Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя марка бензиностанции предпочитате?

Petrol
10
4%
Lukoil
33
14%
Shell
17
7%
OMV
32
14%
Eko
51
22%
Rompetrol
17
7%
Gazprom
19
8%
Круиз
13
6%
VM Petroleum
22
10%
Друга
14
6%
 
Общо гласове: 228

memorex

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от memorex » 18 Апр 2017 23:59

Винаги съм зареждал, при възможност ,там където е най –евтино горивото.Бензин или дизел само от обикновения .

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от stefo91 » 19 Апр 2017 11:59

aleandro написа: Може би Еко е една идея по-добре от ОМВ. Последните месеци зареждам само на една определена бензиностанция на Лукойл и разхода ми спадна с 0,5 литра. Вече съм на мнение, че не е важна веригата, а от кой обект се зарежда. Все пак почти всичко идва от рафинерията в Бургас.
Аз клоня към Еко и Шел, но за Шел само 100 октановия. Наистина е важно кой е собственика (франчайза) на бензиностанцията, но ми е интересно дали наистина на Еко горивата се внасят от Гърция или това е само мит? Специално на Еко съм зареждал от много различни бензиностанций и не съм имал проблеми с тях освен веднъж, за това им имам доверие. Само веднъж се бях натъкнал на некоректна бензиностанция на Еко (София - на околовръстният път Малинова долина се води) и там ми бяха сипали много газ и колата даде 25-30% по-висок разход, аз се ядосах, че ме лъжат и им пратих проверка, която установи нарушение и ги глобиха. :thumbsup: happy.gif


П.С. Чувал съм много добри отзиви за горивата на Круиз, аз там съм сипвал само газ няколко пъти на Рендето и съм доволен - разхода беше добър, двигателя мъркаше, вървеше добре и т.н.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Toyota Yarispz » 07 Май 2017 21:02

бензиностанциите на еко в София зареждат горива от гърция , а в южна България от Лукойл за съжаление....
tooth.gif Toyota

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от slowtraveler » 07 Май 2017 21:06

Откъде имаш тази информация - достатъчно достоверна ли е, или е ЕЖК? И защо 'за съжаление'?
Защото аз бих бил по-подозрителен към 'внесени по незнайни пътища' горива...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Kiki » 07 Май 2017 21:15

Аз вече започнах да клоня кък Марешки. tooth.gif
Три резервоара изхарчих вече от неговата нафта и спестих около 100 лв :)
Присъствах на пристигането на един бензиновоз, който караше гориво. Първата работа преди да го разтоварят беше, да вземат проба за анализ и след това започнака да го разтоварват.
Момчето на колонкат каза, че така се прави със всеки бензиновоз.
Да се ндявам, че нафтата му наистина е добра, че иначе дървото е яко. :whistle:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от slowtraveler » 07 Май 2017 21:30

Факт, е, че Марешки навярно е най-проверяваният - бърка в портмонето на доста от конкуренцията, и му търсят постоянно слабото място :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Corolla_E12_hs » 07 Май 2017 22:08

Марешки е ок, имам към 300 литра от него бензин 95. Все се каня да пробвам 100 октана, ама на някои бензиностанции го няма. ЕКО 95 почна да прави проблеми при мен с разни съобщения за бедна смес и светва за катализатора грешка. Стана на 2 различни бензиностанции в 2 различни града през 3 месеца, единственото еднакво беше, че заредих до горе и че беше на ЕКО :D Сега пробвах Круиз 99+ и за 500км няма проблем. Марешки уж зареждал и от тях (Сакса са собственици на Круиз), ама слухове. Факт, че от големите вериги много хора се оплакват и само бензините/дизелите от по 2.50+лв нагоре стават :(

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от veso_hds » 08 Май 2017 18:02

И аз чакам отговор от колегата Toyota Yarispz.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Airfan » 08 Май 2017 18:50

slowtraveler написа: Откъде имаш тази информация - достатъчно достоверна ли е, или е ЕЖК? И защо 'за съжаление'?
Защото аз бих бил по-подозрителен към 'внесени по незнайни пътища' горива...
Защото цената на Лукойл е такава, че да е нерентабилно да внасяш от съседни държави. Същото важи и в обратна посока.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от slowtraveler » 08 Май 2017 19:00

Airfan написа: Защото цената на Лукойл е такава, че да е нерентабилно да внасяш от съседни държави.
Освен ако правиш 'хватки' и/или внасяш некондиционно (и по-евтино) гориво... Виждал с очите си как става този номер преди повече от 10 години, та затова и попитах колегата...
Лукойл трябва да са луди да не спазват стандарта - то печалбата им я дава в друга форма държавата - все пак не плащат и стотинка данък печалба..
Вярно е, че липсата на контрол разглезва, но от друга гледна точка сме пращали за анализ гориво в западни лаборатории - не е имало оплаквания от клиентите, закупили гориво тук...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от memorex » 08 Май 2017 20:08

Аз продължавам да зареждам от най–евтиното гориво.Когато това беше ВМ от него ,когато има по–евтино от там. punk.gif

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Veni1 » 08 Май 2017 21:33

В Пловдив точно срещу единствената бензиностанция на ВМ е станцията на ЛайтГаз. Тя си беше там от доста време, преди да се появи ВМ. В момента цените на двете - една срещу друга са - са еднакви. С тая разлика, че при Марешки с карта не може, а при Светпьо - може. На всеки здравомислещ човек му светва една лампичка.
В аптеките на ВМ също не може да се плаща с карта. Опппаа - ламбите станаха две, и взеха да светят четворно по-ярко.

До вчера на гореспоменатите станции газта беше с цена 0.88 лв.

И днес гледам парадокс - на станция на някакви - на Кукленско шосе - 0.88. На двеста метра от тях има ОМВ - цената на газта - същата!!! Реших, че има някакъв срив на цената, и, прибирайки се към дома, гледам цени по табелите - на ОМВ, което е доста по-близо до ВМ - цената - същата. На ЕКО - на 200 м от там - 0.99, на най-близкия Газпром - 0.99....

Дали са се размърдали покрай "картелния спектакъл", или цените падат - утре почвам да следя Фуело, дано се ориентирам.

Хаирлия да е, и все така да е...
(Ха дано, ама надали..) worthy.gif :censored: :censored:
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от chukich » 08 Май 2017 21:51

Без значение е името на веригата. Горивото идва от едно място. Всяка бензиностанция има едни филтри през, които минава горивото. Тези филтри са доста скъпи, а бързо се задръстват. Тарикатите ги махат и готово....След това е присадката, която ти слага всяка верига. Там също правят далавери.
Аз към момента най-съм доволен от Шел ( но не всички)
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от slowtraveler » 08 Май 2017 23:27

В офроуд форума бях пуснал бележка от ОМВ - ами цената на бензиностанциите в района отдавна (откакто се появи ВМ) е съразмерна с най-евтината (разлика стотинка-две)..
Между другото - добре би било колегите да знаят, че и тук имахме предложение от Петрол да им раздаваме карти за отстъпка.
След обсъждане с администрацията бе предложено на представителя на Петрол:
1. Да се предложи на потребителите на форума максималната отстъпка без отделни отчисления за форума (имаше и такъв вариант - разбираемо е)
2. Представителя на Петрол да стартира темата (бе му предложен вариант ние да я оформим, но при всички случаи да бъде публикувана от негово име), и да отговаря на коментари и въпроси на колеги от форума...
Представителя на Петрол отказа втората точка и да застане с името си, като имаше желание Администратора да пусне темата от негово име, за да имат по-висока реализация картите..
На въпроса ми как ще ме убеди, че ми е по-изгодно да купувам 'гориво с отстъпка 5-7ст/л на цена 2.05лв вместо да го купя без отстъпка за 1.85лв/л отговор нямаше... То моето било частен случай във Варна...
Факт е, че не е само във Варна...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Анкета - коя марка бензиностанции предпочитате?

Мнение от Airfan » 09 Май 2017 01:23

slowtraveler написа:Освен ако правиш 'хватки' и/или внасяш некондиционно (и по-евтино) гориво... Виждал с очите си как става този номер преди повече от 10 години, та затова и попитах колегата...
Лукойл трябва да са луди да не спазват стандарта - то печалбата им я дава в друга форма държавата - все пак не плащат и стотинка данък печалба..
Вярно е, че липсата на контрол разглезва, но от друга гледна точка сме пращали за анализ гориво в западни лаборатории - не е имало оплаквания от клиентите, закупили гориво тук...
Дали има хватки не съм компетентен да коментирам. Иначе горивото на Нефотхим е превъзходно и те си работят 90% за износ по белия свят (САЩ включително). Ние сме мизерен пазар. По спомени за няколко дни работа на рафинерията могат да заситят целия български пазар за месец.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 68 госта