D4D препоръки за нафта

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
heckatorn
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Яну 2015 13:54

D4D препоръки за нафта

Мнение от heckatorn » 18 Яну 2015 16:38

Привет. Наскоро се сдобих с корола 2.0 d4d 2004г. и понеже знам, че е капризен мотор по отношение горивото искам да сондирам мнения и препоръки за верига бензиностанции. Има много подобни теми по нет-а, но знам че зарежданията на бензиностанциите са променлива величина. Заредих половин резервоар на Ромпетрол, намираща се на бул. Ломско шосе - София и за момента съм доволен. На тди двигател съм зареждал няколко години на омв, но зимно време не бях особено впечатлен. Ясно е, че почти всички вериги зареждат от Нефтохим-а, с малки изключения.
Други предложения освен Ромпетрол - за София иде реч? И всъщност има ли отрицателни отизиви от тях? Чух положителни отзиви и за нафтата на Круиз бензиностанциите, на Сакса ...
И по възможност препоръка за добавка.
Мерси, поздрави.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от nowyaris » 18 Яну 2015 16:43

Препоръката е да си намериш читав автосервиз-нафтата е последна грижа.....
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от Kiki » 18 Яну 2015 16:47

Колега, в търсачката на форума ще намериш достатъчно отговори на въпроса ти, само че ще получиш толкова противоречиви отговори, че накрая няма да си удовлетворен.
Последно промяна от Kiki на 19 Яну 2015 12:29, променено общо 1 път.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от Akima » 18 Яну 2015 17:19

Лъха ми на реклама нещо.

Има теми и даже анкети за проблеми с нафта и проблеми с веригите - пиши там на воля.

Чети правилата - има търсачка.

Темата отива в коша след 24 часа.

Препоръката ми за нафта е да е течна.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

heckatorn
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Яну 2015 13:54

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от heckatorn » 18 Яну 2015 18:17

Задавам адекватен въпрос, от неква параноя и на подбуда за държавен преврат може да лъха. Хляба ми не идва от нито един разпространител на гориво. Изчетох къде-кво има по темата не само в тоя форум, а и в други. За пример във vw форума имаше тема с над 80 страници по нея, повечето от които също изчетох. Питам пак, щото има и теми, които датират от 2006-та година. Както написах в предишния пост през последните години пазара претърпя някои промени. За Еко чувам коментари, че основно по южната граница са зареждани реално от Гърция, останалото дърпа от ЛУКойл рафинерията. Посочих Ромпетрол като потенциална алтернатива поради причината, че почти никъде от изчетеното до момента не видях отрицателно мнение за тях - в най-лошия случай неутрален. Притеснява ме обаче, че франчайза, къвто вече практикуват казахите тук. Както е известно рядко брендове /не само бензиностанции/ запазват качеството в резултат на тези практики. Евалата, че изтълкувахте прост въпрос като реклама.
Познат шофьор ме убеждава, че в последно време на ШЕЛ качеството на нафтата се е подобрило, но повечето познати ми казват да я подминавам.
Попитах и за добавка - и там нищо.
Хора, хубаво има търсачка, по същата логика има и гугъл. Ако тръгна да си търся всеки въпрос се обезмислят до голяма степен форумите.
Извинявам се за отклонението, поздрави.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от Akima » 18 Яну 2015 18:43

Наскоро имахме трол,продаващ добавки под прикритие.
Ползвай Гугъл - форумът съществува,заради въпроси,който не можеш да намериш с едно просто търсене или изискват колективно "мислене".
Не се сърди,но има теми и дискусии и те са достатъчно.
Да не говорим,че са до твоята - на същата страница.

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28430

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=28527

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=28515

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=22988

Темата остава поне засега.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от nowyaris » 18 Яну 2015 19:14

В 5 % от случаите проблема е в нафтата.В останалите 95 % проблема е в двигателите. За там съвета е само един - Мехханика.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от jim_beam » 18 Яну 2015 19:59

ромпетрол в пловдив са ок колега!
Последно промяна от jim_beam на 18 Яну 2015 20:44, променено общо 1 път.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от kalkam » 18 Яну 2015 20:37

От Ромпетрол на Подуене определено не съм доволен. Също и от Лукойл на Т. Александров. От Лукойла съм доволен от тази на Асен Йорданов, както и от Зелин над Ботевград и Сопот, като става въпрос за ектото. Зареждал съм и на Газпром на Долни Богров - средна работа.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

heckatorn
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Яну 2015 13:54

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от heckatorn » 19 Яну 2015 07:27

Все си мисля, че форумите са за съвети и взаимопомощ, не за цупене и чупене на стойки, няма проблем. Теми има, 'тфа е ясно. Тъй като съм лаик на тема автомобили не съм особено запознат с прилики и разлики между отделните модификиции на двигателите през годините /каквито предполагам има/ - деля ги само на бензин и дизел. Най-точно казаното - търся конкретно решение за конкретния двигател smile.gif .
Мерси на отзовалите се по темата, особено за ЛУКойл-а на Тодор Александров, където мислех да ми е следващото зареждане. Май за момента ще остана на Ромпетрола на Ломско шосе, поне ми е относително близо. С нафтата там запалих отмък на -8 миналата седмица, което е горе-долу.
Btw преди няколко дена по околовръстното посока изхода за Сливница видях 3 цистерни на Еко, които отбиха в някаква постройка вляво на пътя преди кръговото. Самия факт, че виждам там цистерни донякъде ми дават надежда за качество на Екото - пак на бул. Ломско шосе.
Колегата с коментара за механика също е прав, въпреки че където и да отида по София без човек шанса да ме избомбат е сериозен. Все пак ако някой има съвет нека драсне на лично, да не разводняваме темата допълнително.
Ще прегледам линковете с темите, мерси.
Поздрави.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от slowtraveler » 19 Яну 2015 07:47

heckatorn написа:...Най-точно казаното - търся конкретно решение за конкретния двигател smile.gif . ...
Колега, негативната реакция към такава тема е заради издребняването...
Какво му е уникалното точно на Вашия двигател, че ще му търсите специална/правилна нафта?
А теми за 'калпава нафта' с изброени бензиностанции, от които (навярно) са се парили колегите май има в този форум :whistle:
С такова издребняване очаквам в скоро време да се появят теми от рода 'каква нафта на първи цилиндър (щото е 'по-студен' например от 2-3)', или какво масло за 2-ри смукателен клапан)...

П.С.
Ако трябваше да се придвижвам само в конкретен град и да се съобразявам с конкретна бензиностанция, то навярно никога не бих си взел личен автомобил - такситата ще ми излизат в пъти по-евтино, и бих сключиш договор с някоя голяма таксиметрова компания за коректно и по-евтино обслужване...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от scorpion » 19 Яну 2015 09:50

Колега, наистина колегата Акима донякъде право да негодува, защото сме изписали доста по темата.
Колегата Слоутравелер също е посочил нещо важно: нищо уникално или кой знае колко специално има в д-4д ... обикновен двигател на принципа на комън рейл ... Останалото е да се зарежда за минимизиране на риска от изивестните и големи вериги бензиностанции, а не от местни "бутици" или от доставено по-втори начин гориво от неизвестен източник. Горивото от Нефтохим излиза по стандарт (многократно съм казвал твърдението на брат на мой близък приятел, който е гл.технолог в Нефтохим), от там насетне колко са чисти цистерните, цистерните на бензиностанциите, дали не се кръщава горивото и пр. --- един господ знае и контролните органи, ако си вършат работата.
Зареждай си от по-скъпия дизе, ако имаш възможност и си свиркай. Безаварийно !

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 19 Яну 2015 23:44

Добавка - Redex.
Каквото сам си направя, никой не може...

Kiskinoff
Мнения: 104
Регистриран на: 24 Сеп 2014 23:05
Местоположение: Варна

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от Kiskinoff » 20 Яну 2015 00:32

Аз имам корола със същия двигател и зареждам редовно на Омв във Варна. Грижи нямам.

sharko01010
Мнения: 105
Регистриран на: 12 Окт 2014 15:30
Местоположение: burgas

Re: D4D препоръки за нафта

Мнение от sharko01010 » 20 Яну 2015 13:31

До лятото Лук оил ще пуснат новото произвотство за евро5,тогава дизела ще е със още по гоиямо ка4ество.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NNNikolov1983 и 61 госта