Покупка на нова Toyota Auris E18 Touring Sports /2012 - /

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
chuchkov
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2015 08:40

Покупка на нова Toyota Auris E18 Touring Sports /2012 - /

Мнение от chuchkov » 05 Апр 2015 09:18

Здраейте,
След 8г. шофиране на най-хубавата кола - служебната :thumbsup: , ми се налага да закупя нов семеен автомобил с голям багажник, на лизинг. След дълго оглеждане и запознаване с новости при автомобилите, се спрях на 3 модела от три различни марки, единият ми избор е Toyota Auris Touring Sports. Търсейки в различни теми, не намерих нищо за този модел, може би защото е нов... Ще съм ви много благодарен да споделите мнения, ако някой от вас е карал/тествал този модел.
Виждам, че в БГ моделът се предлага в три варианта - 1.4 дизел, 1.6 бензин с механична и 1.6 бензин с автоматична cvt. През следващата седмица ми предстои да направя тестово каране, като ще поискам да тествам и трите варианта как се "държат". Нямам субективни редпочитания към двигателите и скоростните кутии. В момента карам golf 5, дизел 1.9 и като ускорение съм доволен.
Предвиждам да и навъртам около 15000км на година, от които поне 10 0000 ще са градско. Цените на трите варианта са близки, така че по груби сметки дизела се изплаща за 30 000км., но пък поне на хартия ми се струва малко бавничък.

stivi
Мнения: 115
Регистриран на: 29 Мар 2011 22:42
Местоположение: Поморие

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от stivi » 05 Апр 2015 19:33

За друго не знам ,но в сравнение с голфа ще ти се стори тромавичка ! Обаче аз споделям наблюдения от 1,4 дизел 2006г. ,може при новите нещата да стоят по друг начин !
1.4 D-4D много добър мотор !

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от BOz » 05 Апр 2015 19:35

Взимай направо 4-тия вариант - хибрида. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от Georgepetrov137 » 05 Апр 2015 22:20

BOz написа:Взимай направо 4-тия вариант - хибрида. drunk.gif
:thumbsup:

Според мен един авенсис комби е определено за предпочитане, друг клас кола е...
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

chuchkov
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2015 08:40

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от chuchkov » 05 Апр 2015 23:50

Georgepetrov137 написа:
BOz написа:Взимай направо 4-тия вариант - хибрида. drunk.gif
:thumbsup:

Според мен един авенсис комби е определено за предпочитане, друг клас кола е...
Абсолютно съм съгласен за Авенсиса, но го предлагат само с дизелов двигател 2.0, което е супер, но за съжаление цената не е по джоба ми, затова и се насочих към Auris комби.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от Georgepetrov137 » 06 Апр 2015 12:04

Щом си готов да дадеш маса пари за нов Аурис, позамисли се върху запазен Авенсис от Германия за по-малко пари, давам ти обява като повод за размисъл. А и доста хора изказаха мнение, че колите за източна Европа не с качеството на тези от западна.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/to ... 3_c01_4201
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от iovkito » 06 Апр 2015 12:39

Най-добре си купи новата корола 1,4 дизел. По-добър вариант ми се вижда от ауриса , а е пак с нисък данък.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

chuchkov
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2015 08:40

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от chuchkov » 06 Апр 2015 13:39

iovkito написа:Най-добре си купи новата корола 1,4 дизел. По-добър вариант ми се вижда от ауриса , а е пак с нисък данък.
Както и да го гледам точно към Королата "отивам", но бензиновия 132 коня. Ауриса идва доста повече пари /15-20%/, а като се замисля, за 2 пътувания в годината, в които ми е необходимо багажно пространство, купувам за 1000лв един бокс и си решавам проблема. Така май и бюджета ще излезе, защото с Аурис комби май надскачам доста.

Някакви отзиви за бензиновия двигател? Дизела вече много ми го нахвалиха, но ми идва малко слаб.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от iovkito » 06 Апр 2015 19:23

Старата корола си идваше с 2,0 дизел 126кс , не знам в тази защо са решили , че 90кс са достатъчни , много странно.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от biro » 09 Апр 2015 13:25

Тествах Аурис Touring Sports Hybrid, колата е перфектна за пенсионерско шофиране. При леко натискане на газта двигателя става много шумен.
Ускорението е слабо сравнено с дизелов двигател 126 коня.
Усеща се по-ниския клас на автомобила в тапицерията, дръжките на вратите и обезшумяването. На втори ред седалки е тясно във всички посоки, включително във височина.
Управлението е лесно и приятно, возията е на добро ниво.

Успях да постигна разход от 5.7л/100 смесено шофиране като извън града тествах ускорението и на моменти карах със 140км/ч в power режим.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

chuchkov
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2015 08:40

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от chuchkov » 09 Апр 2015 19:45

Така... Да споделя опита си след тест, който направих тази седмица. Тествах Аурис 1.4 д4д, Корола 1.6 бензин автоматик и Авенсис 2.0 д4д.
Впечатленията са ми, че слабия дизелов на Ауриса ми е една идея бавен на 1-ва и 2-ра предавка, но очаквах да е по-зле, разбира се двойката авенсис ми пасна чудесно на моя тип каране, но интериора е една идея old fashion, независимо че си личи по-скъпото изпълнение. Останах изключително впечатлен от купето на королата, много по-удобно от Ауриса и има много повече място на втори ред седалки. Не направих разлика с Авенсиса, може да има на технически параметри, но като усещане поне аз не усетих такава. Много добро впечатление ми направи и багажника на Королата, чувствително по-голям от предшественика ѝ. Относно бензиновия двигател на Корола - разбира се че не може да се сравнява с двойката дизел. В ниските обороти е доста бавна, а във високите двигателя става шумен. В спортен режим се подобрява ускорението като се подаде рязко газ, но вдига здраво разхода /10.1/100 докато я "ръчках"/. И все пак, за мен лично автомата си е голяма екстра, защото колата ще се кара предимно в града на кратки отсечки и в повечето пъти от жена ми :).

След всичко това и предвид моите изисквания и бюджет се спрях на бензиновия автомат Корола.
Благодаря на всички за мненията! Надявам се и аз да съм бил полезен.

chuchkov
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2015 08:40

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от chuchkov » 30 Апр 2015 22:48

От днес съм щастлив собственик на Toyota Corolla 1.6 CVT biggrin.gif . Веднага и направивх 60км в най-големите задръствания и благината на автомата е просто неуспорима. За момента изключително ме подразни само факта, че при изключване на двигателя, медията тотално не работи и поне за момента не намирам начин да я включа. Разбрах го, говорейки по телефона чрез bluetooth системата, след като изключих колата и разговора ми прекъсна и превключи към телефона. След това се опитах да включа медията, но нищо не стана. Много странно... ако някой е намерил някакъв вариант, ще см благодарен да сподели.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от Akima » 01 Май 2015 03:27

Честито и много безаварийни км! :thumbsup:

Дай номера на с-мата - трябва да имаш отделна инструкция за нея.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

chuchkov
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2015 08:40

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от chuchkov » 01 Май 2015 09:57

Akima написа:Честито и много безаварийни км! :thumbsup:

Дай номера на с-мата - трябва да имаш отделна инструкция за нея.
Системата е Toyota Touch 2. В упътването сега видях, че в режим на превключвателя АСС работи системата, но не видях този режим колко време може да е колата, явно не е точно режим "на контакт", но все пак щеше да е добре да има повече информация.

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Покупка на Toyota Auris Touring Sports - мнения

Мнение от Владислав » 28 Май 2015 16:09

Контактният ключ има 4 положения:
- пъхаш ключа - OFF
- щракане напред - Accessories (тогава работи само аудио системата)
- щракане напред - ON (контакт - работи абсолютно всичко - прозорци, климатик и т.н.)
- щракане напред - стартер
Това за нормалните ключове.За безконтактните - малко по-различно.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Alexandov_777, Amazon [Bot] и 54 госта