Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Публикувай отговор
snejanka94
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Яну 2015 16:33
Местоположение: София

Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от snejanka94 » 31 Яну 2015 16:41

Здравейте, искам да ви помоля за съвет. Мисля да си купя за първа кола Toyota Yaris след 1999 г., мисля от човек или автокъща, още не знам. Изглежда ми малка и икономична, лесна за каране. До сега съм карала Peugeot 206 cc, а кормувах на Fiat Punto. След по - малко от месец мисля да си купя кола и се спрях на тази. Може ли да ми дадете някакви насоки и откъде мога да я взема, защото не съм много разбирач на коли. Бюджетът с който разполагам е 4000 лв. Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 24 Фев 2015 00:19, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от ffsolutions » 31 Яну 2015 17:50

Бих препоръчал автомобилът да се вземе от частно лице, защото има по-голяма вероятност за добро попадение, а и ще се спести някой лев за еко такса (ако е нов внос), което са си 250 лв. От частно лице може да се намери и обслужена кола, въпреки че поне според мен човек трябва да си смени консумативите, за да знае какво кара все пак. Освен това, виждайки собственика, човек може да си изгради няквака представа и как е поддържан автомобилът. Автокъщите са голяма руска ролетка и 90% от вкараните в България автомобили са с всевъзможни проблеми, позакърпени и позамазани и се продават на по 120 хил. км. чисто нови! Да де, ама тревата я пасат кравите и овцете, не ние.

Потърси във форума и ще намериш информация за автомобила, за двигателите и т.н., а ако все пак има нещо неясно по-компетентните колеги ще споделят препоръки. Ако не си запозната, най-добре вземи със себе си близък или приятел на огледите, а когато вече се спрете на конкретен автомобил можете и да направите диагностика преди самото закупуване - едни добре похарчени 50-100 лв. според мен.

И последен съвет - не бързай с покупката, а се въоръжи с търпение. Хубавите неща стават бавно, както са казали хората. От бързане и мерак най-много да се набиете на първия дрангулник, което не е правилният подход.

Желая успех и късмет с избора! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Akima » 31 Яну 2015 18:29

Добре дошла,
на първи преглед виж това - http://www.cars.bg/c1011836.

Успех! :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

snejanka94
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Яну 2015 16:33
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от snejanka94 » 31 Яну 2015 18:44

И аз тази обява я гледах. И аз така мисля да направя. Когато си я закупя и сменя консумативите, трябва само да я прехвърля, щом всичко е платено, нали?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от nowyaris » 31 Яну 2015 19:08

Не знам,колежке,кола с две врати дали ще те устройва.Отделно тези забележки,които се виждат на пръв поглед не са страшни,онези другите са страшни.Моя съвет е както на другите колеги,но според мен е задължително с теб на огледа да присъства и някой мъж който не е лаик в бранша.Не го приемай с лошо,но първо си жена,второ си млада жена и трето според мен си мечтата на всеки автоджамбазин,бил той и непрофесионал.Пожелавам ти успех,модела е чудесен избор.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Me4oKyX » 31 Яну 2015 19:13

snejanke - кажи от къде си, че някой колега от града да види колата. Или поне от където искаш да гледаш кола, за да мине да я види и да знаеш напред дали има смисъл да се разхождаш. Това поне ще ти спести доста играчка и разходки. На няколко колеги от тук съм помагал с избор на кола от пловдивски салони, така че не е особен проблем като цяло. :thumbsup:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Japanese_fever » 31 Яну 2015 19:24

Яриса е перфектната първа кола, особено за жена!
Успех!
Гледам, че продавачът е от Плевен, ако има колега от този район да дойде с теб, ако не анмери някой твой познат, който разбира поне малко от коли.
Ако нямаш възможност нито за едното, я закарай в някой реномиран сервиз в Плевен.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от paco_escobar » 31 Яну 2015 21:06

Страхотни насоки колеги.С този малкия пробег е много съмнителна, да не подхлъзнете дамата!
Corolla E11 4E-FE Wagon

Аватар
saszone
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Ное 2012 18:20
Местоположение: Бургас

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от saszone » 31 Яну 2015 21:54

Като за начало следва да отбележа,че е смешно да се сравняват Пежа и Фиати с Тойота Ярис,яриса е кола, а другите са недоразумения на автомобилостроенето happy.gif Изключителна надеждност ,стегнато,но много издръжливо окачване,минимална поддръжка, невключваща смяна на ангренажен ремък и горивен филтър, нисък данък и застраховка, икономичност wink.gif Съвета ми е да се насочиш към 1.3 VVTi (63 KW) двигателя , също така гледай и vin кода да започва с J, т.е търси японска сглобка , насочи се към такава с 5 врати, а не с 3 , просто е по-функционална, и разбира се закарай я в сервиз ,за да я погледнат предварително wink.gif Колата изглежда малка,но от вътре е доста обемна и създава усещане за сигурност,има си ABS и въздушни възглавници,зимата се държи жестоко на сняг с първокласни зимни гуми wink.gif Стегнатото окачване не бих казал,че е минус, но може би едно от нещата ,които не ми допадат е ниската шумоизолация,когато караш по магистралата, както и усещането за лека нестабилност при влизане в завой с по-висока скорост ,но все пак колата има висок център на тежестта ,затова друго не може да се очаква biggrin.gif Освен това шофьорското място e разположено нависоко и видимостта е отлична,такава е и назад,изключително е маневрена,не знам още как да ти я похваля, успех с покупката biggrin.gif
Yaris 1.3 Luna 2001г.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Japanese_fever » 31 Яну 2015 23:17

paco_escobar написа:Страхотни насоки колеги.С този малкия пробег е много съмнителна, да не подхлъзнете дамата!
Koй кого ще подхлъзне, бе колега! Вярно, не е сниман километража.
Просто и даваме общи съвети какво да прави. Така се е случило, че колегата горе е пуснал и обявата. Това не е агитация да купи точно този Ярис от обявата! 138 000 за 15 год. се пада точно 9200 км на година. Според теб колко човека навъртат толкова при положение, че Плевен от край до край е 10-15 км., да не кажа и по-малко? Ако не е карана ежедневно пробегът може да е напълно реален.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Akima » 31 Яну 2015 23:45

Нямам общо с продавача.

Офертата беше примерна и с достатъчно снимки.

Тази обява беше от малкото,който се вписват в бюджета и не са напудрен нов внос.
Има сравнително малко забележки и някакво прилично описание,регистрирана е,има платена ГО за тази година/т.е. се кара и в момента,а не е строшена в гаража/,а и я дават и с летни гуми.

Разходите по тази обява са за сделката и една регистрация в регионалната дирекция на КАТ.Остават и пари за масло и филтри и даже розов ароматизатор.

В Плевен има дилър - ВИА Интеркар - вкарвал съм там Крузер по случайност и съм много доволен от работата им.
Цената за диагностика на конкретната кола няма как да е повече от тази в София/Варна,а даже и ще е по-ниска - http://www.toyotapleven.com.

От Сторгозия до Мола не е повече от 2 км - какво да му кара повече една жена там. biggrin.gif tooth.gif

П.С.От мен да знаете,че диагноза по снимка може да ви даде само рентгенолог. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Scott » 31 Яну 2015 23:46

Japanese_fever написа:.... Ако не е карана ежедневно пробегът може да е напълно реален.
То си е казано в обявата - само уийкенда. И топките в багажника го потвърждават - само до стадиона за тренировки на синковеца tooth.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Akima » 31 Яну 2015 23:47

offtopic.gif Айде кажи си го,че е Soccer MILF. biggrin.gif laugh.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от paco_escobar » 01 Фев 2015 00:04

Japanese_fever написа:
paco_escobar написа:Страхотни насоки колеги.С този малкия пробег е много съмнителна, да не подхлъзнете дамата!
Koй кого ще подхлъзне, бе колега! Вярно, не е сниман километража.
Просто и даваме общи съвети какво да прави. Така се е случило, че колегата горе е пуснал и обявата. Това не е агитация да купи точно този Ярис от обявата! 138 000 за 15 год. се пада точно 9200 км на година. Според теб колко човека навъртат толкова при положение, че Плевен от край до край е 10-15 км., да не кажа и по-малко? Ако не е карана ежедневно пробегът може да е напълно реален.
Само дето пише в обявата че карат по 2-3к годишно!!!Т.е не са първи собственик, сещаш ли се Джап?Освен да е била нов внос от Германия и там да я карала някоя баба ,както е в 99% от случаите tooth.gif .Ае моля ти се.Имам приятел джамбазин ,който от 18 години се занимава само с това thumbdown.gif
Corolla E11 4E-FE Wagon

snejanka94
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Яну 2015 16:33
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от snejanka94 » 01 Фев 2015 15:09

От София съм, колеги. Благодаря много за насоките, имам още малко време да потърся.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта