Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от BOz » 16 Дек 2015 10:46

extory написа:Аз само не мога да разбера , защо на по-нова кола данъка е по-голям от на старата? Повече замърсява ли, повече чупи асфалта ли?
Вместо да стимулират хората да си купуват нови коли....то като видиш колко и е данъка ти се отщява mad.gif
Както slowtraveler спомена, причината е чисто социална. В по-бедните страни се води по-социално ориентирана политика. Това се изразява в частност при данъка за автомобила, че по-бедните хода да плащат по-нисък данък.
И не си мисли, че в социална държава намаляването на данъка върху новите автомобили би довело към стимулиране на покупката им.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от extory » 16 Дек 2015 11:36

Е ти няма ли да си стимулиран ако ти кажат че ще плащаш 10 лева данък ако си купиш нова кола, и ще плащаш 500 лв ако караш 15 годишна?
Не ти де, щото нова имаш ама примерно..
Аз веднага купувам една на изплащане biggrin.gif
И нали се сещате , че в днешни времена почти е невъзможно да си купиш семейна(голяма) кола под 100 коня ...та в тоя ред на мисли трябва да се помисли за промяна в ставките да речем след 150 коня да са високите данъци
После ми говорят за еконорми, замърсяване и т.н. Да не говорим , че прегледите на колите са само фиктивни и само изгнили и пушещи таратайки гледам по улиците...ама това е друга тема offtopic.gif
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от iovkito » 16 Дек 2015 11:41

Който има възможност , да купува с N1 .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от BOz » 16 Дек 2015 12:33

extory написа:Е ти няма ли да си стимулиран ако ти кажат че ще плащаш 10 лева данък ако си купиш нова кола, и ще плащаш 500 лв ако караш 15 годишна?
Не ти де, щото нова имаш ама примерно..
Аз веднага купувам една на изплащане biggrin.gif
И нали се сещате , че в днешни времена почти е невъзможно да си купиш семейна(голяма) кола под 100 коня ...та в тоя ред на мисли трябва да се помисли за промяна в ставките да речем след 150 коня да са високите данъци
После ми говорят за еконорми, замърсяване и т.н. Да не говорим , че прегледите на колите са само фиктивни и само изгнили и пушещи таратайки гледам по улиците...ама това е друга тема offtopic.gif
Естествено, че няма, защото хората масово като нямат пари, то няма как да ги стимулираш да отделят за по-нова кола.
Просто мисли малко по-глобално, а не в частност твоя социален статус или поне представите ти за такъв.

Само като отидеш в северозападна България и като видиш хората как се избиват за заплата от 500лв месечно, и ще ти стане ясно как би ги "стимулирал" да си купят по-нова кола.
Или ако ти наложиш 500лв. данък на стар автомобил, то единственото, което би направил, е да откажеш бедните хора от "лукса" да притежават въобще автомобил.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

memorex

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от memorex » 16 Дек 2015 13:19

Днес направих справка в данъчното и се оказа че ще има облекчение за 2016 на нови автомобили над 100 кс и евро 6.Около 50% надолу е данъка.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от nowyaris » 16 Дек 2015 13:28

extory написа:Е ти няма ли да си стимулиран ако ти кажат че ще плащаш 10 лева данък ако си купиш нова кола, и ще плащаш 500 лв ако караш 15 годишна?
Не ти де, щото нова имаш ама примерно..
Аз веднага купувам една на изплащане biggrin.gif
И нали се сещате , че в днешни времена почти е невъзможно да си купиш семейна(голяма) кола под 100 коня ...та в тоя ред на мисли трябва да се помисли за промяна в ставките да речем след 150 коня да са високите данъци
После ми говорят за еконорми, замърсяване и т.н. Да не говорим , че прегледите на колите са само фиктивни и само изгнили и пушещи таратайки гледам по улиците...ама това е друга тема offtopic.gif
Тва дето сития на гладния не вярвал вярно ще се окаже.Как се стимулира човек без пари за хляб да си купи нова кола? Него му е през оная работа какъв е данъка на колата,той тъй или иначе данъци не плаща,щото няма нищо човечеца.
Отделно дето над 100 коня данъка трябва да е корав-аз плащам за Ярис декември 2007 14 лева на година данък.И той ми е семейната кола.Който има тежко семейство и 100 коня не му стигат ще плаща як данък заедно със семейството си и ще си вози оная работа в лимузина.Така е правилно.Като е извадил 40 бона за кола.ще извади и 140 лева на година за данък.Аз тъй знам.
Апропо,тук в Залцбург една кола прясно регистрирана на пресен шофьор струва 1200 евра на година / със всичкото /. И който не желае да плаща,ползва автобус. biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от Рошко » 16 Дек 2015 15:13

memorex написа:Днес направих справка в данъчното и се оказа че ще има облекчение за 2016 на нови автомобили над 100 кс и евро 6.Около 50% надолу е данъка.
Както пее Графа "А' дано, ама надали!" tooth.gif

memorex

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от memorex » 16 Дек 2015 17:23

:santa: :santa: :santa: Става въпрос за Варна.
Графа ще пее вдругиден във Варна заповядайте!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от BOz » 16 Дек 2015 20:51

memorex написа::santa: :santa: :santa: Става въпрос за Варна.
Графа ще пее вдругиден във Варна заповядайте!
Ако Варна не е в България, то съм съгласен, че може.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от extory » 17 Дек 2015 06:20

Тва дето сития на гладния не вярвал вярно ще се окаже.Как се стимулира човек без пари за хляб да си купи нова кола? Него му е през оная работа какъв е данъка на колата,той тъй или иначе данъци не плаща,щото няма нищо човечеца.
Отделно дето над 100 коня данъка трябва да е корав-аз плащам за Ярис декември 2007 14 лева на година данък.И той ми е семейната кола.Който има тежко семейство и 100 коня не му стигат ще плаща як данък заедно със семейството си и ще си вози оная работа в лимузина.Така е правилно.Като е извадил 40 бона за кола.ще извади и 140 лева на година за данък.Аз тъй знам.
Апропо,тук в Залцбург една кола прясно регистрирана на пресен шофьор струва 1200 евра на година / със всичкото /. И който не желае да плаща,ползва автобус. biggrin.gif[/quote]

Аз говоря принципно, не говоря в частност за мен.
Хубаво де, ти казваш хора без пари за хляб ,пък да има кола и да не плаща данък щото нямал пари за данък...това нормално ли е?
Даже някъде бях чел , че да караш на-скапаната трошка на година ти трябват мин. 600 лева без гориво и без да я ремонтираш rolleyes.gif
Аз поне не мога да си представя да съм с 2 малки деца, жена аз и багаж и да се събера в Ярис laugh.gif няма как брато
Аз за Авенсиса в момента плащам 270 данък в Пловдив(най-скъпите данъци в България за коли), а на предишната ми кола с 30 коня по-малко плащах 30 лева .....има нещо сбъркано с определянето на данъка.Аз не казвам ,че не трябва да е по-голям ама чак 9 пъти wink.gif
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

Аватар
south
Мнения: 62
Регистриран на: 09 Май 2014 13:08
Местоположение: София

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от south » 17 Дек 2015 08:54

Просто плащаш данъците на няколко електорални единици :) Те доволни, в общината доволни. drunk.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от BOz » 17 Дек 2015 12:48

extory написа: Даже някъде бях чел , че да караш на-скапаната трошка на година ти трябват мин. 600 лева без гориво и без да я ремонтираш rolleyes.gif
Ето, отново изказвания, които нямат връзка с реалността.
За да притежаваш един автомобил Тойота Ярис в София, то задължителните разходи на годишна база са ти 250 лв. Къде си чел за тия 600 лв. не знам. А и по принцип не трябва да четеш и да приемаш всичко на сляпо. Просто мисли над нещата, които четеш.
И точно така тръгват грешните данни. Сега както си го написал един от тук ще го прочете и ще го каже на трети, и т.н.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от extory » 17 Дек 2015 14:53

http://www.manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8 ... 0%B8%D1%8F


Ето къде съм чел, не приемам всичко на сляпо а просто цитирах което е и вярно.
Тук има включени разходи и за винетка ама то без да се лъжем няма как да не си купим. Да кажем че в статията прегледа е малко завишен 20 лева и да кажем че няма да си купуваш летни и зимни гуми .Да кажем че са преувеличили с обслужването и да махнем 100 лева и излиза около 500 лева
И кое няма връзка с реалността ?
Aз спирам да пиша в тази тема ,че малко offtopic.gif стана, с извинения към модераторите
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от TATI » 17 Дек 2015 15:29

extory написа:http://www.manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8 ... 0%B8%D1%8F


Ето къде съм чел, не приемам всичко на сляпо а просто цитирах което е и вярно.
Тук има включени разходи и за винетка ама то без да се лъжем няма как да не си купим. Да кажем че в статията прегледа е малко завишен 20 лева и да кажем че няма да си купуваш летни и зимни гуми .Да кажем че са преувеличили с обслужването и да махнем 100 лева и излиза около 500 лева
И кое няма връзка с реалността ?
Aз спирам да пиша в тази тема ,че малко offtopic.gif стана, с извинения към модераторите
Пълни глупости са това. Хем няма да я кара, хем трябвало да купи винетка.
И зимните гуми не са задължителни.
Пример:
Королата от подписа ми не се караше близо 4 години. Дали съм давал по 500 или 600 лв на година?
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от extory » 17 Дек 2015 15:43

Е аз говорех за кола която ще се кара. wink.gif
Макар ,че ако говорим реално за кола която ще се кара то тогава разходите по нея може да станат бая по-големи wink.gif
Поправка, от днес официално данъците за коли в Пловдив са намалени и моят става 230 лева ermm.gif
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Semrush [Bot] и 39 госта