Навигация за Yaris XP90 2005–2011

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Навигация за Yaris XP90 2005–2011

Мнение от iovkito » 01 Фев 2015 17:09

Rudy написа: На крачето на ориг. навигация нито един афтермаркет не може да стъпи (както евтини китайци, така и маркови с лицензни карти - проверено многократно) като хардуер!
Дай малко повече информация . С китайче съм обиколил цяла България и Европа. Кое по-точно не ти харесва ? Също така оригиналната навигация не е разположена толкова добре колкото можеш да лепнеш китайчето на предното стъкло и почти да не изместваш погледа си , когато трябва да погледнеш към нея.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от nowyaris » 01 Фев 2015 18:44

Аз със сигурност съм пълен невежа,но миналия Великден като си подарих за пръв път смартфон - естествено дървен,евтин,индийски двусимов Галакси 7582 първото дето направих бе да помоля едно приятелче (като сме насаме се обръщам към него с думите "Боже,Боже") дето го чува петела да ми сложи навигация и той напълно безплатно ми сложи някакво IGo/bg с всички карти на Европа,Украйна,Беларус и Молдова.Барабар с установените радарни камери.Е,няма такова нещо като грешка.За България е ясно че не ползвам,ама за Германия,Австрия,Унгария и Румъния - дето му кажа.Днес след обед водих баба на свиждане на една комшийка в района на Залцбург в частна клиника на мама си в..... . Само дето не ме закара навигацийката до кабинета на главната медсестра biggrin.gif . Перфектно работи.За това на Яриса изобщо не чувствам липсата на навигация.Пак повтарям - за моето оборудване и двигател само един нормален автоматик ми липсва,всичко друго ми е перфектно.Добра кола е. :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от Rudy » 01 Фев 2015 18:51

iovkito написа:Дай малко повече информация . С китайче съм обиколил цяла България и Европа. Кое по-точно не ти харесва ? Също така оригиналната навигация не е разположена толкова добре колкото можеш да лепнеш китайчето на предното стъкло и почти да не изместваш погледа си , когато трябва да погледнеш към нея.
Вградената навигация (поне моята) е вързана и към колелата и не разчита само на сателитен сигнал. Ако някой е пътувал през Алпите, към Игуменица или дори през град с високи сгради знае какво имам предвид.
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от nowyaris » 01 Фев 2015 19:09

Така е Руди,прав си.Скъп автомобил със скъпи екстри имаш щастието да управляваш и притежаваш.Аз исках само да кажа че на онова малкото червеното трицилиндровото навигацията която се ползва чрез смартфона ми е предостатъчна.В интерес на истината съм я ползвал с Яриса десетина пъти - около шест в Букурещ и четири пъти за да търся кръчми по южното черноморие.По северното си ги знам от време оно.Ама на телефона навигацията ми е много добра за работата ми в "чужбината".За съжаление австрийския ми работодател ми предоставя автомобили които са без тази заводска екстра. Истината е,че Яриса си е един малък,но сладък Лексус , нали така ??????? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Руди,нямаш представа колко ми е мъчно за бат Веско,наистина.......
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от Rudy » 01 Фев 2015 19:42

nowyaris написа:Руди,нямаш представа колко ми е мъчно за бат Веско,наистина.......
За съжаление мисля, че имам доста ясна представа - вече цяла седмица не мога да си намеря място... sad.gif no.gif
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от slowtraveler » 01 Фев 2015 20:57

Rudy написа:...Вградената навигация (поне моята) е вързана и към колелата и не разчита само на сателитен сигнал. Ако някой е пътувал през Алпите, към Игуменица или дори през град с високи сгради знае какво имам предвид.
Да, има допълнителни сензори (компас и информация от колелата), обаче съвременните GPS чипове имат много добра чувствителност...
Моя 'китаец' го държах на маздата долу до скоростния лост - бе ми много удобно място, като конзолата имаше ръбове и 5" GPS стоеше като залепен без стойка или нещо подобно...
И си работеше прекрасно - не губеше сигнала...
А за най-новите комбинирани чипове GLONASS и GPS нещата стават съвсем безпроблемни - гледам моя телефон хваща уверено сателитен сигнал с определяне на местоположението и вътре в сграда (до около 3-4м навътре от прозореца)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от nowyaris » 02 Фев 2015 12:04

Твоя телефон е модераторски,Жорка,затова лови всичко.Наште са обикновени,редови,ама пак помагат.То колко му трябва на Яриса - да намери някой нов козметик,нов фризьор или нова шивачка - затова са заводски без навигация biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . Новите,дето са по-скъпи си имат,ама те по принцип са пълни с ненужни неща . Иначе са си същите лагерни колички като по-предишните.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от ivied » 02 Фев 2015 13:11

Garmin с 5-6 инчов екран и със сума ти екстри - 42 страни, 3D, DATA trafic i t.n., за 150-200 Е върши перфектна работа...
и става за всяка кола. Политиката на производителите за вградени навигации на безумни цени е поредната... политика.
На Тойота цените са сравнително умерени, но...
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от nowyaris » 02 Фев 2015 13:51

ivied написа:Garmin с 5-6 инчов екран и със сума ти екстри - 42 страни, 3D, DATA trafic i t.n., за 150-200 Е върши перфектна работа...
и става за всяка кола. Политиката на производителите за вградени навигации на безумни цени е поредната... политика.
На Тойота цените са сравнително умерени, но...
Колега,аз за 150-200 Евро три пъти на Яриса техническото обслужване правя за 5 години.Как ще дам такива пари ? IGo-то на Андроида ми е напълно безплатно с вградени всички карти и постоянна актуализация. А и "Невянка" сладко-сладко на чист български ми нашепва че съм превишил максимално допустимата скорост. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от slowtraveler » 02 Фев 2015 16:14

Аз не ползвам телефона ми за навигация, защото говоря по него :whistle:
Но за Яриса има и 'китайци', които заместват оригиналното радио - 7" дисплей, с IGO (картите са удобни :) ) , и Невенка да ти чурулика за камерите и скоростта...
От всичките пробвани навигации най-ми допада IGO и някой друг скин...
Оригиналната (на доста марки, които съм вижда) си е доста орязана откъм параметри и възможности...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от Kiki » 03 Фев 2015 10:49

Зависи кой с какво е свикнал. Аз от 8 г. работя с Гармин. Вече му опознах душичката до съвършенство и ми върши прекрасна работа по цяла Европа и Турция.
Последните модели са с нов софтуер и са много удобни. При намиране на дестинация ти дава всички възможни маршрути до там, за да си избереш най-удобния за теб. След това хотели, ресторанти и бензиностонции.
Не съм ползвал други модели, може и те да имат подобна функция, но наистина е много удобна.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от slowtraveler » 03 Фев 2015 11:36

Да Кики... Тези функции ги имат от десеттина години 'китайците', само че на цена 1/4-1/2 от Гармина...
Маршрути от рода бърз, къс, икономичен, туристически (вариант с повече хубави гледки или туристически атракции) и т.н. и т.н...
Освен това на китаеца можеш да му сложиш каквото си искаш - и Гармин, и Том-том, и т.н. и т.н.... Докато при гармина си силно ограничен откъм софтуер...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от desSs » 03 Фев 2015 14:29

не ми го хвали тоз Гармин, в Пловдив вместо до Тримонциум ме закара в циганската махала laugh.gif

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от paco_escobar » 03 Фев 2015 15:39

nowyaris написа:
ivied написа:Garmin с 5-6 инчов екран и със сума ти екстри - 42 страни, 3D, DATA trafic i t.n., за 150-200 Е върши перфектна работа...
и става за всяка кола. Политиката на производителите за вградени навигации на безумни цени е поредната... политика.
На Тойота цените са сравнително умерени, но...
Колега,аз за 150-200 Евро три пъти на Яриса техническото обслужване правя за 5 години.Как ще дам такива пари ? IGo-то на Андроида ми е напълно безплатно с вградени всички карти и постоянна актуализация. А и "Невянка" сладко-сладко на чист български ми нашепва че съм превишил максимално допустимата скорост. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Garmin може да се сложи напълно безплатно на всеки апарат с gps.Елементарно и с много подробни карти :thumbsup:
Corolla E11 4E-FE Wagon

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от BOz » 03 Фев 2015 16:30

А бе Яриса ли хвалихме или ГПС-ите, че се обърках? mellow.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Baidu [Spider], iovkito и 66 госта