Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Публикувай отговор
anton_76
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Май 2015 21:07
Местоположение: Пловдив

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от anton_76 » 11 Юни 2015 22:17

а радиото на кола от моята година дали има букса за GROM AUDIO или трябва преправяне нещо?
Toyota Corolla Verso E121 1.6 VVTi 110HP MY2004

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от zi_zi_top » 12 Юни 2015 00:31

Има букса, има и кабел за нея, а монтажът отнема 30 минути с разглобяване и сглобяване на централната конзола на таблото. Гром аудио работи много добре! Вече 4 години го ползвам и е страхотно.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от dnedkov » 13 Юни 2015 21:15

zi_zi_top написа:Има букса, има и кабел за нея, а монтажът отнема 30 минути с разглобяване и сглобяване на централната конзола на таблото. Гром аудио работи много добре! Вече 4 години го ползвам и е страхотно.
Аз също го използвам от около 2-3 години, миналата година му ъпдейтнах firmware-а, както е описано в сайта. Смяната на песните стана два пъти по-бързо, нещо което ме дразнеше. Прочетох в някоя тема твой коментар, че също ти е досадно бавното превъртане между песните в папката. Пробвай, много съм доволен :thumbsup: (но задължително с флашка с виждаща се подсветка, за да виждаш кога е готов ъпдейта).
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от zi_zi_top » 14 Юни 2015 18:44

И аз съм го ъпдейтнал. При ъпдейта трябва да се внимава да се тегли firmware-а, който е подходящ за съответния модел. Също така останах с впечатление от ръководството, че изключването на захранването (откачване на акумулатор или вадене на предпазителя) води до нулиране на firmware-а на "фабрични настройки" и трябва отново да се пуска ъпдейт.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от dnedkov » 14 Юни 2015 20:18

zi_zi_top написа:И аз съм го ъпдейтнал. При ъпдейта трябва да се внимава да се тегли firmware-а, който е подходящ за съответния модел. Също така останах с впечатление от ръководството, че изключването на захранването (откачване на акумулатор или вадене на предпазителя) води до нулиране на firmware-а на "фабрични настройки" и трябва отново да се пуска ъпдейт.
Няколко пъти съм разкачал акумулатора, засега нямам проблем.
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от Akima » 14 Юни 2015 22:13

offtopic.gif

Само да внеса едно уточнение в дискусията ви.
  • Firmware/управляващ софтуер/ се съхранява на EEPROM и не се изтрива без команда - енергонезависим.
При отнемане на бордовото напрежение/акумулаторът е откачен/ може да се загубят само персонализираните настройки на дадено устройство.
Във вашия случай информацията за последната възпроизведена песен например или настройка на еквалайзер.
EEPROM (also written E2PROM and pronounced "e-e-prom", "double-e prom", "e-squared", or simply "e-prom") stands for Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory and is a type of non-volatile memory used in computers and other electronic devices to store small amounts of data that must be saved when power is removed, e.g., calibration tables or device configuration.
  • Паметта с потребителски настройки при Grom Audio вероятно е тип RAM памет.
Today, random-access memory takes the form of integrated circuits. RAM is normally associated with volatile types of memory (such as DRAM memory modules), where stored information is lost if power is removed, although many efforts have been made to develop non-volatile RAM chips.
Единствен вариант да се "върне" предишен firmware е ако има EEPROM Failsafe схема - представлява 2 чипа като единия винаги пази основната версия на firmware-а,а EEPROM №2 се програмира с обновената такава.Целта е при неуспешно обновяване на EEPROM №2 устройството да задейства EEPROM №1 и да си прочете необходимата информация за правилен старт.Ползваше се при високия клас дънни платки навремето - едва ли Grom за 200 лева има такава сложна схема.

ИзображениеИзображение

Извинявам се за отклонението,но мисля,че ще е полезно да разясня,за да не се спори излишно по въпроса в бъдеще. :thumbsup:

offtopic.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

anton_76
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Май 2015 21:07
Местоположение: Пловдив

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от anton_76 » 02 Юли 2015 22:15

някъде може ли да се намери снимков материал за разглобяване на централната конзола на корола версо 2004 ?
Toyota Corolla Verso E121 1.6 VVTi 110HP MY2004

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от gimara » 02 Юли 2015 22:24

някъде може ли да се намери снимков материал за разглобяване на централната конзола на корола версо 2004 ?
Може!
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=2185

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от Akima » 04 Юли 2015 13:13

anton7604034620 написа:някъде може ли да се намери снимков материал за разглобяване на централната конзола на корола версо 2004 ?

Това е инструкцията за монтаж на заводски аудио и чейнджър за Corolla Verso 2004:

http://www.toyota-tech.eu/aimuploads/%7 ... 0078-0.pdf

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Проблем с монтажа на дигитален мп-3 плеър

Мнение от cuiceka » 10 Юли 2015 11:54

Здравейте , днес си купих въпросният плеър Yatoyr, гледах как се монтира в youtube ,елементарно но след като разглобих оригиналното cd останах изненадан,буксата в която трябва да го свържа не е свободна а в нея има вкарана друга букса,изключих я и свързах yatora към нея и той заработи но, установих че , сега фабричната ми навигация не работи модела и е tns 300 тази която се прибира в таблото , буксата която изключих е за навигацията , тя е само с два кабела , някой знае ли как да оправя проблема с навигацията , или къде другаде може да се включи ,колата е Т25
Последно промяна от Akima на 10 Юли 2015 12:22, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.
Avensis T25 D4D 116к.с

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от cuiceka » 10 Юли 2015 13:46

Разбрах вече че ,ми трябва toyota y cablle, някой знае ли дали може да се поръча в България , и има ли друг вариант за свързване на тази букса на навигацията
Avensis T25 D4D 116к.с

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от Akima » 10 Юли 2015 14:13

cuiceka написа:Разбрах вече че ,ми трябва toyota y cablle, някой знае ли дали може да се поръча в България , и има ли друг вариант за свързване на тази букса на навигацията
20 лева от тук - http://www.bktuning.bg/categories.php?CategoryID=196.

Иначе:

http://www.hit-electronics.com/search.h ... rds=toyota или http://proton-bg.eu/shop_search.php?search=toyota .

Най-сигурно е от еBay или Amazon.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от cuiceka » 10 Юли 2015 14:52

Големи благодарности колега!
Avensis T25 D4D 116к.с

dargoil
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Дек 2014 21:42

Преходник за оригинално cd за тойота корола

Мнение от dargoil » 15 Сеп 2015 22:57

20150915_163750.jpg
20150915_163750.jpg (254.65 KiB) Преглеждано 5778 пъти
Здравейте колеги,

Трябва ми преходник за букса от 6+6 към 5+7 за оригиналното cd. Взех си интерфейс от алито, но дойде с малка букаса а моето cd e с голямата. Не ми се чака отново 30 дена за да го сменям и тн. Ако знаете от къде мога да си закупя, моля споделете.

Благодаря ви много.
Последно промяна от Akima на 15 Сеп 2015 23:10, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.

blondster
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Авг 2015 12:35
Местоположение: Пловдив

Re: Преходник за оригинално cd за тойота корола

Мнение от blondster » 17 Сеп 2015 17:52

dargoil написа:
20150915_163750.jpg
Здравейте колеги,

Трябва ми преходник за букса от 6+6 към 5+7 за оригиналното cd. Взех си интерфейс от алито, но дойде с малка букаса а моето cd e с голямата. Не ми се чака отново 30 дена за да го сменям и тн. Ако знаете от къде мога да си закупя, моля споделете.

Благодаря ви много.
Здравей колега , сподели след като пуснеш интерфейса , който си закупил от алито - как е качеството , ако може да дадеш модел или линк към него , че и аз ще купувам - замислям се за GROM Audio , но малко скъпичко ;)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта