Avensis d4d 2.0 дизел - свети лампа на акумулатор и горивен филтър

Fros7y
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Дек 2017 16:36
Местоположение: София

Avensis d4d 2.0 дизел - свети лампа на акумулатор и горивен филтър

Мнение от Fros7y » 02 Дек 2017 16:41

Здравейте, от около година имам Toyota Avensis 2.0 D4D дизел 126 коня. Преди 2-3 ми падна акумулатора и след като му попадох ток от другата кола запали. Заредих го колкото можах и днес пак си запали без проблем, колата си вървеше. В един момент светна лампата за акумулатора + лампата за горивния филтър и така известно време светеха и 2те. След около 20 км светнаха и лампите за АBS i TRC OFF. Някой може ли да посъветва това само проблем в алтернатора ли е или има и проблем в горивния филтър? Също така може ли да ме посъветвате за читав сервиз относно проблема.
Благодаря предварително.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Avensis d4d 2.0 дизел - свети лампа на акумулатор и горивен филтър

Мнение от TATI » 02 Дек 2017 17:00

Алтернатора ти не зарежда.
За сервиз нямам идея.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Fros7y
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Дек 2017 16:36
Местоположение: София

Avensis d4d 2.0 дизел - свети лампа на акумулатор и горивен филтър

Мнение от Fros7y » 06 Дек 2017 15:19

Здравейте отново. Закарах колата в сервиза за алтернатори на ул.Одрин 68. Като цяло изчетох доста мнения за 2-3 сервиза за алтернатори в София. Спрях се на този, защото беше най-близо до нас. Препоръчаха ми и още един на ул. Антим I 64 (ако не се лъжа) който се казва Франзискъп. Както и да е, ремонираха ми колата за половин ден като ми казаха, че проблема е бил в лагерите и четките на алтернатора. Цената на ремонта + работата излезе 180 лева. Не знам дали е номрална тази цена при положение, че едни лагери са не повече от 10 лева, не разбирам от алтернатори точно на Тойота, някой по-запознат колега ако има може да сподели. Получих и касов бон за тази услуга, гаранция не са ми давали, но ако нещо се обади в близкия месец ще ги посетя отново. Надявам се, че тази информация ще е от полза на други колеги.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта