Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 зелен

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4286
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от BOz » 02 Мар 2015 23:30

В много големи филми влизате.
Ако някой е решил да ви вземе колата, то ще я вземе.
Правете застраховка и се надявате да ви подмине. Не можете да я спасите.
И тези теми са леко безсмислени, след като вече колата е била открадната.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от Akima » 02 Мар 2015 23:37

За филмите трябват и режисъори. tooth.gif

А дали е безмислена или не ти ми кажи - аз съм намирал Импреза благодарение на Субару форума. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
BOz
Мнения: 4286
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от BOz » 02 Мар 2015 23:42

Akima написа:За филмите трябват и режисъори. tooth.gif

А дали е безмислена или не ти ми кажи - аз съм намирал Импреза благодарение на Субару форума. cool.gif
Е със сигурност трябват и режисьори.
Ето, автомивка, за 15 секунди ключа разглобен, че и хвърлен транспордера под стелката.
Само при такива изказвания ти става явно колко разбира даден човек. И освен да си говори, друго не прави.
Присмерно ако си оставиш чантата на касата за плащане в Кауфланд, то туко виж и касиерката се окаже някаква нинджа и вземе да ти отмъкне директно целия ключ, и да го даде на някой зад нея, и той директно да си тръгне с колата. Пък в колата да вземе да се окаже и жената, пък и нея да отмъкнат. И при това стечение на обстоятелствата пък да вземе да се замислиш дали да я обявиш за открадната, че да вземе да я намерят пък и жената да ти върнат. tooth.gif

Това за Субарото е случайност. Просто не е била отмъкната с цел. И да не си я обявил за "издирване" там, то пак е щяла да бъде намерена, защото бас държа, че е била зарязана просто на улицата. Познах ли?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от ffsolutions » 02 Мар 2015 23:58

Може би е добра идея човек да си измайстори някаква джаджа за допълнителна защита, която само той да си знае. В такъв случай, освен ако не са дошли с ремарке, за да я натоварят, или ако нямат условия, за да я бутат с втора кола, може и да се отърве човек... То гаранции няма, но ако хванеш "добрия самарянин" в шах с пешката с невъзможността да запали колата, може това да ти отърве кожата. Друг е въпроса до колко въобще ги палят, но нямам представа какви са им общите практики. Да не дава Господ да се случва такова нещо, дано колегите открият автомобилите.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от Akima » 03 Мар 2015 00:04

Пак го обърнахме на спам. offtopic.gif

Инпрезата я откраднаха барабар с 2 "ключа" и голям+малък талон и е стояла под покривало/чергило на паркинг в София като я откриха - подготвя ли са я да я разглобяват явно.
Но крадците й не бяха със специалност автоджамбази.Но той и собственика й си е голям късметлия.

А изказването ми за режисъорите е шега - явно не ми се получават днес.
Идеята беше,че не са необходими такива манипулации - има си схеми за всяка марка и модел.

Интересното е защо крадат сравнително евтини японки - дали наистина заминават на части към източните съседи.

Айде със здраве и ако намерите някой Лексус с красива девойка - мой е. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Black-VVT-i Celica
Мнения: 95
Регистриран на: 05 Мар 2014 11:24
Местоположение: Елхово

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от Black-VVT-i Celica » 03 Мар 2015 01:18

ми не знам в какъв филм се вкарваме ама да загубиш 16 хил лв. не е приятно. Колата е застрахована на 12 след градушка намалиха каското. Получаваш 80% при условие ,че протокола който се издава от господина полицай не е с грешно написан чл.(като в нашия случай ) Брат ми ще даде подробности в хонда форума. И първото нещо което са го питали полицаите е къде си миеш колата .

Аватар
BOz
Мнения: 4286
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от BOz » 03 Мар 2015 11:46

Black-VVT-i Celica написа:ми не знам в какъв филм се вкарваме ама да загубиш 16 хил лв. не е приятно. Колата е застрахована на 12 след градушка намалиха каското. Получаваш 80% при условие ,че протокола който се издава от господина полицай не е с грешно написан чл.(като в нашия случай ) Брат ми ще даде подробности в хонда форума. И първото нещо което са го питали полицаите е къде си миеш колата .
А защо каското е на 12к а колата струва 16к? Да не би да включваш и "екстрите" обслужване през годините?
А и защо колата е намалена с Х на брой лева след градушката? Не сте ли правили дозастраховане?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от slowtraveler » 03 Мар 2015 11:58

Навярно в застраховката е имало клауза самоучастие и намаляване цената защото не е дозастрахована...
А относно колегите, които си мислят, че е филм....
Ами не е съвсем филм - правят се тези хватки... Наскоро в руско сайтче собственици споделяха как са им били откраднати (или са били направени опити за кражби) автомобилите им...
Специално с куфарчето схемата е била проста (имаше и видео на някои от случаите) - младеж, говорещ по телефона (явно за да му кажат, кога е готово и да изчезва) се движи близо до жертвата...
В няколко случая е влизал заедно с жертвата в асансьор... След което се отдалечава/слиза на друг етаж и изчезва... Колата през това време също е изчезнала..
Има едно клипче при което показват и точното устройство и начина му на работа... Няма 'пик' няма 'мик' - колата си мисли, че ти си в нея...
Но наистина това за пипане по автомивки ми се струва прекалено - повечето от тези юнаци не знаят как да измият добре автомобила, пък камо-ли да разглобят ключ без да си личи...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Black-VVT-i Celica
Мнения: 95
Регистриран на: 05 Мар 2014 11:24
Местоположение: Елхово

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от Black-VVT-i Celica » 03 Мар 2015 12:32

платена е на 14х нови гуми джанти акумулатор колата беше на 75 хил. км Но стига с тези излишни приказки.

Аватар
Black-VVT-i Celica
Мнения: 95
Регистриран на: 05 Мар 2014 11:24
Местоположение: Елхово

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от Black-VVT-i Celica » 15 Мар 2015 22:07

Извод: не си копувайте кола от Дупница автокъща Руми най-вече

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от slowtraveler » 15 Мар 2015 22:15

Преди няколко дни брокера ми се оплакваше, че нещо скокнали кражбите... И спомена Ауди, БМВ, Сивик и Зафира (дърта) - по няколко автомобила от марка/модел...
И то застраховани при компания, известна с това, че в близкото минало не са и крадени автомобили (що ли така :censored: )...
Явно нови 'работници' с нови връзки из различните нива на властта...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от Japanese_fever » 21 Мар 2015 07:42

Автокрадците на България - пълни професионалист с нито един ден стаж изкрават 25 000 лв. на седмица!
http://bnt.bg/predavanyia/na-pritsel/oc ... 7-maj-2014
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2015 07:51

Точно за това говоря в последното мнение на предната страница...
Интересно дали това успява да се справи ако в джоба имаш два такива ключа...
https://www.youtube.com/watch?v=UkaRDNixQLk
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от ffsolutions » 21 Мар 2015 13:58

Направо е страшно... Дори да имаш възможност да си купиш страхотна кола, как да го направиш, като могат да ти я свият? guns.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2015 14:27

ffsolutions написа:Направо е страшно... Дори да имаш възможност да си купиш страхотна кола, как да го направиш, като могат да ти я свият? guns.gif
Ами създават работа на добрите фирми... И на лошите де - то докато не се опитат да я откраднат, не знаеш дали е надеждно защитена...
Хареса ми подхода на една руска фирма... Предлагат комплексно обслужване с монтаж на високотехнологични допълнителни устройства...
Най-грубо - механично заключване на капака чрез допълнителни две ключалки, за да не позволи прякото въздействие върху двигателя.
Електрически защити които се командват/разрешават от допълнителен безжичен канал, с 'щатни' на пръв поглед, но модифицирани за допълнително управление релета и модули, управлявани по мрежата (включително и по кабела на захранване)..
Двупосочна връзка с GSM и сървър, който следи периодично - през няколко минути състоянието на автомобила и коректната връзка с него...
Интелигентно изгасване на двигателя дори и собственика да е изхвърлен от него при работещ двигател...зИ накрая - имат договори с охранителни фирми (или тяхна - не си спомням), която при установен опит или извършена кражба на автомобила извършва проследяване и прихващане на автомобила. В допълнение на това - имат договори със застрахователите, при което застрахователите правят добри отстъпки от КАСКО при наличие на такава защитна система...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mapamop и 34 госта