Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Мнение от BOz » 02 Мар 2016 09:37

Търси такъв, който ще ти хареса спрямо цената си. Не се ограничаваш да е от тук или от вън. Гледаш, гледаш и избираш. А ако излезе нещо на пазара, то веднага отиваш за проверка, защото изпадат много рядко екземпляри, с достатъчно на брой екстри и състояние, които си заслужава много парите и изчезват бързо. Общо взето и аз поне веднъж в седмицата преглеждам всички обяви по сайтовете от любопитство, без реално да си търся, но знае ли се. Може да излезе нещо неочаквано като година/екстри/състояние/цена.
Ако питаш мен, зависи главно от финансовия ресурс, но аз лично бих гледал само фейса, защото ще искам да е с екстри, което означава диодни фарове, които от собствена страна ще са били "пестени", заради диодните дневни светлини, които се поставят на фейса. Отделно, че и отзад изглежда по-добре. Имат някоя друга екстра, като да може да си слушаш музика от телефона през блутуут и разни такива неща.
Виж примерно какво излезе. Хем фейс, хем на 100к, хем на газ. Какво по-добро от това? biggrin.gif
Ако в Тойота могат да ѝ потвърдят километража, би трябвало да няма проблем предвид годината, че е била (още може да е) и гаранционна, то изглежда много добра оферта. Според мен си заслужава да ѝ се метне едно око. Най-малкото от любопитство, ако наистина си търсиш такава кола.
Успех.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Мнение от Akima » 03 Мар 2016 01:10

Ако не разбирате или нямате достатъчно познания моля НЕ пипайте оранжеви кабели из колата - само ги гледайте - не нося отговорност за наранявания и щети.

Следва малко информация от мен.

Пакетът на XW20/XW30 нагледно:

Изображение

Изображение

Как работи системата - нагледно/Prius XW20/:

[bbvideo=1280,720]https://www.youtube.com/watch?v=UxuqHcUbSQ0[/bbvideo]

Модулите/пакетите подлежат на индивидуална подмяна:

[bbvideo=1280,720]https://www.youtube.com/watch?v=_UoSuKiqzd8[/bbvideo]

[bbvideo=1280,720]https://www.youtube.com/watch?v=6fiBqCrletU[/bbvideo]

Сервизна документация ще добавя скоро в темата с инструкциите.

Диаграми по темата - Prius XW30 ZVW30L-AHXEBW:

Изображение
Изображение
Изображение

Видео за HV пакета/модули/ - Prius XW30 ZVW30L-AHXEBW:

[bbvideo=1280,720]https://www.youtube.com/watch?v=UYdTxd4dPso[/bbvideo]

Полезни връзки:
http://priuschat.com/threads/gen-ii-pri ... nt.125588/
https://geektimes.ru/post/245880/
http://fishki.net/auto/1430408-kak-sjek ... ojoty.html


Възможна е модификация на батерията на XW20 с модули от XW30 с цел удължаване на експлоатационния срок.

Надявам се това мнение да е полезно за всички,които обмислят покупката на XW20 и XW30. :thumbsup:
Благодаря Ви за вниманието. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

strahomen1
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Re: Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Мнение от strahomen1 » 04 Мар 2016 16:51

Благодарско и на двамата,за полезното инфо!
BOz,и на мен ми изглежда добра оферта тази,НО в момента съм на етап сериозно събиране на финанси и само ще се надявам когато му дойде времето,да има повече такива обяви за избор.Гледам,че за няколко месеца,цените попаднаха.Преди не можеше да намериш екземпляр под 18000,с ниското ниво на оборудване.Сега има няколко около 15000лв.Аз така или иначе искам да е SOL,и се надявам да поевтинеят като пуснат тези месеци Приус 4 в продажба.Приятели в Щатите,казаха,че изглеждал много добре на живо.Между другото имаше коментирано в една тема,но така и не се изясни май-дали при продължителна употреба на газ,двигателите на приус дават някакви проблеми.Като имам в предвид,работата им по цикъла на Аткинсън.Тук в Габрово има такъв с газ и засега мисля,че няма проблеми.НО при едни 200к км??

------------------------------------

Akima,
Тези снимки собствено производство ли са??И директен въпрос-Ти би ли се наел да извършиш такава подмяна??Хубаво би било да знаем за какво и към кого да се обръщаме при проблеми за които в Тойота казват "САМО СМЯНА С НОВА"!!!
Благодарим предсрочно!!
Последно промяна от Akima на 04 Мар 2016 19:01, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения.Моля прочетете правилата и важните теми.
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Мнение от Akima » 04 Мар 2016 19:07

Има система за рейтинг - слагайте си плюсове/палците/.

Не се занимавам с ремонт на коли - но благодаря за доверието.
Времето ми е по-добре оценено в друга сфера - ставало е дума.

Снимките не са мои - личното ми творчество се откроява с воден знак.

Задавайте конкретни въпроси:
1.Имам достатъчно познания.
2.Бих се ангажирал само с мой автомобил - много времеемко е и няма как да стане за 1 ден,а има и други съображения.
3.За LPG / CNG конверсия има ВАЖНА тема - http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=25165.
4.В Италия правят конверсия на XW30 и на метан - следях една дискусия в техен форум.

Попълнете си профила по правилата - те са за всички. :whistle: biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

gugyan
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Окт 2014 22:27

Смяна\ремонт на батерия на Приус

Мнение от gugyan » 26 Май 2016 20:26

Здравейте колеги!
Имам следният проблем. От Тойота смятат че имам изгоряла клетка на батерията и искат да я сменят! Аз подозирам, че имат финансова изгода от начинанието и малко се дърпам :) ! Освен това храня съмнения дали са правили подобна операция преди. Става дума за Пловдив. Може ли някой да помогне с мнение или да сподели опит! Сменял ли е батерия, къде, до колко е наложително и не може ли да се ремонтира. За информация - колата си върви, просто свети Онзи триъгълник :) ! При изчитане дава че има грижи с една от клетките.
Благодаря на отзовалите се :) !!!
Последно промяна от Akima на 26 Май 2016 22:43, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Смяна\ремонт на батерия на Приус

Мнение от Kiki » 26 Май 2016 21:54

Тя, колата си върви, защото бензиновият двигател си е в ред и работи нормално, но какъв й е разходът? Би трябвало да е завишен, щом има заминала клетка.
Какво се съмняваш, след като при изчитане ти дава проблем с клетката?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Смяна\ремонт на батерия на Приус

Мнение от мехаННика » 26 Май 2016 22:21

Отзовавам се, ама дали ще ти хареса :) :) Остави ги какво ти говорят, ела и ще ти угася Онзи триъгълник... с резачките...
gugyan написа: Аз подозирам,
Аз пък подозирам че си взел по голяма лъжица от подходящата ти.
gugyan написа: храня съмнения
Освен това храня съмнения че си накриво стъпил търговец.
gugyan написа: не може ли да се ремонтира
Може, купуваш си клетка, сваляш старата слагаш новата и готово. Стига да плюеш на риска 200 волта прав ток да ти пресекат белтъците. Необратимо естествено.

gugyan
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Окт 2014 22:27

Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Мнение от gugyan » 27 Май 2016 11:14

Разходът е много леко завишен. Вън от съмнение е , че имам проблем с клетка от батерията.

Белтъците са ми от мама и гледам да си ги пазя!

До колко удачно е да търся начин , някой да я ремонтира или е нелечима и трябва нова ?!

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Мнение от Akima » 27 Май 2016 12:01

Трябва да се отвори - а това не е работа за всеки.
Тези дни повече - от телефон толкова от мен.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

strahomen1
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Prius XW30 /2009 - 2015/ - Алтернативи за ремонт на дефектирала батерия или възможна ли е експлоатация без такава?

Мнение от strahomen1 » 12 Юни 2016 14:08

Здрасти на колегата с проблема!
Понеже се включвам малко късно,може вече да не еактуално,НО-в първата страница на темата колегата Vokil,спомена,че негов приятел е правил успешна подмяна на елементи от две батерии!Пробвай на лични за някакви контакти на човека и евентуално АКО има желание да помогне.Все пак за това отворихме тази тема!
УСПЕХ!!!

p.s.Споделяй периодично как се развива случая!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 92 госта