Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г.

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г.

Мнение от Илиян Петков » 13 Окт 2014 22:24

Здравейте на всички почитатели на тойота,реших и аз да си търся кола с тази марка.Трябва ми автомобил за семейно и всекидневно ползване,от чуто от познати и прочетено от нета,реших да е тойота.Харесах си три модела,няма много писано за тях за това реших да отворя тема и да ми се изяснят някои въпроси и да се улесни избора ми.Това което си харесах е,Carina,Avensis 1-ва генерация до 2000г. и Picnic,не съм решил дали да е дизел или бензин,прочетох някои добри коментари за 1,6 4A-FE и 2.0 TD.Аз съм от Плевен,до сега съм имал голф 3 ,но е с две врати и има забележки които ме дразнят .Колата ще я купувам след нова година и се надявам до тогава да имам решение,кое да избера.Както се вижда съм се насочил към по-евтини автомобили.Ще съм благодарен за всички съвети...

MODEDIT Akima
ThreadName

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Избор на автомобил?

Мнение от max-2 » 14 Окт 2014 08:19

Пикник може би има повече обем, но едва ли е много повече от карина комби например. Имам карина седан с 4афе и мога да кажа че е доста широка и удобна и събира доста багаж, стига да не се налага да возя врата, печка или хладилник-за това не става, трябва си комби. 4афе работи чудесно с обикновена газова, с инжекцион може би е малко по-икономична. Като цяло това е най-практичния избор от гореспоменатите.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Избор на автомобил?

Мнение от paco_escobar » 14 Окт 2014 12:31

Corolla Е11 4Е-FE (97 - 2000г.) wagon.Единственото условие да не е от Италия или оглед с човек който познава тези АВТОМОБИЛИ! :thumbsup:
Corolla E11 4E-FE Wagon

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Re: Избор на автомобил?

Мнение от Илиян Петков » 14 Окт 2014 13:03

Може ли да ми кажете нещо повече,какъв разход да очаквам-газ бензин,скъпо ли е поддържането?Королата ми е тясна,доста съм едър за това се насочих към авенсис.Как стои въпроса със авенсис,по-скъпа ли е поддръжката,колко е разхода на гориво,има ли някакви слабости говоря за 1,6 4A-FE и 2,0ТД.Все още не съм се насочил към бензин или дизел.

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Re: Избор на автомобил?

Мнение от Илиян Петков » 17 Окт 2014 09:58

Никой ли няма да каже какъв разход,да очаквам от авенсис с мотор 4A-FE или двете модификации на пикник?

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на автомобил?

Мнение от Petar » 05 Ное 2014 14:30

Илиян Петков написа:Никой ли няма да каже какъв разход,да очаквам от авенсис с мотор 4A-FE или двете модификации на пикник?
При Авенсис 4а-фе 6.3-6.5 извънградско 10.5 градско

Piknikov
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Дек 2014 22:52

Re: Избор на автомобил?

Мнение от Piknikov » 15 Яну 2015 21:36

Здравей колега!
Собственик съм на Toyota Picnic 2,2 дизел, 1998 г. производство! Закупих я преди около 4-5 години. За колата мога да споделя, че е много здрава и удобна.
Аз също мога да се определя като голям мъж, но нямам никакви притеснения с влизането и излизането от колата. Седалките са много удобни и позволяват добра видимост на пътя. Моят модел е с разделени /индивидуални/ седалки на втори ред.
За времето което ползвам автомобила не съм правил почти нищо по него. Като проблем мога да споделя, че модела не е кой знае колко разпрострнен и трудно намерих майстори във Варна, който да имат софтуер, букси и т.н за диагностика. Като разход 6-6,5/100 извън градско и 8-9/100 в град Варна. Използвам колата ежедневно. За динамика на автомобила незнам какво да кажа, но все пак това си е ван, не е спортен автомобил.... :)
За да обобщя, автомобила е здрав, непретенциозен, удобен, сравнително висок, с голям обем на багажника /като се свалят третия ред седалки/, много лек за управление.. дано съм бил полезен.... успех!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Akima » 15 Яну 2015 21:41

@Piknikov

Човекът отдавна е купил кола и забравил за темата.
Похвално,че си споделил мнение за модела,но гледай откога е последния пост на питащия следващия път.
Оправям заглавието,за да е полезна темата на другите потребители с подобни колебания.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Илиян Петков » 04 Фев 2015 16:10

Лошото е,че (човекът) не си е купил автомобил още по-простата причина,че кара нещо като служебна .Но от последното ми ходене по автокъщите с жена ми,се оказа,че най ни хареса Avensis макар,че в picnic ще се товарим по-безпроблемно.Сега ме интересува следното,как стои въпроса с газта на при мотора 1.6.Четох,че той е най-безпроблемен но,ще имам ли ядове с газовата уредба и към коя марка да се насоча?Искам предварително да си уточня какви пари да отделя за обслужване и поставяне на ГИ.Ще съм благодарен ако колеги с avensis които,са минали по тоя път да споделят мнения.

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Petar » 05 Фев 2015 10:16

Илиян Петков написа:Лошото е,че (човекът) не си е купил автомобил още по-простата причина,че кара нещо като служебна .Но от последното ми ходене по автокъщите с жена ми,се оказа,че най ни хареса Avensis макар,че в picnic ще се товарим по-безпроблемно.Сега ме интересува следното,как стои въпроса с газта на при мотора 1.6.Четох,че той е най-безпроблемен но,ще имам ли ядове с газовата уредба и към коя марка да се насоча?Искам предварително да си уточня какви пари да отделя за обслужване и поставяне на ГИ.Ще съм благодарен ако колеги с avensis които,са минали по тоя път да споделят мнения.
Аз съм с 1.6 4а-фе карам на газ вече съм минал 90 000 км. на газ без никакви проблеми с ГИ Фобус стига обаче дати сложат оригинален изпарител че при мен отначало ми слагаха турски с които не можех и 1000 км да изкарам

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Илиян Петков » 05 Фев 2015 20:42

Колега ако може,напиши разхода на газ в града и извън него през зимата,лятото.Бързо ли прехвърля когато е студено на газ,има ли проблеми с тягата като се ката на газ?Говоря примерно да се качим 4-5 човека и да стигна до морето не да се гоня по магистралите?

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Petar » 06 Фев 2015 09:48

Илиян Петков написа:Колега ако може,напиши разхода на газ в града и извън него през зимата,лятото.Бързо ли прехвърля когато е студено на газ,има ли проблеми с тягата като се ката на газ?Говоря примерно да се качим 4-5 човека и да стигна до морето не да се гоня по магистралите?
Извънградско 7.5 градско 11 .Естествено че през студените дни по-бавно минава на газ .Разлика във вървежа няма даже до 100 км /ч на газ върви по-добре .Колата ти натоварена и празна ще върви както си и върви на бензин

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Илиян Петков » 06 Фев 2015 10:54

Благодаря за мнението,харесал ми е първият авенсис,защото е опростен автомобил.Няма усложнени електроники по мотора,няма демпферни маховици и шайби,дебитомери които да бъркат в джоба.До колкото разбрах,мотора е обезопасен при късане на ремък,купето е подцинковано и няма ръжда.Само не разбрах,къде се сглобява в Англия ли или в Япония и Турция?

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Akima » 06 Фев 2015 11:06

Илиян Петков написа:Благодаря за мнението,харесал ми е първият авенсис,защото е опростен автомобил.Няма усложнени електроники по мотора,няма демпферни маховици и шайби,дебитомери които да бъркат в джоба.До колкото разбрах,мотора е обезопасен при късане на ремък,купето е подцинковано и няма ръжда.Само не разбрах,къде се сглобява в Англия ли или в Япония и Турция?
Доколкото знам - Рама SB - Англия. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на автомобил - Carina,Avensis или Picnic до 2000 г

Мнение от Petar » 06 Фев 2015 11:27

Илиян Петков написа:Благодаря за мнението,харесал ми е първият авенсис,защото е опростен автомобил.Няма усложнени електроники по мотора,няма демпферни маховици и шайби,дебитомери които да бъркат в джоба.До колкото разбрах,мотора е обезопасен при късане на ремък,купето е подцинковано и няма ръжда.Само не разбрах,къде се сглобява в Англия ли или в Япония и Турция?
Авенсис се сглобява само в Англия .Купето обаче не е подцинковано а просто е добре защитено .Точно при този модел японците използват нова технология от ПВЦ защита на купето като му дават 12 години гаранция

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта