Времетраене на гаранционен ремонт

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
memorex

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от memorex » 02 Мар 2016 14:46

Здравейте,
Питането е следното:
Колко е допустимия срок за отстраняване рекламации по гаранционен автомобил?
И ако не бъде спазен какви права има собственика?

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от Akima » 02 Мар 2016 14:49

Доколкото аз знам 30 дни,ако не е уговорено друго.

Какъв е казусът?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от Hursa » 29 Мар 2016 20:04

Не му е мястото тук, но да не разводнявам допълнително темата
„Сервизни кампании - Toyota Technical Service Bulletins /TSB/”.
Тази седмица излязох в отпуск и днес се опитах да си запазя час за отстраняване на проблема от
Hursa написа: Получих писмо от Тойота Балканс ЕООД:
15OSD-001 Motor Generator ECU & Power Management Control ECU Reflash on Toyota Prius+/ Auris
„Като собственик на Toyota Prius+/ Auris с номер на рама: …”
Но се оказа, че и в двата софийски сервиза до края на седмицата не могат да ме приемат. Надявам се причината да не е в това, че „обслужването” ще е „напълно безплатно за собствениците на засегнатите автомобили.”
Вярно, в писмото пишеше:
„За нас и за дилърите на Toyota ще бъде удоволствие да извършим предписания ремонт, в удобно за Вас време и напълно безплатно. Проверката и ремонта ще отнемат приблизително 1 час. Все пак, в зависимост от натовареността на упълномощения сервиз, може да се наложи да предоставите автомобила си за по-дълъг период.”,
но това „удобно за Вас време” явно е типова фраза не носеща някакъв смисъл. И трябваше да си планирам отпуската, според това кога ще могат да ме приемат.
мехаННика написа: Това е важното и нямаш представа колко автомобили се движат с активни кампании или се борят с проблеми които биха били избегнати ако нямаше такова отношение като на колегата и много други.
Може би причините за многото „автомобили движещи се с активни кампании” не трябва да се търсят само в „колегата и многото други” като мен?
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от TATI » 29 Мар 2016 20:30

И това какво общо има с питането на колегата?
Да изключим факта, че няма място в тази тема.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от Hursa » 29 Мар 2016 20:42

Показва отношението на бг дилъра към имащите неблагоразумието да закупят автомобили от тях и съответно разчитащи на гаранционно обслужване.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от iovkito » 29 Мар 2016 20:51

Нямали са време , не са записали час , какъв е толкова проблемът. Днес им звъннах в 11 сутринта и исках час за смяна на маслото. Казаха ми , че не могат , защото са заети. След няколко минути получих позвъняване , че ще успеят да приемат колата в 14 часа и мога да отида. Ако не ми бяха звъннали , какво , да ги нареждам по форумите какви са некадърници ли ? Айде стига глупости... Дреме му на някого , че си си взел отпуска заради колата. Други си взимат заради децата , всеки се оправя както може.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от Hursa » 29 Мар 2016 20:56

След като не им "дреме" да редактират писмата си, да няма фрази съдържащи " в удобно за Вас време".
Все пак отпуск за разкарване по сервизи не планирам.
А и примерът ви, днес се обаждате за да си запазите час за днес? И понеже ще си платите все пак са ви намерили време. Аз се обаждам в два сервиза доста по големи от този в Добрич, за час поне 4 дена напред.
За смяна на "маслото" и аз съм нямал проблем, дори в събота са ме приемали, но обслужването, както казах е платено.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от мехаННика » 29 Мар 2016 23:18

Не схващам защо съм намесен в тази страшна потребителска драма. Получил някой си някакво писмо и прочел "в удобно за Вас време", но незнайно защо разбрал "когато Аз кажа" ... Какво общо имам аз, та да ме цитираш и да ми задаваш такива реторично-заядливи въпроси.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от Hursa » 29 Мар 2016 23:38

Ами след като питаш, да ти кажа. (Най-вече, защото се застъпи за официалните представители:)). Защото бг дилъра ми е продал дефектен автомобил (макар по вина на тойота и всъщност не просто дефектен автомобил, а от дефектен модел автомобили, т. е. пострадалите е възможно да бъдат много повече). Автомобил, на който „хибридната система може да се изключи, докато автомобила е в движение, което ще доведе до загуба на мощност и спиране на автомобила.” И това, може да се случи докато изпреварвам например ТИР между два завоя в проход. Това може да доведе до много по сериозни последствия „от шеги във форума” и от возенето ми, заедно със семейството ми в кабината на репатрака. Явно тойота са осъзнали сериозността на проблема и затова включват – „в удобно за вас време”, предполагайки предимство за решаването му.
Последно промяна от Hursa на 29 Мар 2016 23:55, променено общо 1 път.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от мехаННика » 29 Мар 2016 23:53

Никакво изпреварване до следващата отпуска.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от Hursa » 29 Мар 2016 23:56

Да, аз мисля, че го знам. Но другите с подобни автомобили дали го знаят. И дали това не трябва да им се разясни в писмото от дилъра.
Или поне във форума.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

memorex

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от memorex » 30 Мар 2016 03:56

Хубаво си направил че споделяш проблема .Това е целта на темата.Когато бг потребителя се научи да си отстоява правата , тогава и прдавачите ще се научат да си изпълняват задълженията съвестно.И аз си купих автомобил с дефект,случва се , но се постараха да го оправят за което браво.С малко преса от моя страна и станаха нещата.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от мехаННика » 30 Мар 2016 09:17

memorex написа: проблема
Кой проблем? Проблема с вечно киселите "потребители" с вечно накърнени права? Кампания, известие, остава само да се уточни час, какъв проблем?? Или смяташ че на всеки потребител с права трябва да има и екип парфюмирани специалисти да чака в готовност?

memorex

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от memorex » 30 Мар 2016 09:52

Потребителя изпълнява своятанроля в сделката след като изръси торбата с парите.Тези пари не са нито фалшиви нито дефектни.В цената на автомобила е включена и част от заплатата на веселите механици.Сега кой колко е весел предполагам се дължи на лично възпитание и преоткритата демокрация в обществото. tooth.gif

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Времетраене на гаранционен ремонт

Мнение от мехаННика » 30 Мар 2016 10:15

В техниката няма демокрация приятелю. Има става-не става. В икономическите отношения възприети с "демокрацията" също няма демокрация. Къде е торбата с парите?

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта