Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Airfan » 22 Май 2015 09:19

За мен е голям негатив липсата на мощен мотор на Авенсис. Кара ми се сериозен турбо-бензин, но такъв при Авенсис няма, та ще видим...
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от iovkito » 22 Май 2015 09:28

Нормалните двигатели за тойота трябва да са 250кс за LC , 200-200 за рав4 и 170-180 за авенсис. Те ще ми слагат 2,8 дизел на lc-to и на hilux.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от scorpion » 22 Май 2015 12:51

Тойота има много и отлични позиции в Азия и Австралия. Бях писал преди време за това, което видях в Индонезия и Сингапур. Много симпатични тотки, тип микробусчета. Няколко разновидности, плюс дребни пикапчета. Ние се лангъркахме с едно такова микробусче за 6 човека само че Дайхатсу. Много ме кефеше. Височко, автоматик, пътя го виждаш от джама пред тебе, не друса много, че даже вдига и 100 км по нанадолнище. Идеално превозно средство за България biggrin.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 22 Май 2015 14:52

Съгласен съм със scorpion...
Из островите в Индийския океан и на мен ми хареса много един модел на Тойота - 8 местен... С двигателче 1.6 или по-малко ... Автоматик и климатик (няма климатроници и т.н.)...
Е, с нас това нещо вдигна 70-80км/ч, ама то из островите обикновено се кара с 40км/ч 'извънградско' tooth.gif
Пътищата - много тесни, но добре/равно асфалтирани... Съответно количките бяха като нови - няма потропване или почукване..
Големи автомобили почти не се срещаха (например имаше доста Мазда 3 и Шевролет Круз, но бе изключение да видиш Мазда 6 или нещо по-голямо)... Тези микробусчета бяха доста тесни външно, но вътре даваха учудващо добър комфорт...
Трябва да си погледна снимките за точния модел...
Та за конкретните им условия това наистина бе идеалния автомобил (за разхождане на хора)...
То за друго не им и трябва автомобил де - най-дългата дистанция по единия остров бе 25км, а от източния до западния му бряг 4км, но 'тежък планински терен' - много завои и за тази дистанция изкачване на почти 800мнв и слизане отново до 0 :)
Държаха машинките...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 22 Май 2015 17:21

Airfan написа:За мен е голям негатив липсата на мощен мотор на Авенсис. Кара ми се сериозен турбо-бензин, но такъв при Авенсис няма, та ще видим...
На мен пък ми се плаща 14 лева годишен данък.Няма какво да гледам biggrin.gif . Тойота в Европа са се ориентирали към пенсионери като мен . За младежи-състезатели си има Лексъс и Субаро .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 22 Май 2015 17:24

iovkito написа:Нормалните двигатели за тойота трябва да са 250кс за LC , 200-200 за рав4 и 170-180 за авенсис. Те ще ми слагат 2,8 дизел на lc-to и на hilux.
Е да , ама един път слагат двигатели . Не като шестаците на ФАГ - на всеки 150 хиляди biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от iovkito » 22 Май 2015 18:02

Кажи го това на тези , които са карали 3,0 d4d . Имам познат , който го е сменял 2 пъти за 250 000 км.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 22 Май 2015 18:40

iovkito написа:Кажи го това на тези , които са карали 3,0 d4d . Имам познат , който го е сменял 2 пъти за 250 000 км.
Аз пък имам сигурно десет познати,дето си разпарят пикапите от търкаляне по нивите и нищо не пипат по Хайлуксовете . Нямам обаче познат дето да е с Амарок.
След като са най-разпространения пикап в света....... Хората не са идиоти,гледат като купуват
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 22 Май 2015 19:44

nowyaris написа: След като са най-разпространения пикап в света....... Хората не са идиоти,гледат като купуват
Може ли да видя статистиката, която ползваш?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 23 Май 2015 06:17

BOz написа:
nowyaris написа: След като са най-разпространения пикап в света....... Хората не са идиоти,гледат като купуват
Може ли да видя статистиката, която ползваш?
Не може.Тайна е. biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 23 Май 2015 09:31

nowyaris написа:
BOz написа:
nowyaris написа: След като са най-разпространения пикап в света....... Хората не са идиоти,гледат като купуват
Може ли да видя статистиката, която ползваш?
Не може.Тайна е. biggrin.gif
Не, че нещо, ама статистиките показват, че при пикапите точно Тойота яде такива дебели шамари от Форд и ГМ, че ще трябва светлинни години да ги стигнат. tooth.gif
За това дай една статистика, която да показва, че Хилукс е на първо място в света по продажби.
Та какво каза, да те цитирам ако може:
Хората не са идиоти,гледат като купуват
п.п. Вчера през нощта си поговорихме с един познат, който живее в САЩ, конкретно Тексас. Попитах го какво мисли за пикапите и конкретно за Тойота. Просто ме попита - ти за работа ли ще го ползваш или за разходки. За това при тях има само един пикап и това е Форд. И разправя ако ти трябва кола, която да ти служи дълго, при положение, че на стотици мили понякога нямаш сервизи, то трябва да си мазохист, за да вземеш друго. И накрая се разрових и се оказа, че статистиката категорично го доказва това. А Хилукс дори и на хоризонта в статистиките го няма.
Но признавам, надъхан си здраво. Лошо няма. Все пак е форум на Тойота и по подразбиране винаги е най-доброто. punk.gif tooth.gif
И накрая пак според статистиките Тойота никъде не е на първо място в продажбите по отделни сегменти. Нито при автомобилите, нито при лекотоварните, нито при товарните. А точни при лекотоварните яде такива дебели шамари дори от Фиат, че пак не е истина. w00t.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 23 Май 2015 10:08

И аз си признавам - честно , надъхан съм . Между впрочем що не питаш приятеля си в Тексас коя е най-продаваната кола среден клас в Щатите през последните години.Или кой е най-продавания модел изобщо , и в Щатите .
ПП.Аз пък си приказвах снощи с един приятел в Зимбабве . Та той сподели че там не са и чували за F-150 biggrin.gif . Каза за какво са чували , ама ще го изкараш и него надъхан .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от ffsolutions » 24 Май 2015 22:00

Boz, не разбирам как така Тойота никъде не е на първо място по продажби, пък накрая пак се оказва на първо място в глобален мащаб за изминалата година. Друг е въпроса как ще свършат нещата към края на 2015, но ще видим след някой друг месец.
http://www.telegraph.co.uk/finance/news ... mpany.html

Никой не може да отрече, че другите производители правят много сполучливи автомобили. Визирам VAG групата, например. С удоволствие бих се качил на едно хАуди, да му се кефя на 250+ коня, че и да гори малко, на всичкото отгоре. Готин интериор, лукс, абе приказка! :thumbsup: Само дето има едно голямо но - ако имам възможност да си го купя ново, и след 5 години да го продам, като изтече гаранцията. Е, сигурно ще съм загубил поне 30% от парите си, но ако можеш да си го купиш ново сигурно не е болка за умиране. Ако възнамерявам да използвам автомобила си по-дълго, бих взел Лексъс без да ми мигне окото. Има всичкия лукс и комфорт на конкурентите си + по-добра надеждност и остатъчна стойност. Същото важи и за "нормалните" автомобили. Колкото повече годинки минават, толкова повече Тойота се катери напред в надеждността си.

Сега, че Тойота не били достатъчно мощни... Ами въпрос на гледна точка, предполагам. На един 150 коня са му малко, на друг са му много. Преди 20 години като някой кажеше, че колата му е над 100 коня, и беше голяма работа. Сега гледам хАмериканците по ревютата ми обясняват как с 200+ коня колата "Х", предназначена за масата хора да си карат децата на училище, била малко мудна, ама ставало. tooth.gif Времената се менят. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от kickata » 24 Май 2015 22:39

BOz написа:п.п. Вчера през нощта си поговорихме с един познат, който живее в САЩ, конкретно Тексас. Попитах го какво мисли за пикапите и конкретно за Тойота. Просто ме попита - ти за работа ли ще го ползваш или за разходки. За това при тях има само един пикап и това е Форд. И разправя ако ти трябва кола, която да ти служи дълго, при положение, че на стотици мили понякога нямаш сервизи, то трябва да си мазохист, за да вземеш друго. И накрая се разрових и се оказа, че статистиката категорично го доказва това. А Хилукс дори и на хоризонта в статистиките го няма.
Hilux в щатите няма, има Tacoma и Tundra...
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 25 Май 2015 10:26

ffsolutions написа:Boz, не разбирам как така Тойота никъде не е на първо място по продажби, пък накрая пак се оказва на първо място в глобален мащаб за изминалата година.
Елементарно. Като винаги си напред в продажбите в различните видове превозни средства, крайния брой ти е най-голям. Защото ВАГ да речем имат повече продажби на леки автомобили от Тойота, но да кажем в лекотоварните е по-назад и крайния сбор на Тойота е по-голям. Просто виж статистиките, аз няма какво да кажа повече от тях.
kickata написа:
BOz написа:п.п. Вчера през нощта си поговорихме с един познат, който живее в САЩ, конкретно Тексас. Попитах го какво мисли за пикапите и конкретно за Тойота. Просто ме попита - ти за работа ли ще го ползваш или за разходки. За това при тях има само един пикап и това е Форд. И разправя ако ти трябва кола, която да ти служи дълго, при положение, че на стотици мили понякога нямаш сервизи, то трябва да си мазохист, за да вземеш друго. И накрая се разрових и се оказа, че статистиката категорично го доказва това. А Хилукс дори и на хоризонта в статистиките го няма.
Hilux в щатите няма, има Tacoma и Tundra...
Аз нищо не съм казал за Хилукс-а. Колегата го намеси.
И да, там си има Такома и Тундра. Но продажбите в световен мащаб, като най-големия е този в САЩ, на Тойота сред пикапите е направо нищожен, в сравнение с това, което реализира Форд.
Но нали колегата каза, че Тойота бил номер едно при пикапите в световен мащаб, а май се оказа накрая, че не могат да продадат и 30% от количеството на Форд и ГМ.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 69 госта