Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюдения

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюдения

Мнение от baba_metca » 04 Сеп 2015 18:04

Здравейте,
Днес имах възможността да седна в новия Авенсис и реших да споделя мнението си.
Точно преди това седнах и в модела от 2012-та (независимо, че всъщност модел 2015 е реално фейслифт на T27), за да усетя по-добре разликите. А разлики много. Отвън всеки може да ги види, както и от вътре на снимките, но на снимките не си личи колко много е пипано по модела. Материалите изглеждат по-добре, навигационния панел освен че е по-голям, изглежда по слят с таблото и по като на място. Тапицериите са три по каталог, но видях само два, един с нормална тапицерия от плат и алкантара, а другият вид кожа и алкантара, но нямат разлика в структурата и удобството. Шофьорското място е малко по-удобно от предишния модел, комбинацията от променена седалка и/или малко по-високото кормило го правят и малко по-широко, поне аз вече не си опирам колената във волана. Под управлението за климатика има много удобна поставка за телефон с гумено покритие за да не се плъзга, да телефона трябва да е легнал и поради тази причина може да се забрави, но все пак не го слагаш в чашкодържача, та да се дрънка по завоите. Сега като се замисля не видях къде е пепелника, но може би това е защото не пуша. Почти съм сигурен, че видях запалка в подлакътника, заедно с USB и още един чашкодържач. И тук идва времето за негативите - малките джобове във вратите. Предните горе долу стават, но задните са за най-много една бутилка от половин литър. За разлика във T25 модела отпред събирам по 4 бутилки от по половин литър и има място за още неща а от зад по 2 и има още място. Освен това на една от колите и хлопаше тавана, имаше луфт между тапицерията и твърдата част или въздушен балон, не мога да съм сигурен. Толкова за негативите, които видях. Има различни видове вътрешно цветово "обзавеждане". може да се сменя цвета на част от панелите, както и декоративните шевове по седалките и вратите. Дано тези екстри да ги има и за Българския пазар, защото аз сядах в необмитени автомобили и реално не знаех за къде са, но и не попитах. За любителите на дизелите и автоматични кутии да чакат, защото ако изобщо има, ще е догодина по това време и то в оптимистичния вариант. Извинението за момента е, че не могат да докарат Евро 6 норма с автомата или просто искат да пуснат новите двигатели с новите модели по-бързо, пък не са изтествали автоматите.

Отвън колата изглежда малка, особено в черно. Някак светлините са навътре и от 5 метра ми приличаше на Аурис. Всички 5 коли които видях бяха със 17-ки джанти, отвътре боядисани в черно. Много интересни и по мое мнение отиваха на всичките цветове (черно, едно тъмно синьо, тъмно червено към кафяво и два отенъка на сиво).

С нетърпение очаквам първият учебен ден, защото ако няма някакви забавяния, тогава трябва да е премиерата за нормалните хора, а преди това ще ги пуснат на служителите и журналистите да ги тестват.
Последно промяна от Akima на 06 Сеп 2015 22:52, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Новият Авенсис 2015 впечатления

Мнение от Airfan » 04 Сеп 2015 23:17

Това с дизелите и автомата нещо не се връзва. Ако погледнеш сайта на Тойота в Холандия, спокойно можеш да си поръчаш и автомат.
https://www.toyota.nl/modellen/avensis/ ... 71024b9f9a

Само че ако наистина се целят в тия цени, които гледам в Холандия. Ще си остане непродаваема у нас дълго време. Аз прогнозирам сериозно орязване на екстрите за нашия пазар благодарение на фирмената политика на регионалния дилър.
Изображение Изображение

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Новият Авенсис 2015 впечатления

Мнение от baba_metca » 05 Сеп 2015 04:25

Ако може да направиш screenshot на дизел с автомат ще е от полза защото аз не можах да намеря такава опция. Не съм им искал брошура, но в секцията за бърз избор като избера някой от двата дизела и не ми дава възможност за избор на скоростна кутия. Излиза си директно ръчна.

Според ценовата листа която имам екстри бол. Във второто оборудване вече има алуминиеви джанти целият пакет Toyota Safe Assist и почти всичко друго необходимо. Третото оборудване слага Led къси и дълги , кожа с алкантара, 17 ки за всички двигатели, подвижни куки за комби и други дребосъчето. Последното слага навигационен пакет с повече колони, фарове следящи кривата на завоя, пълна кожа и стъклен покрив за комби. Аларма и текстилни стелки по спомен са стандарт.
Но и цените са си стабилни. 2.0 дизел 143к.с., комби с трето оборудване ~58500 лв, единствено липсва металик или перла. Аз лично очаквам 5-10% отстъпка при дилъра , както направиха с пасат. Ако не веднага то поне покрай декември месец. Казвам пасат защото го гледах и подобно оборудване е с около + до ~3000лв, но и с до 12% отстъпка при дилъра. Общо взето докато не го сложат официално в салона всичко може да се очаква.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Новият Авенсис 2015 впечатления

Мнение от Airfan » 06 Сеп 2015 01:41

baba_metca написа:Ако може да направиш screenshot на дизел с автомат ще е от полза защото аз не можах да намеря такава опция. Не съм им искал брошура, но в секцията за бърз избор като избера някой от двата дизела и не ми дава възможност за избор на скоростна кутия. Излиза си директно ръчна.

Според ценовата листа която имам екстри бол. Във второто оборудване вече има алуминиеви джанти целият пакет Toyota Safe Assist и почти всичко друго необходимо. Третото оборудване слага Led къси и дълги , кожа с алкантара, 17 ки за всички двигатели, подвижни куки за комби и други дребосъчето. Последното слага навигационен пакет с повече колони, фарове следящи кривата на завоя, пълна кожа и стъклен покрив за комби. Аларма и текстилни стелки по спомен са стандарт.
Но и цените са си стабилни. 2.0 дизел 143к.с., комби с трето оборудване ~58500 лв, единствено липсва металик или перла. Аз лично очаквам 5-10% отстъпка при дилъра , както направиха с пасат. Ако не веднага то поне покрай декември месец. Казвам пасат защото го гледах и подобно оборудване е с около + до ~3000лв, но и с до 12% отстъпка при дилъра. Общо взето докато не го сложат официално в салона всичко може да се очаква.
Ахааа, ти си имал предвид комбинация дизел + автомат! Аз останах с впечатлението, че няма да има нито дизели, нито автомати в каквито и да са комбинации и останах крайно учуден. Прав си , няма комбинациа дизел и автомат.
А иначе за мен е все така учудваща липсата на сериозен бензинов мотор.
Изображение Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от Airfan » 19 Сеп 2015 15:25

Днес имах възможността да покарам малко 1.6 дизел варианта, с ръчни скорости. Не ме изкефи много... бая замисляне има преди да развърти турбината. Колата има доста разлики в дизайна вътре и вън, но инак си е добре познатия Avensis Т27. Това, което ми хареса на мен повече е, че на камерата за заден ход са сложили траекторията на автомобила, както е при Corolla и Yaris. Сигурно ще има и по-хубави екстри. Цената ще е грубо с 8% по-висока от тази на предходния Avensis. Красива е, на мен ми допада доста.
Прикачени файлове
0255-1024.jpg
0255-1024.jpg (471.62 KiB) Преглеждано 4424 пъти
0256-1024.jpg
0256-1024.jpg (507.46 KiB) Преглеждано 4424 пъти
Изображение Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от BOz » 19 Сеп 2015 22:19

Тия от Тойота нямат ли опция да заменят твоя автомобил, като приспаднат остатъчната цена и да вземеш новата?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от Airfan » 19 Сеп 2015 22:23

BOz написа:Тия от Тойота нямат ли опция да заменят твоя автомобил, като приспаднат остатъчната цена и да вземеш новата?
Имат, но не съм питал колко ще струва, а и няма да ми реши проблема с тропащите спирачни апарати, който е наличен и при чисто новата кола на 24 км, която карах днес.

Едит: А и не съм убеден все още, че ми дава нещо значително повече от леко променена визия вътре и вън.
Изображение Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от Airfan » 21 Сеп 2015 22:46

Изключително тъпа работа от Тойота България (дано някой чете от тях тук) - хубаво, че вече се предлага новия авенсис, ама защо не се предлагат никакви екстри? Отивам в конфигуратора и реално само цъкам следващ следващ, избор на цвят, следващ и край. Нулеви възможности за добавяне на други джанти, друг интериор, хром пакети, спойлери и прочие неща, които са налични в Холандия, примерно. С какво сме по-криви тук, не разбирам? Възмутен съм! Целия конфигуратор при нас е напълно безсмислен, според мен.
Изображение Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от Akima » 23 Сеп 2015 13:31

Пиши оплакване до Toyota Balkans ЕООД или на шефовете им от Toyota Hellas S.A. :whistle:
Може и да ти подарят нещо като компенсация... laugh.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от iovkito » 23 Сеп 2015 14:00

Със сигурност вече не може да се каже за тойота , че е евтина и надеждна кола. Засега може би само второто остава в сила. Най-наточеният авенсис е над 60к. Нека колегата scorpion каже за колко взе неговия през 2009-та , защото си спомням , че последните бройки с кожен салон т25ци ги бяха пуснали на голяма промоция заради излизането на т27.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от Airfan » 23 Сеп 2015 14:10

Akima написа:Пиши оплакване до Toyota Balkans ЕООД или на шефовете им от Toyota Hellas S.A. :whistle:
Може и да ти подарят нещо като компенсация... laugh.gif
И това ще стане. Бъди сигурен.
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от iovkito » 23 Сеп 2015 14:34

И на тях като вземе , че им запука... laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от scorpion » 23 Сеп 2015 14:50

iovkito написа:Със сигурност вече не може да се каже за тойота , че е евтина и надеждна кола. Засега може би само второто остава в сила. Най-наточеният авенсис е над 60к. Нека колегата scorpion каже за колко взе неговия през 2009-та , защото си спомням , че последните бройки с кожен салон т25ци ги бяха пуснали на голяма промоция заради излизането на т27.
Разбира се. С доплащането за боя металик (още помня цвета по каталог - маорско червено wink.gif ), парктроник заден и аларма крайната цена с отстъпката беше малко по 41К. Иначе, когато ми се обадиха и ми изпратиха брошурата, закованата цена беше 39К. Това за 2.2 Д-4Д, ниво на оборудване лъксъри, т.е. 17", кожен салон, ксенон, 6 CD радио плеър, щора,подряване на дупе и т.н.

Не съжалявам, че избрах този модел, вместо новия. За същите пари ми предлагаха Т27 най-ниско ниво на обрудване и най-слабия двг и т.н....

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от Airfan » 23 Сеп 2015 16:12

iovkito написа:И на тях като вземе , че им запука... laugh.gif
Ми то така като мисли всеки, наистина няма да им запука. За това и няма фикс за тропащи спирачни апарати - щото никой не се оплаква официално.
Изображение Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T27 2015 Facelift - впечатления,мнения и наблюде

Мнение от Akima » 23 Сеп 2015 16:34

Airfan написа:
iovkito написа:И на тях като вземе , че им запука... laugh.gif
Ми то така като мисли всеки, наистина няма да им запука. За това и няма фикс за тропащи спирачни апарати - щото никой не се оплаква официално.
@iovkito
Номерът е да бъдат тормозени.На теб и мен звънят да "напомнят" за ТО А/Б и това не е за наше улеснение,а заради математиката на бизнеса с коли.
Забелязвам несъвместим с моя начин на мислене - в това няма нищо лошо.
Май лошо е единствено ,че живеем в една държава и броят на непукистите превишава броя на загрижените многократно. no.gif

@Airfan
Няма да го признаят скоро.
Ако T27 се продаваше в Северна Америка досега щяха да са го оправили или да са изядени от журналистите на тема "спирачки/безопасност".
Пример - http://www.toyotaproblems.com/tsbs/ и http://www.toyota.com/recall.

Иначе провери твоята и ги накарай да ти дадат становище,че знаят за проблема или това не е проблем.Следва дело и накрая може и да се стреснат.
Служебният T27 не излиза,в който и да е списък с кампании,но си тропа здраво.
Тук от Карком решиха проблема като преасфалтираха цяла Варна. laugh.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Baidu [Spider] и 42 госта