Съвет за почистване на кулер

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от iovkito » 05 Фев 2015 10:42

В mobile.de има таксита авенсиси 2008-ма на по 600 000 км , съмнява ме да са сменяли катализатори както и да са карали без такива.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от BOz » 05 Фев 2015 13:56

Купуваш няколко шишета с коресилин и минаваш няколко ръце. След това не ти трябва нито вода, нито нищо.
Той изсъхва по-бързо от водата. Оставяш го няколко часа на топло и си го връщаш на колата.
Ако искаш по-бързо да стане, то с всеки един сешоар може да му помогнеш.
Дори и с вода да го миеш след това, то остава малко количество в него, което не е вредно за двигателя. Даже има коли, на които насила им се инжектира вода. punk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от nowyaris » 05 Фев 2015 18:44

Kiki написа:Започнахте и мен да ме отказвате да мисля за това. smile.gif , но ми минават други черни мисли в главата tooth.gif
Пусти катализатор. bash.gif Моят вече е на повече от 210 000 и няма още някякви симптоми на проблем, ама колко ли още ще изкара. Карам уж с хубава нафта, ама колко ли още? Това градско каране....
Да попитам тук, за да не отварям друга тема. blushing.gif
Чичи Дидо ти е до задника........... . Немаш грижи biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от Kiki » 05 Фев 2015 18:56

nowyaris написа:
Kiki написа:Започнахте и мен да ме отказвате да мисля за това. smile.gif , но ми минават други черни мисли в главата tooth.gif
Пусти катализатор. bash.gif Моят вече е на повече от 210 000 и няма още някякви симптоми на проблем, ама колко ли още ще изкара. Карам уж с хубава нафта, ама колко ли още? Това градско каране....
Да попитам тук, за да не отварям друга тема. blushing.gif
Чичи Дидо ти е до задника........... . Немаш грижи biggrin.gif .
Нали ти е адаш, все при него ме пращаш! biggrin.gif
Веднъж говорихме с него и той ми каза: Карай смело и давай газ - той сам се прочиства, ама колко газ да му давам в София при тези задръствания?! bash.gif biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от ffsolutions » 05 Фев 2015 19:19

Кики, преди няколко месеца и аз се чудих за катализатора, после добри самаряни ме отърваха от него една вечер, и после Дидо оправи работата. Хич не го мисли и си карай, като вземе да заминава, знаеш при кого да отидеш. biggrin.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от Kiki » 05 Фев 2015 19:58

ffsolutions написа:Кики, преди няколко месеца и аз се чудих за катализатора, после добри самаряни ме отърваха от него една вечер, и после Дидо оправи работата. Хич не го мисли и си карай, като вземе да заминава, знаеш при кого да отидеш. biggrin.gif
Да, ама Авенсиса седи в гараж защитен със СОТ и доброжелателите доста зор ще видят докато ме оттърват от него.
Затова аз трябва да му мисля. laugh.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от nowyaris » 05 Фев 2015 20:23

В общи линии аз тъй знам - нещо дето си работи не се бъзика.Кулер,катализатор,каквото и да е - докато бачка го забравяш . Като знам какви девойки са плъзнали из столицата...... , я си гледайте живота , че после кат дойде момента...... .(темата най-горе sad.gif ).
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от Kiki » 05 Фев 2015 22:01

nowyaris написа: нещо дето си работи не се бъзика.Кулер,катализатор,каквото и да е - докато бачка го забравяш .
Това означава ли, че и маслото не трябва да се сменя докато двигателят работи? tongue.gif Шегичка, Дидо! drunk.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от Toyo_driver » 05 Фев 2015 22:38

Tati, по отношение на въпроса ти мога да споделя малко опит, а избора си остава твой rolleyes.gif
Бронята и аз я свалях щото беше отворена и то точно от страната на кулера и реших да го почистя...колата ми не гори масло(губи малко от смяна до смяна) и съответно радиаторчето беше съвсем леко омаслено и на дъното имаше 4-5 капки масло(за 200000км толкоз laugh.gif ). Чистенето го направих с коресилин('щото такова имах под ръка) Според мен става бензин, спрей за спирачки и др. Излезе съвсем малко черно масло, но големи мръсотии не е имало. Предпочетох летливите съединения пред обезмаслител + вода, 'щото вода в двг не ми звучеше добре. Въпреки, че изчаках да изсъхне(да съхне, да съхне... колко да съхне laugh.gif ) стана това което очаквах...малко количество от парите беше останало в радиаторчето и след запалване двг се форсира за 1 сек до около 1500 об/мин след което оборотите се нормализираха...ако искаш това да не ти се случва може би радиаторчето трябва да се проветри поне половин ден или чрез сешоар/пистолет въздух(не много горещ) spell.gif

П.П. Абе мехаННика е прав... оправи бронята и си свиркай :whistle:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: Съвет за почистване на кулер

Мнение от Japanese_fever » 06 Фев 2015 05:18

Kiki написа:Започнахте и мен да ме отказвате да мисля за това. smile.gif , но ми минават други черни мисли в главата tooth.gif
Пусти катализатор. bash.gif Моят вече е на повече от 210 000 и няма още някякви симптоми на проблем, ама колко ли още ще изкара.
Moят катализатор е на 298 000, но все пак е бензинка. rolleyes.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта