Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Публикувай отговор
Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от stefo91 » 15 Авг 2017 17:26

Виж сега - явно с теб няма как да сме на едно мнение - проблема е, че незнайно защо ти понякога приемаш изказванията ми като "чиста монета" а в такива теми аз си позволявам да преувелича малко, като на всеки му е ясно, че Селиката не е най-бързият автомобил разбира се, но е достатъчно бърза за да те радва и наистина за тези пари е най-добрият избор за спортен автомобил стига да ти дипада на външен вид. Хора като мен, който не са богати и се радват много, така че ще те помоля да не ме съдиш преди да се замислиш, какво и защо пиша.
Последно дай ми алтернативи на това което всеки иска за спортна кола до 10к - да върви добре направо, но с леко каране да харчи малко, да е много добра в завойте, да изглежда яко, да е здрава, да има добър звук... може би има коли до 10к който да са по-добри в едно или най-много в две от тези неща, но не и като цяло.

П.С. за Маздата - най-вероятно говориш за тази - https://www.autoevolution.com/mazda/3-mps-mazdaspeed-3/ ако не е тази покажи ми коя е?
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от slowtraveler » 15 Авг 2017 18:27

stefo91, лично мен тройката съвсем не ми харесва... Хвърлили са прекалено много коне на предния мост и съответно не е толкова приятна за каране...
Имах предвид Мазда 6 МПС... И говорих само в план цена/технически параметри/вървеж. За дизайн - по-горе писах - вълк в овча кожа...
Дали приемам мненията за 'чиста монета' - ами нормално е когато се каже нещо, да се подразбира, че си искал да кажеш точно това guns.gif
А относно дизайна - там съм съгласен... Дизайна на Селиката си е достатъчно атрактивен и 'устремен' :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от Akima » 15 Авг 2017 22:55

Superman написа:http://www.cars.bg/offer/c2218099
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Market Europe,N. America
Year 05/2000
Make TOYOTA
Model CELICA
Frame ZZT230
Vehicle characteristics
DESTINATION: EUR: EUROPE
DRIVER'S POSITION: LHD: LEFT-HAND DRIVE
ENGINE: 1ZZFE: 1800CC 16-VALVE DOHC EFI
COLOR CODE: 202
TRIM CODE: LB23
Рамата е в РБ от 23.08.2009.
Сменян мотор - не е отразено в обявата.
Блъскана виновно в силистренска Dacia Logan 2004 през март 2014г.
Интересно е какво нарича "Скоростна кутия шперова" - трябва да се провери дали кутията не е W52Q.

Преценката и парите са си ваши.Успех. cool.gif

@stefo91
Отново спамиш важна тема - считай се за предупреден ОТНОВО.
Мога да ти кажа, че между Corolla E12 TS и Celica T23 TS 10 от 10 пъти бих избрал Corolla-та, но аз съм ги карал и двете.
Радвай се на придобивката си.Много от нас биха дали доста пари да живеят в мечтите ти, но за съжаление сме заклещени в реалността.


Поздравления на колегата spiridoncho за сватбата. :thumbsup:

EDIT
Ето ви истинска 2ZZ - http://www.cars.bg/offer/c2216859.
Обявата е доста по-адекватно написана.
► Виж съдържание
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от spiridoncho » 15 Авг 2017 23:27

Колега Akima, направо изкърти с тази информация! Еваларка дето се казва. Щом мотора е сменян донякъде е добре(ако е сменян с нов), а донякъде зле, особено ако е присаждан на мястото на 1zz такъв. Дано и блъскането да не е било сериозно, че после доста бързо ръждясват както и да са правени. Изключвам усуквания и т.н. Тази обявка дето си посочил и аз я гледах, и много ми хареса, но не я предложих на човека защото си е стандартното тунинг изпълнение за модела(не че другите са нестандартни). Колегата дето ще купува трябва много добре да гледа, че купи ли я връщане няма.

П.С. Благодаря за пожеланието :D .
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Superman
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Май 2017 20:01
Местоположение: Pernik

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от Superman » 16 Авг 2017 10:22

Akima много благодаря за информацията от където и да си я извадил. Може би ми спести един куп главоболия :thumbsup: . Знаех си,че има нещо съмнително щом си играят с обявата толкова.
spiridoncho написа: Тази обявка дето си посочил и аз я гледах, и много ми хареса, но не я предложих на човека защото си е стандартното тунинг изпълнение за модела
За това ,че е стандартно изпълнение не ме притеснява, то едва ли ще намеря такава дето да не е пипана и на 100% да е по мой вкус. Ще трябва и аз да си поизцапам ръцете :D. Иначе като тегля чертата май тази дето постна колегата Акима и тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4cxi9p останаха. Честно да си призная втората ме привлича повече на пръв поглед. Може би само колегата е забравил една нула да сложи на километрите :D

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от stefo91 » 16 Авг 2017 17:31

Akima написа: Отново спамиш важна тема - считай се за предупреден ОТНОВО.
Мога да ти кажа, че между Corolla E12 TS и Celica T23 TS 10 от 10 пъти бих избрал Corolla-та, но аз съм ги карал и двете.
Радвай се на придобивката си.Много от нас биха дали доста пари да живеят в мечтите ти, но за съжаление сме заклещени в реалността.
Акима, ще те помоля преди да пишеш каквото и да било да се подготвяш и да помислиш какво ще напишеш!
Има проблем със Селиката с ДКН B4165BH и VIN: JTDDY38T600036902, която си препоръчал на колегата - като вкараш номера в системата за проверка на гражданска излиза следното предупредително съобщение: "Забележка: Не са изпълнени задълженията по чл.263 ал.1 от Кодексa за застраховане, да бъде уведомен застрахователя за промени в регистрационния номер на МПС, който да подаде данни в ИЦ към ГФ. Резултатът е намерен по номер на рама на МПС." и излиза, че VIN: JTDDY38T600036902 се води към ДКН: P0413BT

Застраховател ДКН Дата на сключване Начална дата на покритие Крайна дата на покритие Дата на прекратяване Номер на полица
ЗАД Армеец АД P0413BT 29/12/2015 11:36 29/12/2015 12:00 28/12/2016 23:59 BG/11/115003197566
ЗАД Армеец АД P0413BT 04/01/2017 16:09 04/01/2017 17:00 03/01/2018 23:59 BG/11/117000177749

Искам да те попитам съвсем уместно, дали случайно твой приятел или роднина не продава тази Селика? До колкото виждам на снимките номера а Варненски а ти си от Варна и тук нещата започват да ми намирисват!
Какво имаш да ни казваш още за тази Селика?! С нея има нещо нередно.
А също явно не си и прочел темата, тъй като тук говорим за спортни купета и конкретно за Селика Т23! Королата ускорява с над 1 секунда по-бавно и седалките са и ужастни, изобщо не те разбирам, защо правиш това сравнение - какво целиш?
Последно - така и не те разбрах за какво ме предупреждаваш - аз дадох много обективни мнения за Селиката, тъй като имам такава от доста време и наистина не разбирам за какъв спам говориш?
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от stefo91 » 17 Авг 2017 14:25

На мен тази ми изглежда читава - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4dbrn5 защото пише, че е внос от Швейцария (моята също е внос от Швейцария и беше (и сега е) в безупречно състояние). Единственото за което трябва да внимаваш при колите от Швейцария е ръждата, защото там хвърлят много луга. Като цяло Селиката не гние и има много здрава ламарина, но да внимаваш (огледай отдолу ако ходиш да я видиш). Иначе е пребоядисвана на 100%, но цвета изглежда уникален, трябва да огледаш има ли признаци да е удряна здраво.
Иначе единствено на мен не ми харесва, че радиото е скапано, няма запалка, антикрило, шибидах и е чукната предната бронята (долу ниско), но тези неща са поправими. Километроте не е напълно изключено да са реални, въпреки че са малко за годините. Ако решиш да ходиш да я видиш мога дори да дойда с теб, ако имам възможност да я огледаме (от София съм и знам доста за този модел) или я заведи в Тойота да си кажат мнението или друг добър сервиз, в обявата пише, че е възможно. Също така можеш да изискаш номера на рамата (дори по телефона) за да проверим и други неща за колата като цвят, година, двигател (оригинално) и т.н.

Успех!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Superman
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Май 2017 20:01
Местоположение: Pernik

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от Superman » 18 Авг 2017 01:50

stefo91 написа: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4dbrn5
И на мен ми хвана окото, но това което ти имаш за плюс на мен ми голям минус - цвета. Не на 100 а 110% ще я пребоядисам в момента в който се сдобия с достатъчно пари. Направо ми бърка в здравето това искрящо червено. Радиото каквото и да е ще го сменя така или иначе, така че не ме притеснява особено. Като цяло искам да е технически изправна пък другото е моя грижа cool.gif . Намислил съм един сервиз, има вариант да я откарам да я погледнат. Антикрилото също ми е плюс ,че няма , мен по-скоро ме дразни на външен вид. Сега плюсовете му сигурно са доста в движение , но това е друга тема :D. Ще ги разгледам всичките и ще преценявам там пък каквото дойде :thumbsup: .

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от spiridoncho » 18 Авг 2017 16:17

stefo91 написа: На мен тази ми изглежда читава - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4dbrn5 защото пише, че е внос от Швейцария (моята също е внос от Швейцария и беше (и сега е) в безупречно състояние)..............
+1 за тази автокъща. Моята я взех от там. Колите са в много добро теническо състояние, но имат външни заабележки по боята. Отступки почти не правят защото знаят какво вкарват. Но за обявената цена могат да дадат и втори комплект джанти(гумите не ги броя). Моята я взех от там и не мога да се оплача. Но безплатно съдействие в Кат не правят, и за това което съдействат не си струва.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Superman
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Май 2017 20:01
Местоположение: Pernik

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от Superman » 23 Авг 2017 13:49

Еми колеги това е.. въртях го, суках го, мислих го и я взех червената punk.gif . Страшна е, всичко изглежда супер, само тези 19ки със ниско профилни гуми е мега дразнещо ,тъй като я снишава много и трябва да внимавам много по дупките. Чак на камиона неможахме да я качим нормално и е одрана вече и от другата страна, за симетрия :D. Има още леки външни забележки, капака има леки дупчици и левия мигач е счупен ( което ми смъкна 300 лв от крайната цена ). Всичко друго е приемливо.

Имам само едно въпросче offtopic.gif . Ако е много не на място моля да ме извинят модераторите.

Та ще я регистрирам много скоро ,но един комисар ми се прави на интересен и не иска да ми даде номера,който съм си избрал. Може ли да го прави и има ли основание? В закона до колкото знам си пише - еди какъв си номер - Х лева. Не искам преференции или нещо подобно, пък и номера не е нищо особено -
огледален, нищо нечувано и невиждано досега. Искам да си го платя, може ли да се направи нещо?

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от spiridoncho » 23 Авг 2017 14:15

Честито за придобивката и много безаварийни. Само масълце да сменяш и гориво да наливаш :thumbsup: !
Относно номерата, не съм се сблъсквал с такъв казус, но след като има ценоразпис и номера е свободен не виждам смисъл да не може. Най-много да се налага да изчакаш няколко дни да излезе номера. Защо не попита въпросния комисар защо аджаба не може. Да не би пък да искаш номер който го нямат наличен, или скоро няма да излезе?

П.С. Аз специално не бих дал пари за спешъл номер. Какъвто ми се падне, такъв. С парите дето не съм дал или ще почерпя стабилно, или ще купя нещо на детето. И по този начин "Спешъл" номера няма да се набива на очите, и да ме запомнят където не трябва. Но всеки си преценява.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от tora » 23 Авг 2017 14:44

Superman написа: Та ще я регистрирам много скоро ,но един комисар ми се прави на интересен и не иска да ми даде номера,който съм си избрал. Може ли да го прави и има ли основание?
Не е в закон, в наредба. Тук има писано по въпроса : http://www.uab.org/%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D ... %B0%D1%82/

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от slowtraveler » 23 Авг 2017 15:13

Честита покупка :thumbsup:

Съгласен съм със Спиридончо... Навремето имах разни номера 1166, 4445 и т.н., но се оказа, че наистина доста народ 'следи' къде ходя... И напълно неволно отбелязва това...
Което не ми харесва и затова - вече какъвто номер се падне - такъв и ползвам... Дори сега трябва да проверя документите за да си спомня номерата на автомобилите :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Superman
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Май 2017 20:01
Местоположение: Pernik

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от Superman » 24 Авг 2017 02:14

Неможело защото излизали номера с 2ки сега и трябвало от тях да си избирам. Що са абсурди са това? Някой знае ли дали мога просто да я оставя така и да не я регистрирам известно време? Четох ,че съм имал срок 2 седмици, но това за транзитни номера, едни ми казват, че може други,че не може и усещам как ще остана накрая без номер и с глоба.. ;д. А това за следенето ми да следят.. ще видят, че ходя на работа и обратно голям праз. Но тоя номер ще го гледам всеки ден и ако е калпав, ще ме е яд много и ще остане супер горчив вскус от тая покупка.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от slowtraveler » 24 Авг 2017 08:39

Да, за да се намали вероятността някой 'да изкупи' интересните номера, номерата излизат капка по капка и то по ред...
Обявяват се (май всяка седмица) от кои до кои номера и серии ще се раздават, и си избираш между тях...

Superman, съветвам Ви ВИНАГИ да търсите първоизточника, а не да се доверявате на 'едни ми казват'...
За около минутка успях да разбера, че сроковете за пререгистрация са уточнени в НАРЕДБА № I-45 - 14 дни... Защото ако не е сменен адреса, ако случайно някой те глоби, 'щракне' и т.н. глобата ще отиде към старият собственик. Разбира се - ако той не е обявил навреме продажбата. А когато я обяви - би трябвало веднага 'да светне' в КАТ, че новият собственик изтърва сроковете...
Каква е глобата - навярно е субективна (включително и това - дали да бъде наложена - можеш да имаш добро обяснение за забавянето)..

Да си гледате номера, и той да ви оставя горчив вкус от покупка на автомобил??? boxed.gif Хм.. Странен навик :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 56 госта