Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

BukTopcku
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Май 2015 13:18
Местоположение: Бургас

Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от BukTopcku » 05 Май 2015 22:33

Изображение

Здравейте! Имам едно въпросче, на тази снимка там зад скоростния лост се вижда едно капаче на кутиика която е разположена м/у двете седалки и предполагам че се отваря при натискане. Та при мен тази щуротия е отворена постоянно и неможе да се затвори. Някой има ли информация какъв може да е проблема и как да се поправи ?

Интериора на моята кола не е точно такъв, модела е Авенсис 2006 година.
Последно промяна от Akima на 06 Май 2015 01:04, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Re: Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от cuiceka » 06 Май 2015 18:20

трябва да има едно зъбче което закопчава капачето, най вероятно се е счупило , огледай го добре
Avensis T25 D4D 116к.с

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от iovkito » 06 Май 2015 21:00

На зъбчето има и пружина. Ако тя не е наред , пак няма да закопчава.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

BukTopcku
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Май 2015 13:18
Местоположение: Бургас

Re: Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от BukTopcku » 12 Май 2015 12:52

НЕвиждам да има зъбчета , аз си мислих че е на принципа на отделението на запалката. там също няма зъбчета или може и да се бъркам

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от baba_metca » 22 Май 2015 22:50

BukTopcku написа:НЕвиждам да има зъбчета , аз си мислих че е на принципа на отделението на запалката. там също няма зъбчета или може и да се бъркам
Абсолютно си прав. Механизма е подобен, няма зъби. Всъщност има едно колело с много зъби, което играе ролята на амортисьор и затова се отваря плавно. Всъщност целият механизъм се съствои от няколко зъбчати колела и мисля, че в едно от тях е проблема. Само че трябва да се разглоби самото колело, а тогава когато го отварях изобщо не разбрах как може да стане. Търсих втора употреба и всичките си седяха така отворени. От там предположих, че това си е проблем при модела и го оставих. Ако си намериш втора употреба си късметлия. Ново дори и не съм търсил да купувам, защото лично за мен не си заслужава. Аз си слагам телефоните там и така или иначе пак постоянно ще ми е отворено.

Разглобява се като развъртиш топката на скоростния лост, след това дърпаш кожлинката така че да се освободят щипките. После има няколко винта и още малко щипки, които се свалят сравнително лесно. След това махаш целия панел и вече гледаш отдолу самия механизъм на жабчицата.

BukTopcku
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Май 2015 13:18
Местоположение: Бургас

Re: Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от BukTopcku » 14 Окт 2015 21:14

Това е целия механизъм който движи капачето, като гледам въпросните зъбни колела играят ролята единствено на амортисьор
Това е целия механизъм който движи капачето, като гледам въпросните зъбни колела играят ролята единствено на амортисьор
12167853_1182082628474408_1518733026_n.jpg (85.33 KiB) Преглеждано 1813 пъти
това е въпросната джаджа към която се закача крачето на капачето , като гледам май има нещо счупено , някакво краче което играе ролята на стопер , защото гледам че в основния канал има някакво триъгълно каналче предполагам че там е влизало и с натискането се е освобождавало по някакъв начин но не съм сигурен , ако е счупено са само догадки и предположения
това е въпросната джаджа към която се закача крачето на капачето , като гледам май има нещо счупено , някакво краче което играе ролята на стопер , защото гледам че в основния канал има някакво триъгълно каналче предполагам че там е влизало и с натискането се е освобождавало по някакъв начин но не съм сигурен , ако е счупено са само догадки и предположения
12167027_1182082641807740_798638774_n.jpg (79.16 KiB) Преглеждано 1813 пъти
Днес разглобих въпросната жабка ...

jkisiov
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Юли 2015 15:14
Местоположение: Ямбол

Re: Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от jkisiov » 16 Окт 2015 14:50

Колеги,явно това е хроничен проблем на тези жабки.И при мен е същото положение-постоянно отворена.Мястото на счупеното зъбче,което се вижда на снимките на колегата,аз го разпробих с тънка бургийка .В дупчицата вкарах едно малко парченце твърда пластмаса,която залепих,но гледах да не опира отгоре.След многократни(да не кажа стотици)опити без да е сглобен на жабчицата,механизма си работеше нормално,като задържаше зъбчатката и после с леко натискане я освобождава.Сглобих всичко както трябва и още с първата проба-проблем.Сега пък не иска да се отваря.Пак го разглобявах,запилявах това задържащо чопче и пак сглобих,но не става-отново не иска се затваря.Накрая ми писна да се занимавам,свалих механизъмчето от жабчицата и сега капачето е постоянно затворено-е верно е,че малко трудничко се отваря с пръсти,но поне не зяпа да ме дразни.Ще следя темата и ако някой има решение на проблема,да свирка :whistle:
АВЕSIS WAGON T25 2.2 D4D-2005г

mitkoss
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Авг 2017 21:23
Местоположение: Стара Загора

Жабка в купето - централна конзола - Avensis T25 2006

Мнение от mitkoss » 31 Авг 2017 21:04

Здравейте колеги от скоро съм собственик на авенсис Т25 и я купих с същия проблем и много ме дразнеше това капаче да е все отворено и вчера реших че трябва да го оправя или ако не стане да го махна , но успях да реша проблема и реших да споделя как стана работата.
И така на детайла на който е зъбчето от другата страна има отвор 4мм пуснах една бургийка 4мм само върха на бургията да отбележи центъра на отвора (отвора е пробит само до половината от дебелината на детайла а зъбчето е точно посредата на отвора от другата страна) и във отбелязания център пробих 2мм отвор като отвора излиза точно там където е зъбчето след това взех едно болтче 3x8мм и му изпилих главата до диаметър 4мм за да може да потъне във фабричния отбор а там където е резбата на болтчетодо половината(предната) го изпилих да стане 2мм (защото канала в който се движи зъбчето е широк 2мм) и така изпиленото болтче го мушнах във вече пробития отвор и го навих и тази част с изпилената резба се показ на мястото за зъбчето останалата част с резбата се нави в отвора 2мм който пробих а главата на болтчето потъна във фабричния отвор и всичко заспа зъбчето е вече метално, пробвах го поне стотина пъти работи перфектно :thumbsup: .

П.П. сега като пиша обяснението съжелявам че не го снимах

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта