Лош шум от мотора и светване на лампата на маслото

Karataa
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Авг 2017 14:13
Местоположение: plovdiv

Лош шум от мотора и светване на лампата на маслото

Мнение от Karataa » 22 Яну 2018 23:44

Здравейте колеги!
Колата е Корола е11 2000г. 1.4vvti, 97к.с. Днес до като изкачвах един баир , горе долу 20-тина километра да съм изминал и звука на мотора изведнъж се промени и стана доста гаден наподобяващ тракане/стържене и в същия момент лампата за маслото взе да премигва, угасих колата проверих маслото не го е барнало, отворих капачката на работещ мотор и масло качва, а след като запалих същия този звук го нямаше, мотора работеше нормално и съм минал около 200 км след това и не е правило проблеми. Някой знае ли от какво може да е това? Маслото е Бардал 10w40 на 7000км почти, до сега не съм имал проблеми с маслото и филтрите ,3-та смяна си карам с тях и никога не ми го е правило това нещо.. До сега не е имало тракане по мотора ,освен лекото тракане при студен мотор, което знам,че е поради пластмасовите колектори и не е проблем за този двигател! Ще се радвам, ако някой се е сблъсквал с нещо такова да ме светне горе долу за какво става въпрос и дали да съм спокоен или по най-бързия начин да ходя при читав майстор. :thumbsup:

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Лош шум от мотора и светване на лампата на маслото

Мнение от dokkito » 23 Яну 2018 07:57

Може ли някое голямо парче боклук да е запушило в движение някой магистрала ? При повторното запалване да е преминал боклука.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Karataa
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Авг 2017 14:13
Местоположение: plovdiv

Лош шум от мотора и светване на лампата на маслото

Мнение от Karataa » 23 Яну 2018 09:34

А има ли вариант и масленият филтър да ми е направил някаква мизерия, попринцип не правя компромиси за тези неща и гледам да слагам качествени марки, винаги съм слагал или MANN , или Mahle, но последния път нямах време понеже нямаха в наличност и сложих Champion..?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта