Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 11 Мар 2015 13:01

Здравейте, ако може да продложа за лека дискусия темата, ако искаме да купим употребяван автомобил и се чудим какво би било алтернатива на пазара за ориентировъчно 5 г автомобил, 4 врати, големина Авенсис, бюджет 12-18 К, без значение за гориво, максимално здраво, безопасно и с най-добро отношение цена / качество ето какво си мисля аз и моля споделете и вие - а именно философския въпрос, кой автомобил на сходни години и цени би ви замислил да изневерите на марката, ако ви попадне изгодно?

1. Авенсис - би трябвало да се намери бензин 1.8 до 18 К от 2009 насам - номер едно по отношение на официално най-малко чупене за последните 20 г в класа си, возия бива, разход не ме бърка, но е ок, сигурност много добра , качество ммм... бива, цена все още малко височка. Проблеми след 4-5 г някой ?
2. Опел Инсигния - возия, качество, разход бива, уж го хвалят за употребяван, но много бързо му пада цената ? Проблеми с ел часта чувам имал.
3. Форд Мондео - освен страха от тази марка, че само се чупи, разбирам че протича купето и дават фира скорости и др. Разход, возия, комфорт бива. Таблото е ужасно но.... Не знам защо го хвалят толкова много навсякъде ? Някой да сподели ? Скъпичък - 6-7 г - 13-15 К.
4. Пасат - стабилно, но скъпичко возило - 5-6 г - може да е 20 К. Дано са му оправили окачването , че навремето беше пълна скръб. Някой да сподели чупи ли се и реална цена и кой двигател е добре ?
5. Ситроен C5 - неоправдано високи цени на старо ? Возията няма нищо общо с предни хидравлики и не си струва за мен. За чупене не знам.
6. Пежо алтернатива ?
7 Премиум коли - доста по-стари за тази цена - Мерцедес Е, Ауди А5, БМВ хмм
8. Хонда Акорд - пълно разочарование за мен, понеже ми е къса :-( А съм само 185 см... Чудя се американските версии не с али по-дълги ?
9 Рено Лагуна - хмммм доста се обезценява, какъв му е проблемът ?
10 Мазда 6 - хахаха не и с този сервиз и цена на ремонта :)
11 Шевролет .... малибу не знам, но круз не искам да се качвам пак.
12 Волво S60 - хмм автоматик по-скоро не, ръчка да речем, ама не знам какви проблеми може да изскочат ?
13 Шкода Октавия ил и Сюпърб - не чувам добри работи за здравината иначе сюпърб е просторна колица :) А багажникът им е направо супер за класа.
не знам изброих ли всичко, но може да споделите малко мнения , ако някъде съм писал пълни глупости или имате лични наблюдения.....
В анкетата мога да добавя само десет, останалите не знам как ?? ето ги :
Ауди А5
Ауди А4
Шкода Октавия
Шкода Сюпърб
БМВ 3
БМВ 5
Мерцеде Е
Мерцедес C
Друга - моля коментирайте да се добави.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Kiki » 11 Мар 2015 13:14

Щом качеството на Авенсис ти е "Ммм.... бива" и не те вълнува разхода - от всички изброени от теб други модели, спорад мен си заслужава
внимание БМВ-5, но да не е с дизеловия 2.5.
Може да се огледаш и за някой изгоден Лексус. wink.gif
Клиенти ми се хвалят много и от Инсигния, но аз нямам преки наблюдения от нея.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от TATI » 11 Мар 2015 14:25

Никоя от изброените. Отново бих си взел Авенсис.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от mirott » 11 Мар 2015 15:12

Хонда Акорд! 2.2i-DTEC 150 или 179 к.с.! По-здрав от Авенсис, много по-евтина поддръжка, по-държи цена. Върви повече от Тойотата, харчи по-малко. Единствения "недостатък" е, че трудно ще намериш след 2009-та година за макс 18К лева. Ама сиренето си е с пари!
Мое лично мнение!!!
И кое точно му е "късо" на Акорда?!
Последно промяна от mirott на 12 Мар 2015 12:19, променено общо 2 пъти.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 11 Мар 2015 15:21

Току що гласувах за Пасата.Всичко останало е екзотика.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Me4oKyX » 11 Мар 2015 15:51

Skoda Superb - просто нема как да го сравниш по размери и возия.... Може би само Ситроен на хидро окачване ще вози по-добре.... Авенсис, при това от новите години - не ме радва идеята особено. Надеждност Авенсиса - горе долу може би има. Но за 2010 г. кола бих взел Фиат Крома - поддръжката е медена, колата вози приказно, върви и гори по-добре ..... А ако се поглезиш, можеш да вземеш 2.4 MJET 200hp с японски автоматик - събира асфалта това жувотно .... А и ще си спестиш доста пара, дори след пълно обслужване. Но както всяка друга кола, трудно се намира читаво нещо.... А и в тези години се пази най-много от пластмасовите дюзи .... Мондеото е с такива и други има ....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от zi_zi_top » 12 Мар 2015 00:02

Без да съм кой знае какъв разбирач бих гледал Хонда Акорд или Опел Инсигния. Твърдо гласувах за Хондата в анкетата.
Мисля, че няма да сбъркаш, ако търсиш по-настойчиво Авенсис! Успех :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от ffsolutions » 12 Мар 2015 11:26

До колкото знам последния модел на Авенсиса е много здрав и без детски болести (като изключим потропването от спирачките, но това е козметика). Не ми е известно да имат проблеми с двигателите, окачване и каквото и да е друго. При дизелите DPF-а може да създаде грижи като се навърдят много километри, но това важи за всеки автомобил. Така че според мен с последния Авенсис не можеш да сгрешиш. :thumbsup:

За Акорда също бих се огледал, Хонда правят надеждни автомобили и държат добре цената си. Но бих си проучил добре въпроса, за да имаш база за сравнение в надеждността на Акорда в сравнение с Авенсиса.

Не е лоша идея да се огледаш за един Лексус, както ти спомена и Kiki. Ще получиш комфорт, качество, надеждност и сигурност. И въпреки че не те касае разхода, ако е хибрид ще ти гори доста изгодно. Е, там и парите са малко по-големи. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от BOz » 12 Мар 2015 11:39

Пример за цена/качество/година на производство:
http://www.mobile.bg/11425988433933518
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Gandalf » 12 Мар 2015 14:27

Гласувах за Акорд. Мисля, че в 8-мо поколение вече са оправени разни неща по дизеловият двигател.
За бензин твърдо Акорда - и газ може да му се сложи, и има много по агресивна и завършена визия.
Пасата с бензинов двигател за мен не става - директно впръскване ( трябва да се кара без газ).
Авенсис след фейслифт става, но ако го нямаше Акорда.
Corolla 1,4 D-4D

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Airfan » 12 Мар 2015 14:32

Аз не мога да си представя как ще си купиш кола, която аз или ние от форума ще ти изберем. Ти собствено мнение нямаш ли? Според мен ти трябва да решиш какво ти харесва и да си го купиш. Всички стари коли си имат болежки и да търсиш най-малкото зло е безсмислено - всичко е въпрос на късмет.
Изображение Изображение

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Me4oKyX » 12 Мар 2015 22:09

Ай стига вече с тоя късмет бре хора .... Вие и жените ли така избирате ?!?! Колата се гледа, слуша, преглежда и т.н..... Иска се малко работа и търсене. Без пари също не става. Интересно аз колкото коли съм купил и на приятели и на хора, които през форума ми станаха приятели, ни една умрела няма, още по-малко на моите, които сме взимали втора ръка ..... Аз трябва да съм печелил 6 пъти от тотото с толкоз "късмет"..... А че темата е нелогична и до никъде няма да доведе определено съм съгласен. Да питаш у форума за колата, което искаш да имаш е като да търсиш в публичен дом мнение за жена .....
Със здраве и повечко работа и мисъл влагайте в търсенето на коли - само с питане и четене не става tooth.gif :thumbsup:

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 12 Мар 2015 22:19

Гласувах за Опела - въпреки че ги ненавиждам като марка - конкретния модел е много сполучлив.

Личното ми мнение е IS 220/250 от 2008 - вървят около 20-22к с малко пазарлък.

Колко години ще я караш?
Респективно искаш ли да има добра остатъчна стойност - resale value?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Airfan » 12 Мар 2015 22:27

Времето и нервите, които ще вложиш да четеш и пишеш, ако ги вложиш да работиш, ще избиеш сумата за евентуалните ремонти.
Изображение Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 12 Мар 2015 22:35

Airfan написа:Времето и нервите, които ще вложиш да четеш и пишеш, ако ги вложиш да работиш, ще избиеш сумата за евентуалните ремонти.
С което току що закри форума - моля последният да загаси диода на сървъра. worthy.gif biggrin.gif tongue.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта