Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от iliqbg » 04 Фев 2015 21:10

Колеги, видях темата за тези с Голфа, но понеже от няколко седмици не съм влизал във форума искам да ви предупредя че и в Красно Село на ул. Княгиня Клементина ми откраднаха катализатора. Също и да ви предупредя, че паркига на големия панелен блок непосредствено до пазара (с/у охраняемия паркинг) е само за живуши в блока и дерат яко с пирони...
Последно промяна от Akima на 06 Фев 2015 01:30, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Крадци на Катализатори Красно Село

Мнение от Airfan » 05 Фев 2015 00:12

в Крастна поляна (на Първанов блока) паркинга също е само за живущи - пълнят ауспуха смонтажна пяна - чудничко.
Изображение Изображение

Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Крадци на Катализатори Красно Село

Мнение от iliqbg » 05 Фев 2015 01:03

Благодаря за инфото. Доста често ходя там :thumbsup:
То само това остана. Градушката ме наваля, сега 2 брони и калник издрани.. Даже ще доплащам за каското ..

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от iovkito » 07 Фев 2015 12:29

Ако някой от блока си купи нова кола , явно уведомява на момента всички съседи , за да не я нашарят през нощта.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от Оги » 07 Фев 2015 12:59

Къде ли и какво ли не се краде. В Слатина преди дни счупиха стъкло за да вземат СД. Стъкла заради касетофон или радио са ми чупени поне 5. Върха беше когато тръгнали с макетен нож да издялат гуменото уплътнение на челното стъкло, пъхали отвертка под него като щанга и го счупили. Отворили вратата, нападнали радиото като както се впрягат говеда и го изтърбушили, изкривили и изпочупили половината табло. Някакви ненормални олигофрени, може би наркомани да са били. Смених стъклото с уплътнението но таз кола докато не я разкарах от течове отпред не можах да се отърва.
-Един счупен офис стол стоеше в мазето и го извадих при кофите - след 5 мин. докато се върнах да занеса други боклуци го нямаше. За скрап да е струвал лев-два. Не казвам, че това е кражба, а че на улицата всичко е временно. Затова и не наливам особени пари в автомобили, а едната ми е вечно отключена отвсякъде, но досега никой не е и пробвал. И да влезе- няма проблем, каквото и да вземе не може да го продаде, а аз ще го възстановя с дребни пари. Някой пиян съсед ако го изгони жена му може да поспи докато изтрезнее. Няма да го вали и духа човека... biggrin.gif
-Още по татово време си спомням една зима имаше бум на кражби. Журналисти питаха Началника на 1-во районно как да се опазят, като полицията не може да се справи с тях. Той отговори: в колата трябва да има 1 волан, 3 педала, 2 ръчки, седалки и ... това е. Друго, което може да привлече интереса на джебчиите- трябва да го няма. Доколко е възможно това сега е друг въпрос, но според полицейския разсъдък това е начин да се предпазиш от улични хайдуци. Взех че го чух и запомних.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от Airfan » 07 Фев 2015 15:57

iovkito написа:Ако някой от блока си купи нова кола , явно уведомява на момента всички съседи , за да не я нашарят през нощта.
Това незнам, но преди години отивам на гости на гаджето, което беше на квартира там и първата вечер на първото ми ходене се случи точно това.
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от iovkito » 07 Фев 2015 17:28

Еее , трябвало е да сложиш надпис на предното стъкло - кандидат зет . biggrin.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от BOz » 07 Фев 2015 18:26

iovkito написа:Еее , трябвало е да сложиш надпис на предното стъкло - кандидат зет . biggrin.gif
Да бе. И да вземат да му нарежат и гумите, защото е дошъл да им отмъква момите. laugh.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от iliqbg » 10 Фев 2015 08:32

Миналия месец на баща ми му срязаха предна гума на колата и докато я помпил му свили чантата от задната седалка...

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от scorpion » 11 Фев 2015 19:34

Няма умора за крадците,разбойниците, изнасилвачите... затова съм за КРУМОВИ ЗАКОНИ!
Няма да спирам да давам Сингапур за пример. Престъпността е сведена до минимум, дисциплина,ред,законност. Как става ли ? Има начин но трябва воля !

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от Оги » 11 Фев 2015 21:28

Това със спуканата гума е стар номер.
И ... ако някой си предлага помощта когато си сменяте или помпате спуканата гума просто се откажете от таз работа, а се изправете поне докато не се разкара тая измет. Обикновено един ви забавлява, друг пипа сръчно из вътре. Паплач.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от Akima » 11 Фев 2015 21:35

Оги написа:Това със спуканата гума е стар номер.
И ... ако някой си предлага помощта когато си сменяте или помпате спуканата гума просто се откажете от таз работа, а се изправете поне докато не се разкара тая измет. Обикновено един ви забавлява, друг пипа сръчно из вътре.
Много съм се прецакал значи.
Аз като съм сменял гуми на няколко дами дотук съм получил/взел само един телефонен номер. laugh.gif biggrin.gif

В големите градове този тип кокошкарски кражби зачестяват,но малко колеги отиват в полицията да дадат показания.
Според мен с повече внимание може да се противодейства - не е нужно да се решат крайници - после ще вземат инвалидна пенсия бандитите. wacko.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от slowtraveler » 12 Фев 2015 07:59

Оги написа:Това със спуканата гума е стар номер.
И ... ако някой си предлага помощта когато си сменяте или помпате спуканата гума просто се откажете от таз работа, а се изправете поне докато не се разкара тая измет. Обикновено един ви забавлява, друг пипа сръчно из вътре. Паплач.
Във Варна двама колеги изгоряха почти едновременно по този начин преди 2-3 години.. И двамата в района на ХЕИ - Палах център - Левски...
Дали са се обаждали в полицията? Ами то май няма как да минеш без тази процедура като са ти изчезнали всичките документи :whistle:
Служебно доста често контактувам с полицията. Последната година се наложи да контактувам и по личен повод...
Не съм много очарован от контактите unsure.gif
Пример : кражба (или грабеж - трудно ми е да определя). Началото на лятото 2015 - чужденец се качва в претъпкан градски автобус. В момента, в който вратите започват да се затварят, отвън един мъж хваща чантата, която е преметната през рамото на чужденеца, издърпва я и хуква. Това - в тълпата пред Катедралата. Докато отворят вратите, човека е изчезнал през градинката нанякъде (чужденеца е яко младо момче с физическа подготовка - тръгнал е да го гони но просто не го е намерил). Реакцията на полицията: 'ами той сигурно чужденеца е бил пиян и си е загубил чантата' и го отпращат... Да, след като отидох като служебно лице вече нямаше мърдане и си свършиха работата - издадоха експресно необходимия документ.. И споделиха 'ааа ами тогава сигурно румънската група е дошла - тя всяко лято си идва тук - те са мъжете, които действат по този начин'... Полиция... Знаеш ги, познаваш ги... Ама си статистик - само водиш статистика за този тип кражби вместо да вземеш превантивни мерки...
Втория пример (повтарян многократно и за разбити автомобили и т.н.)... Ходиш, пишеш, цапат те с мастило да ти смъкнат отпечатъци (сега може да са понапреднали - последно ми смъкваха преди десеттина години). Цапат колата да проверят за отпечатъци (на бял или светложълт салон изглежда потресаващо tooth.gif )И след 2-3 месеца получаваш писмо, че разследването е прекратено поради липса на доказателства кой е извършителя...
Този филм го играх есента като откраднаха телефона на щерката... Писъмцата - отговори/решения за спиране си ги пазя в отделна папка...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от Airfan » 12 Фев 2015 09:54

Не искат да си развалят статистиката, за това...
Изображение Изображение

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Крадци на Катализатори в ж.к.Красно Село,София

Мнение от jim_beam » 12 Фев 2015 15:07

scorpion написа:Няма умора за крадците,разбойниците, изнасилвачите... затова съм за КРУМОВИ ЗАКОНИ! !
+1! :thumbsup:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 63 госта