Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
alexstrahilov
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Яну 2015 21:30
Местоположение: Разлог
Автомобил: RAV4 III Gen

Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от alexstrahilov » 13 Яну 2015 13:50

Пичове здравейте,

От вчера съм с Корола 2.0 D4D, не съм сменил консумативи и ремъци и за това не смея да а карам на максимума, но за краткия ни съвместен живот съм впечатлен. 10 години карам Мерцедес и реших да го заменя с Корола, комфорта на колата е прекрасен, мотора ме изненада приятно за свойте 90 к.с. е доста пъргав, фаровете са страхотни, въобще не мога да намеря косур в ергономоята.

Има две неща които малко ме притесняват:
1) Като че спирачките са по-слабички от мерцедесовите, усетих че при рязко спиране от 120 км до 60 км има вибраций на волана, които аз отдавам на огледалните дискове, но това не може да е проблем за качеството на спирането. Имали ли сте подобно "изживяване" какво мислите за спирачната система на Королата
2) Четох във форума че преди палене трябва да изгаснат всички лампи на таблото, да остане само за маслото и акумолатора, на мен ми свети жълта лампа която според мен е Check engine - изобразен двигател. Това нормално ли е ?
3) Колата е само с един ключ, мога ли да си направя втори, съответно със същия чип и къде, цена ?

Благодаря ви предварително

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от Akima » 13 Яну 2015 14:37

Добре дошъл,
много безаварийни километри!

1.Спирачките са една идея по-слаби,но в никакъв случай не трябва да тресе или дърпа при спиране - виж за криви дискове.
2.Не трябва да свети чек - направи диагностика.
3.Цената на втори ключ няма да ти хареса - питай първо при дилъра.

Обслужи всичко и то без да се бавиш.
Попълни си в профила откъде си!
Дай повече информация за колата - откъде е купена и за колко и т.н.

Успех! :thumbsup:

П.С.Пише се акумУлатор.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от veso_hds » 13 Яну 2015 16:53

Честито колега и много безаварийни!
Акима ти е отговорил на въпросите,аз само ще допълня по третия.Не ходи в оторизираните сервизи,защото там цената е много висока.Всеки свестен ключар може да ти направи втори ключ за около 60-70лв. :thumbsup:
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
alexsv_17
Мнения: 56
Регистриран на: 04 Май 2014 12:17
Местоположение: Русе

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от alexsv_17 » 13 Яну 2015 17:05

Честито и от мен и много безаварийни км.
Относно спирачките, наистина не трябва да има вибрации във волана, в случай, че всичко е изправно по спирачната система.
Сподели, моля те, как си решил въпроса с втория ключ и за колко, когато успееш, ще ми е интересно. wink.gif
Успех :thumbsup:

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от mitko007 » 13 Яну 2015 18:41

Честито колега! Много безаварийни километри с королката ;))

Относно спирачките, ако трябва да сме честни, спирачките опеделено не са най-силната страна на королите. Въпреки всичко, не би трябвало да има вибрации. Чека също не би трябвало да свети както колегата горе вече е разяснил. ПРовери ги нещата и не би трябвало да имаш проблеми.
Toyota RAV4 AWD Hybrid

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от kickata » 13 Яну 2015 22:14

alexstrahilov написа:Пичове здравейте,

2) Четох във форума че преди палене трябва да изгаснат всички лампи на таблото, да остане само за маслото и акумолатора, на мен ми свети жълта лампа която според мен е Check engine - изобразен двигател. Това нормално ли е ?
Ако след стартиране на двигателя чека изгасва, не се занимавай с диагностики - карай и си свиркай... :whistle:
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от zi_zi_top » 14 Яну 2015 09:45

kickata написа:
alexstrahilov написа:Пичове здравейте,

2) Четох във форума че преди палене трябва да изгаснат всички лампи на таблото, да остане само за маслото и акумолатора, на мен ми свети жълта лампа която според мен е Check engine - изобразен двигател. Това нормално ли е ?
Ако след стартиране на двигателя чека изгасва, не се занимавай с диагностики - карай и си свиркай... :whistle:
+1 Съвсем нормално е CEL да изгасва чак след стартиране на ДВГ. Ако преди това не светва, значи има проблем с изгоряла (или премахната) лампа.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
alexstrahilov
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Яну 2015 21:30
Местоположение: Разлог
Автомобил: RAV4 III Gen

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от alexstrahilov » 14 Яну 2015 11:22

Много благодаря момци,

Да check engine гаси след палене на двигателя, което и според мен е ОК. Но определено ще трябва да се видят вибрациите, криви дискове е най-нормалната диагноза. Колкото до колата взех я от Дупница, аз съм от Банско. Хареса ми двигателя и салона, иначе от вън има малки драскотини по брони и врати, типично за "Италианския начина на каране" все пак е италианка. Харесах я защото мотора шептеше при работа на място, никакви сажди или наличие на дим, даже залягах под нея да видя дали ауспуха случайно не е скъсан и да не може да прокара изгорелите газове до край. На другия ден отидох и направих един студен старт към 9 часа, без да ме очаква дилъра, след две подгрявания запали от раз на минус 10. Цената 5 400 за тези пари го навих да ми даде и един чифт читави зимни гуми, защото колата беше с нови летни. И така вече трети ден съм Toyota owner, Утре я пускам за смяна на консумативи ремъци и ролки, цена с труд 420 лв в Разлог.

А ключа определено ще е проблем, защото дори и да направя дубликат, няма как да дублират чипа, а и този е започнал да се отчупва от пластмасата. Определено това ще е предизвикателство.

Лека и безаварийна от мен

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от zi_zi_top » 14 Яну 2015 11:38

В Разлог разбират ли от тези ДВГ или са "майстори по всичко". На твое място бих отишъл в Монца - Благоевград или ТМ Ауто, поне за ремъците. Маслото и филтрите може и в Банско да ги смени някой. wink.gif
Купи си стар ключ с чип и нова кутия с ненарязано острие. Местиш чипа с дистанционното в новата кутийка, нарязват ти ключа и се обучава компютъра за новия чип. Има тема в раздел Технически въпроси. :thumbsup:
Чисто нов ключ в ТМ Ауто беше към 600 лв. wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
alexstrahilov
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Яну 2015 21:30
Местоположение: Разлог
Автомобил: RAV4 III Gen

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от alexstrahilov » 15 Яну 2015 09:37

Да звънях в Монца и ми казаха същото за ключовете. Цената е 600 лв no.gif

Kiskinoff
Мнения: 104
Регистриран на: 24 Сеп 2014 23:05
Местоположение: Варна

Re: Нов съфорумник с Corolla Verso 2.0 D4D - 90к 2002 год

Мнение от Kiskinoff » 15 Яну 2015 11:49

Честито и от мен колега. Да си я караш със здраве ! Много безаварийни километри ! smile.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта