[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

от мобиле.бг и навсякъде без тойота форум...
4
5%
от една морга/гумаджийница до нас
8
11%
комшията ходи до германия и ги дава изгодно...
3
4%
оглеждам се до кофите...
6
8%
карам с нови гуми,до 4мм-после ги продавам по форумите кат запазени
14
18%
всекидневката ми е балансирана и не яде гуми,,с нови искарвам 4 години и сменям колата
1
1%
...не карам кола,но проблема ме вълнува живо.
2
3%
анкетата е безмислена-който му е проблем гумите,не кара на 2.50 литъра.
38
50%
 
Общо гласове: 76

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 05 Мар 2011 23:09

Аз се намесвам за последен път в този проблем!

Не давайте възможност да се продават боклуци чрез форума!!!
Тук сме хора, които карат Тойоти и не е достойно да ни се предлагат "галоши".
Да изгоним вехтошарите от Храма!

Сега АБСОЛЮТНО СЕРИОЗНО!!! Не е редно да ставаме посредници на опити за убийство/самоубийство.
Който е решил да си търси гуми ще си намери от къде да си ги купи.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 05 Мар 2011 23:34

Добре де само един аргумент не разбирам- Ако в раздел купува/продава има подраздел гуми/джанти как това ще попречи и ще напълни раздел купува/продава и ще затрудни търсенето на други части АКО обявите за гуми се публикуват само там unsure.gif

Благодаря на модераторите, че наистина се грижат за това форума да е чист и да няма глупави и неграмотни обяви, на които искрено да се дразня! :thumbsup: (Не съм ироничен!) smile.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 06 Мар 2011 08:25

KiLLeR, това ще е прецедент за раздробяване на раздели, разделчета и т.н....
Как ще успееш да убедиш опонент, че има раздел за гуми, а не може да има например раздел за продажба на използвани чистачки, или семеринга колянов вал на Корола 1.8 VVT-i....

Въпреки по-горните доводи, за мен основния е, че подобен тип търговия (на стари гуми) е прекалено несигурна за клиентите, опасна, а също така може да бъде и незаконна....
Гумите са едни от лесно крадените детайли от автомобилите, а нямат идентификация като автомобилна част и съответно - застраховка.
Състоянието им по принцип е неизвестно - дори и за гумите на личния автомобил не бих могъл да гарантирам - открих бабуна на едната гума когато ги сменях наесен...
И все още не ми е ясно каква може да е причината на някой да завърти например 10х.км едни гуми, и след като стават все още за работа, да реши да ги продаде?!

Не ми обяснявайте, че просто е добър богат човек, който решил да помогне на бедните, като се отказва от гуми, които още биха му служили, но не е чак толкова добър, че да ги подари.
Или, че е беден човек, на който му трябват пари, но пък е имал пари за нови гуми, а не е решил да довърши старите без да дава никакви допълнителни пари....
Може би най-вероятния сценарий все пак е, че гумите не стават за нищо (или държат калпаво и т.н.), и човека просто е решил да набута някой друг, като при това и да припечели някой лев?
Или пък са крадени и човека иска да ги реализира?
Или пък гуми въобще няма, но човека проверява дали има рибки, които да му предадат авансово парите?

Та затова трябва форума да му създаде удобни условия?!
Това не мога да го разбера...
Ако се пусне такъв раздел ще искам да има раздел и за стари чистачки - моите почнаха да мажат, та съм си взел нови оригинални (гумените пера струваха 30лв). Ама що да не продам старите - не са скъсани, еластични са, и са ми служили вярно цели 2.5 години :whistle:
Сигурно има и други като мен, които биха искали да си продадат старите чистачки за едни 5-10лв laugh.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 06 Мар 2011 13:37

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 06 Мар 2011 21:37

Слоу, разбирам тезата ти и имаш право относно тези неща. Но също така важат и за доста резервни части...аз лично съм виждал как свалят бронята на един голф... золумската и докато дойде полиция се бяха покрили вандалите...
Но си прав, че наистина рядко може да се намери читав продавач, от който да си сигурен че взимаш нещо качествено, а не някой измикяр, който иска да изкара някой лев за сметка на рибките... все пак има хора, които преценят какъв ще бъде форума, но дори и да не се стигне до направата на подраздел си мисля, че едно обновяване никак не е трудно и ще е полезно и приятно след това за всички :thumbsup:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 09 Мар 2011 14:29

Ето отговор на анкетата ,може да я затваряте -> http://www.starigumiaha.com
Изображение1G-FE

to4nia
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Мар 2011 18:26

Мнение от to4nia » 10 Мар 2011 23:20

Не е редно да не се зачита вота на народа http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=16536 все пак сме европеици

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 29 Мар 2011 15:18

195/65/15 Мишелин края на 2009-та - 4бр за 200лв, като на ВСИЧКИТЕ им стоят още мустачките .....
225/60/16 Мишелин пак края ня 2009-та - 4бр за 360лв, като ЛЕПЕНКИТЕ не са махнати още от тях .....

Как да не ги вземеш тия стари гуми ... Вярно, от съученик на брат ми ги взех, но пък гумаджий МНОГО .... Който търси намира :thumbsup:

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

откъде пазарувате стари гуми за вашия автомобил?

Мнение от krasengn » 24 Апр 2016 16:25

Резервната гума на Королата ми видимо не е карана Michelin Energy XV1 88V (0605) Germany. Сдобих се с още две резервни гуми от Тойоти: Dunlop SP Sport 200E 88V (4805) Britany и Bridgestone Potenza RE88 88V (1402) Japan. Мисля да намеря още една подобна и да ги карам. Предимства: запазени качествени летни гуми. Минуси: Остарял DOT и различни гуми на една ос. Все пак имам и облекчаващи вината обстоятелства: всички тези гуми са съхранявани в отлични условия в багажниците на хечбек Тойоти - на тъмно и без тежести върху тях. Не карам екстремно, а по скоро мудно собенно, ако жената е с мен. Да не забравяме и скоростната кутия ММТ.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Аватар
G.Panayotov
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Сеп 2015 17:05
Местоположение: Варна

откъде пазарувате стари гуми за вашия автомобил?

Мнение от G.Panayotov » 24 Апр 2016 16:48

Всяка една от тези гуми дето смяташ да караш имат различно сцепление, спирачен път и отвеждане на вода една от друга, което би ти струвало повече от 4ри различни резервни гуми, при създала се опасна ситуация.
Да не говорим, че гуми след 5г. от произвеждането им се смятат за негодни.
Последно промяна от G.Panayotov на 24 Апр 2016 18:42, променено общо 1 път.
°Toyota Avensis T25 D-CAT Executive 2AD-FHV

°Lexus IS200 Executive 1G-FE+++

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

откъде пазарувате стари гуми за вашия автомобил?

Мнение от Kiki » 24 Апр 2016 17:51

2ADFHV написа:
Да не говорим, че гуми след 5г. от произвеждането им се смятат за негодни.
6 г. :thumbsup:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

откъде пазарувате стари гуми за вашия автомобил?

Мнение от slowtraveler » 24 Апр 2016 18:07

Проблема е различните гуми, а не толкова възрастта... Старите гуми имат по-лошо сцепление - ОК... Обаче разликата не е чак толкова голяма.
Основния недостатък според мен е по-бързото износване на старите гуми.. Иначе за спокойно шофиране - са си ОК...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
G.Panayotov
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Сеп 2015 17:05
Местоположение: Варна

откъде пазарувате стари гуми за вашия автомобил?

Мнение от G.Panayotov » 24 Апр 2016 18:40

Колкото и спокойно да караш се създават опасни ситуации независимо дали искаш или не.
Различните марки и модели гуми дори като нови се държат различно при определена температура или пътни условия.
°Toyota Avensis T25 D-CAT Executive 2AD-FHV

°Lexus IS200 Executive 1G-FE+++

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

Мнение от krasengn » 24 Апр 2016 21:00

Все пак никой не говори как същите тези гуми се използват когато се наложи по предназначение - като резервна. Сменяте ли си ги на всеки 5-6 години или разчитате да карате бавно и внимателно с тях?
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

Мнение от Akima » 24 Апр 2016 21:17

krasengn написа: Сменяте ли си ги на всеки 5-6 години или разчитате да карате бавно и внимателно с тях
Не сменям. tongue.gif
Карам със SecurPneus /смес от инертни газове/ - не помпам гуми и не ползвам резервна. :thumbsup:

Рекордът е 300 км с рапиден винт в предна гума...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта