Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 21 Мар 2015 00:36

Свързах се с една фирма в София Х-тунинг(уж правят доста генерации и колектори) дали могат да направят колектори и генерация, като човека каза , че не са правили за такъв автомобил и няма да могат да направят .. Чудя се И-беиските дали са читави , макар че предпочитам тука на място да я закарам да ми ги правят поне да се знае колко мм е дебелина и т.н ,а не да платя и да дойде някоя китайска ламарина. Някой да препоръча друга с добри отзиви където евентуално биха свършили работа ??
П.С. още стой като вариант да я закарам при колегата Нико и да направи един слап на 2ззз и всичките му прилежащи части ..... но като се сетя , че после трябва техно тест да се минава,да се занимавам по КАТ и да се плаща и пак не се знае какъв ще е резултата, и че се кара всеки ден ми се струва , че и една генерация , колектори и един ремап ще я съживят още малко и тъй като не съм състезател ще ми е достатъчно за момента tooth.gif
Toyota Celica 7gen

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 21 Мар 2015 18:33

Чудя се дали да сложа едни 17-ки оригинални на Тойота или да си карам с мойте дето са 16-ки пак на Тойота .... визията ще се подобри , но на нашите хубави улици не знам .....
Toyota Celica 7gen

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от Japanese_fever » 21 Мар 2015 19:43

Карай с 15-ки. И не визията няма да се подобри, а пръЦформънса още по-малко...
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 22 Мар 2015 08:36

Japanese_fever написа:Карай с 15-ки. И не визията няма да се подобри, а пръЦформънса още по-малко...
С 15-ки карам само зимата , летните са ми с 4 чисто нови гуми и са 16-ки оригинални на Тойота :thumbsup: А за "пръЦформънса" е ясно, мене затова ми е смешно като гледам на драг хора с "бегачки" и джанти 17-18 biggrin.gif
Toyota Celica 7gen

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 22 Мар 2015 11:53

Свързал съм се с Дидо и сме се разбрали , проблема при мене е , че няма кога да ходя до София и колата да ми стой 2-3 дни там . Евентуално другия или по-другия месец ще взема отпуска някой ден и ще направим една генерация , за колектори нямало смисъл защото са увити и ефект най-вероятно няма да има . :whistle:
Toyota Celica 7gen

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от Akima » 24 Мар 2015 20:56

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 26 Мар 2015 20:42

Akima написа:По повод въпроса - http://www.toyotanation.com/forum/17-ce ... hanks.html. :thumbsup:
Има доста какво да се направи по колата за да почне да върви , като гледам сайта biggrin.gif biggrin.gif
Toyota Celica 7gen

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 31 Мар 2015 20:03

Вчера изшкурих анти-крилото тия дни след шприца ще го мина на водна шкурка и се надявам до края на седмицата да съм го сложил. Днеска ми дойдоха джантите 17-ки оригинални за модела (благодарности на НиКо) , оня ден купих разпънка , надявам се другия месец да имам време да мина през Дидо за генерацията и после през Нико за една магия и да стане атмосферката 167-8 кончета. Пък имам ли време ще кача и някоя снимка :thumbsup:
Toyota Celica 7gen

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 04 Апр 2015 16:24

http://prikachi.com/images.php?images/375/8027375M.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/380/8027380b.jpg
Ето две снимки от днеска от летището при Сапарева баня :thumbsup: Не видях други колеги със Селики или Тойоти , а и да е имало не съм ги познал biggrin.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от andrian999999 » 05 Апр 2015 02:58

колата е перфектна, не я пипай въобще , дали е 140к.с. или 150к.с. няма да има никаква разлика дори и 160к.с. да стане, ще върви много ама измамно като видиш часовника ще се разочароваш.
професионален мапер

housemusic
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Апр 2015 13:24

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от housemusic » 05 Апр 2015 14:17

Здравейте колеги! Преди 5 дни си взех селика 2000г., 143 к.с., търсих из форума но не намерих инфо за сваляне на главата, да кажем с 0.8мм, изобщо има ли такъв вариант, правил съм го на други двигатели и се получава доста добре, но специално за този мотор и тойота като цяло не знам почти нищо, инак колата е супер, но ми се струва малко тромава за спортно изпълнение.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от Akima » 05 Апр 2015 17:13

Здравей,
нещо не ти идват добри идеи май...

В какво се характеризира неВървежа?

Спортно изпълнение може да наречем VVTLi двигателя,но не и 1ZZ - Без да се сърдят собствениците му.

П.С.Честито и много безаварийни км.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 05 Апр 2015 19:30

housemusic написа:Здравейте колеги! Преди 5 дни си взех селика 2000г., 143 к.с., търсих из форума но не намерих инфо за сваляне на главата, да кажем с 0.8мм, изобщо има ли такъв вариант, правил съм го на други двигатели и се получава доста добре, но специално за този мотор и тойота като цяло не знам почти нищо, инак колата е супер, но ми се струва малко тромава за спортно изпълнение.
За конете си и разхода на бензин, който дава върви доста добре . Най-добрия начин е слапа на 2ззз в нашето купе , иначе колегата НиКо казва , че може да я направи около 167-8 коня Селиката и вървяла като 325 ца на БМВ , че и малко повече, но не иска да каже как ( разбирам го донякъде :thumbsup: само , че да си откарам колата на сляпо без да знам какво ще се прави по нея ми е малко странно ) доста търсих по нета , но не можах да разбера как става тая работа . Аз стига да имам време сега ще направя една генерация при колегата Дидо , че ми е прекалено тиха (най-вероятно следващия месец) . Сложа ли другите джанти и крилото ще после снимки да видиме дали е станала по-добре :thumbsup:
П.С Избрах си следващия автомобил - Тойота ГТ86 , само трябва да минат няколко годинки да падне цената biggrin.gif biggrin.gif
Toyota Celica 7gen

housemusic
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Апр 2015 13:24

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от housemusic » 05 Апр 2015 23:20

Благодаря за информацията, беше ми много полезна :thumbsup:

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от andrian999999 » 06 Апр 2015 01:17

Тойота ГТ86 - не много добър избор колега , според мен перфектен проект е тойота мр2 след1999г.
доста подценяван автомобил според мен
професионален мапер

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта