Форсиране на двигателя

Аватар
Живко
Мнения: 49
Регистриран на: 02 Юни 2009 22:32
Местоположение: Стара Загора

Форсиране на двигателя

Мнение от Живко » 13 Юли 2009 20:22

Забелязах че при подаване на газ когато колата се движи и е изключена от скорост при натискане на педала на газта трудно или да кажа почти няма изменение на оборотите .Все едно да караш и да превключваш с междинна газ и при натискане няма никой .то по принцип оборотите падат бавно при превклюване от една на друга скорост но и при други коли е така.Моля обяснете за оборотите при движение нормално ли е?
Благодаря Ви.

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 13 Юли 2009 23:32

Jivko tova kakto go obiasni abssolutno nihto nese razbira kakvo iskah da kajeh . Dano niakoi drug kolega date razberie i da ti pomogne wacko.gif :whistle:

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 14 Юли 2009 01:05

Живе дай още един път ама по-бавно tongue.gif .

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 14 Юли 2009 02:26

Доколкото хванах, при пускане по инерция, колата не иска да вдигне оборотите, а той подава газ - дори да ги вдигне, то вдига малко и трудно. Според мен не е нормално това поведение. При каране на инерция и на свободна, трябва да можеш да изрежеш колата до колкото искаш. По принцип, за сигурност, при натискане на спирачка, дори да натиснеш и газта, не повдига оборотите - т.е. ако налепиш яко спирачки, но ти са плъзне кракът и удариш с пълна сила газта, няма да вдигне обороти, с цел предпазване от тази грешка. Ако нещо ти прави датчика на спирачката ядове, затова може да не иска да вдигне оборотите, защото колата блокира горивото при натиск на спирачка и едновременно подаване на газ. Поне за 2-3 сек не сработва газта. Но ако не е това, значи и аз не съм те разбрал и си пиша на зула laugh.gif rolleyes.gif

Аватар
polsun
Мнения: 242
Регистриран на: 06 Фев 2009 07:45
Местоположение: Габрово/В. Търново
Обратна връзка:

Мнение от polsun » 14 Юли 2009 07:48

Me4oKyX написа:Доколкото хванах, при пускане по инерция, колата не иска да вдигне оборотите, а той подава газ - дори да ги вдигне, то вдига малко и трудно. Според мен не е нормално това поведение. При каране на инерция и на свободна, трябва да можеш да изрежеш колата до колкото искаш. По принцип, за сигурност, при натискане на спирачка, дори да натиснеш и газта, не повдига оборотите - т.е. ако налепиш яко спирачки, но ти са плъзне кракът и удариш с пълна сила газта, няма да вдигне обороти, с цел предпазване от тази грешка. Ако нещо ти прави датчика на спирачката ядове, затова може да не иска да вдигне оборотите, защото колата блокира горивото при натиск на спирачка и едновременно подаване на газ. Поне за 2-3 сек не сработва газта. Но ако не е това, значи и аз не съм те разбрал и си пиша на зула laugh.gif rolleyes.gif
laugh.gif laugh.gif дет са вика какъвто въпроса такъв и отговора или отговора е такъв какъвто е въпроса или пък беше каквото повикало такова са обадило, ама пък ако не е викало а шептяло или мислило какво се е обадило и кой се е обадил и защо се е обадил, въпреки че въпроса май не е въпрос хм пак седя и мисля на глас или май само седя
Колега я задай пак въпроса че не ми е ясен отговора.........
Toyota Celica '01 1.8 VVT-I
Изображение http://venci.bg http://lexus-bg.eu

Изображение

Аватар
Живко
Мнения: 49
Регистриран на: 02 Юни 2009 22:32
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Живко » 14 Юли 2009 19:18

Автомобилът се движи.Изключен е от скорост(на свободна) Скорост 50-60км/ч.Натискам педала на газта за да я изфорсирам и да включа на скорост .Почти няма промяна на оборотите .трябва да задържа педала на газта за по дълго и почти до долу за да се изфорсира .Когато колата не е в движение тоест на светофара се форсира ама супер и без проблем напълно нормално.
Дано сега Ви е ясно колеги и да кажете нормално ли е ?
Поздрави

angellov
Мнения: 68
Регистриран на: 20 Юли 2008 21:35
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от angellov » 14 Юли 2009 19:31

споко, и при мен е така.
Явно е нормално.
При 80-90 и нагоре вече оборотите се движат....лесно.
поздрави
Корола 1999 г. + Авенсис 2001 г. - карани/продадени
Пикник 1999 г. + Ярис 2005 г. + Айго 2008 г. - действащи
Форд Фокус 2016 г. за цвят

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Форсиране на двигателя

Мнение от moondevil » 04 Окт 2017 10:43

И при мен е така това нормално ли е и защо е така?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Форсиране на двигателя

Мнение от Kiki » 04 Окт 2017 17:42

moondevil написа: И при мен е така това нормално ли е и защо е така?
Защото това не е камион да превключваш с междинна газ.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

krasi73
Мнения: 25
Регистриран на: 27 Май 2016 07:11
Местоположение: София

Форсиране на двигателя

Мнение от krasi73 » 04 Окт 2017 18:28

Живко написа: Автомобилът се движи.Изключен е от скорост(на свободна) Скорост 50-60км/ч.Натискам педала на газта за да я изфорсирам и да включа на скорост .Почти няма промяна на оборотите .трябва да задържа педала на газта за по дълго и почти до долу за да се изфорсира .Когато колата не е в движение тоест на светофара се форсира ама супер и без проблем напълно нормално.

Дано сега Ви е ясно колеги и да кажете нормално ли е ?

Поздрави
Колега аз го имам същия проблем на рав4 когато движи по инерция трябва да задържа педала за да се изфорсира но щом спре се газира нормално така карам от както съм я купил. В началото когато я взех я закарах в ТМ ауто на диагностика за друг проблем ,но споделих на приемчика за нефорсирането в движение той почна да ми разправя че двигателя имал някакви защити иче това било нормално.За мен не е нормално да не можиш да подадеш междинна газ.
При мен когато движа на свободна и включа на скорост все едно я паля по инерция при теб така ли е?

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Форсиране на двигателя

Мнение от moondevil » 04 Окт 2017 22:38

Еми да нали затова е междинната газ да вдигнеш оборотите и да бутнеш предавката. Коли и коли съм карал "Kiki" и всякакви машини за мен това е смешно да не можеш да подадеш газ ако колата ти се движи със 70 км.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Форсиране на двигателя

Мнение от tora » 05 Окт 2017 08:16

По мои наблюдения, съвременните бензинови двигатели, не са така отзивчиви като карбураторните. Също така използването му като моторна спирачка е с много по слабо действие.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Форсиране на двигателя

Мнение от Kiki » 05 Окт 2017 08:27

moondevil написа: "Kiki" и всякакви машини за мен това е смешно да не можеш да подадеш газ ако колата ти се движи със 70 км.
Защо да е смешно? Ако синхронизаторите и самата скоростна кутия е в ред, няма никакъв смисъл да се превключва с междинна газ.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
dexter
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Авг 2017 08:59
Местоположение: Ruse

Форсиране на двигателя

Мнение от dexter » 09 Окт 2017 15:10

А защо изобщо изключвате от скорост? Аз не изключвам никога...
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно!
Сегашната - Avensis-'07, 2.2 150bhp
Бившата - Mazda6-'02, 2.3 166bhp
Вечната -Vectra A-'92, 1.4 75bhp punk.gif
Бившата - Golf 2-'86, 1.6 54bhp

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта