За Tойотите произвеждани в Турция!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
cody
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Мар 2007 19:19
Обратна връзка:

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от cody » 30 Мар 2007 13:22

Пускам тази тема по повод на рамерението ми да си купя нова Corolla...
В момента в който обаче разбрах, че те се произвеждат в Турция .... дадох назад.
Много искам да прочета вашите мнения и коментари по повод на това. Благодаря ви предварително!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 30 Мар 2007 13:31

Поне половината от Королите след 1999, които виждаш по улиците са сглобявани в Турция. Определено качеството на самата сглобка не е на нивото на японските, страдат от досадни проблемчета нехарактерни дори за 20-годишни японски Тойоти. Като цяло, обаче колите си ги бива, но ако упорито не искаш турска сглобка, можеш да настояваш за японска (ако моделът, на който си се спрял има такава), но ще чакаш и платиш повече. Не казваш точно каква Корола си търсиш, седаните и Версо-то се правят в Турция, останалите в Англия и Япония.

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 30 Мар 2007 14:37

моята е турска сглобка и досега не се оплаквам от нищо свързано с това.. може би като чуе някой че е сглобявана там, по някакво убеждение си мисли че е кофти.. бих искал да знам каква е разликата м/у моделите на корола произведени в различните държави, и ако някой е чувал какви оплаквания имат собствениците от турските такива да споделят моля, че да знам какво да очаквам:))
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 30 Мар 2007 15:31

Чувал съм оплаквания за ненапаснати детайли по купето, влизане на вода в салона и багажника, дрънкане на лошо закрепени интериорни части, некачествен материал на гумените и пластмасовите детайли... Пак повтарям, става дума за дребни, но дразнещи проблемчета, нищо сериозно.

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 30 Мар 2007 15:40

да, разбира се, едва ли тойота ще позволи на някой завод да им смъкне качеството и имиджа по някакъв начин. за моята кола мога да кажа единствено че след 5-тата година започна да скърца нещо в задната дясна колона(или рамо, или и аз не знам как му виках на това:), ама тия дни ще го изнамеря кво скърца и ще го оправвя:)) иначе съм доволен, нищо извънредно.

П.С. онзи ден ми изгоря първата крушка (на късите светлини, издържа 5 години), изобщо не съм доволен от качеството на моята Е11:)) :РРР
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

sokkon
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Апр 2007 11:49
Местоположение: София

Мнение от sokkon » 12 Апр 2007 08:59

И аз възнамерявам да купя нова Корола тия дни. От месец проучвам по нета, ходих и тествах няколко модела. Ако говорим за европейските им заводи, най-качествен е този в Турция, а относително най-некачествен, този в Англия. Разбира се, в световен мащаб японската сглобка води класацията. Дано съм бил полезен.

fido
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Мар 2006 01:39

Мнение от fido » 12 Апр 2007 21:20

Незнам за королата но след 3 служебни авенсиса турска сглобка мнението за тойота ми падна с 30% wacko.gif ...........въпреки че мойто мнение е че 80-90 години са златни на автомобилостроенето и качеството едва ли ще е същото някога

Vermax
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Яну 2006 12:47

Мнение от Vermax » 19 Апр 2007 10:22

Объркахте ме тотално и накрая не разбрах има ли Авенсис турска сглобка или не.
Доколкото знам само в Англия правят. Но вие ще кажете в момента предлаганите Авенсиси има ли модели сглабяни в турция?

Иначе имам впечатления от Корола Версо сглабяна в Турция, разскърцаха и се пластмасите в купето на 40000 КМ още.

Относно сглобките мога да кажа че както произвеждат японците, никой друг не може - личен опит.

Meselov
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2017 07:07
Местоположение: Asenovgrade

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от Meselov » 07 Мар 2017 22:43

Авенсис версо колега няма турска зглобка японец сие да знаеш

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от slowtraveler » 07 Мар 2017 23:18

Е можеше да изчакаш месец, та да закръглим 10 години от последното мнение по темата tooth.gif
Май трябва да въведем титлата Почетен археолог punk.gif tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от Рошко » 08 Мар 2017 07:01

slowtraveler написа: Е можеше да изчакаш месец, та да закръглим 10 години от последното мнение по темата tooth.gif
Май трябва да въведем титлата Почетен археолог punk.gif tooth.gif
Не просто почетен археолог, а археолог на десетилетието... Буквално! tooth.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от Kiki » 08 Мар 2017 08:08

Понеже започнаха и без това археологичните разкопки, ще Ви кажа, че със сигурност няма по-модерен завод на Тойота, от този в Турция.
Преди 5 години имах щастието да го посетя в "деня на отворените врати".
Намира се в град Адапазаръ на невероятно огромен терен и е последна дума на техниката.
Влиза се на групи и се разглежда само там, където те заведат, но спокойно мога да каже, че е напълно достатъчно да се видят доста впечатляващи неща, свързани с производството на автомобилите.
То няма какво да не им е добре на колите произведени там, защото всичко се прави от "учени гълъби" - роботи. tongue.gif
Дори ме хвана яд, че Авенсисът ми тогава, не е произведен в там. worthy.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от slowtraveler » 08 Мар 2017 09:22

Колкото и да струи оптимизъм, квалификацията на работниците все пак има значение...
Просто манталитета им е такъв - много голяма дискриминация спрямо чужденци, собствените работници са по-нискоквалифицирани...
Което рано или късно се отразява на качеството..
Преди година бях наел от летището в Истанбул един бус да ни закара до границата с България... Новичък Мерцедес Вито - мирише на нов - на около 15-20х.км... Турско производство...
Подминавайки завода на Мерцедес подхвърлих на турчина - 'браво, ето правите си автомобилите'...
На което той директно каза - 'е да, ама качеството не е като на немските - докато е новичък е ок, но след това турския се разпада'..

Личния опит - Корола Версо даде първия дефект на 200км след излизане от завода :) Незначителен дефект, но все пак - факт...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от e 10 » 08 Мар 2017 09:37

Напълно в духа на археологията, се връщам 30 години назад. През 1988 г. излезе книгата "Към съвършенство във фирменото управление" на Томас Питърс и Робърт Уотърман - младши. В началото се разпространяваше почти като апокриф :D и поради ограничените бройки, по време на семестриални занимания (студент по икономика) един четеше на глас от книгата, останалите слушаха. Заниманията имаха по-скоро информативен характер. Друго не знам дали съм запомнил, но в съзнанието ми се е запечатал момента, в който работник в завод на Тойота върви по улицата и като види паркирана "Тойота", на която примерно огледалото е разместено или чистачките не са застанали правилно, отива и ги намества w00t.gif . Цялата му същност е до толкова свързана с компанията, че съзнанието му отказва да приеме, че е възможно нещо с марката "Тойота" да не е съвършено. Това обяснява нещата относно японската сглобка :whistle: . Наистина роботите са максимално прецизирани, но човешкият фактор (особено ако е по-жълтеникав и не особено ококорен) може да влияе само в положителна насока. Да не забравяме все пак и тези роботи от кого са създадени tooth.gif !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

За Tойотите произвеждани в Турция!

Мнение от tora » 08 Мар 2017 09:47

Не знам колко са квалифицирани турските работници, но поне не са мързеливи като нас. С една група бях на пускане на машина там, и докато нашите умници даваха акъл как да се скъси един вал на ел. мотор с 20мм, ф60, докато се усетим двама техни механици с тръбен ключ и ножовка го резнаха... Скоро четох за завода им на Тойота, пишеше, че е с персонал само 3000 души, което за такова производство си е нищо.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта