Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Golf 4

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от Akima » 26 Яну 2015 17:35

Japanese_fever написа:За много неща. Обикновено с крадени коли се правят обири и убийства.
Ти бягай от убийство с Опел на 20 години - за убийства се крадяха често разпространени лизингови коли - хем пали и върви хем е сравнително незабележима. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от Japanese_fever » 26 Яну 2015 19:25

Toчно така, колата трябва да е незабележима, а иначе с нея не се бяга.
Обикновено се изоставя малко след престъплението на някой паркинг или улица.
Моята кола е на 17 години, ако знаеш как да я караш, особено в града - може да си много бърз. smile.gif
Отделно като правиш престъпление (особено в БГ) обикновено не те хващат на местопрестъплението, такак че много рядко има гонки като по филмите.
Тези с Голфа, ако го бяха откраднали и след това изоставили може би сега нямаше да са пак в ареста. laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

kiketyo
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Ное 2014 13:59
Местоположение: гр. София

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от kiketyo » 27 Яну 2015 08:52

Малко инфо ще Ви дам за пичовете с Голф-а...
Лепели различни лепенки по Голф-а в на едно от момчетата в гаража, но тарикатите, са забравили да ги изхвърлят от там, следователите като влезнали в гаража не видя ли, нещо кой знае какво, но забелязяали препълноното кошче, и какво да видим там лепенката "Fuck Economy". Вчера в 18;00 часа ме викаха за разпознаване.
Утре им е делото на тарикатите, и приятелчетата от 6-то ми казаха,че от 3 до 5 години не им мърда при добро поведение (иначе, ще стоят от 5 - 10 годинки), но инициатора ще влезне за по-дълго, защото им е бил доста известен.
В къщата на едно от момчетата (не казаха откъде е) са намерени 27 катализотора, и 4 чифта джанти с нови гуми от джипове (всички джанти били оригинални от Мерцедес и БМВ). И доста модерна техника за сваляне на катализатори, както и безшумни пистолети за гуми (един от следователите казал,че такива виждал само в Германия,и в доста сериозни сервизи за тунинг) + доста леки и бързи крикове (каквото и да означава това). Явно са направили доста сериозна инвестиция преди да заформят "бизнеса"...
И така колеги, благодаря, че ме насърчихте да тръгна да се занимавам с това, защото колко оплаквания, жалби и какво ли не съм пускал в общини, полиция и тем подобни истанции, никога не е имало резултат, в интерес на истината, го направих само заради това,че почетох и в доста други форуми, хора изпищяли за кражби на катализатори,коли и т.н. Е има светлина в тунела, но дано се запази тя guns.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от slowtraveler » 27 Яну 2015 09:46

Още веднъж адмирации колега !!!
Предполагам имаш поддръжката на всички във форума.
А ако се видим някъде - и поне една бира/ракия от мен :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от iovkito » 27 Яну 2015 14:59

Колега , поздравления! Разбил си една организирана група за кражби. Явно са решили доста дълго да изкарват парите си само с това , след като са вложили толкова пари в техника , предназначена само за кражби. Свършил си цялата работа на полицията , но да се радваме , че те и толкова са направили . Можеше да не успеят да намерят колата , защото в тези кражби в повечето случаи участват и те самите. Заслужаваш наистина групова почерпка от форума. :thumbsup:
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от georgi.mehana » 27 Яну 2015 18:44

Браво на колегата. Рядко се намират добросъвестни граждани, които да изпълнят гражданския си дълг и да помогнат на полицията. Колега и от мен, едно малко каквото пиеш. biggrin.gif
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от jim_beam » 28 Яну 2015 19:32

браво на колегата!
дано сега куките да открият и на кого са ги продавали джебчиите.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от Japanese_fever » 28 Яну 2015 19:48

Поздравления колега, постъпи по най-правилния и адекватен начин!
Дано има повеюе такива изяви на гражданска позиция сред колегите!
Това дали отделни полицаи участва в гражби или не, не трябва да пречи да се рапортуват подобни действия.
Никога разправията с полцицият или страха не трябва да са пречка за изпълнението на гражданския дълг и предотвратяване на бъдеща нелегална дейност!
А колегите само с едно малко не мисля, че ще се разминат! biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от Japanese_fever » 29 Яну 2015 01:15

Забравих да добавя, че съгласно сигнатурата ми, България започва да се оправя! biggrin.gif
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от nowyaris » 29 Яну 2015 12:59

А какво би се случило ако многоуважаемия колега нямаше приятелчета в 6-то ? Или какво би се случило ако криминално проявените имаха и те приятелчета в 6-то ? Наистина е чудесно че са ги прибрали , но какво всъщност променя този факт ? Отделно дето я лежат 5 години , я изобщо не лежат . Познавам лично страшно много такива хора - докато са по наровете за нищо друго не мислят , освен за това как по-гадно да го начукат на тоз дето ги е изпял .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от Japanese_fever » 29 Яну 2015 19:39

Няма как на кого да го начукат, защото не знаят кой ги е издал!
Страхът е най-лошият съветник, не живей с него!
Някакви пишлигарчета решили "Fuck the Economy" - къде си тръгнал бе сельо, с/у икономиката или с/у собствения си народ?!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от nowyaris » 29 Яну 2015 19:52

Japanese_fever написа:Няма как на кого да го начукат, защото не знаят кой ги е издал!
Страхът е най-лошият съветник, не живей с него!
Някакви пишлигарчета решили "Fuck the Economy" - къде си тръгнал бе сельо, с/у икономиката или с/у собствения си народ?!
Ти или си много наивен , или нещо още по-неприятно . За теб . :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от Japanese_fever » 29 Яну 2015 20:13

Не знам аз какъв съм, но виж се теб!
Голямо евала правеше на Б.Б. при първия мандат, а сега се изсели на Запад.
А Б.Б. тези, които го свали, пак си го качиха, ама не народа. Да не се бъркаш!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от Akima » 29 Яну 2015 20:31

offtopic.gif
Нека да направим пауза тук и да се върнем към темата.

Знам,че между Вас е "голяма любовта",но нека направим усилие да се разбираме и да не смесваме темите.
Има раздел за Офтопик и не виждам проблем да се обсъжда изпълнителната,законодателната или съдебната власт пък дори и Монтескьо.

По темата:
Налице е фактът,че са задържани заподозрени и ще бъдат съдени.
Колегата е постъпил много правилно - нито саморазправата, нито бездействието е начинът. :thumbsup:

Наздраве от мен. drunk.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

kiketyo
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Ное 2014 13:59
Местоположение: гр. София

Re: Крадци на катализатори в кв.Княжево,София-карат черен Go

Мнение от kiketyo » 30 Яну 2015 09:17

Колеги,
пичовете ще лежат по 8 години всичките, тъй като са били в изпитателен период, не могат да ги пуснат предсрочно при добро поведение и т.н.
Сега за приятелите в 6-то спор няма,че ако нямах такива, сигурно нямаше да ми обърнат внимание,но пак Ви казвам, че когато няколко жалби или сигнали се пуснат в периода на ден-два, те обръщат внимание като видят,че хората се оплакват. Дали полицаите също са в схемата, не знам, но знам,че моите приятели са толкова честни,че ако те спрат има два варианта, глобяват или те пускат, такива от сорта колега "какво ше прай'м ся" при тях няма. Не случайно всичките са потънали в заеми и живеят на ръба на оцеляването. Да има и добри полицаи има и лоши (от типа,че излиза с мисълта днес да изкара някои лев от шофьорите,а не да контролира движението и да следи дали спазваме правилника)...
Нека шефчетата тук (админи,оператори,модератори и т.н.) гледам,че заключват темите и не може вече да се коментира по тях, да го направят за да не си чешаме езиците за щяло и нещяло.
Колкото до колегата, който говори за политика, ти казвам,че надписа "Fuck economy", е с цел да каже, че - майната и на икономията на гориво, а не за политика ;)
До другие колеги, които са мераклии да черпят, Благодаря пичове, но едвали някога ще се видим, защото съм доста зает, но го изпиите Вие за здраве, защото то е най-важно всичко друго се постига и оправя. Надявам се всички да бъдем добри и толерантни на пътя! Приятен ден и успешен петък :) :thumbsup:

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта