Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от baba_metca » 27 Ное 2015 17:49

Покарай го,
Заслужава си. Аз карах 2.0 двигателя според тях. Стори ми се леко муден за 148к.с., според други подобни коли със 150к.с. но пък и беше на 2500км. Примерно Форд Мондео със 150к.с. и ръчна кутия се усеща по-бърз, но в ниските обороти е чувствително по-шумен. Карах ги един след друг и по един и същи маршрут. Но форда беше на 17000+ км.
Обаче вътре е много по-добре от предишния. Модела беше с керемидения цвят и двутонната тапицерия. На мен ми хареса комбинацията. Дори е и малко по-широко на шофьорското място. Окачването според мен е също по-добро, но аз съм карал само тестово, та може да не ми вярвате за това много. До 100км/ч колата е и малко по-безшумна. Оборудването което карах бе с LED светлините. На малкото дисплейче между скоростомера и оборотомера излизат данните от системите за безопасност, като знаци, линии и системата против сблъсък, както и км/ч при пуснат темпомат. Камерата за задно виждане няма насочване, както при някои други конкуренти (VW). Не ми е ясно защо, при условие че лексус и мисля LandCruiser имат такова. Дизайна и положението на приборите и лостовете на волана е доста интуитивно, за човек който кара Toyota. Само управлението на ел, стъклата е малко неудобно. Карайте и гледайте.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Kiki » 01 Дек 2015 08:10

Владислав написа:Да повдигна темата за злощастният Avensis Т27.Май никой не го обича....
Нови дизелови двигатели (1,6 и 2,0) на BMW.Това не знам дали е плюс....
Със сигурност злощастният нов Авенсис Т 27 е добър, но гроздето е доста кисело и затова мното не се обсъжда laugh.gif
И аз то гледах и много ми хареса, но за сега само се облизвам. biggrin.gif
Колкото до двигателите на БМВ, за качеството и надежността не знам, но динамиката със сигурност е по-добра.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

p4r4m0un7
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Дек 2015 21:29

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от p4r4m0un7 » 27 Дек 2015 00:12

Здравейте и весели празници! drunk.gif Започвам търпеливо търсене на моя употребяван Т27. tongue.gif Досега не съм притежавал Тойота и мнението ми е само на четиво. Ще карам предимно градско около 12-15К на година и съм се насочил към бензин. Всякакви практически съвети, насоки и предложения са добре дошли. Много съм бос в изборът на кола и затова биха ми били от голяма помощ и съвети в кои сервизи в София е добре да се преслуша колата и какво да й се огледа, имайки предвид някакви стандартни за модела болежки. Като цяло biggrin.gif искам кола, която да сменя след 15-на години и затова съм тук. biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG и 35 госта