Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 14 Юли 2015 13:59

Airfan написа:...
не е точно така... Лексус е много много по-скъп от една Инсигния...
А ходи му го обяснявай на човека, като нещо си е навъртял в главата...
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 14 Юли 2015 15:49

BOz написа:... И не ми пречи всеки ден да се усмихвам, когато карам точно Приуса. Защото точно онова нещо, което ми дава Приуса като усещане и държане, точно това много ти отбягва на теб, а и не само. За почти всички хора пишещи в тази тема единствено споменавате някакви си 1-2 лева, стотинки или нещо такова като доводи. Е, докато мислите в тази насока никога няма да разберете какво е да караш хибрид. tooth.gif
Абсолютно! :thumbsup:
Радвам се, че най-после и ти забрави предубежденията, за скърцане, тропане, хлопане, батерия, която на 10-тата год. ще умре, не моженето да спира, високия разход на гориво и още много подобни глупости, които беше изписал.
Виждаш ли как полека-лека идваш на моя... tooth.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от SFINKS » 14 Юли 2015 17:36

BOz написа:
Airfan написа:...
не е точно така... Лексус е много много по-скъп от една Инсигния...
А ходи му го обяснявай на човека, като нещо си е навъртял в главата...
Лексуса е много по-скъп като нов обаче , Божко обаче едва ли си е купил нов Опел...
Втора употреба не е чак толкова голяма разликата , а като се имат предвид и невероятните "преимущества" и качество на хибридите които Божко е опитал от първа ръка пак си остава въпроса защо Опел дизел вместо хибрид ...Отговора е ясен , просто покупката на хибрид и нов и стар си е доста глупава работа ..Явно даже и за един просветен потребител каквито повечето нямаме шанса да бъдем laugh.gif

P.S Уикенда 0 хибрида на магистралата а трафика беше като цариградско в час пик..Явно са много изгодни само дето никой не ги купува , даже и феновете им си купуват Опел дизел.. drunk.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 14 Юли 2015 18:08

Може ли да ми направиш оферта за Лексъс, хибрид в класа на Инсигнията, който да е около 25к, колкото е самата Инсигния и да е на възраст до 5 години.
Да не повдигам и темата за комби, че ще ти стане много трудно ми се струва.
Чакам конкретно предложение с цифра, за да видя какъв избор съм имал и не съм го направил.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 14 Юли 2015 20:36

BOz написа:Може ли да ми направиш оферта за Лексъс, хибрид в класа на Инсигнията, който да е около 25к, колкото е самата Инсигния и да е на възраст до 5 години.
Да не повдигам и темата за комби, че ще ти стане много трудно ми се струва.
Чакам конкретно предложение с цифра, за да видя какъв избор съм имал и не съм го направил.
Ей сега гледах мобилето - имал си избор до 25 хиляди да си вземеш още един "чудесен" Приус 3 . :thumbsup:
И на мен не ми е ясно що пак си се натресъл на тези "дизели" след като опита и здравия ти разум непрекъснато ти шепнат : "хибрид,хибрид......."
Сега не ми казвай,че ти е трябвала кола с голям багажник - преди малко "немския колега обесняваше колко голям бил неговия - имало място за всичко,дори и за газова бутилка не знам си каква там беше..... tooth.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 14 Юли 2015 20:47

nowyaris написа:
BOz написа:Може ли да ми направиш оферта за Лексъс, хибрид в класа на Инсигнията, който да е около 25к, колкото е самата Инсигния и да е на възраст до 5 години.
Да не повдигам и темата за комби, че ще ти стане много трудно ми се струва.
Чакам конкретно предложение с цифра, за да видя какъв избор съм имал и не съм го направил.
Ей сега гледах мобилето - имал си избор до 25 хиляди да си вземеш още един "чудесен" Приус 3 . :thumbsup:
И на мен не ми е ясно що пак си се натресъл на тези "дизели" след като опита и здравия ти разум непрекъснато ти шепнат : "хибрид,хибрид......."
Сега не ми казвай,че ти е трябвала кола с голям багажник - преди малко "немския колега обесняваше колко голям бил неговия - имало място за всичко,дори и за газова бутилка не знам си каква там беше..... tooth.gif .
В интерес на истината бях метнал око на този точно:
http://www.mobile.bg/11413736360532373
Даже ходих да го гледам и карам.
Не го купих заради дребните забележки, които намерих и най-вече заради това, че за пореден път не издържах на грозните скърцания и евтина сглобка и материали.
Да не си мислиш, че не съм огледал всички Приуси на пазара? Просто нямаше нищо, което може да си купиш и да си залсужава. И всяка седмица продължавам да ги гледам. Само един не съм го виждал на живо - този винено червения. Но за тези пари, където дори не е и фейс лифт, не си заслужава въобще.
И така - имах избор в главата - хибрид или качество на сглобката. Ами избрах второто и това е.
И за това казвам, че ако можех да си позволя хибрид, който е качествен, то със сигурност нямаше да си купя дизел, но се съобразявам с финансите ми и преценявам лично аз къде да ги дам. Защото като минеш само през една дупка с един Приус и един Авенсис, просто виждаш каква е разликата в изработката на двата автомобила. И ако имаше хибриден Авенсис, то това лично за мен би било идеалната комбинация като пари към качество.
А и си продадох комбито и ми трябва все пак кола с по-голям багажник.
Иначе отново се заблуждаваш, че в Приус-а няма място за газова бутилка. Багажника си е стандартен с доста голямо място за резервната гума. Не знам "немския" колега какво говори, защото съм го блокирал и не му виждам мненията, но багажника по нищо не се различава от стандартен хечбек в това отношение. Както слагаш газ на всички автомобили, така и на Приуса. Няма абсолютно нищо по-различно, с което да се съобразяваш. Единствено остава личния избор дали да го направиш или не. И за това много хора сравняват газифициран автомобил с хибрид, което е доста несериозно. Да сравняваш с дизел и газ, ок, донякъде, защото газифицирането там е малко по-тъпо, ама с хибрид, просто е малоумно. Все едно да кажеш, че Яриса ти гори повече от на Пешо Авенсиса с газта и това да ти е базата за заключение, че Яриса гори повече от Авенсис. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от andrian999999 » 14 Юли 2015 23:59

prius 3 написа:andrian999999,
дистанционните определения по отношение кой какъв е без да го познаваш ме навежда на мисълта, че нещо не е както трябва при теб. Благодаря все пак, че си отделил време за мен! Нещо май си се объркал с първите ми мнения, но щом ти казваш ще се съглася. Я виж колко колеги „стотинкаджии“ имало във форума. Направо да не повярваш. И понеже ти не си такъв, веднага взе да смяташ разходите и да правиш сметки. Не на себе си разбира се, а на другите. Хайде сега сложи газчица на Приус и смятай! :whistle:
още някъде в началото на темата ти написах купувам слънчева ЛАДА за 1000-1500лв , слагам и газ за 500лв. и с остатъка от цената на новия приус купувам една гарсониера , която ще ми носи 250лв на месец. На ТОВА аз му казвам ИЗГОДЕН ХИБРИД! , сега ти смятай за 10 години какви разходи ще съм направил.


п.п. няма смисъл от тази тема , каквато и кола да купиш от магазина си на загуба, или както казваше дядото на един приятел "ОРТАК НА ДЖОБА" така ,че купуваш караш и се радваш, писне ли ти продаваш , и ако имаш финанси купуваш каквото ти хареса, ако не се съобразяваш с каквото имаш в джоба.
професионален мапер

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Юли 2015 10:48

andrian999999,
пробвай с колело или магарешка каруца. Още по-евтино ще ти излезе.
Интересното е, че наричаш другите стотинкаджии, а точно ти си този, който си брои стотинките и прави сметка на другите. :whistle:

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от iovkito » 19 Юли 2015 10:54

andrian999999 написа: още някъде в началото на темата ти написах купувам слънчева ЛАДА за 1000-1500лв , слагам и газ за 500лв. и с остатъка от цената на новия приус купувам една гарсониера
Продължението на тази история би било : някой те чуква леко докато караш слънчевата си лада , но заради издържаната конструкция , която е нямала нужда от подобряване през последните 40 години , се озоваваш на 2 метра под земята , а гарсониерата бива наследена от роднините , които ще взимат по 250 лв на месец и ще те споменават с хубаво веднъж месечно при получаване на наема.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от dracunculus » 19 Юли 2015 15:09

andrian999999 написа:
prius 3 написа:andrian999999,
...... каквато и кола да купиш от магазина си на загуба, или както казваше дядото на един приятел "ОРТАК НА ДЖОБА" така ,че купуваш караш и се радваш, писне ли ти продаваш , и ако имаш финанси купуваш каквото ти хареса, ако не се съобразяваш с каквото имаш в джоба.
Аааа, виж сега, тук всеки си има своята истина и недей да правиш генерални заключения. Моята Корола я взех от магазина Ноември 2012, кара се всеки ден по 140 км до работа, до момента са сменени само задни амортесьори ПО ГАРАНЦИЯ. По този начин колата вече ми се изплати (с нея изкарах парите дадени за купуването й) за изминатите почти 100 хил км. и в нея има още доста мегдан.... ако бях взел нещо на 100 хил. то вече щеше да е на 200 хил... И щеше и да е с по-висок данък. :whistle:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от ffsolutions » 19 Юли 2015 18:07

След като работиш с колата вече можем да говорим за възвръщаемост и за изплащане на инвестицията, например ако караш такси, или разнасяш разни неща с нея (по работа), или ходиш по работни срещи, които генерират след себе си доход, и т.н. Другия вариант да се "изплати" е ако през гаранционния и срок направиш толкова много безплатни ремонти, сумата на които при алтернативното заплащане в сервиз (при липса на гаранция) + цената на алтернативен автомобил втора ръка ще бъдат по-високи от това, което си дал за автомобила.

Пожелавам на всеки да има възможност да си купи чисто нов автомобил, за да усети кефа. :thumbsup: Но ако не е предназначен за работно добиче, сиреч както се казва по дефиниция "да отдава част от стойността си в създаването на крайната продукция", за изплащане не можем да говорим. Автомобилът си е просто разход, и по отношение на новия такъв, най-голямото перо е обезценката през годините.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от dracunculus » 19 Юли 2015 19:05

ffsolutions написа:След като работиш с колата вече можем да говорим за възвръщаемост и за изплащане на инвестицията, например ако караш такси, или разнасяш разни неща с нея (по работа), или ходиш по работни срещи, които генерират след себе си доход, и т.н. Другия вариант да се "изплати" е ако през гаранционния и срок направиш толкова много безплатни ремонти, сумата на които при алтернативното заплащане в сервиз (при липса на гаранция) + цената на алтернативен автомобил втора ръка ще бъдат по-високи от това, което си дал за автомобила.

Пожелавам на всеки да има възможност да си купи чисто нов автомобил, за да усети кефа. :thumbsup: Но ако не е предназначен за работно добиче, сиреч както се казва по дефиниция "да отдава част от стойността си в създаването на крайната продукция", за изплащане не можем да говорим. Автомобилът си е просто разход, и по отношение на новия такъв, най-голямото перо е обезценката през годините.

Имам предвид и двете, ходя на работа с колата (не работя директно с нея), и тук, където живея към онази дата, отговарящите алтернативни автомобили на старо, на по 90 хил км. и с почти изтекла гаранция струваха малко под цената на мойта Корола (с всички налични отстъпки) нова в БГ, която все още е в гаранция и без забележки. И когато и дойде времето пак ще си купя нова, за мен не е безмислено, мога да си го позволя. Просто няма защо да се месим в сметката на другите и да обясняваме кое има смисъл и кое не.... Но все пак се отклоняваме от темата, не искам да спамя, Поздрави :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от SFINKS » 10 Мар 2016 17:14

Е затова не ги харесвам хибридите , карат със 100 по магистралата , тръгват по бавно от колелото ми на светофара , да не споменаваме че не си пускат парно/климатик за да не вдигне разхода. Смотана работа..И всичко това за да се спестят милилитри ..
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от slowtraveler » 10 Мар 2016 17:47

Отново неправилно съждение :)
В момента се опитваме да 'диагностицираме' дистанционно проблема на колегата.... А начина да стане това е като се изключат фактори, които влияят (безусловно) на разхода, и могат да изкривят картината...
Иначе имам колеги с хибриди, с които трудно ще се гониш - просто им е харесал такъв автомобил, и то съвсем не заради разхода (щото V8 си гълта независимо какво стои зад него :) )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от SFINKS » 11 Мар 2016 09:43

slowtraveler написа:Отново неправилно съждение :)
В момента се опитваме да 'диагностицираме' дистанционно проблема на колегата.... А начина да стане това е като се изключат фактори, които влияят (безусловно) на разхода, и могат да изкривят картината...
Иначе имам колеги с хибриди, с които трудно ще се гониш - просто им е харесал такъв автомобил, и то съвсем не заради разхода (щото V8 си гълта независимо какво стои зад него :) )
Колегата според мен няма проблем , кара хибрида така както кара всеки друг автомобил , затова и разхода е такъв , тоест нормален. Ако иска да се доближи до каталожният разход ще трябва да пие повече мента/глог/валериан или по-силни транквиланти за да почне да кара идиотски бавно . stretcher.gif

Нещо не го разбрах това с гоненето с твоите колеги хибридаджии. sleep.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 67 госта