Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя марка бензиностанции предпочитате?

Petrol
10
4%
Lukoil
33
14%
Shell
17
7%
OMV
32
14%
Eko
51
22%
Rompetrol
17
7%
Gazprom
19
8%
Круиз
13
6%
VM Petroleum
22
10%
Друга
14
6%
 
Общо гласове: 228

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Akima » 08 Яну 2017 13:25

Варна през Балчик - даже не пробвай.
Пътят е пробит пробно, но реално пак има навявания.
Моят човек едвам е додрапал до Кабакум.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от krasengn » 08 Яну 2017 15:47

А в североизтока пък беше по-топло от София.
Не е логично днес в София, след като се постопли с 4 градуса, от утре да застудее с 8.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от biro » 08 Яну 2017 17:21

nowyaris написа: Снощи жената звъня и се похвали че цялата смяна са се прибрали в 19,30 от русенското пристанище с нашия бензинов Ярис....
Не знам каква е тая истерия с дизелите в Русе. Моя авенсис го карам сутрин, обед и вечер за по 3-4км и проблеми няма. Нафтата е от Марешки.
А как си намирам паркомясто: избирам непочистеното. TS850 са голяма работа.
Последно промяна от Akima на 10 Яну 2017 00:37, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

y.tenev
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Яну 2017 14:55
Местоположение: Стара Загора

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от y.tenev » 08 Яну 2017 18:20

Относно бензина не мога да разбера защо е и в какво се изразява ценовата разлика между MaxxMotion 100 на ОМВ и ЕКО Racing 100 ..
Максмоушън-а днес в Стара Загора е 2.29, докато на Еко 100цата вчера минах беше 2.44. Обикновено пълня догоре на Омв 100цата и само няколко пъти съм слагал на Еко за по 30 40 лв. , но не съм останал с преки наблюдения понеже те се смесват горивата и няма как да установя дали на Еко е по - добър бензина или на ОМВ. Има някакъв мит, че горивата на Еко идвали от Гърция, но досега не съм открил ясно сведение за това :D
Някой има ли наблюдения от 2те бензиностанции?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Kiki » 08 Яну 2017 18:26

biro написа: Моя авенсис го карам сутрин, обед и вечер за по 3-4км и проблеми няма. Нафтата е от Марешки.
Значи нафтата на Марешки не е лоша. Лашото е, че му спряха строежа на бензиностанцията в София. bash.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от nowyaris » 08 Яну 2017 18:35

Колега Биро,къде в Русе има бензиностанция на Марешки ? Аптеките му ги знам къде са !
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от spiridoncho » 08 Яну 2017 18:38

При мен дизела се оказа яко замръзнал след ревизията днес. Нямам изгоряла подгревна както мислех и на -12 пак не запали. Та нафтата която заредих от Мегахим се оказва без добавки. Едиствено тази зима не сипах добавка Кастрол ТДА и веднага температурите паднаха и нафтата се смрази. Сега трябва да чакам да се постопли за да успея да запаля и да разходя колата за допълване и добавка.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
liav_dolen_(no)pedal
Мнения: 248
Регистриран на: 31 Окт 2015 01:58
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 2 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от liav_dolen_(no)pedal » 08 Яну 2017 18:58

nowyaris написа: Колега Биро,къде в Русе има бензиностанция на Марешки ? Аптеките му ги знам къде са !
Срещу ЕКОНТ на бул. Тутракан.

VM в Русе
Toyota Corolla E11 05.10.2001 SEDAN 110 кс/81 kW + Toyota Corolla E181 21.02.2017 SEDAN 132 кс/98 kW
Engine: 3ZZ-FE 1600CC 16-VALVE
Engine oil: Pentosin Pentosynth HC 5W-40 --> RAVENOL VST USVO SAE 5W-40 ---> ROWE HIGHTEC SYNT RSi SAE 5W-40 HC

Аватар
dekata
Мнения: 71
Регистриран на: 12 Ное 2015 22:43
Местоположение: Карлово

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от dekata » 08 Яну 2017 19:41

Служебната Киа Рио дизел на жена ми стои от петък пред нас като бучка лед.Днес реших да я запаля за малко.Позачуди се леко и запали.Работеше си нормално без прекъсвания.Равката е под навес и запали от вторият път.И двамата зареждаме от Лукойл.Температурата сутринта в 9 беше -15.
RAV 4- D4D 2004г.

Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Енев » 08 Яну 2017 21:31

Вземайте си HDI и няма да имате проблеми, дори с неработещи свещи tooth.gif
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

sith
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Яну 2017 15:28
Местоположение: Petrich

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от sith » 08 Яну 2017 22:01

Точно днес само HDI-то ми запали с мъка. TDI и D4d доста по-лесно, като само D4D-то е без добавка и с незнайно какво масло и филтри, защото го взех преди 4 дни.
Последно промяна от Akima на 10 Яну 2017 00:39, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от slowtraveler » 09 Яну 2017 10:12

Такаа - експеримента се оказа успешен... Т.е. врътнах към 600км безпроблемно...
Вчера колата при под -11С с обикновената нафта си запали както обикновено - с доста малък подгрев и на четвърт оборот...
Допълних резервоара с ОМВ Макс-моушън или нещо подобно... Магистрала Хемус до Шумен - пробивали са няколко преспи, които леко навяваха (т.е. стесняваха пътя, и в участъка имаше повече сняг на пътя отколкото останалата почистена част)...
Около Шумен бе по-зле почистен пътя - точно на билото на края на магистралата пътя бе стеснен до едно платно...
Около Търговище нямаше грижи... Около Велико Търново - зле почистени пътища. Участък сигурно около 30-40км не бе пипнат, и пътя бе гладък набит около 5см полиран сняг/лед... Бял... Само лъщи...
Габровска околия - перфектен на места сух път (прехода от В.Търново на табелата бе рязък - като с нож отрязан снега от асфалта :) ).
Към София - перфекто почистена магистрала и пътища (на Ябланица на едно от крайпътните заведения гледах един как си бе направил снегорин от БМВ Х5 - греблото се командваше отвътре и си чистеше паркинга, но пътя бе сух :) )...
София - (Ботевградско шосе, Румънско посолство, Ломско шосе) - бяха си супер.. Вътрешните улички - непипнати. Костинброд из уличките - основните добре, малките - непипнати ....
Петрохан - добре почистен с малко проблемни участъци (около Понор имаше навят участък с почти една лента за преминаване - за малко да се цункаме с един друг Джип - опитах да кача встрани високия сняг и предницата се качи, но явно някога е минавал снегорин и е направил 'бордюр', и задницата като по-лека нещеше да се качва)...... Откъм Берковица - почистен и опесъчен...

Този път по пътищата имаше по-малко закъсали автомобили... Температурата до София варираше до -14С...
Към Балкана температурите рязко спаднаха до -21С на Гинци и към Петрохан... В района се усети, че някои дизели пушеха доста яко черен пушек... Но закъсали на пътя нямаше...
Сега гледам навън -13С, но не смятам днес да разхождам колата - снощи пак е хвърлило малко сняг и не ми се рови... Утре сигурно ще отскоча до Ст.Загора, та пак ще минавам Петрохан два пъти - ще видим дали се е променила обстановката :)
И друго - НИКОГА НЕ СИ ВЗЕМАЙТЕ ОТ ПЛИКЧЕТАТА течност за чистачки от ОМВ... Миналата седмица в мъзгоча ми свърши течността през нощта точно около ОМВ Каспичан и си взех две пликчета х 3л, незамръзваща до -30С... Струваха около 35лв! bash.gif stretcher.gif
Ама нощем, мръсно стъкло и фарове - няма къде да ходя...
Вчера при -14 (максимални -9С) пробвам да пръскам - нъцки... Едната дюза не пръска... Постоплих я с ръка - процърцори... Ама и двете дюзи не правеха мъгла както обикновено, а точно църцорят...
За капак струята замръзваше или върху рамената на чистачките, или върху стъклото (да, новата чистачка минава, изчиства добре стъклото, и след секунда пред теб става 'мъгла', защото тънкия слой останала течност е замръзнала)...
Така, че от ОМВ ще зареждам, но не и течност за чистачки...

П.С. още един негатив от студа - снощи си разтоварвам багажа, и усещам, как капака прави опит да ме хлопне по главата. Отварям го пак (с труд, защото копчето бе под 10см натрупан от струята замръзнал мъзгоч), и след секунда гледам - отново тръгва да се спуска... Явно натрупания лед и сняг му пречи да се задържи в горно положение, и капака пада в момента, в който двигателя спира да го вдига...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от stefo91 » 09 Яну 2017 10:25

y.tenev написа: Относно бензина не мога да разбера защо е и в какво се изразява ценовата разлика между MaxxMotion 100 на ОМВ и ЕКО Racing 100 ..
Най-добрите 100 октанови бензини в момента са на Еко и Шел има един колега със Супра, който обективно го е доказал (за Шел става въпрос), но аз сипвам от Еко от новия им 100 октанов и не намирам разлика с Шел. От ОМВ 100 октана не съм доволен.
---------------------
spiridoncho написа:Нямам изгоряла подгревна както мислех и на -12 пак не запали. Та нафтата която заредих от Мегахим...
То истинската нафта без добавки не трябва да замръзва на -12 а на поне -20 градуСа, просто ни продават боклуци!
Последно промяна от Akima на 10 Яну 2017 00:42, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения.Моля прочетете правилата и важните теми.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от mirott » 09 Яну 2017 10:37

-15 мисля беше по БДС.
Последно промяна от Akima на 10 Яну 2017 00:43, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от spiridoncho » 09 Яну 2017 10:41

Енев написа: Вземайте си HDI и няма да имате проблеми, дори с неработещи свещи tooth.gif
Не знам ирония ли имаше в това, но точно HDI с 4 здрави подгревни свещи ме предаде на -14. Като заредиш куца нафта така става. Иначе 2011/2012 и на -23 е палила без проблем макар и с около 5 секунди по дълго въртене. Надявам се непаленето да е заради лоша нафта, а не някой друг проблем. Ще и залея днес или утре филтъра с гореща вода. Ако се размрази и запали, газ за добавка и още нафта. А ако пак направи номер значи нещо друго прави проблем.

@stefo91, то много работи не трябва но за БГ е нормално. В нафтата(лятната) има повечко парафин и на -8 почва да парафинира стабилно(без да гледаме изискванията на БДС). Ако ти е по старичък горивния филтър белята става почти веднага. И тъпотията е, че забравих да сложа добавка а за нова година заредих обикновенна нафта. Тогава на -8 запали без проблем като около минута оборотите бяха по-високи. Това с високите обороти трябваше да ме подсети но изобщо не схванах ЗОВ-а на колата.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 65 госта