Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от scorpion » 29 Май 2015 09:10

Карайки в потока автомобили, замислени в ежедненвните си задачи или просто слушайки сутрин закачките и вицовете на д-р Ненков, Шкумбата или водещите Дюзев и Райчев, или пък след работа по Гонг футболните новини ... или просто слушайки музика или жена си, която бърбори до Вас, замислялите сте на кои марки автомобили обръщата внимание или проследявате как отминавате или минават покрай вас, и за които мислено си казвахте ... ех да бях в тази кола ! Ми сори, обичам си Тойотата обаче няма как да се сепна и погледа да ми се обърне към тази марка.
Ето това е нашата марка: здрава, надеждна, верен помощник. Тя е като прилежна домашна прислужница от турски сериал - работлива, издръжлива, винаги притичваща се да помогне. Обаче е скучна, скромна, срамежлива и ... безлична.
Всъщност малко поизъгах, защото няколко пъти погледа ми се е спирал върху КАМРИ. Вярно малко са но пък съм виждал чудесни екземпляри.

Апропо онзи ден пред вкъщи беше спрял един пич с Лада 1500 и си лафеха с един рокер с мотор. Вервайте ми ладата все едно беше току що купена от Мототехника. Вънка, вътре, лака, хрома, детайлите, че и емблемата.... нови, светеха.Мотора и той беше супер ! ЕВАЛА и на двамата !

До нас има едно рено-пате реновирано. Обръщам погледа и към него. Страхотно ! Браво !

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Владислав » 29 Май 2015 09:38

Всяка компания си има специалисти.Спор няма.И аз просто обяснявам философията на Toyota, а именно - целта е да се задоволи масовият клиент.Тези, които искат нещо различно от стандартно комби с предно предаване имат богат избор (Субарута и Аудита, вече и БМВ, Мерцедес и кой ли още не....), и не са таргет-група за Toyota.Изчислено е, че вложеното за разработка няма да донесе нужният приход от продажби.В момента, когато масовият европеец започне да държи на пълноприводен автомобил, и спре да купува стандартни - можете да сте сигурни, че гамата ще се обогати.
Между другото за вътрешният пазар на Япония има от пиле-мляко...Струва си да се разгледа.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 01 Юни 2015 08:24

Скорпиона е прав - надеждна,непретенциозна,сигурна и сравнително дълготрайна - Тойота . Нищо друго което да впечатли.Просто "Работен добитък". В гърция е просто пълно с пикапи на Тойота,Нисан и Мазда на по повече от 30-40 години , огромна част от тях изглеждат като влачени от пороя , ама все още си вървят и хората си ги ползват. Що Короли със задно , що Старлети - пълно със стари японки,но никой не ги сменя за нещо по-ново.И не е от нямане на пари.Просто тези автомобили са безгрижни,а гърците са си мързеливи.Такси в Кавала дето да не е Авенсис на дизел не видях.Всички коли под наем са или Айго,или И10 на Хюндай.В Тирол Яриси,Мазда2,Микра и Колт - това са основните японки които се купуват.Лексъс,Акура и Инфинити и с полиция не може да намериш.Така че е безмислено за Японците да правят кой-знае какви "специалитети" - те са си ограничили европейската гама и са тръгнали на "разузнаване с бой". Малко по малко завземат от територията на основните европейци,много бавно наистина,но нека си спомним колко Тойоти имаше например до 2000та година и колко са сега.Европейския пазар е изключително специфичен и японците залагат на сигурно тук.Още са "новички" и не желаят скъпоструващи рискове.Така е и с Авенсис Т 27 от примерно 2010 - единственото сравнително читаво което може да е като избор е Пасат 2010 , ама цените са малко по-други.Вероятно има защо.
ПП.Исках да видя нейде из Гърцията Опел Инсигния от 1985 година , ама нямаше.От този набор - само японки. biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 01 Юни 2015 17:50

Да, и на мен ми бе направило впечатление, че в Атина почти всички таксита бяха Авенсиси... Не че са много здрави - явно дилъра им предлага цена, на която не могат да откажат tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от memorex » 01 Юни 2015 18:55

Ами ако на гърците дизела беше "хубав" като нашия колко ли щяха да ги държат тези таксита!?
В Испания гледам доста шкодички карат като таксита.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 01 Юни 2015 19:54

memorex написа:Ами ако на гърците дизела беше "хубав" като нашия колко ли щяха да ги държат тези таксита!?
В Испания гледам доста шкодички карат като таксита.
Тук съм се возил на няколко шкодички 1.9SDI... Не са се оплаквали от дизела...
Аз също карам вече над 1г/26х.км дизел, а във фирмата въртим 'нежно 1.3 дизелче' вече около 95х.км/4 години (въобще не включвам в сметката взетите втора ръка преди 15 години дърти бусове, дето са сигурно на по над милион км)... Също не сме имали нито едно оплакване от тукашната нафта последното десетилетие (зареждаме само от известни бензиностанции)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Kiki » 01 Юни 2015 20:35

slowtraveler написа:Да, и на мен ми бе направило впечатление, че в Атина почти всички таксита бяха Авенсиси... Не че са много здрави - явно дилъра им предлага цена, на която не могат да откажат tooth.gif
И в Солун е така. Ти не съди за здравината на Авенсис-а по твоя, който имаше.
Твоя е бил "черешката на тортата" laugh.gif
Иначе Авенсиса е една от малкото коли, които стават за таксита. tongue.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 01 Юни 2015 20:47

В Солун ми се сториха по-малко отколкото в Атина (процентно погледнато)... Разбира се може да е било свързано с района..
Но продължавам да смятам, че основната причина за избора/разпространението на даден модел е ценовата привлекателност...
Защо в района на nowyaris ползват прекалено много Мерцедеси? Дали защото са много здрави?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Kiki » 01 Юни 2015 21:53

Естествено, че Мерцедеса не е от най-здравите, но е всеизвестен и шовенизма на немскоезичните нации.
Не се изненадвам, че предпочитат немски коли, а Мерцедес и най-здравата от тях. biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 03 Юни 2015 09:27

slowtraveler написа:В Солун ми се сториха по-малко отколкото в Атина (процентно погледнато)... Разбира се може да е било свързано с района..
Но продължавам да смятам, че основната причина за избора/разпространението на даден модел е ценовата привлекателност...
Защо в района на nowyaris ползват прекалено много Мерцедеси? Дали защото са много здрави?
"Ценовата привлекателност" е много важна,наистина,но не мисля че в случая е толкова важна.Просто хорицата си знаят че ТОЙОТА е правилния автомобил за тях и това си е.
ПП.Сега гледах по "НОВА" за Варненския град Игнатово или както му е там името и мога да се обзаложа че само в него има повече Мерцедеси отколкото в цял Залцбургерланд . Мангалите ще излязат по-големи шовинисти и от швабите biggrin.gif .
Иначе по темата - младите по-често им омръзват колите и при възможност по-често си ги сменят.Ние по-дъртите гледаме да караме нещо,което не създава грижи,щото и без това си имаме достатъчно.Затова харесваме ТОЙОТА. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 03 Юни 2015 14:35

nowyaris написа:...."Ценовата привлекателност" е много важна,наистина,но не мисля че в случая е толкова важна.....
Искаш да кажеш, че гръцките таксиджии са по-тарикати от нашите, и знаят какво да изберат, като не избират Шевролетчета?
Ъхъ - те сега повЕрвах tooth.gif
Не забравяй, че дори нашенските Тойоти минават през гръцкия дилър - навярно може да предложи изключително добри цени...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 03 Юни 2015 14:52

Те принципно гърците са по-големи тарикати от нас.Как си представяш,Жорка,грък да вози на 0,35 евро за километър в Гърция или немски турист в Гърция да седне в такси "Калос" или "Авео" ? Или "Фабия" . Или "Логан" . Просто при тях условията за изпълнение на служебните задължения са малко по-различни от нашите biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . А може и да им е на далавера Авенсиса на гърците - дай Боже всекиму angel.gif .
Ама темата е друга и дай да си говорим по нея,че другия варненски модератор току виж ни заключил с тридневен БАН tooth.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Akima » 03 Юни 2015 21:22

nowyaris написа:Ама темата е друга и дай да си говорим по нея,че другия варненски модератор току виж ни заключил с тридневен БАН tooth.gif
offtopic.gif
Толкова ли съм страшен,че не ме назоваваш по име вече. sad.gif
Имах те за по ербап. tongue.gif
Шефа няма как да го изгоним - май ще трябва ти да се жертваш 2 пъти.
biggrin.gif

По повод колите на таксиджиите - не мисля,че е редно да сравнявате българските с гръцките.
Отношението на дилърите също е различно,както и държавната политика по въпроса.

Представете си,че внасяте коли - колко ще продадете:
3-4 хиляди на таксиметровите шофьори в София,1000-1500 във Варна и т.н. - ще ви асоциират с колите на "бакшишите".
Или да продавате на физически лица само.
Или да сте специализирани в бусчета за разнос например.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Владислав » 26 Ное 2015 23:09

Да повдигна темата за злощастният Avensis Т27.Май никой не го обича....
Щото се появи новият фейслифт наскоро.
Та на ниво Executive, тоест второ от четири, има в повече:
Асистент за каране в лентата.
Подгряване на предни две седалки.
Пре-краш система.
Дисплея вътре май (...!!!) е по-голям.
Появи се ново готино графично дисплейче между скоростомера и оборотомера.
В комбито има релси с куки в багажника стандартно.
Нови дизелови двигатели (1,6 и 2,0) на BMW.Това не знам дали е плюс....
Дизайнерски колата ми харесва повече, ама това си е много относително.
На пръв поглед - толкова!
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 26 Ное 2015 23:56

Хм... Май ще трябва да отида да го покарам от чист интерес....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Dimitar38 и 50 госта