Сирия -дрънчене на оръжие или WWIII началото?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 23 юни 2017 10:30

Скоро последните три ще се обединяват tooth.gif
Путин направи много за възраждане самочувствието и до известен момент - порядъка в Русия... Затова и си го обичат - рейтинга му е изключително висок... Не ми се мисли какво би станало ако начело застане някой като Елцин...
Сирия също е част от възраждането на самочувствието, но и защита на своите интереси.. След затягане на обръча около Русия и неспазване уговорките от страна на НАТО/САЩ е логично Русия да реагира и да се опита да си защити интересите.. Всичко е като шах..
От една страна - ракети по границата... От друга - бази.. От трета - постоянно 'бъзикане' във въздушно и морско пространство...
Неслучайно базите на руснаците бяха Египет, Сирия и Куба - така държиш баланс. С Египет баланса бе нарушен, но все още можеха да реагират... С натиска в Сирия нещата ставаха прекалено негативни за руснаците... Затова те започнаха разговори с гърците, Кипър и т.н...
Но и застанаха твърдо в Сирия - просто вече бяха в ъгъла..
Ако бяха изтласкани от там - остават без база в Средиземно море.. Докато сега 'светят' южният фланг на Европа и съответно могат да говорят като с равни...
Италианците започнаха/продължиха активните си търговски разговори с руснаците. Немците не са спрели, въпреки, че лавират между 'заповедите' и интереса си... Японците - Тойота, Нисан, Мазда също имат заводи... Каквото и да се говори - има общи интереси... Пазарът е интересен, огромен и 'гладен'..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Toyota Fan Forever
Регистриран: 19 яну 2017 10:16

Мнениеот Toyota Fan Forever » 23 юни 2017 15:48

Ммм дааа, за кой ли път с сме заедно с губещия съюзник и сме ВЕЧНИТЕ губещи (да един век мина...и тече втори). Абсолютен статистическо-исторически факт за нас като българи в третата ни държава. Много хора се шегуваха преди 10-на години, че с когото сме се съюзявали все е потъвал и то завличайки ни добре и че щом сме с ЕС то той неминуемо ще се разпадне... но можем ли да влияем на приливите и отливите в океаните (освен косвено в резултат на алчния ни начин на живот)?!
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Мнениеот krasengn » 23 юни 2017 15:58

Ако ние българите сме алчни, то гърците какви са? Кой е печелившия лагер тогава или държави? Щом за България казваш, че сме от губещата страна.
Toyota Corolla Hatch (E12) 1.4 D-4D 90 Hp 5 doors MMT 2005

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 23 юни 2017 16:51

Дали положението не е заради мудната ни реакция... Май трябваше 44г да сме с американците, а сега да се преориентираме към руснаците :)
Ама как да стане тогава това нещо, при условие, че същите тези американци хвърляха бомби над българските градове с цел убийство на гражданското население...
Айде сега младите навярно дори не знаят за зверските бомбардировки на центрове на градове, а не на военни обекти по време на втората световна война, та сега би минал номера.....
В задния двор на блока ни на Денкоглу доскоро стояха следите от шрапнелите... Ама хората си заминават, и историята се подменя...
Ето - в София вдигнаха паметник на загиналите американски летци, които са участвали в бомбардировките...

Потребителски аватар
krasengn
Контакти:

Мнениеот krasengn » 23 юни 2017 17:10

Нашия народ със сигурност е искал да остане поне толкова независим, колкото до септември 1944. И не е имало никакви предпоставки, че ще съжаляваме от влизането си в соц. блок. А и да сме предполагали нещо лошо, то нямахме шанс за промяна. Както и гърците, например. Но гърците дръпнаха решително напред едва след влизането си в ЕС. И не само гърците. След тях Полша, Чехия, Словакия, Унгария и Румъния напреднаха много повече от нас.
Ние още се чудим ЕС ли е по-добре за нас или Русия. Даже Украйна вече разбраха, че за тях ЕС е по-добрия избор. Така, че избора за нас е ясен. Според мен напред към ЕС.
Не виждам положението на редовия руснак да е по-добро от нашето в момента. А те трябва да са много по-напред от нас, за да ни дърпат. Ако ще сме с тях.
Това за икономическите критерии. А по ниво на демокрацията и законността са зад нас. Значи ако идем при тях, ще станем по-зле.
Вие как мислите?

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 23 юни 2017 17:22

За Украина да не говорим какво се разбра... Може и тя да се вкара в схемата със северноафриканските държави - схемата бе мнооого подобна... И в момента съвсем не цъфтят...
За редовия руснак - не знам... Възможно е познатите ми да не са съвсем редови, но твърдо не са по-зле от нас... Да, например близък приятел се оплаква, че пенсията му малка... Кара дърта кола...
Ама си купи апартамент във Варна и си живее тук с пенсията - 800$... Направи сметка нашите пенсионери доколко я докарват пенсията...
Приятелите в Мурманск (онзи очерк) - единия бе с практически нов Хайлендър (купен нов от магазина)... А другия - с БМВ Х6, макар и не ново от магазина...
А са обикновени служители в държавна компания...

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Мнениеот mfandakov » 23 юни 2017 17:31

Проблема ни е че сме чешити,и ни прибират някъде все когато нещата тръгнат на долу. Не знам дали е супер готино да се живее в Русия,но като гледам нещо няма много много желаещи за там.А като гледам всеки се напъва към EU.Е англичаните нещо се измъкнаха но това потвърждава думите ми че нас ни "прибират" все на края.Макар че за мен специално излизането на Лондон си е шанс за останалите да се консолидират понеже тези от острова все правеха спънки.
Колкото до Сирия все си задавам въпроса,защо мамка му изтрепахте толкова хора,заради една "холивудска" продукция/Идил/Даеш/.едни 2/3к боклуци които можехте да очистите само с една сухопътна операция.Защо продължавате да ги убивате тези хора /цивилните/ и сега с тези бомби над Рака.Като там вече почти не остана боклук.Защо още стреляте и руснаци,и американци.Днес блядовете ударили с калибри,вчера другите с друго и така си върви а народа мре.Нямате ли топки да отидете на терен а само стреляте от 2500км. ВПК тата явно са най великата сила за в момента.
Последна промяна от mfandakov на 23 юни 2017 17:44, променено общо 1 път.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
krasengn
Контакти:

Мнениеот krasengn » 23 юни 2017 17:36

По-добре да вземем данни за средна чиста заплата и средна пенсия. Да, наистина никой не иска да живее в Русия в сравнение с ЕС. От друга страна руснаците не им харесва у дома. Аз съм бил няколко пъти в Беларус и там не ми харесва. На беларусите Полша им харесва повече от Русия.
Сигурен съм, че не трябва да гледаме от Русия. ЕС за нас е най-доброто.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 23 юни 2017 18:14

Ами то от ЕС и в България май не са много желаещите (освен пенсионери, заради ниския стандарт) :)
Дали ми е харесало в Русия - честно казано там където съм бил нещата изглеждат по-добре отколкото тук... Мога да го кажа с огромен срам и съжаление...
Има култура (кина, театри, и то здраво посещавани)... Има респект към историята и към хората рискували живота си за историята... Да, може да изглежда смешно, но например в единия град където бях, доста сватбени церемонии минаваха да поднесат цветя на мемориалите на загиналите във Втората световна война... Ние сме загубили историята си и респекта към миналото.. И от там - самочувствието си като нация...
Тук се създаде настройката че всичко старо е било лошо... И всеки работил в миналото е глупак.. А помните ли си историята? Преди време майка ми се захвана да събира информация... Засега стигнахме до около 1750г... Трудно се събира информация от онези времена... Но труда си струва...

Относно Сирия... mfandakov, ти ако бе ръководител, би ли изпратил на смърт (безусловно сухопътна операция носи голяма доза риск с предварително калкулирани жертви от своите) своите поданици в далечна и чужда държава, при условие, че можеш да постигнеш същия успех по-бавно, но с дистанционни оръжия... Спестявайки свои жертви за сметка на чуждите... Може да е гадно, ама си е така..
В противен случай биха те разкъсали вътрешната опозиция... Докато collateral damage не може да даде такава реакция в твоята си страна...
Навярно си чувал за един сирийски информационен център или нещо подобно в Лондон... Явно платен, защото пускаше едностранчива информация само против руснаците... Пуска сума ти 'димки' за огромни жертви.. Но рядко се вдигаше шум дори и от 'враговете'...

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Мнениеот mfandakov » 23 юни 2017 18:29

Аз ако бях ръководител и ако бях влезнал в тази страна по някакви много сериозни причини/явно ги имат или едва ли/и съм тръгна да "оправям"света.да бих изпратил,не само изпратил бих отишъл и аз.
А колкото до същият успех абсолютно не съм съгласен,какъв успех с толкова загинали невинни.

Това успех ли е.
Последна промяна от mfandakov на 23 юни 2017 19:51, променено общо 1 път.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 23 юни 2017 18:35

Сериозните причини ги казах - геополитика...
Успех е ако загинат например 1000 от врага, и само 50човека от твоите. Страничните жертви - да, в някои случаи нямат изход... В други са имали възможност, но са избрали да останат и да помагат...
Трети пък се представят за странични жертви, а са си баш терористи... За постановките и инсценировките да не говорим. Войната е мръсно нещо...
Пък и целта продължава да е намаляване на страничните жертви чрез използване на високоточни оръжия... И отново - разузнаването (особено полевото) е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО за постигане максимална ефективност и минимални странични жертви...

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 23 юни 2017 20:20

Ако събереш 1 мъж и 1 жена за един час след 9 месеца стават трима.Ако сложиш 1 долар до друг 1 долар,не за 9 месеца,а за 9 години дори - все са си два долара.Затова дрънчи оръжие и мрат хора. Парите трябва да се въртят,дори и ако хората мрат. Религиите и идеологиите са за "овцете". Парите са за "чобаните".
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Върни се в “Off Topic”