Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 зелен

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от BOz » 21 Мар 2015 14:49

ffsolutions написа:Направо е страшно... Дори да имаш възможност да си купиш страхотна кола, как да го направиш, като могат да ти я свият? guns.gif
Е за какво може да се возиш на самолет като може да падне?
За какво може да се возиш на кораб, като може да потънеш?

Някак си бих се притеснявал над тия два елементарни въпроса, а и не само над тях, за моя личен живот, вместо да я мисля купчината ламарина.

Относно коментара на колегата slowtraveler, то аз винаги съм се чудил защо като включа колата на P и излезе ключа извън колата, то тя започва да пищи, че ключа си е "тръгнал", но въпреки това ти дава да си включиш на "D" и да си тръгнеш. За мен това не би трябвало да е допустимо.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2015 15:27

BOz написа:.... винаги съм се чудил защо като включа колата на P и излезе ключа извън колата, то тя започва да пищи, че ключа си е "тръгнал", но въпреки това ти дава да си включиш на "D" и да си тръгнеш. За мен това не би трябвало да е допустимо.
Навярно причината е да не те остави автомобила някъде в пустощта заради технически дефект.
Не съм пробвал при мен дали ще даде да превключа от P към D...
Ще трябва да направя експеримента...
Знам, че например при дистанционно палене на автомобила, той би изгаснал в момента, в който се натисне спирачката или се направи опит да се включи на скорост...
И процедурата в такъв случай е след като влезеш в автомобила, отново да натиснеш старт-бутона, за да си провери и убеди, че вече има ключ в автомобила...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от ffsolutions » 21 Мар 2015 16:04

slowtraveler написа:
ffsolutions написа:Направо е страшно... Дори да имаш възможност да си купиш страхотна кола, как да го направиш, като могат да ти я свият? guns.gif
Ами създават работа на добрите фирми... И на лошите де - то докато не се опитат да я откраднат, не знаеш дали е надеждно защитена...
Хареса ми подхода на една руска фирма... Предлагат комплексно обслужване с монтаж на високотехнологични допълнителни устройства...
Най-грубо - механично заключване на капака чрез допълнителни две ключалки, за да не позволи прякото въздействие върху двигателя.
Електрически защити които се командват/разрешават от допълнителен безжичен канал, с 'щатни' на пръв поглед, но модифицирани за допълнително управление релета и модули, управлявани по мрежата (включително и по кабела на захранване)..
Двупосочна връзка с GSM и сървър, който следи периодично - през няколко минути състоянието на автомобила и коректната връзка с него...
Интелигентно изгасване на двигателя дори и собственика да е изхвърлен от него при работещ двигател...зИ накрая - имат договори с охранителни фирми (или тяхна - не си спомням), която при установен опит или извършена кражба на автомобила извършва проследяване и прихващане на автомобила. В допълнение на това - имат договори със застрахователите, при което застрахователите правят добри отстъпки от КАСКО при наличие на такава защитна система...
Ами, евала на хората, само това ще кажа. Трябва и при нас да се установи подобна практика, за да се спрат тези грабежи.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от desSs » 21 Мар 2015 19:00

BOz написа:Относно коментара на колегата slowtraveler, то аз винаги съм се чудил защо като включа колата на P и излезе ключа извън колата, то тя започва да пищи, че ключа си е "тръгнал", но въпреки това ти дава да си включиш на "D" и да си тръгнеш. За мен това не би трябвало да е допустимо.
аз пък се радвах на тая възможност, с ярето на два пъти ми се случи пасажера да замине с ключа rolleyes.gif но нямам спомен да е пищяло нещо, сякаш само светеше на таблото едно малко оранжево ключе...та карах след тях да ги догонвам, щото загася ли и край, там си оставам laugh.gif
бтв миналата седмица ви четох, и вечерта сънувах, че ми крадат равчето...направо ме стресирахте unsure.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Кражба София,паметник Левски - Auris 2007 тъмно сив мета

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2015 19:03

Абе практиката с кражбите трябва да бъде ограничена когато полицията и съда си вършат работата...

Десс, при мен има обратния случай - бях оставил ключа на колегата да свърши една работа в един завод. След което се качвам в колата с колегата, оставям го в офиса (сигурно е пищял, ама де да знам (да, светнало е червен знак KEY, ама кой да го види)...
Спирам през две преки, излизам от колата и в момента в който се опитвам да я заключа, а тя не реагира, установявам гафа ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 зелен

Мнение от Akima » 28 Ное 2015 19:34

Поствам тук линк от Subaru клуб България - http://www.subaruclubbg.com/forum/viewt ... 46&start=0.
Дано колегата има късмет.

Откраднат:
Subaru Outback H6 модел 2001

Рег. номер СВ 6183 АК.

Снимка на колата:
Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
simo77
Мнения: 25
Регистриран на: 13 Окт 2015 22:48
Местоположение: София

Re: Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 з

Мнение от simo77 » 01 Дек 2015 19:37

Там дали нямаше наблизо камера или се бъркам?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 з

Мнение от slowtraveler » 01 Дек 2015 20:58

Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Re: Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 з

Мнение от memorex » 02 Дек 2015 10:53

Колегата със(без) субарото да има предвид ако чете тука ,че неговата кола е открадната по-поръчка според мен.Ще я намери с много труд и късмет разпарчадосана и разпродадена на части на колеги каращи подобни коли и може би от същия форум.Причината е ясна колите като цяло се обезценяват но частите не само че не поевтиняват но и са кът( особено за японските и в случая).Лично мнение.
P.S.Опс намери се колата.Това си е късмет.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 з

Мнение от Akima » 05 Дек 2015 13:52

Колата е намерена. :thumbsup: drunk.gif

Повече подробности за щастливия край може да прочетете в Subaru Club. worthy.gif

Темата ще бъде "откачена" след 48 часа - нека се види от всички.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 з

Мнение от slowtraveler » 05 Дек 2015 15:50

Ще пуснеш ли информацията и тук - в субару форума трябва да си регистриран за да четеш...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Re: Кражба - София,зала Академика - Subaru Outback H6 2001 з

Мнение от memorex » 05 Дек 2015 16:44

Тя колата се намери още в сряда/колега от бмв форума/ .За справка бмв форума.
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4&t=401323

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], BladeBG и 54 госта