -0,4Учуди ме това нещо, но явно компютъра коригираше различно заради поразбития демпферен маховик.Като цяло маховика има радиален луфт при завъртане на празния ход 4-5зъба, луфт при натискане с ръце в края на маховика няма никакъв.Смяната на съединителя се наложи поради твърд педал и приплъзване при 3,4,5 скорост.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта