Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Трябва ли да има обяви за гуми и джанти

Не
2
6%
Да, с ограничение за стари потребители, имащи поне 100 поста
3
10%
Да, с ограничение за стари потребители, имащи поне 50 поста
11
35%
Да, с ограничение за стари потребители, имащи поне 30 поста
0
Няма гласували
Да, с ограничение за стари потребители, имащи поне 20 поста
5
16%
Да, без ограничения
10
32%
 
Общо гласове: 31

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите)

Мнение от zi_zi_top » 21 Фев 2015 18:38

В такива случаи се пуска след одобряване! rolleyes.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от slowtraveler » 10 Мар 2015 13:27

Моля колегите да участват в гласуване за анкетата за пускане на обяви за гуми/джанти и други лесно демонтируеми детайли...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

vettoyo
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013 17:02

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от vettoyo » 10 Мар 2015 20:59

Каквото и решение да вземат админите нека да е еднакво за всички участници във форума. Това, че някои са на всяка манджа мерудии и трупат постове съвсем не означава, че са по-честни хора от други, които се включват само ако наистина могат да помогнат с мнение или пък търсят компетентно такова.
Личния ми мотив - наесен като смених летните гуми с джантите със зимни, реших да продам стария комплект. Публикувах го в съответния раздел и той естествено полека слезе надолу в класацията.Не съм го избутвал, защото считам че който се интересува ще прегледа и назад. През зиматата явно почти никой не търси джанти с летни гуми. Преди два дни публикувах обявата отново и след ден я няма, но има поне пет, за гуми и джанти, които си стоят. Някак си дразни. Нали уж всички сме равни, пък то някои по-равни от другите.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от slowtraveler » 10 Мар 2015 21:42

Колега, не смятайте, че има нещо персонално срещу Вас...
Просто умерихте преходния момент, когато се ограничи публикуването на нови обяви от този тип, но все още не са почистени старите обяви...
Моля изчакайте гласуването... Резултата ще бъде обявен, като същия ще бъде вкаран и в правилата на форума...
Поради липса на технически ресурс и време за съжаление към момента не е възможно да се обнови платформата, което да позволи автоматизираното ограничение - въобще да не допусне да започнете да пишете в раздела... И затова колега от модераторския екип е изтрил темата Ви след като сте я били пуснали..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от Japanese_fever » 11 Мар 2015 02:10

Само да спомена, че във форума на Хонда е мин. 50 мнения, за да пускаш обява.
Даже като почнах да пиша в Хонда форума насам-натам и един човек вика: "Той сега пише много, че да може да достигне заветните 50 мнения." Казвам му - луд ли си, аз така си пиша. biggrin.gif Аз даже не заех, че те имат такова изискване, защото никога не съм се интересувал от пускане на обяви.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от ss_mitko » 11 Мар 2015 08:10

Аз също смятам, че трябва да има ограничение от поне 50 мнения, преди да може да се пусне обява. Според мен това трябва да важи за всички обяви не само за гуми и джанти.
С редовното си участието във форума показваш на колегите, който ще купят предлаганата от теб вещ, че си сериозен и няма да ги преметнеш. Винаги има изключения.

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от kickata » 11 Мар 2015 08:30

Japanese_fever написа:Само да спомена, че във форума на Хонда е мин. 50 мнения, за да пускаш обява.
Даже като почнах да пиша в Хонда форума насам-натам и един човек вика: "Той сега пише много, че да може да достигне заветните 50 мнения." Казвам му - луд ли си, аз така си пиша. biggrin.gif Аз даже не заех, че те имат такова изискване, защото никога не съм се интересувал от пускане на обяви.
Така е, само че там имаше и ограничение от 2 мнения на ден, докато не направиш 50. wink.gif
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

vettoyo
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013 17:02

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от vettoyo » 11 Мар 2015 09:16

Ха ха, искрено ме разсмяхте с това, че броят на постовете показва колко си сериозен . За тези, които все още не разбират ще се поясня - Аз съм д-р Боянов, собственик и управител на ветеринарна клиника" Д-р Коко", член на Националната комисия по контрол и професионална етика към Български ветеринарен съюз, работодател на интелигентни хора с висше образование. Айде, Вие преценете с моите 13 поста колко съм по-несериозен като човек от примерно някой дето има 200 - 300 и повечето му са или в раздел купувам продавам или в развлекателната част! Мислех, че е нормално да потърсиш съвет или да купиш каквото ти трябва от такъв форум, както и да предложиш на колегите по марка автомобил каквото ти е ненужно. Въобще не съм се замислял за мошениците. Те по правило добре се внедряват и никой не се съмнява в тях.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от Airfan » 11 Мар 2015 14:25

vettoyo написа:Ха ха, искрено ме разсмяхте с това, че броят на постовете показва колко си сериозен . За тези, които все още не разбират ще се поясня - Аз съм д-р Боянов, собственик и управител на ветеринарна клиника" Д-р Коко", член на Националната комисия по контрол и професионална етика към Български ветеринарен съюз, работодател на интелигентни хора с висше образование. Айде, Вие преценете с моите 13 поста колко съм по-несериозен като човек от примерно някой дето има 200 - 300 и повечето му са или в раздел купувам продавам или в развлекателната част! Мислех, че е нормално да потърсиш съвет или да купиш каквото ти трябва от такъв форум, както и да предложиш на колегите по марка автомобил каквото ти е ненужно. Въобще не съм се замислял за мошениците. Те по правило добре се внедряват и никой не се съмнява в тях.
Как да им го обясниш? И аз се опитах да намекна, че ставаме по-светци от папата, ама не... Само форумът ще загуби от това, кражбите няма да секнат.

Направо закривайте раздела за покупко-продажба. Утре всеки крадец ще си направи труда да направи 50 мнения във всеки форум и после му се отварят вратите. Просто е абсолютно безсмислено.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от slowtraveler » 11 Мар 2015 16:05

vettoyo написа:Ха ха, искрено ме разсмяхте с това, че броят на постовете показва колко си сериозен . За тези, които все още не разбират ще се поясня - Аз съм д-р Боянов, собственик и управител на ветеринарна клиника" Д-р Коко"....
Много добре Д-р Боянов - за съжаление не знам коя е тази клиника, нито съм имал допир с нея (а относно 'националните комисии' - имам особено мнение към такива структури, без да искам да Ви обидя)...
И аз съм собственик и управител на фирма, като служителите ми са само вишисти...
Като образованието ми също включва магистърска степен по компютърни науки.
Професионалния ми опит е бил в компютърната, а също така и в доста други по-широки сфери, включващи активни комуникационни умения и преценка на събеседника...
А и форумната и администраторска практика ме е срещала с най-различни 'образи' във виртуалното пространство...

Въпреки този натрупан опит, от вашето мнение не можах да разбера 'от раз' дали сте коректен продавач, или поредния мошеник, който е решил да използва форума единствено като платформа за да 'хвърли' някоя обява...
За такива оферти си има доста платформи, които са направени с единствената цел да свържат продавач и купувач...
Форума е място на общуване и взаимопомощ на хора с общи интереси - в случая - Тойота. Като продажбите/покупките са на доста заден план.
За колегите, които общуват коректно, съвсем не са им проблем 20-30-50 мнения. При които другите колегите могат да преценят доколко може да се вярва на дадения човек...
А дали от мненията може да се прецени човек - ами в голям процент - може... След разменените мнения съм на мнение, че навярно сте коректен продавач, въпреки, че твърдо не сте от активните участници във форума, и навярно сте продали Тойотата (дано сте я заменили за Тойота :thumbsup: ) :whistle:

Относно натрупване на постовете в купува/продава - елементарната логика показва, че това няма да бъде възможно при условие, че няма да има възможност да се публикува в този раздел докато не са натрупани броя постове.. За развлекателната част - прав сте, и това нещо е отразено в други форуми - там изискват броя мнения да са натрупани в точно определени раздели, като развлекателните не са сред определените...
Но смятам, че към момента това е излишна допълнителна пречка за този форум...
Та така - нека изчакаме гласуването и тогава ще решим...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от Japanese_fever » 11 Мар 2015 17:57

50 поста се правят без проблем за 2 седмици - 5 поста на ден. Който, каквото и да продава 2 седмици няма да са му фатални за продажбата, но ние ще добием представа що за пъица е по неговите първи 50 мнения. Дали наистина помага и дава добри съвети или само трупа актив?!

Това, че си вишист не те застрахова да не станеш крадец и/или измамник! Отделно може да си вишист в една област, но нищо да не знаеш за колите. Тогава тук един, който не е вишист, но кара 10 години Тойота, може да ти помогне много повече от всеки друг вишист!


Към kickata:
Така е, само че там имаше и ограничение от 2 мнения на ден, докато не направиш 50. wink.gif
Няма такова нещо, пишех си по 5 и повече мнения на ден. Те за това се осъмниха, че съм търговец и трупам мнение, но скоро бяха опровергани безапелационно. biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от Japanese_fever » 11 Мар 2015 17:59

В Западните форуми също има определен брой мнения преди да пускаш обява. Даже ное в случая ще сме най либерални, ако е само за джснти и гуми. Според мен трябва да е за пускане на всякаква обява, независимо от съдържанието!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

vettoyo
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013 17:02

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от vettoyo » 11 Мар 2015 18:48

Колеги, точно от последните Ви постове се виждат отговорите! Първо, броя на постовете ако не са строго специализирани, че да проличи "сериозността" ми сами по себе си не Ви дават никаква представа за човека. Второ, аз не съм специалист по коли, че да ви давам некомпетентното си мнение по въпроси, които не разбирам и по този начин не бих могъл да се включвам активно във дискусии по технически въпроси. На мен форумът ми помага принципно да взема решения за вида на двигателите, горивата, консумативите и марките Тойтоти и то предимно от искрено доволни или можещи аргументирано да докажат недоволството си потребители. Информацията е безценна, както казват някои.
И не съм си продал Тойотата. Харесва ми и си я карам.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от martod » 11 Мар 2015 19:25

slowtraveler написа:
vettoyo написа:Ха ха, искрено ме разсмяхте с това, че броят на постовете показва колко си сериозен . За тези, които все още не разбират ще се поясня - Аз съм д-р Боянов, собственик и управител на ветеринарна клиника" Д-р Коко"....
И аз съм собственик и управител на фирма, като служителите ми са само вишисти...
.
Абе и двамата сте едни дискриминатори . laugh.gif
С тези "само висшисти" (които между другото си написал грешно tongue.gif ) дето набирате за персонал, не давате никакъв шанс на мангалите (т.н. за по кратко роми) biggrin.gif и ги принуждавате да крадат гуми и 'жанти, и да ги продават после тука във форума . biggrin.gif
И на всичкото отгоре ще ги карате сега да пишат по 50 мнения, пък те горките я ходили до 4-ти клас на училище, я не . tooth.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Въпроси към потребителите на форума (за обявите + анкета

Мнение от Airfan » 12 Мар 2015 09:07

martod написа:
slowtraveler написа:
vettoyo написа:Ха ха, искрено ме разсмяхте с това, че броят на постовете показва колко си сериозен . За тези, които все още не разбират ще се поясня - Аз съм д-р Боянов, собственик и управител на ветеринарна клиника" Д-р Коко"....
И аз съм собственик и управител на фирма, като служителите ми са само вишисти...
.
Абе и двамата сте едни дискриминатори . laugh.gif
С тези "само висшисти" (които между другото си написал грешно tongue.gif ) дето набирате за персонал, не давате никакъв шанс на мангалите (т.н. за по кратко роми) biggrin.gif и ги принуждавате да крадат гуми и 'жанти, и да ги продават после тука във форума . biggrin.gif
И на всичкото отгоре ще ги карате сега да пишат по 50 мнения, пък те горките я ходили до 4-ти клас на училище, я не . tooth.gif
punk.gif worthy.gif
Изображение Изображение

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 58 госта