Тойота за семейна кола

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Ninita
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Мар 2017 16:30
Местоположение: Plovdiv

Тойота за семейна кола

Мнение от Ninita » 21 Мар 2017 17:17

Здравейте,с мъжа ми обмисляме да закупим Тойота Корола за нова семейна кола.Голямата дилема при нас обаче е дали да я вземем чисто нова или на 2 3 години.Според мъжа ми е по-добре да я вземем на 2 3 години,защото ценово е по-изгодна,а на мен ми се иска чисто нова,защото според мен новото си е ново.Единственото ясно е че ще е бензин с автоматични скорости.Нивото май ще бъде най-високото,защото мъжа ми държи на алуминиевите джанти и контрола на скоростта,а за мен ще бъде от полза асистента за паркиране,когато я карам аз.Ще се радвам,ако вие изкажете мнение според вас,кой вариант е по добър?Чисто нова или кола на 2 3 години?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2017 17:56

Всеки вариант си има своите преимущества...
Ако я вземете чисто нова, може да си изберете конкретна комплектация... Но ценово нещата ще изглеждат доста по-скъпи... По-скъпия данък и каско също ще ги плащате повече години.
Ако я вземете 2-3 годишна, вероятно ще имате остатъчна гаранция - т.е. да не се притеснявате година две за скрит дефект... Да, ще трябва да я оглеждате както всеки автомобил с не съвсем ясна история - дали е имал удари, мокрене и т.н. И навярно ще трябва да се съобразявате с комплектация, избрана от някой друг..
От друга страна ценово това ще е ДОСТА по-изгоден избор.
Ако ме питате мен - навярно бих се спрял на втория вариант (въпреки, че последните ми няколко автомобила са нови от магазина :) )...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от BOz » 22 Мар 2017 10:20

В случая е интересен въпроса.
Реално новата Корола, която може да вземете от магазина се различава от такава, която е на 1+ години по физиономията.
Новата Корола на живо изглежда доста по-добре и дизайна е доста по-съвременен. Само заради това лично аз бих избрал нова Корола, ако трябваше да избирам в момента. Ако беше същата, като тези от преди 1-2 години, то почти сигурно пък бих избрал втора употреба.
От друга страна пък в Корола не се предлага асистент за паркиране, за който споменаваш. Асистентът се предлага в Аурис. И в този ред на мисли аз лично бих препоръчал да се ориентирате към хибриден Аурис. :D
Та новата Корола автомат, с високо ниво на оборудване струва около 45к.
Хибриден комби Аурис, с относително съпоставимо ниво на оборудване струва колкото Королата. Но реално във времето ще излезе доста по-евтино, с по-нисък разход на гориво, по-здраво от гледна точка на автомат и т.н. И най-важното - ако решите след време да я продавате, то ще струва по-скъпо от Королата - демек ще бъде с по-висока остатъчна стойност, което определено не си е за пренебрегване. Помислете над този вариант.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Ninita
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Мар 2017 16:30
Местоположение: Plovdiv

Тойота за семейна кола

Мнение от Ninita » 22 Мар 2017 17:32

Благодаря ви за съветите.Интересен е варианта с Ауриса,но по скоро не искаме комби,а нормалния аурис ни е малък.Затова се насочихме по-скоро към Королата.Авенсис също е хубав,но и доста по-скъп и ни е над бюджета.Тя и Королата малко е над него,защото сме решили да е до максимум 40000лв.Когато ходихме обаче до шоурума на Тойота казаха,че биха ни направили отстъпка от 8% и така цената става около 42000лв.което е малко над бюджета,но ни устройва.Пък и хибридите после не се ли продават трудно?Лично ние не ги гледаме изобщо,ако се спрем на вариант втора употреба поради опасение в какво състояние ще е батерията и ако нещо се развали,какво правим тогава?

Също така вярно ли е че закупуването на чисто нова кола е прецакващо,ако не я продадеш до 6 7 година.Не било изгодно да си я оставаш за повече,защото от нейната цена не оставало нищо,който купувал нова кола я заменял до 4 5 година за нов модел и така,но ние лично не бихме искали постоянно да изплащаме нова и нова кола.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от BOz » 22 Мар 2017 18:12

Ninita написа: Пък и хибридите после не се ли продават трудно?Лично ние не ги гледаме изобщо,ако се спрем на вариант втора употреба поради опасение в какво състояние ще е батерията и ако нещо се развали,какво правим тогава?
Личното ми мнение е точно обратното. Според мен хибридния вариант ще го продадете по-лесно от стандартния бензин. Особено след 5 години, с такава инвазия на хибриди в момента.
Ако е втора употреба, то предполагам ще търсите такава, която е още в гаранция. В този случай и батерията е в гаранция и това отпада като опасение. Да не говорим, че на новия Аурис в момента имаш и 10 години гаранция на батерията, което ти дава доста спокойствие във времето. И със сигурност с такава гаранция на батерията ще може да я продадете много лесно да кажем като стане на 5-6-7-8 години, без никакви затруднения.
Ето примерно точното предложение, което съвпада и с изискванията, и с бюджета.
А за съвсем малко повече пари, то взимате възможно най-наточения екземпляр от към екстри. Който обаче аз лично няма да взема, при положение, че като нов е съвсем малко по-скъп и с една хубава отстъпка и пазарене, то ще може да го вземете чисто нов. След няколко тест драйва и говорене с хората в Тойота, на мен ми дадоха 13% остъпка за хибридния вариант, което за най-скъпата версия си прави ~42k. :D
Успех.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Airfan » 22 Мар 2017 22:46

Хората не искат Аурис. Вземете си чисто нова Корола, според мен с максимално високо ниво на оборудване. Като ще е гарга - да е рошава.
Изображение Изображение

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

Тойота за семейна кола

Мнение от Gandalf » 23 Мар 2017 09:04

За мен мястото за краката на задните места на Аурис е много малко.
Може да седят нормално само малки деца. В Корола мястото е нормално,
мисля че почти същото като в Авенсис и е много по комфортно за пътуване.
Corolla 1,4 D-4D

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от chukich » 23 Мар 2017 09:50

Мое мнение ако имате финансова възможност си вземете нова корола. Разходите по една нова кола са значително големи в България. Та нали сме криворазбрана цивилилилилилизация.
Ако решите да е нова, с пазарлък може да я вземете с едно 3000-5000лв по-евтино.
Освен Корола добър избор би бил колите произведени в Япония. Авенсис е една от тях.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от slowtraveler » 23 Мар 2017 10:03

Авенсис в Япония? :whistle:
Все пак е автомобил конструиран от англичани за англичани (само като погледнеш филтъра за купето и ти става ясно :) ), и доскоро бе сглобяван само от англичани, в комбинация с части от испанци, поляци и т.н... Сега не знам как е, ама едва ли са се променили много нещата...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Тойота за семейна кола

Мнение от kickata » 23 Мар 2017 10:16

BOz написа: От друга страна пък в Корола не се предлага асистент за паркиране, за който споменаваш.
Странното е, че преди фейслифта в ниво на оборудване "Sol" се предлагаше този асистент, а сега го няма... ohmy.gif
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от chukich » 23 Мар 2017 11:00

slowtraveler написа:Авенсис в Япония? :whistle:
Все пак е автомобил конструиран от англичани за англичани (само като погледнеш филтъра за купето и ти става ясно :) ), и доскоро бе сглобяван само от англичани, в комбинация с части от испанци, поляци и т.н... Сега не знам как е, ама едва ли са се променили много нещата...
Поне така ми казаха дилърите от Тойота :whistle: ,
когато правих тест драйв преди година и половина
Прав си в Англия се правят
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от slowtraveler » 23 Мар 2017 11:06

E щом са дилърите - простено им е ... :whistle:
Не че не може да са почнали да ги правят и в Япония, но ме съмнява... Все пак Авенсиса си е чисто европейски проект..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

Тойота за семейна кола

Мнение от Енев » 23 Мар 2017 12:04

1. Аурис хибрид комби има достатъчно място на задните седалки. Разбира се, мястото отзад винаги зависи от височината на шофьора и пасажера, при всяка кола.
2. Данъкът е в пъти по-нисък за автомобил с <100к.с., в сравнение с автомобил с >100к.с.
3. За нов автомобил най-големите разходи са каско, застраховка, данък и гориво. Каското(най-голеният разход, който дори и на вноски, пак остава най-голям) се определя според стойността на автомобила, т.е. нова кола за 40к ще има същата или подобна сума за каско каквато има и 10 годишна, но застрахована на същата стойност. Не знам за какви по-големи разходи за нов автомобил се говори.
4. Без да направите тестдрайв, да покарате двата, три автомобила, пък било и различни марки, няма как да си направите изводите.
5. Комби на семеен автомобил е много удобно :D
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от slowtraveler » 23 Мар 2017 16:12

По т.3 имах предвид няколко фактора :
1. Колата се обезценява особено бързо точно първите години. Т.е. застрахователната стойност на един и същ автомобил ще спадне сериозно след 1-2 години. Съответно и застрахователната премия ще спадне също толкова бързо
2. Данъкът ще се намали с 50% през годината, през която автомобила ще навърши 5 години. Т.е. ако купиш нов автомобил, ще плащаш висок данък 5г, а ако го купиш на две години, ще плащаш високия данък 2-3 години - ще спестиш поне един данък ...

За другото съм съгласен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от Corolla_E12_hs » 23 Мар 2017 20:34

Здравейте,
и аз също доста се чудя дали нова или на 2-3 години.Сега карам Корола Sol на 12 години без малко. И си върви екстра, ама след някоя и друга година ще трябва да се смени, чисто и просто заради разликата в технологията и безопасността, а и автоматизацията помага много при шофиране.

Ако на година изкарвате по 30+к лв/човек - купувате нова. Тоест давате между 10 и 15 хиляди лева отгоре за нова за тия 2-3г разлика. Но пък имате добри доходи и ще избиете разликата бързо.
Ако имате по-ниски доходи и сте спестявали дълго за кола - по-добре си вземете кола направо на 2г-3г-4г и с останалите пари отидете до Нова Зеландия. Поне ще ви остане спомен.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта