Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от Airfan » 05 Яну 2016 15:07

Абе защо беше преместена темата му? offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от slowtraveler » 05 Яну 2016 17:46

Кики, някои хора все пак си карат автомобилите ppp.gif
А иначе сериозно - миенето може и да вреди на двигателя... Например на Опел пишеше изрично да не се мие двигателя заради специалното му заводско покритие...
Ако по някаква мнооого важна причина се наложи да се измие, след това трябва да бъде нанесено същото защитно покритие, парт номер еди-кой си...
Освен повишена корозия, миенето може да повреди куплунзи, датчици, електроника и т.н.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от nowyaris » 05 Яну 2016 19:47

мехаННика написа:Като модератор нареждам: Всички форумни двигатели да бъдат измити и снимани в едноседмичен срок. Тези с разноцветните въздуховоди да се подредят за смяна пред Арменската патриаршия. laugh.gif
Само да питам-това нареждане само за дизеловите двигатели ли се отнася или и ние с трицилиндровите бензинови трябва да го изпълним?А и ако продължават оплакванията срещу оторизирани дилъри от най-различни региони на милата Родина дали и самите дилъри няма да се наложи да търсят свободни паркоместа пред гореупоменатата патриаршия?
Трябва да проявим разбиране към притесненията на колегата от Русе , щото никой от нас не е застрахован срещу подобни проблеми,освен може би служителите на оторизирания дилър за региона :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от мехаННика » 05 Яну 2016 21:03

Съжалявам ако съм пресолил с иронията, но такъв маркуч се сменя само когато се скъса. Като всеки гумен детайл, стареенето не може да се избегне. Няма триене, износване и тн. Каква е вероятността някой да смени един здрав маркуч с друг? Ако все пак някой го е направил само заради оцветяването, то това ohmy.gif оформя опасна тенденция във вашия град ( много хубав, с много приятни спомени за мен), която сигурно има и латинско наименование. Не може така да се твърдят някакви неща анонимно зад клавиатурата. Ако си пък чак толкова мнителен като йезуит, вземаш си един рибарски стол и си седиш до колата(случвало ми се е неведнъж, даже и с човек от форума). Е, малко е студено и мръсно ама... Спирам и аз че ми дотегна вече от празни приказки.

Аватар
doktor_paunov
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Апр 2009 22:39

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от doktor_paunov » 08 Яну 2016 16:00

След като изпратих писмо заедно със снимки по имейла на Тойота Европа,ето какъв ЙЕЗУИТСКИ отговор получих от ... ohmy.gif Тойота Балканс!!!
Цитирам:
"Forms & Feedback - Contact - Europe - 7/01/2016
от:
"Vasil.Lyubenov" (Vasil.Lyubenov@toyota.bg)
дата: 08.01.2016 15:32

Уважаеми господин Петков,

Използваме повода първо да Ви честитим новата 2016 година от целия екип на Тойота Балканс, в качеството си на официален представител на марките Toyota и Lexus за страната и да Ви пожелаем здраве, щастие и успех през настоящата година.

Във връзка с изпратено Ваше писмо по повод състоянието на въздуховода на автомобила Ви, бихме искали да Ви информираме, че направихме проверка на случая, съвместно с нашите представители за гр. Русе в лицето на Никком.

На база предоставения снимков материал, както и на данните от страна на сервиза бихме могли да заключим, че полепване на прашни частици под капака на Вашият автомобил е нормално експлоатационно последствие съобразно пътните условия, в които се използва автомобилът. Считаме че е важно да насочим Вашето внимание към факта, че по време на нормална експлоатация на автомобила е възможно появата на обезцветяване, избеляване, износване или деформации, които не се покриват гаранционно от производителя, а също така не са причинени в следствие на производствен или монтажен дефект от страна на производителя.

Силно се надяваме, изложеното от нас по-горе, да не помрачи позитивното Ви настроение от изминалите светли празници, както и бихме искали да Ви уверим, при бъдещи покупка на нов автомобил или сервизно обслужване, винаги може да разчитате на оторизираните продажбено-сервизни комплекси на марката Toyota в страната.


С уважение,

Васил Любенов

Отговорник „Обслужване на клиенти“

Тойота Балканс"


На това му се вика подробно и независимо разследване!!! biggrin.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от slowtraveler » 08 Яну 2016 16:11

Ами сигурно са чели форума, защото на някои от нас им прилича точно на полепнали прашни частици.....
Какво точно очаквахте докторе?
Представете си - идва някой автомонтьор и ви се кара, че сте му били грешната имунизация, защото след година го е хванал грип...
И вдига пара до небесата...
Получавате запитване от шефовете си да направите обяснение...
Какво бихте обяснили? Навярно - че според документите, които са останали при вас е бита правилната ваксина... И че може да е хванал грип откъдето си иска, защото едното няма връзка с другото...

Общо взето това са ви обяснили и на Вас...

Та накратко - според мен не сте прав... И вместо да се радвате на живота, се занимавате с глупости и търсите под вола теле.... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от nowyaris » 08 Яну 2016 18:46

И въпреки това е пълна простотия проверката на проверявания да се извършва от самия проверяван !!!!! На времето даже ревизионната комисия на ЦК на БКП не си позволяваше подобни практики !!!! "Тойота Балканс" съвместно с "Ником" проверява "Ником". worthy.gif worthy.gif worthy.gif . Все едно навремето аз съвместно с моята плетачка да проверявам същата дали краде чорапи !!!!!! e*e си ..... . Тия от "ТБ" са за освидетелстване stretcher.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от slowtraveler » 08 Яну 2016 18:49

Така си е... Но в случая това е достатъчно маловажно, за да няма нужда да се привикват независими експерти...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от memorex » 08 Яну 2016 19:02

Според мен "доктора" трябва да се чувства вече удовлетворен .И не защото маркуча си работи а защото след такъв сигнал последствия недвусмислено ще има.
Така че освен да му благодарим...Петков все пак една бира няма да навреди по случая. :cheers:

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от dracunculus » 08 Яну 2016 20:15

Ми, Колега, да Ви кажа погледнах си и моя въздуховод и изглежда по същия начин като Вашия, лепи прахта, а е оригиналния на 100%. По отношение на разхода, другите мисля вече са Ви обяснили- това е мнооого субективен фактор, за пример моята кола продължава да ме изумява понякога доста негативно, точно в следвашия момент доста позитивно... в рамките на над 1,5л отклонение според конкретните условия на експлоатация. Знам, в нашата професия обичаме да се увличаме в перфекционизъм (самият аз следя всяка пъпка по королата ми, мия я повече от необходимото, засичам разхода на всяко зареждане и държа сметка за всеки 200мл в повече изразходено гориво), но чак толкова не е нужно... Отговорът на Тойота намирам като никога за уместен!!! wink.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от didak » 09 Яну 2016 09:27

dracunculus написа:... Знам, в нашата професия обичаме да се увличаме в перфекционизъм (самият аз следя всяка пъпка по королата ми, мия я повече от необходимото, засичам разхода на всяко зареждане и държа сметка за всеки 200мл в повече изразходено гориво), но чак толкова не е нужно...
Да разбирам ли, че и ти* си лекар?
Ако е така, тук май се оформя едно лекарско крило "перфекто", което се характеризира с безупречно поддържани тойоти /най-вече короли/ :thumbsup:

* смятам за нормално, като пиша във форум, да не познавам лично човека с който комуникирам, но да се объщам към него с "ти", тъй като мястото и причината за комуникацията са неформални, ... освен ако някой изрично не държи на обратното - без проблем бих уважил желанието му.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от dracunculus » 09 Яну 2016 10:11

Принципно пиша на <Ти> във форума, но специално в случая умишлено формалнича, поради простата причина, че въпросният колега в някаква степен държи на някакъв етикет-мое тълкование, може би грешно wink.gif . А и не съм единственият, който към конкретния човек се обръща на <Вие>. А факта, че си поддържам колата...ами не виждам нищо лошо, не го изтъквам, до сега не съм го споменавал никога, а тук пасва конкретно по темата, поради това го споменах... Сори за малко острия тон, ма смятам забележката ти за малко неуместна. wink.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от slowtraveler » 09 Яну 2016 10:35

dracunculus написа:.... Сори за малко острия тон, ма смятам забележката ти за малко неуместна. wink.gif
Чак пък забележка - повече прилича на похвала :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от martod » 09 Яну 2016 10:48

dracunculus написа:Ми, Колега, да Ви кажа погледнах си и моя въздуховод и изглежда по същия начин като Вашия, лепи прахта, а е оригиналния на 100%. По отношение на разхода, другите мисля вече са Ви обяснили- това е мнооого субективен фактор, за пример моята кола продължава да ме изумява понякога доста негативно, точно в следвашия момент доста позитивно... в рамките на над 1,5л отклонение според конкретните условия на експлоатация.
Извинявам се, че се намесвам в новата под- тема за формата на обръщение, smile.gif ама искам да попитам :
Правите ли разлика между моментните промени за които говорите и тези постоянни 1.5 л. за които говори доктора от Русе, които както се разбра, не са от моментните температури, а откакто е "обслужена" последния път, което е било при плюсови температури .
Литър и половина отгоре си е сериозен разход, особено пък при малолитражен дизел (в случая) и както сам забелязвате, в отговора на Тойота умишлено не е спомената и думичка за за това . smile.gif
На мен този отговор ми звучи кратко и ясно като "обещаваме да ви сменим маркуча, ама друг път" laugh.gif което е равносилно на примера на механника с Арменския поп, biggrin.gif явно тази длъжност в Русе се изпълнява от Ником . Поне да се бяха помъчили да му обяснят, как аджаба се променя този разход след обслужване, та да се посмеем малко колективно .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Към модераторите:-Защо бе преместена темата ми?

Мнение от slowtraveler » 09 Яну 2016 10:59

Разход, забелязан след обслужване може да се вследствие поради много причини...
1. Преди това не е бил забелязан, а с въртенето на километри се износват части, зацапват датчици и т.н. Обикновено след ТО (и дадените пари), част от съсловието става доста по-подозрително към всякакви шумове, цветове, миризми и т.н. И забелязва неща, които преди това не са му правили впечатление...
2. Просто е променил маниера си на шофиране... С времето се променя настройка и т.н. От няколкото поста колегата изглежда изнервен... Това също оказва влияние върху шофирането и разхода...
3. Сменил е гумите
4. Променил е обичаен маршрут или пък трафика по маршрута се е променил.


И т.н. и т.н....

Не виждам нищо смешно в горните обяснения - това са съвсем реални предпоставки...

П.С. Имам доста практика с 'мрънкащите' и вечно набутани хора - братовчед ми (прекрасен човек) е точно от тях... Неслучайно си е сложил прякор 'Набуто Куцузи" tooth.gif Вечно него са го прекарали и т.н... Да, в 99% от случаите това е само в мислите му... Но явно се чувства задължен и му е удоволствие да си мисли, че е прекаран tooth.gif Разни хора - разни потребности...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта