Анкета - мит или факт е надеждността на Toyota ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Анкета - мит или факт е надеждността на Тойота?

мит
11
15%
факт
62
85%

Общо гласове: 73

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 25 яну 2018 10:43

WoLF написа:Източник японската сглобка е просто фанатична

С това съм напълно съгласен... Сума ти време ми отне да намирам и махам някакви вуду листчета на японски от Маздата ми - предполагам чек-лист за контрол :)
Но е факт, че това бе най-безпроблемният автомобил, който съм карал... Обръщане на внимание на детайлите (например капаче с пружинка, което да ти закрие ключалката на багажника когато е отворен, че да не те дразни лъскавият метал на скобата :) ) , и просто няма за какво да се заядеш...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
stefo91
Регистриран: 06 фев 2012 00:39
Контакти:

Мнениеот stefo91 » 25 яну 2018 12:20

slowtraveler написа:Източник Кутии (и може би и двигатели) - Полша, разни вентилатори - БОШ Испания... Сегменти - немски Или пък всичко турско....
Общо взето - глобализация ... А вие - 'японско та японско качество'

Жорка, по моята стара Тойотка всичко е "Made in Japan" като започнеш от фарове, стопове, мигачи, халогени - на тях пише ясно - KOITO (Made in Japan), огириналното CD - Sony (отдолу пак - Made in Japan), на амортисцорите и пружините - Кayaba (Made in Japan), на оригиналните гърнета пише- Toyota SACHS (Made in Japan), бобини, кабели за свещи, датчици, моторчета, дебитомер (всичко е Denso - гравирани с Made in Japan), на блока си пише Yamaha и да се ползват само иридиеви свещи, на компа пак пише Denso - Made in Japan, алтернатор, компресор климатик и стартер са Denso (Made in Japan), кой знае още на колко места по колата пише Made in Japan, но не съм забелязъл. Колата ми е с J рама и е сглобена в Тахара (Япония) само с произведени в Япония части!
Учудих се наскоро ми изгоря крушката с стопа - свалям я и гледам на нея пише Koito (Made in Japan) сигурно е на 15 години! :D
Не пренебрегвай японското качество и не твърди, че няма значение къде е произведена колата и с какви части!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 25 яну 2018 12:28

stefo91 написа:Източник Не пренебрегвай японското качество и не твърди, че няма значение къде е произведена колата и с какви части!

Странни думи слагаш в устата ми?! Кога съм пренебрегвал японското качество (не Тойотското - не смятам, че единствено при Тойота японците обръщат внимание на качеството, а при другите си изделия - махват с ръка)?
Тук обсъждаме Тойота автомобилите, които се произвеждат из целия свят... И в България японските Тойоти са СИЛНО ОГРАНИЧЕНИ и по-скоро - изключение..
Пък и въпросът тук не е надеждни ли са японците :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 25 яну 2018 15:14

stefo91 написа:Не пренебрегвай японското качество и не твърди, че няма значение къде е произведена колата и с какви части!
Качество като качество, да не си мислиш че контрольора на качеството на Тойота си прави сепуко като му докарат една Селика дето гори масло. Или пък се пръсне една от въздушните възглавници Таката. Просто едни производители имат едни приоритети, други - съвсем различни. Какво те топли че не се чупи този модел кола, като както спомена някой по-горе, няма AWD версия и ти просто не си я купуваш. Много безсмислена тема: за тези дето не им се чупят Тойотите, надеждността е факт, ама за тези дето са им се счупили какво е? Мит или кошмарна реалност?

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 25 яну 2018 16:24

slowtraveler написа:Източник Тук обсъждаме Тойота автомобилите, които се произвеждат из целия свят... И в България японските Тойоти са СИЛНО ОГРАНИЧЕНИ и по-скоро - изключение..

За това си купувайте Приуси. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 25 яну 2018 16:38

BOz написа:Източник
slowtraveler написа:Източник Тук обсъждаме Тойота автомобилите, които се произвеждат из целия свят... И в България японските Тойоти са СИЛНО ОГРАНИЧЕНИ и по-скоро - изключение..

И РАВ 4 tongue.gif
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 25 яну 2018 18:23

Kiki написа:Източник
BOz написа:Източник

И РАВ 4 tongue.gif

А бе май не всички равки са произведени в Япония.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Мнениеот memorex » 25 яну 2018 19:04

На Kiki e японка от Тахара завода на Лексус.Последния модел го правят и в Русия но за руския пазар...уж.
Ефектът на Дънинг-Крюгер -Неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното т.е. метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си

Потребителски аватар
Kiki

Мнениеот Kiki » 25 яну 2018 19:15

memorex написа:Източник На Kiki e японка от Тахара завода на Лексус.Последния модел го правят и в Русия но за руския пазар...уж.

Хахахахах, значи моя РАВ е Лексус!!! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Scott

Мнениеот Scott » 25 яну 2018 20:00

Kiki написа:Хахахахах, значи моя РАВ е Лексус...
Кики, тъкмо взех един РАВ4 на 300 мили под наем, не знам колко е Лексус, ама и той няма осветление на бутона за настройка на огледалата. Срамота, иначе много глезотии има, сложили електрически седалки, а едно LEDче им се досвидяло tongue.gif

Потребителски аватар
Kiki

Мнениеот Kiki » 25 яну 2018 20:06

Scott написа:Източник
Kiki написа:Хахахахах, значи моя РАВ е Лексус...
Кики, тъкмо взех един РАВ4 на 300 мили под наем, не знам колко е Лексус, ама и той няма осветление на бутона за настройка на огледалата. Срамота, иначе много глезотии има, сложили електрически седалки, а едно LEDче им се досвидяло tongue.gif

Скоти, за какво ме у LED-че? Ксенона и глезотийките му са добре. :D

istamatov
Регистриран: 17 яну 2018 12:19

Мнениеот istamatov » 25 яну 2018 20:09

Здравейте, колеги. След известен технически период и аз съм вече официално в клуба на Toyota Avensis (2,2 D4D). Всички хора около мен, постепенно се ориентираха към тази марка, като минаха през този модел (много често), а след това се фиксираха на Land Cruiser серията. Тъкмо слизам от друга японска машина , но този Авенсис наистина е ... кеф :)

Досега - нито един счупен LC от всички, които ги ползват около мен - включително няколко правени 100-ци, няколко базови 150-ци, няколко 90-ки и една 200-ца. Изглежда, че нищо не може да ги спре :)

Поздрави,

Scott

Мнениеот Scott » 25 яну 2018 20:34

Той с LEDчета отпред, ама вътре ги забравили bash.gif

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Мнениеот memorex » 25 яну 2018 20:38

Старо японско поверие гласи , вечерно време настройки на огледала да не се прави. tooth.gif
Ефектът на Дънинг-Крюгер -Неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното т.е. метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си

ТТодоров
Регистриран: 09 авг 2016 22:18

Мнениеот ТТодоров » 26 яну 2018 09:03

Колега по-назад спомена турската сглобка.
Реално има ли проблеми с тамошните Ауриси/Короли, за които да се знае, че имат "детски болести"?
Все пак по тази причина и двигателят сглабян в Китай трябва да е притеснителен, че не е в Япония.
Не се заяждам, питам..

Върни се в “Общи теми”