Тойота за семейна кола

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Тойота за семейна кола

Мнение от yass » 27 Мар 2017 15:58

Да кажа и аз за офертите от различните представителства.

До като разглеждах цените на Yaris-а в сайта и след няколко разговора в TM Auto осъзнах, че в България има 11 различни представителства на Toyota (или поне толкова ги преброих). Т.е. 11 различни фирми, с различни търговци и различни политики. Пуснах запитване до всички и от половината получих отговор. И О! каква изненада - разлики в офертите от 2000 лв.

Така че, подкрепям идеята на колегата по-горе за събиране на повече предложения и разговори.
Auris Hybrid (2017)

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Рошко » 27 Мар 2017 22:48

IliyanNikov написа: Единствено се дразня когато дойде време за изкачване, тогава въртящият момент на Хибридния модел не ми е достатъчен
Следващия път при изкачване превключи на Power mode, не на Eco... да видиш как набръчква асфалта tooth.gif
IliyanNikov написа: 2 компании
Би ли споделил кои са те?
Vaniosl написа: BOz сравнява най-високото при Королата с предпоследното при Ауриса.
Естествено! Това са две еднакви нива на оборудване - Королата няма ниво на оборудване, което да съответства на Chic+ при Аурис. Просто Chic при Auris-a съответства на най-високото ниво на Королата. А иначе и аз като купувах моя, реших, че стъкленият таван не ме блазни и по-скоро би могъл да бъде минус, а 3К заради LED фаровете не бих дал, при положение, че не е ясно дали светят по-добре или са просто маркетингов трик.
Airfan написа: Най-после още някой, който мисли като мен - че автомобилът трябва да ти харесва, да е удобен, да доставя удоволствие. Всички
Не си само ти... Винаги когато някой близък или приятел тръгне да си купува кола и да "пести" от тази или онази екстра, повтарям аз колко съжалявах след като купих стария Auris, че не го взех със старт бутон, VSC, круиз и т.н. - екстри, които исках, но разликата от 3К тогава ми се видя твърде висока и ми бяха нужни 7 години, за да си взема това, което наистина съм искал... Колата, за която съм си мечтал с всичките й глезотии. И затова ми са ми странни някои мнения по-нагоре, предлагащи отказа от такава или онакава боя, от това или онова, за да "изпилиш" 800 или 1000 лв. Извинявайте, ама като дам 45000 + лихвите, за 800 или 1000 лв ли ще се циганя...? Че после да я гледам 6, 7 или 10 години с обикновеното бяло като хладилник и да ме е яд, че съм дал една торба пари и пак не карам каквото ми е кеф! Компромиси се правят, когато се купува евтина кола! Купуваш ли нова, така и така ще дадеш сума пари, ами поне да знаеш, че е точно каквото си искал, а не пореден компромис, но доста по-скъп!

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от peterhr » 27 Мар 2017 23:03

Да, но човек трябва да удари спирачка по някое време, защото горна граница просто - няма. Винаги може да искам повече и повече екстри или качество и така ще стигна до някое "златно кюлче".

ПП: Според брошурата, SOL ниво, трябва да има светодиодни фарове. Досега не съм видял по улицата такава Корола. А на ден виждам поне по 5-6.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от iovkito » 27 Мар 2017 23:25

Рошко написа:Купуваш ли нова, така и така ще дадеш сума пари, ами поне да знаеш, че е точно каквото си искал, а не пореден компромис, но доста по-скъп!
Преди да се купи кола трябва да се правят хубаво сметките и да се прецени дали парите , които се наливат в екстри , наистина си струват. Аз все си мисля , че не си струваше да дам на времето 52 000 за най-наточения авенсис , моят за 36 си ми върши перфектна работа. Добавих си някои екстри и си е ок . Да не забравяме автокаското , по-голямата вероятност за кражба и парите , с които могат да се свършат доста приятни неща.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Рошко » 27 Мар 2017 23:56

Нямам предвид непременно да купиш най-високото ниво на оборудване. Както стана дума, аз се отказах от LED фаровете и стъкления таван, защото ЗА МЕН те не са сред желаните функции/екстри и не бих съжалявал заради тях. Става дума да си купиш това, което да ти доставя максимално удоволствие, а не заради 800 - 1000 лв да се откажеш от нещо, заради което после ще съжаляваш и ще се ядосваш, че не си го взел.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Airfan » 28 Мар 2017 00:20

peterhr написа: Да, но човек трябва да удари спирачка по някое време, защото горна граница просто - няма. Винаги може да искам повече и повече екстри или качество и така ще стигна до някое "златно кюлче".
Абе то при Тойота особено много екстри не се предлагат. Я хвърли едно око на Ауди. Онзи ден си играх да си направя едно турбо-бензинче с 252 коня... ми стигнах 110 000 лв от 87 000 ако не се лъжа стартови и спрях нататък...
Изображение Изображение

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Тойота за семейна кола

Мнение от yass » 28 Мар 2017 00:43

В последната оферта, която получих (а и може да се свали от сайта) за Auris Hybrid, не знам защо, но са сменили имената на оборудванията и са ги направили като на обикновения Auris (т.е. TERRA, LUNA и т.н.).

Освен, че вече TOYOTA SAFETY SENSE е стандартно оборудване за всички нива, в нивото TERRA за включили безконтактното отключване и запалване. Освен това има ниво LUNA PLUS, което е на същата цена като на LUNA и има допълнителни екстри (спортни седалки с кожа, затъмнени задни стъкла и 17-ки джанти). Цената без отстъпки е 41 бона.

В нивото SOL остават паркинг асистента, двузоновия климатик, автоматичните огледала и стъкла, електрохроматичното огледало и автоматичните чистачки. От тия екстри на колежката ми се струва най-важен паркинг асистента, който обаче мисля може да се сложи отделно.

В крайна сметка дори и да се напъне за SOL (за да си има всички екстри), пак отива 1-2 бона над 40-те, които си е определила и е много далече от онези 48. за които говореше.

SOL EXTRA мисля, че няма смисъл да се коментира - един стъклен покрив, който може да се ползва единствено в студено време и едни фарове. Аз имах на моето SUBARU (дет' умря) такъв покрив и освен да се похваля, че го имам за друго не съм го ползвал.

ПС: Мен лично синия цвят, за който няма оскъпяване ме кефи, така че не съм слагал в тези цени доплащане за цвят.
ПС2: Забравих, че тя искаше комби. Е, +2 бона върху това, което съм писал горе.
Auris Hybrid (2017)

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Тойота за семейна кола

Мнение от Iliyа Damyanov » 28 Мар 2017 10:09

ЛЕД светлините не са маркетингов трик. Карал съм миналогодишната Е класа на Мерцедес с ЛЕД и моите оригинални ксенони ми се сториха като газени фенери от преди 200 години , направо прогледнах. Как е реализирано в Тойота нямам представа а имаше и тема за топящи се фарове. Круиз котрола лично на мене ми е супер полезна екстра защото често пътувам на дистанции 1000-2000 Км. и ми помага да се придвижвам максимално бързо без да си рискувам книжката. Естествено тази екстра може да не е важна за хора които почти не излизат от града. Аз бих избрал според субективните ми предпочитания като най-малко бих се съобразил с хибридното задвижване.Газификацията дава достатъчно добър икономически ефект. Ако се говори за остатъчна стойност се чудя кой би си купил 8 годишен хибрид?

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от BOz » 28 Мар 2017 11:08

Iliyа Damyanov написа: Ако се говори за остатъчна стойност се чудя кой би си купил 8 годишен хибрид?
Аз.

п.п. Да не си карал Е-класата, която е с матричните лед светлини? Защото те нямат нищо общо с тия в Тойота. tooth.gif
А нали разбирате, че тия лед светлини са малко нож с две остриета. Хайде за нов автомобил става. Ама като си остарее като Приус да кажем в момента, то те са светили вече 7-8 години да кажем и като изгорят цената им е съизмерима с един масов лек автомобил на старо. Не е като да си смениш просто ксеноновата крушка. :D
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Vaniosl
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Ное 2016 13:33
Местоположение: Раковски

Тойота за семейна кола

Мнение от Vaniosl » 28 Мар 2017 11:14

А,ако искат хибрид,но не искат колата да е комби,според вас не е ли по-добре да се изчакат няколко месеца да излезе новата Корола?Според една статия,която прочетох тук във форума колата ще има и хибридна версия,а дали ще бъде така май никой не може да каже,но все пак може и върху това да се помисли.Е вярно не се знае,каква ще бъде цената,но мен лично ме съмнява да е по-висока от Аурис хибрид.Вие какво мислите по въпроса?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от slowtraveler » 28 Мар 2017 11:17

Iliyа Damyanov написа: Ако се говори за остатъчна стойност се чудя кой би си купил 8 годишен хибрид?
Що, има разлика между остатъчната стойност на хибрида и останалия автопарк на същата възраст?
Да, може хибрида да амортизира до някаква стойност акумулаторите (въпреки, че са доста предпазливо ползвани), но пък трансмисията и ДВГ са по-малко използвани/натоварвани от стандартен автомобил при същите врътнати километри...
Аз също обмислях подобна покупка за втори автомобил...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от peterhr » 28 Мар 2017 11:28

Нямам идея как са батериите на хибридите, ама батерия втора употреба ...
Като минат още малко години ще разберем :)

Аз също мисля, че кола купувам за да ме радва, а не заради цената й след време. По-важно е тези 5-6-10години да се кефя, отколкото за колко евентуално бих я продал. И то при такива тънки сметки са важни разликите, а не абсолютната стойност.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Рошко » 28 Мар 2017 11:33

peterhr написа: Като минат още малко години ще разберем
Колко малко...? Prius е модел на 20 години и вече се е доказал във времето. На всичко отгоре, Toyota вече дават 10!!!!! години гаранция на хибридния модул! Това какво ти говори...? Че имат огромен зор да сменят безплатно батерии на кило в рамките на следващите 10 години или са толкова уверени, че няма да имат пробелем, че могат да си позволят да дадат такава дълга гаранция, което още повече да привлече клиентите им към хибридните модели?

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота за семейна кола

Мнение от BOz » 28 Мар 2017 12:01

Vaniosl написа: Вие какво мислите по въпроса?
За да пуснат фейслифт от тази година, то надали новата генерация ще се появи в следващите месеци. Иначе ако се знае, че новия модел се очаква през тази година, то аз със сигурност бих изчакал и да закупя новата генерация за същите пари.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Тойота за семейна кола

Мнение от Airfan » 28 Мар 2017 13:16

Няма шанс да изкарат нов модел поне още 2 години при положение, че сега са пуснали фейслифт.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта