Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Апр 2015 19:12

Japanese_fever написа:
Вина в случая - нямаш.
Единствено си допуснал грешката да не се огледаш наляво и надясно преди да тръгнеш/минеш на зелено.
Поне аз винаги го правя. Имам някакъв инстинкт и навик като минавам през кръствище на зелено да гледам първо наляво и после надясно. Абсоютно същия навик, който съм изградил при пресичане на улицата като пешеходец.
Бях виновен, а сега невинен станах, но за да не си капо съм лекинко виновен, че не съм се огледал. biggrin.gif А ако ти кажа, че винаги се оглеждам, като светне зелено! И в случая го направих, но човека се е бил засилил и влиза в кръстовището неусетно. Гледаш, няма никой и изведнъж ти връхлита някой. Не ти го пожелавам, за да разбираш от собствен опит, че не винаги нещата са така, както си ги мислиш, а стават малко по-различно в реална ситуация. Както и да е, колатае оправена и е като нова. Няма промяна в геометрията или нещо сложно освен смяна на пластмасите отпред, двата рога и гредата (не съм сигурен на български дали така се казват частите).

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Мишен » 28 Апр 2015 20:28

Изображение
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от scorpion » 29 Апр 2015 11:51

Сутринта днес пътувам за работа. Карам по Вапцаров посока бул.Цариградско. Минавам виадукта на Симеоновско, пускам се под кръговото на ТВ Кула, чуквам мигач да се преустроя вдясно. Идващите от ТВ Кула имат триъгълен знак, че са без предимство. Да, ама един нафукан младеж с един дарак, ама АУДИ нахално ускорява за да се шмугне пред мен А пред мен моторист. НЕ ОТСТЪПИХ в правото си като вече изравнени му свирнах и със знак посочвайки му, че има знак ! Естествено простака си е простак и започна да ми ръкомаха. Не е първия случай и няма да е последния.

Излизам от Вапцаров вдясно и се включвам по Цариградско. Включването е трудно, защото в БУС лентата летят коли, а тези в транзитната НЕ ЖЕЛАЯТ, НЕ ИСКАТ да пропуснат включващите се. А е лесно.... отпусни газта, отвори малко място и готово. Често ми се налага и аз да карам известно време в БУС лентата и да съм считан за тарикат, защото други такива не искат да ме пуснат.

За съжаление идиоти на пътя много но още по жалко е, че общата ни култура на движение е много ниска. Слагам се и аз в това число.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от nowyaris » 29 Апр 2015 21:33

Вие за България се чудите....... Днес точно на обяд в това задръстено австрийско градче дето кола се движи по-рядко от самолет един четириосен огромен самосвал така ми сече пътя,че баба се залепи на предния джам чак въпреки колана.После памперса доста мокър беше biggrin.gif .Аз с Вояджъра,фаровете светят и точно с 50,щото съм ауслендер и ако згазя лука ще ми се стъжни.Добре че спирачките хванаха.Отделно дето съм на главната(и единствена) улица,а той излиза от склад някакъв.Напсувах го,ама той надали ме е чул.Самосвала,въпреки че се бях подпрял на клаксона(а той е едно от малкото неща дето работят прекрасно по колата) изобщо нито намали,нито спря и си кара най-спокойно до портала на един друг склад пред мен.
Така че идиотите на пътя не са само в България.
ПП.Тук около мен е практика всички да пият и после да карат-още от сутринта.Дори и жени на възраст.За година и половина патрул с дрегер не видях.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Japanese_fever » 30 Апр 2015 03:35

Елементарни шофьорски навици. Има хора, обаче с ниско самочувствие и винаги да се доказват. А има и много с грешно заучени навици още от първия им ден зад волана. Има също и хора, които бързат за работа, но това не е оправдание.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от ffsolutions » 30 Апр 2015 07:19

Давам ви най-простоя пример. Всеки път, когато се движа по Цариградско в която и да е посока, покрай мен прелитат автомобили (от двете страни, разбира се), при положение, че аз се движа с 80 км/час. Никой не спазва ограниченията на скоростта. И това далеч не е само по този пътен очастък, разбира се. Поправка - много голяма част от хората не ги спазват, има и такива, които го правят. Останалите правила дори няма да ги коментирам при положение, че с едно число на скоростомера не могат да се справят...

Аз съм млад шофьор, и въпреки това по-възрастните и опитни хора, които уж трябва да ми служат за пример на поведение на пътя, всъщност единствено ми показват как не се прави... Липсва самосъзнание, и липсва контрол! Българинът е тарикат и обича да прави всичко що може, само и само "да мине номера" и да е надцакал "системата". Аз съм с двете ръце "за" да има камери навсякъде по пътищата, за да се спре тази война. Иначе няма да се оправим.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от nowyaris » 30 Апр 2015 16:54

Аз исках да кажа че не само българина е така..... Навсякъде където съм карал гювеча е пълен-България,Румъния,Турция,Гърция,Австрия,Германия,Югославия,....... абе навсякъде.
Това ме навежда на мисълта че идиотите са сравнително равномерно разпространени по целия свят biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 30 Апр 2015 17:57

nowyaris написа:....Това ме навежда на мисълта че идиотите са сравнително равномерно разпространени по целия свят biggrin.gif .
Че аз това нещо отдавна го казах, цитирайки един колега от западна България...
Чиито думи бяха 'бунаците са равномерно разпространени из целия свят, иначе ще има дисбаланс в кълбото, ще грЪми и ще има земетресения' stupid.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Мишен » 30 Апр 2015 18:25

Днеска имам повече от 150км градско и ... направо не знам откъде да започна по тази тема :)
Не че аз съм най-изрядния :) Почнал съм да псувам, като ... като другите :(
Видеорегистратор ми трябва, ама няма пари сега.
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 30 Апр 2015 18:47

Aaa, могат много да се събират клипчета...
например
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от martod » 01 Май 2015 08:57

Мишен написа: Почнал съм да псувам, като ... като другите :(
Че то ако не псуваш докато караш колата, значи не следиш внимателно пътната обстановка . laugh.gif
По темата .
Вчера имаше погребение при нас, на 3-ма младежи 19-22 г. sad.gif които са се качили при идиот, който в населено място карал с 120-130 км/ч. mad.gif и на всичкото отгоре, тръгнал да изпреварва кола, която е подала вече ляв мигач и е тръгнала да си завива в пресечката .
Две седмици по рано, един мангал (ама пълен идиот) mad.gif не спрял на знак стоп и помля на дъщерята колата .
Благодаря на Бога, че на детето му нямаше нищо, освен леки натъртвания .
Така че колеги, пазете се от идиотите на пътя, стават все повече и все по нагли . sad.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Мишен » 01 Май 2015 22:17


окееца нагъл
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Мишен » 06 Май 2015 11:24



ши намалим ся, щот отпреди има някви цървули
все пак са движим с 225
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от TATI » 06 Май 2015 12:20

Мишен написа:

ши намалим ся, щот отпреди има някви цървули
все пак са движим с 225
Ма трите тОрбини мноу вървят, ко знайш ти.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Мишен » 07 Май 2015 12:27

тука се получи доста голям спор
аз още не мога да взема страна за кого съм

Изображение
Ivan Stamenov
Здравейте. Много се чудех дали да коментирам този пост.. Достатъчно се наговориха глупости и за мотористите и за щофьорите на автомобили... Явно няма по важни неща в живота... Но нека си кажа и аз: Да започнем със закона за движение по пътищата: за тези дето им е най важно дали ти си изпреварвал неправилно: Закон за Движение по пътищата: 1. "Единична непрекъсната линия. На ППС е забранено да я застъпват и пресичат (т.е. не е забранено изпреварването, ако не я пресичаш или застъпваш)."
2. Знак №В24 - "Забранено изпреварването" - "Забранено е изпреварването на моторни превозни средства, с изключение на мотопеди и мотоциклети без кош" (ние сме без)........
С други думи нашето нарушение е, че преминаваме непрекъснатата линия.... Никъде нито в този клип нито в другите клипове от канала ми в YOUTUBE няма да видите опасно каране... Това което виждате е от камера монтирана ниско на спойлера на мотора.... Това което се вижда от нея няма нищо общо с това което виждам аз с очите си, които са на метър по високо.... Все едно да гледате пътя, докато карате кола от нивото на предната си гума... Всички мотористи в нашата компания са възрастни хора с голям опит в моторирането и сме ходили на специални училища като California Superbike School за да се учим да преценяваме рисковете и да надграждаме уменията си да караме мотор.... Да караме по някога много бързо, но това го правим на ПИСТА.... Не съдете толкова лесно.... Нека ни съди този, който никога не е превишавал ограничението на скоростта. Мога да говоря само за нашата компания мотористи...
Да, не споря че има много идиоти от колегите, които навиват в града с 200... Те са идиоти.... Дайте да съдим скиорите които карат по пистите... Те са излезли да карат ски с идеята да си счупят краката... и това съм го чувал.... НАЙ ЛЕСНОТО Е ДА СЕ МРАЗИ... И ВСЕКИ ИСКА ДА ДАВА АКЪЛ... Приемете че това е нашият начин за избием напрежението от всекидневието... Всеки от нас е човек с професия (МОТОРИТЕ са едно много скъпо хоби), семейство и приятели и никой не е тръгнал да се самоубива или да убива някой друг... Преди 3 дена едно от нашите момчета беше ударен от пияна жена до Петрич, която тръгва да изпреварва в насрещното и удря челно моториста... Момчето е с потрошена ръка... за Случая с Ангел Ангелов всички знаят... Той също е от нашата компания.... НЕ СЪДЕТЕ А БЪДЕТЕ ТОЛЕРАНТНИ.... Ако всеки моторист се качи на кола, тогава задръстванията щяха да са далеч по големи. Това едва ли са си го мислили десетките автомобилисти, които ме засичат когато минавам между колите на светофара.
Отделно, хората които "разбират" мотористите: ние се научаваме да гледаме и да се съобразяваме с много повече неща от колкото гледат и се съобразяват хората в автомобилите: вида на настилката, предугаждаме реакциите на шофьорите (дали си гледат огледалата и дали ни виждат), пълно е с хора, правещи маневри нез мигач или без да погледне в огледалото... Ако съм с кола ще изкривя ламарините, но с мотор е друго нещо.... Има цяло ниво от един ден обучение на горепосоченото училище, в което те учат на визуални умения - какво да гледаш и как да го тълкуваш....
2. ТОВА Е КОЕТО ИСКАХ ДА КАЖА... БЪДЕТЕ ТОЛЕРАНТНИ.... НАУЧЕТЕ ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА, ПРЕДИ ДА СЪДИТЕ .. И БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ПОПУЛЯРИЗИРАТЕ КАНАЛА МИ В YOUTUBE.....




ZED MOTO TRACK DAY - 20.7.2014 - Drakon
Страхотен ден за каране... ако се изключи бурята...
VIMEO.COM
Изображение
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта