Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигател?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Todor Angelov
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2015 14:50

Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигател?

Мнение от Todor Angelov » 19 Яну 2015 15:15

Здравейте колеги,

предстои ми покупка на нов (втора употреба) автомобил. До сега съм карал Форд, Хюндай, Алфа Ромео, Роувър и съм се напатил с какви ли не проблеми, но сега ми се иска да е нещо, което ще е здраво, надеждно, качествено и издръжливо, поради което съм се насочил към Тойота. Доста изчетох във форума и останах с впечатление, че колкото хора, толкова и мнения, което е нормално, но все пак смятам, че тук е мястото да получа възможно най-добрите съвети от хора, които притежават такива коли.

Колебанията са ми две основни:
- D4D или бензинов двигател и по-скоро кой вид е по-надежден и с по-малко проблеми?
- Какъв модел да избера - Корола (седан/хетчбек) или Корола Версо? Признавам си, че гледах Авенсиси и РАВ4-ки, но са ми малко скъпички.

Гледам модели след 2007-2008, т.е. максимум 7-8 годишни, колкото по-млади, толкова по-добре и с бюджет до към 10 000лв, колкото по-малко, толкова по-добре.

Основното ми питане към вас е за мнение относно стандартната Корола и вана Версо и какви сериозни проблеми мога да очаквам по тях, за какво да гледам най-много, когато избирам, нещо типично, характерно за тези модели и също така кой двигател е по-надежден D4D или някой от бензиновите, защото най-малкото тук прочетох, че някой бензинови са с верига, което си е един консуматив по-малко. За мен не е важно да е мощна и бърза, а по-скоро издръжлива и по възможност икономична колата.

Благодаря предварително на всички отзовали се. Всяко ваше мнение е от значение за мен.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от TATI » 19 Яну 2015 18:23

Горе в дясно има поле търсене. Писано е много по този въпрос. Приятно четене!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Todor Angelov
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2015 14:50

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от Todor Angelov » 19 Яну 2015 18:36

Благодаря, явно не сте много дружелюбни в този форум. Дано поне с колата имам по-добър късмет.

Щом модераторите преценят, нека изтрият темата щом е излишна.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от TATI » 19 Яну 2015 19:09

Колега,
Тези теми се дъвчат през два дена.
Ако си беше направил труда да огледаш темите, щеше да забележиш, че точно под твоята тема има същата за Авенсис, а малко по-надолу има и за това което питаш. Не виждам кой ще седне да повтаря едно и също нещо, при положение че вече го е написал поне на три места.
Успех!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от gimara » 19 Яну 2015 20:47

явно не сте много дружелюбни в този форум
Значи, щото те мързи да четеш, ние сме ти криви! Миналата година по това време като имах твоите дертове, без да пускам тема, прочетох това, което беше налично тук и в други форуми. Направих си изводите и взех решение, дали е правилно, ще покаже бъдещето. Ама аз съм от поколението дето четяхме, че и в библиотеки ходехме за техническа литература ...

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от ffsolutions » 19 Яну 2015 22:28

Ангелов, не се сърди, наистина можеш да влезеш в положение на колегите. Всички искаме да помогнем, но наистина много от нещата са обсъждани десетки пъти.

Ето съвет, който мога да ти дам аз. Когато избирах колата изчетох кажи-речи всичко, което намерих с търсачката по форума. След това изчетох и един куп информация, която изрових с Чичко Гугъл. И чак след това си пуснах тема, за да задам последни уточняващи въпроси за някои от нещата, за които се съмнявах, не бях разбрал или просто исках някой да ме окуражи, че изборът ми е добър! Съветвам те да направиш именно това, след което подпитай каквото не ти е ясно (ако има такова) в тази тема. Сигурен съм, че всеки, който е наясно, ще ти помогне. :thumbsup:

П.С. Веднъж опиташ ли "сакето", няма връщане назад! cool.gif
Желая успех!
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

kras4o
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Юли 2014 06:06

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от kras4o » 20 Яну 2015 22:56

Todor Angelov написа:Благодаря, явно не сте много дружелюбни в този форум. Дано поне с колата имам по-добър късмет.

Щом модераторите преценят, нека изтрият темата щом е излишна.
Моят единствен съвет, ако искаш 2007/2008 корола или авенсис е да вземеш върната от лизинг или от човек (първи собственик). В момента в мобиле има 2-3 поне по обява са добре изглеждащи, вярно 12-13к са, но после няма да висиш при 'майсторо'.

УСпех

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от dracunculus » 21 Яну 2015 17:49

Можеш да ми пишиш на ЛС, ако искаш подробна информация за Корола 1,6 бензин. Имам преки впечатления.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от ywy » 24 Яну 2015 11:23

Колега преди малко повече от година и аз бяха в твоята дилема.
Накрая си взех 4.5 годишна Корола седан от лизингова (Бягаи далеч от "НОВ ВНОС" ама много далеч).
Не съжалявам за покупката. До сега съм минал към 20К и само съм сипвал гориво и смяна на консумативи.
Вярно че излизат малко по скъпи върнатите от лизинг, но ням да имаш грижи. И колега писа по горе, че няма да имаш грижи при лизинговите.
Моята е D4D 90 коня. Приличен вървеж разход. За данъка да не говорим biggrin.gif

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от jim_beam » 24 Яну 2015 21:52

колега ангелов,първо си определи приоритети според нуждите,които имаш.
хубаво искаш да гори по-малко и да е надеждна,обаче после слагаш в един кюп седан,версо,рав4,авенсис.
искам да кажа,че да кажем комфортна возия може да очакваш най-вече от комби,както и от по-висок клас,например авенсис.
по-малък разход има д4д от бензин.за предимно градско по-малка ще е по-удачна и т.н.ако ще се ходи по къра,за риба 4х4 няма да е зле.
аз също не бих ти препоръчал нов внос,понеже често правят км и др. подобни трикове джамбазите.изключение ако сам си я докараш или имаш доверен човек в чужбина.
от друга страна много км в бг биха амортизирали ходова част и т.н.

както ти казаха колегите размисли и избери модел,после питай конкретно.
успех!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от mitko007 » 25 Яну 2015 10:26

Абе то май колегата се засегна малко и ни отсвири laugh.gif
Toyota RAV4 AWD Hybrid

rvp
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2015 17:04

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от rvp » 05 Мар 2015 13:51

Здравейте на всички!

Радостно е че съществуват толкова много фенове, които помагат със знания и опит на лаиците като мен. Ще се радвам да ми отделите от ценното си време, за което ще съм Ви много благодарен.

По същество. Изправил съм се пред вероятността да закупя първият си автомобил в живота. Като за млад и неопитен шофьор се спрях на варианта с японски автомобил. Съпи части, наистина, ттрудно се намират (някъде мернах, че вече и това е мит), но пък сглобките на автомобилите са здрави, с добра антикорозионна защита, двигателите здрави и т.н. Най-малко аз бих могъл да Ви го разправям това на Вас biggrin.gif Спрях се на Тойота и най-вече Корола.

Понеже бюджета за тази нова моя придобивка е много ограничен (максимум 3 000лв) се насочих към Е-11 и легендарния двигател 4Е-FE . Попаднах на обява за такъв авомобил по моя джоб. Не съм се свързвал с човека, но като гледам явно му е спешно, понеже е свалил и цената. Мнението на брат ми е (не че разбира много от коли, той кара Поло 2003г) че е на прекалено много километри. Но понеже японските автомобили са по-различни по отношение на износване искам съвет от Вас. Въпросната Корола е 1998г, комби, 1.6i изглежда запазена (както казах, не съм се свързвал с никой и не и е правен обстоен оглед), не е в автокъща (от човек, регистрирана). Километража е на 230 000, ако е реален.

Ще съм много благодарен за всякакви мнения и насоки на хората в този форум.

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от vessonik » 05 Мар 2015 21:50

Здравейте! Човек трябва сам да си избере жената, автомобила и работата :thumbsup:
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

easy rider
Мнения: 48
Регистриран на: 27 Ное 2013 18:08
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 4 пъти

Re: Съвети при избор на нова (стара) Тойота - модел и двигат

Мнение от easy rider » 05 Мар 2015 22:08

vessonik написа:Здравейте! Човек трябва сам да си избере жената, автомобила и работата :thumbsup:
Още от утробата на майка си ли? Та нали му трябва реална инфо за да направи адекватен избор?
Иначе като пожелание след третата ракия в кварталния хоремаг, слогана си го бива. :censored:
Toyota Corolla 1,3 4e-fe,1998

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта