Тойота за семейна кола

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от iovkito » 24 Мар 2017 21:38

Когато става въпрос за познати - да , но да се купува кола на сляпо и да се разчита на малкия пробег - винаги може да има изненади.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Ninita
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Мар 2017 16:30
Местоположение: Plovdiv

Тойота за семейна кола

Мнение от Ninita » 24 Мар 2017 21:58

Ние май по скоро решихме, че колата ще е нова.След,като ще се дават толкова пари е по-добре да не рискуваме,пък и така ние ще си знаем какво и има и каквп и се е случвало.Днес пообиколихме да ги видим наживо и да видим диларите,какво ще предложат.И двете оферти са ни за максимално високо ниво,като за Ауриса не сме сигурни дали си заслужава последното ниво,защото до колкото разбрахме включва само две неща-фарове и панорамен покрив.За Королата ни направиха 10% отстъпка,а за Ауриса 8%.Интересното при Ауриса е че даже и 8% реално не е отстъпката,защото тя се смята от каталожната цена без уж хибридната им преференция.Тази преференция явно си е само търговски трик.Общо взето нещата са така:

Аурис - 48180лв.
Корола - 41523лв.

Королата ни е точно по бюджета,но тук малко се разколебахте след като казвате,че хибридите са бъдещето,дали да се напънем за Ауриса?Все пак разхода на гориво е по-малък и с времето хипотетично би трябвало да си избие по-високата цена.

Аурис - по-голям багажник има паркинг асистента,по икономичен и евентуално по дълго да си задържи цената.Минусите му са,че има една идея повече неща за разваляне.Визирам хибридния модул.И е комби,а в началото не искахме такава кола.По-висока цена.

Корола - Основния плюс е цената и това,че не е комби,но пък няма асистента за паркиране.По-висок разход на гориво.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от slowtraveler » 24 Мар 2017 22:08

Относно хибридния модул - тази система е достатъчно изпитана и безпроблемна...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Airfan » 25 Мар 2017 00:50

Купете си колата, която ви харесва и ви е удобна на вас. Няма никакво значение коя каква цена държи след това. Важното е вие на кое се кефите, кое ви е удобно и кое може да си позволите. Не плащайте данък чуждо мнение.
Аз лично намирам Королата за безкрайно по-красив, голям и удобен автомобил от Аурис. Хибридността ми е с нулева добавена стойност.
Изображение Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Тойота за семейна кола

Мнение от nowyaris » 25 Мар 2017 12:19

Проблема е не с принципа на 2-3 годишни коли изобщо , а с конкретната марка Тойота . Те откога даваха 5 години или 150 хиляди докато другите 2-3 години и 100 хиляди.Говоря за гаранция на автомобила.Който си е купил семейна Тойота поне 5 години си я кара задължително.Тя понеже не се чупи - още едни 3-5 години.И така.Читава ,хем на малко години,хем на малко километри,хем за малко пари си е почти невъзможно да се намери и купи.С другите марки и модели не е така-да не ги изброявам.В Австрия каквато и да било Тойота под 8 години аз лично не намерих по обявите на частни лица.При търговците са мнооооого скъпи.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

IliyanNikov
Мнения: 30
Регистриран на: 27 Яну 2017 11:08
Местоположение: Varna

Тойота за семейна кола

Мнение от IliyanNikov » 25 Мар 2017 15:13

Здравейте и от мен.
Преди два месеца и аз бях поставен пред същата дилема. Дали Аурис, дали Корола, дали нов или 1-2 годишен автомобил.
В крайна сметка избрах Аурис ТС Хибрид и за момента (месец и 20 дена) и 4600км по-късно съм напълно доволен от избора си.
Единствено се дразня когато дойде време за изкачване, тогава въртящият момент на Хибридния модел не ми е достатъчен, може би съм се разглезил последните години покрай по-мощните дизели :) .
Та както казаха по горе, пробата му е майката. Тествате и сравнявате. Разликата в сумата, която ще дадете за единия или другия според мен не трябва да е решаващия фактор.

малко данни.
разход градско (Варна): средно 4,1л/100км
извънградско (90-100км/ч) около 5л/100км
магистрала 140км/ч 7л/100км
годишен данък: 52лв платих за 2017год. (Варна)
каско: 2 компании имат преференция за хибридни модели (200лв надолу)
2017 Toyota Auris TS HSD

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от chukich » 26 Мар 2017 11:14

Разликата между хибридния Аурис и Королата е 7000лв. Ако купите Ауриса ще ви трябват около 10 години, за да избиете тази разлика.

Гледайте ревюта в youtube за двата модела. Трудно се забелязват детайлите когато дилъра ви е на главата или за 10мин тест драйв. Аз така направих.

И двата модела са много красиви. На Ауриса не си спомням много добре интериора, но на королата , поне на мен не ми допадна евтината изработка и твърдите повърхности. На королата ми от 2002 интериора е в пъти по-добър от тези нови модели 2017( без седалките)
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от BOz » 26 Мар 2017 13:36

chukich написа: Разликата между хибридния Аурис и Королата е 7000лв. Ако купите Ауриса ще ви трябват около 10 години, за да избиете тази разлика.
И от къде е това заблуждение?
Писах за цената назад в темата, че реално няма разлика между една Корола 1.6 ЦВТ Сол изпълнение = 45550лв по ценова листа и съответно един Аурис комби хибрид ниво Шик = 45990. Някак си тия 7к лева не ми излизат по калкулатор.
И така поставен въпроса, то хибрида ще избие тия 440лв разлика за има-няма с данъка за първата година и след първите 3к километра. Демек по груби сметки може още след 2-3 месеца да си го избил.
Ако сметнем, че за 10 години ще навъртиш да кажем 150к, то накрая ще излезеш с едни сигурни ~70лв/мес, като излиза, че хибрида става с едни 20% по-евтин от алтернативната Корола.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от chukich » 26 Мар 2017 15:25

BOz написа:
chukich написа: Разликата между хибридния Аурис и Королата е 7000лв. Ако купите Ауриса ще ви трябват около 10 години, за да избиете тази разлика.
И от къде е това заблуждение?
Писах за цената назад в темата, че реално няма разлика между една Корола 1.6 ЦВТ Сол изпълнение = 45550лв по ценова листа и съответно един Аурис комби хибрид ниво Шик = 45990. Някак си тия 7к лева не ми излизат по калкулатор.
Погледни какво последно е написала Ninita и ще разбереш за 7000лв разлика от къде идва.

Разликата на средния разхода между Аурис хибрид и Королата 1.6 бензин ще бъде макс 2л на 100км (пак това е много субективно ) в полза на хибрида. Може колеги д такава нова корола да споделят средния си разход, за да сме по-точни.
Така ... е за 7000лв ако изминаваш средно по 10000км на година , при цена 2лв на литър х 2000л = 4000лв
Останалите 2-3000лв данъци, обслуване и т.н. Също доколкото знам ако има проблем с хибридната система специалистите са само в София.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
Vaniosl
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Ное 2016 13:33
Местоположение: Раковски

Тойота за семейна кола

Мнение от Vaniosl » 26 Мар 2017 18:53

И аз когато питах за двата модела има една мааалка подробност,която повечето тук не отчитат.Аз питах само,че за корола оборудване Луна и дилъра ми даде цена с отстъпка 8%.Предложиха ми и Ауриса хибрид за,който също ми направиха 8% отстъпка само,че от базовата цена без хибридната преференция.Реално дилърите дават по-ниска цена от обявената в сайта,но реално на Королата правят 8%,а на Ауриса около 4%.Предполагам,че и при Ninita е било нещо подобно.Също така тя е уточнила,че офертата е за най-високото ниво и на двата автомобила,а BOz сравнява най-високото при Королата с предпоследното при Ауриса.

Аватар
JulianoG
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Фев 2012 04:39
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Тойота за семейна кола

Мнение от JulianoG » 26 Мар 2017 19:29

Ами нека колежката си прецени, аз лично за LED фарове и панорамен покрив не бих дал 3000 лева горница, комбито е още 2000. Ако мине на стандартен син цвят вместо металик или перла, ето ти още 800-1200 лева надолу. На тях като се направи отстъпка 8%, цената може да дойде до 40 490 лева...
Освен това освен в Пловдив/София, бих попитал за оферта от Стара Загора и Пазарджик, защо не и от Габрово.

Иначе хибридната система на Тойота е най-надеждното задвижване в момента - няма турбо, няма съединители, e-CVT е надеждна като ръчна скоростна кутия. На батерията и инвертора гаранцията е 5 години + 5х15000км. или 5х1 година, което настъпи първо. Разходът реално е около 4/100. Аз с 1.6 бензин под 8/100 градско не съм виждал, по-скоро около 11/100. Хибрид трудно ще вдигне над 6/100.
Toyota AYGOИзображение
Lexus GS 450h Изображение
Toyota C-HR Cult HSD Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Тойота за семейна кола

Мнение от nowyaris » 27 Мар 2017 08:53

Колежката иска хубава семейна кола.Приготвила е 40 хилки,а като чета може да нагласи още няколко.Така че да си купи точно това,което и харесва,което ще покрие максимално семейните и нужди.Ако новозакупената семейна кола удоволетворява цялото семейство,тя става член на семейството/лично мнение/.Семейна кола се ползва минимум 8-10 години,затова трябва да е точно това,което семейството ще ползва през следващите 8-10 години.Дали е хибрид,обикновен бензин или дизел-при новозакупена семейна кола това не е от особенно значение.Нека си купят това което им харесва и естествено могат да си го позволят.И дано финансово да не ги притеснява подобен разход поне през следващите 5 години.Успех :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Airfan » 27 Мар 2017 08:56

Най-после още някой, който мисли като мен - че автомобилът трябва да ти харесва, да е удобен, да доставя удоволствие. Всички други сметки за разход, избиване и т.н. ми се виждат странни. Поне аз не възприемам покупката на автомобил по този начин.
Изображение Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от BOz » 27 Мар 2017 09:38

Airfan написа: Най-после още някой, който мисли като мен - че автомобилът трябва да ти харесва, да е удобен, да доставя удоволствие. Всички други сметки за разход, избиване и т.н. ми се виждат странни. Поне аз не възприемам покупката на автомобил по този начин.
Аз не мисля, че друг е на различно мнение. Все пак се дават идеи, които могат да послужат за допълнителни размисли и насоки. Едно е да искаш твърдо седан, а ти да предлагаш комби да речем. До колкото лично аз виждам, критериите не филтрират типа купе по категоричен начин. И за това лично давам мнение, над което да се размисли човек. И до колкото виждам авторът на темата е мислил в посока без да вижда алтернативните предложения и съответно плюсовете и минусите.
Но и винаги стигаме до компромис, особено нещо като е свързано с разходи. Ето да кажем автора иска Авенсис вместо Корола да кажем, ама разходите стават по-големи и това автоматично ти филтрира "удобството", "удовлетворението" и т.н.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Тойота за семейна кола

Мнение от nowyaris » 27 Мар 2017 09:57

На Колежката мога да кажа само едно - "Идеите наши - парите Ваши" :D . Живота е низ от компромиси между Желания и Възможности.Трябва да се мисли-много често се случва да трябва да живееш със семейния автомобил по-дълго отколкото например със семейния си партньор. На новозакупената Тойота,без значение от модела това и е безценното - Изключително Надеждна е , а и е Вярна. :thumbsup:
ПП.Споделям това,защото моята настояща съпруга категорично заяви преди време,че без мен може,ама без Яриса не...... . И практиката го доказва :) .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 63 госта