[Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

[Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Fasster » 24 Мар 2015 13:31

Здравейте колеги,
Пускам темата преди да предприема тази процедура ......
Идеята ми е да оптимизирам работата на двигателя чрез нов софтуер.
Услугата включва:
Смяна на софтуера който осигурява 140 до 160 к.с. на колата съответно намаля разхода
Мисля да отстраня и ФАП филтъра .....
Не става въпрос за PowerBox...А за смяна на софтуера ....Цената няма да я коментирам за да не отива в тая насока темата....Само ще кажа, че за мен си струва!
Та.... Искам да чуя колкото е възможно повече отзиви и мнения по темата ....ЗА или ПРОТИВ тези интервенции на автомобила .....
Човекът който прави това гарантира (разбира се :) ), че двигателя не получава прекомерно износване по този начин ....Не, че колата е първа младост, но за момента си върши добре работата !.....Сега искам да разбера дали е възможно и по-добре :) !!!!
Благодаря предварително! :thumbsup:
Последно промяна от Akima на 24 Мар 2015 13:52, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [Чип Тунинг] Toyota Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Akima » 24 Мар 2015 13:48

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Fasster » 24 Мар 2015 14:37

Да четох ги и не намерих връзка с моя двигател и моя софтуер ....Но,... да извадил съм си някакъв извод ....
:)
Темата която пуснах е за още информация ..... С надеждата...че някой има наблюдения над двигател с ъпгрейт като моя ....Съжалявам за грешния раздел ... rolleyes.gif
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от TATI » 24 Мар 2015 15:04

Никой няма наблюдения, така че не очаквай много мнения, освен спама, който ще се заформи. Просто в БГ няма кой да прави ремап на компютрите. Пауър боксове има под път и над път, но ти не търсиш това, доколкото разбирам.
Трябва да се замислиш и върху един друг момент: Като вдигнеш мощността, някой трябва да може да я спира тази кола, както и дали трансмисията ще понесе новото натоварване.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Fasster » 24 Мар 2015 15:53

В интерес на истината ...Да замислям се над това и съм напълно наясно какво значат повече коне .....Карал съм по мощна кола.......И мисля, че това не е проблем ......20 - 30 коня нагоре не променят поведението на каране ......Моята идея е съвсем друга ......
Не оптимистичен коментар за темата :/ .....Благодаря все пак .....Не знам какво да очаквам сега от тоя майстор с когото имам разговор по темата ....В момента проучвам какви са отзивите за него :whistle:
Той твърди, че е правил такИва Авенсиси и не е имал оплаквания ....Точно обратното .....
Съмнително ми звучи и това. че сам си пишел софтуера .... unsure.gif
Но все пак ще изчакам още малко ....Ако не направя това поне ще махна катализатора :) .....За това поне не съм чул лошо ......
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Fasster » 24 Мар 2015 15:57

Интересно ..... boxed.gif останах с впечатлението, че това е доста срещано и популярно (ъпгрейта на софтуер) .....
Явно не е hmm.gif
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Bass_Man » 24 Мар 2015 17:58

Често срещано е при Бош електрониката. При другите не е чак толкова често. А от това сам си пишел софтуера трябва да бягаш надалече!

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от veso_hds » 24 Мар 2015 19:51

Bass_Man написа:Често срещано е при Бош електрониката. При другите не е чак толкова често. А от това сам си пишел софтуера трябва да бягаш надалече!
Сигурно сам си сглобява и хардуера! ohmy.gif
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Akima » 24 Мар 2015 20:50

Fasster написа:....Съмнително ми звучи и това. че сам си пишел софтуера ....
Стара народна мъдрост:
Хубаво е да можеш да правиш всичко, но не дай боже да се налага да правиш всичко сам.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Fasster » 26 Мар 2015 14:08

Не знам какво да направя като цяло..... Няма смисъл от чипове май....Притеснително е това, че няма опит никой с Denso електрониката ..... Само да отстраня ФАП-а май ще е най - добрия варянт и да запуша ERG клапана ИЛИ да изчакам някакъв признак на загуба на мощност (от 2 години няма промяна във вървежа на колата) ????? ..... :whistle:
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Bass_Man » 26 Мар 2015 14:14

Тук не става въпрос за опит, а за това че за момента няма начин.

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от beatsound » 26 Мар 2015 18:29

Аз говорих с човек ,който има дино стенд и се занимава точно с чип тунинг на автомобили. Като го попитах точно това :"можем ли да чипосаме моята кола(Авенсис Т25)?" , той отговори "Можем , но не е препоръчително , защото дюзите и помпата са на лимита си ,и ако се бутне нещо по софтуер-а с идея повишаване на мощността може много бързо да се прецакат."

След това изказване ми стана ясно за какво иде реч!

Също бях писал и едни съобщение на Маднес от Пловдив и те пък ми казаха , че тези автомобили не подлежели на чип тунинг, а само на някъв си измислен Power Box.

Дано да съм ти помогнал!

А и наистина се замисли има ли смисъл да я чипосваш и дали ще използваш тази мощност изобщо. Имам приятели карат коли с чип , но изобщо не го ползват.

Поздрави! :thumbsup:

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Fasster » 27 Мар 2015 09:22

beatsound написа:Аз говорих с човек ,който има дино стенд и се занимава точно с чип тунинг на автомобили. Като го попитах точно това :"можем ли да чипосаме моята кола(Авенсис Т25)?" , той отговори "Можем , но не е препоръчително , защото дюзите и помпата са на лимита си ,и ако се бутне нещо по софтуер-а с идея повишаване на мощността може много бързо да се прецакат."

След това изказване ми стана ясно за какво иде реч!

Също бях писал и едни съобщение на Маднес от Пловдив и те пък ми казаха , че тези автомобили не подлежели на чип тунинг, а само на някъв си измислен Power Box.

Дано да съм ти помогнал!

А и наистина се замисли има ли смисъл да я чипосваш и дали ще използваш тази мощност изобщо. Имам приятели карат коли с чип , но изобщо не го ползват.

Поздрави! :thumbsup:
Благодаря за съвета колега .........Отказах се напълно от чипосването.........Въпроса за премахването на катализатора още ми се върти в главата обаче ? ...........
:help:
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от beatsound » 27 Мар 2015 10:17

Сега наскоро един приятел ме замисли: Разправя ми как си махнал ЕГР клапана. Впрочем не го е махнал ,просто са спряли функцията му, стои си там , но не работи. Не съм много наясно каква е цялата цел на упражнението , но и от други места съм чувал,че не е проблем да се махне.

А за катализатора не знам. Аз на моята тотално се отказах да правя каквито и да е било "подобрения" от този тип. При махането на катализатора освен да вземеш някой лев и колата ти да стане по-шумна , друго не виждам какво ще стане. :thumbsup:

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: [Чип Тунинг] Avensis T22 2.0 D4D 2000 - РЕМАП

Мнение от Me4oKyX » 27 Мар 2015 12:14

Fasster - ти нямаш ФАП брат - ти имаш обикновен катализатор, за който изобщо не е нужно да се пипа софтуер. Просто го махаш и слагаш тръбата на неговото място. Чисто и просто. А ремап на твойта кола може само в София - поне така говорят, само че още направени коли не съм видял. От над 5 години се говори, че "от утре" ще ги правят, ма направени немааа..... А това, че колата ти е на лимита е АБСОЛЮТНАТА глупост, при тоя "тунер" просто не ходи. Вариант за подобрение си остава само бокса - пак вдигаш горивото, просто не пипаш надува. Друг вариант - София и 1500лв назад, ама като я направиш, да се обадиш, искам да дойда да и направя кръгче :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта